Қазақстан Республикасының "Дактилоскопиялық және геномдық тіркеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дактилоскопиялық және геномдық тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 30 желтоқсандағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 18 қаңтардағы № 7-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Дактилоскопиялық және геномдық тіркеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дактилоскопиялық және геномдық тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 30 желтоқсандағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 18 қаңтардағы
№ 7-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года "О дактилоскопической и геномной регистрации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дактилоскопической и геномной регистрации"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 января 2017 года № 7-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года "О дактилоскопической и геномной регистрации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дактилоскопической и геномной регистрации" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 января 2017 года № 7-р
Перечень

Қазақстан Республикасының "Дактилоскопиялық және геномдық тіркеу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дактилоскопиялық және геномдық тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 30 желтоқсандағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Нормативтік құқықтық актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық актінің сапалы және уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1
Дактилоскопиялық және геномдық тіркеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2017 жылғы қараша
Р.Т. Жақыпов
2
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2017 жылғы қараша
Р.Т. Жақыпов
3
Дактилоскопиялық және геномдық ақпараттың дерекқорын қалыптастыру, жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы желтоқсан
Р.Т. Жақыпов
4

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года "О дактилоскопической и геномной регистрации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дактилоскопической и геномной регистрации"
п/п
Наименование нормативного правового акта Форма нормативного правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение нормативного правового акта
1 2 3 4 5 6
1
Об утверждении Правил проведения дактилоскопической и геномной регистрации
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
ноябрь 2017 года
Жакупов Р.Т.
2
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
ноябрь 2017 года
Жакупов Р.Т.
3
Об утверждении Правил формирования, ведения баз данных дактилоскопической и геномной информации
приказ
МВД
декабрь 2017 года
Жакупов Р.Т.
4

"Босқың мәртебесін беру туралы өтінішхатты тіркеу және қарау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 496 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы желтоқсан
Р.Т. Жақыпов
5
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді тіркеу, дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 ақпандағы № 76 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2020 жылғы қазан
Р.Т. Жақыпов
6
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматының паспортын алуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарынан, Қазақстан Республикасының визаларын алу кезінде шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардан дактилоскопиялық ақпарат жинау және өңдеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
СІМ
2017 жылғы желтоқсан
М.Б. Тілеуберді
7
Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін беру туралы өздеріне қатысты шешім қабылданған адамдардың дактилоскопиялық ақпарат дерекқорын қалыптастыру, жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ИДМ
2017 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
8
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өту кезінде дактилоскопиялық ақпарат бойынша жеке басын растау рәсімін жүзеге асыру және осы адамдардың дактилоскопиялық ақпарат дерекқорын қалыптастыру, жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2020 жылғы ақпан
Д.Е. Ерғожин
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 496 "Об утверждении Правил регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца"
приказ
МВД
декабрь 2017 года
Жакупов Р.Т.
5
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 февраля 2014 года № 76 "Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также регистрации, формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов"
приказ
МВД
октябрь 2020 года
Жакупов Р.Т.
6
Об утверждении Правил сбора и обработки дактилоскопической информации у граждан Республики Казахстан, претендующих на получение паспорта гражданина Республики Казахстан за границей, иностранцев и лиц без гражданства при получении виз Республики Казахстан
приказ
МИД
декабрь 2017 года
Тлеуберди М.Б.
7
Об утверждении Правил формирования, ведения базы данных дактилоскопической информации лиц, в отношении которых принято решение о выдаче удостоверения личности моряка Республики Казахстан
приказ
МИР
декабрь 2017 года
Рау А.П.
8
Об утверждении Правил осуществления процедуры подтверждения личности по дактилоскопической информации при пересечении Государственной границы Республики Казахстан и формирования, ведения базы данных дактилоскопической информации этих лиц
приказ
КНБ (по согласованию)
февраль 2020 года
Ергожин Д.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан