2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кедендік реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 ақпандағы № 16-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кедендік реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 13 ақпандағы
№ 16-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнении в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного регулирования"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 февраля 2018 года № 16-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного регулирования" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 февраля 2018 года № 16-р
Перечень

2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін және 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кедендік реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Мемлекеттік кірістер органдары алатын кедендік алымдардың мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2018 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
2.
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың нысанын және оны беру мен толтыру, оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау қағидаларын, сондай-ақ тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту тәртібін және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ, ЭМ, АШМ, Қаржымині
2018 жылғы ақпан
Р.В. Скляр
3.
Жою нәтижесінде түзілген, кедендік рәсімдермен орналастыруға жатпайтын қалдықтарды Еуразиялық экономикалық одақтың және кедендік бақылаудағы емес тауарлар деп тану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2018 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
4.
Шартты түрде шығаруға жол берілмейтін тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ, ИДМ
2018 жылғы ақпан
А.В. Цой
5.
Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының санитариялық-карантиндік бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде санитариялық-карантиндік бақылауды жүргізу үшін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аумақтық органдарды тарту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ДСМ
2018 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
6.
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы автомобиль, теңіз өткізу пункттерінде және тауарларды өзге де өткізу орындарында мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының көліктік бақылауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі мен Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ИДМ
2018 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
7.
Техникалық реттеу шараларының сақталуын растау мақсаттары үшін техникалық реттеу саласындағы уәкілетті орган мен уәкілетті органның әкелінетін тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының техникалық реттеу саласындағы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осындай құжаттардан алынған мәліметтерді алмасу жөніндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі мен Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ИДМ
2018 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
8.
Тауарлармен көлік құралдарына қатысты кедендік бақылау жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының ұлттық теміржол компаниясымен, теміржол көлігі саласындағы ұлттық тасымалдаушымен, халықаралық әуежайлармен, теңіз және өзен порттарымен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі мен Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ИДМ
2018 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
9.
Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік аумағына әкелінетін гранттар қаражаты есебінен сатып алынған тауарлардың жекелеген санаттарын кедендік баждар мен салықтар салудан босатуды ұсыну мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігімен өзара іс-қимылы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ
2018 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
10.
Кедендік операцияларды бірінші кезекте жасау тәртібі қолданылатын тез бұзылуға ұшырайтын тауарлар санаттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ДСМ
2018 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
11.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Қазақстан Республикасының валюталық заңнамасын сақтау мақсатында ақпарат алмасу, соның ішінде электрондық нысанда, сондай-ақ мәліметтер тізбесі шеңберінде өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі төрағасының бірлескен бұйрығы
Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша)
2018 жылғы ақпан
Қ.Е. Баеділов
12.
Тауарларды шығарғаннан кейін тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен бұйрығы
ИДМ, ДСМ, Қаржымині
2018 жылғы ақпан
Р.В. Скляр
13.

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного регулирования"
№ п/ п Наименование нормативного правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
февраль
2018 года
Баедилов К.Е.
2.
Об утверждении формы и Правил выдачи и заполнения документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки для внутреннего потребления, внесения в него изменений (дополнений), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, а также порядка продления срока переработки товаров и порядка признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИР,
МЭ,
МСХ,
МФ
февраль
2018 года
Скляр Р.В.
3.
Об утверждении Правил признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения, не подлежащими помещению под таможенные процедуры, товарами Евразийского экономического союза и не находящимися под таможенным контролем
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
февраль
2018 года
Баедилов К.Е.
4.
Об утверждении перечня товаров, в отношении которых условный выпуск не допускается
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЗ,
МИР
февраль
2018 года
Цой А.В.
5.
Об утверждении Правил осуществления должностными лицами органов государственных доходов санитарно-карантинного контроля, а также привлечения территориальных органов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения для проведения санитарно-карантинного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра здравоохранения Республики Казахстан
МФ,
МЗ
февраль
2018 года
Баедилов К.Е.
6.
Об утверждении Правил осуществления должностными лицами органов государственных доходов транспортного контроля в автомобильных, морских пунктах пропуска и иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ,
МИР
февраль
2018 года
Баедилов К.Е.
7.
Об утверждении Правил информационного взаимодействия уполномоченного органа в области технического регулирования и уполномоченного органа по обмену сведениями о документах, подтверждающих соответствие ввозимых товаров требованиям, установленным техническими регламентами Евразийского экономического союза, а также законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования, а также сведениями из таких документов для целей подтверждения соблюдения мер технического регулирования
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ,
МИР
февраль
2018 года
Баедилов К.Е.
8.
Об утверждении Правил взаимодействия органов государственных доходов Республики Казахстан с национальной железнодорожной компанией, национальным перевозчиком в сфере железнодорожного транспорта, международными аэропортами, морскими и речными портами Республики Казахстан при проведении таможенного контроля в отношении товаров и транспортных средств
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ,
МИР
февраль
2018 года
Баедилов К.Е.
9.
Об утверждении Правил взаимодействия Министерства финансов Республики Казахстан с Министерством национальной экономики Республики Казахстан в целях предоставления освобождения от обложения таможенными пошлинами и налогами отдельных категорий товаров, ввозимых на единую таможенную территорию Евразийского экономического союза, приобретенных за счет средств грантов
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МФ,
МНЭ
февраль
2018 года
Баедилов К.Е.
10.
Об утверждении перечня категорий товаров, подвергающихся быстрой порче, в отношении которых применяется первоочередной порядок совершения таможенных операций
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра здравоохранения Республики Казахстан
МФ,
МЗ
февраль
2018 года
Баедилов К.Е.
11.
Об утверждении Правил взаимодействия Министерства финансов Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан в целях соблюдения валютного законодательства Республики Казахстан, обмена информацией, в том числе в электронной форме, а также перечня сведений в рамках такого обмена
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Председателя Национального Банка Республики Казахстан
МФ,
НБ (по согласованию)
февраль
2018 года
Баедилов К.Е.
12.
Об утверждении Правил подтверждения соблюдения запретов и ограничений после выпуска товаров
совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, Министра здравоохранения Республики Казахстан и Министра финансов Республики Казахстан
МИР,
МЗ,
МФ
февраль
2018 года
Скляр Р.В.
13.