Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәсіпкерлік, әлеуметтік кәсіпкерлік және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 маусымдағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 8 қыркүйектегі № 144-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәсіпкерлік, әлеуметтік кәсіпкерлік және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 маусымдағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілер тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және ай сайын, келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі тоқсан қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 144-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәсіпкерлік, әлеуметтік кәсіпкерлік және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 маусымдағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1 2 3 4 5 6
1.

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 24 июня 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства, социального предпринимательства и обязательного социального медицинского страхования" и "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Закон Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 сентября 2021 года № 144-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 24 июня 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства, социального предпринимательства и обязательного социального медицинского страхования" и "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Закон Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца, проинформировать Министерство национальной экономики Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обобщать представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 8 сентября 2021 года № 144-p
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства, социального предпринимательства и обязательного социального медицинского страхования" и "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и Закон Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)"
п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответствен
ный за исполнение
Срок
исполне
ния
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесение правового акта
1
2
3
4
5
6
1.

"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабының 1-тармағында көрсетілген адамдардың санаттары бойынша және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағында уақытша болатын және еңбекші көшіп-қонушылар болып табылатын шетелдіктер, сондай-ақ олардың отбасы мүшелері бойынша деректерді міндетті әлеуметтік медициналық сақтандырудың ақпараттық жүйесіне одан әрі беру үшін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына ұсынуға жауапты мемлекеттік органдардың тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Е. Шоранов
2.
Мемлекеттік органдардың, ұлттық холдингтердің, ұлттық даму институттарының және өзге де ұйымдардың әлеуметтік кәсіпкерлікті дамыту бастамаларын қолдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2021 жылғы қыркүйек
Т.М.Жақсылықов
3.
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2021 жылғы қыркүйек
Т.М.Жақсылықов
4.
Арнаулы комиссияны қалыптастыру тәртібін және ол туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2021жылғы қыркүйек
Т.М.Жаксылыков
5.
Ең төменгі бағалар деңгейі қолданылатын жекелеген тауарлар түрінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СИМ
2021 жылғы қазан
Ж.С.Кушукова
6.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2021 жылғы қыркүйек
М.Е.Сұлтанғазиев
7.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2021 жылғы қыркүйек
Т.М.Жақсылықов
8.
"Кәсіпкерлік субъектілері жұмыскерлерінің жылдық орташа санын және жылдық орташа табысын есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1128 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2021 жылғы қыркүйек
М.Е.Сұлтанғазиев
9.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрліктерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Е.Шоранов
10.

Об определении перечня государственных органов, ответственных за предоставление данных по категориям лиц, указанным в пункте 1 статьи 26 Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании", и по иностранцам, временно пребывающим на территории Республики Казахстан и являющимся трудовыми мигрантами, а также членов их семей, из государств-членов Евразийского экономического союза в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" для дальнейшей передачи в информационную систему обязательного социального медицинского страхования
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
сентябрь 2021 года
Шоранов М.Е.
2.
Об утверждении правил осуществления поддержки инициатив развития социального предпринимательства государственными органами, национальными холдингами, национальными институтами развития и иными организациями
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь
2021 года
Жаксылыков Т.М.
3.
Об утверждении правил ведения реестра субъектов социального предпринимательства
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2021 года
Жаксылыков Т.М.
4.
Об утверждении правил формирования специальной комиссии и положения о ней
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2021 года
Жаксылыков Т.М.
5.
Об утверждении перечня отдельных видов товаров, в отношении которых применяется минимальный уровень цен
постановление Правительства Республики Казахстан
МТИ
октябрь 2021 года
Кушукова Ж.С.
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2021 года
Султангазиев М.Е.
7.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2021 года
Жаксылыков Т.М.
8.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1128 "Об утверждении Правил расчета среднегодовой численности работников и среднегодового дохода субъектов предпринимательства"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2021 года
Султангазиев М.Е.
9.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
сентябрь 2021 года
Шоранов М.Е.
10.

"Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану мақсаттары үшін қызмет түрлерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 2 ақпандағы № 30 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2022 жылғы қазан
А.К.Амрин
11.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын жекелеген тауарлар түріне ең төменгі бағалар деңгейін қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2021 жылғы қазан
Ж.С.Кушукова
12.
Арнаулы салық режимдерін қолдану кезінде салық міндеттемелерін және әлеуметтік төлемдер бойынша міндеттемелерді орындау мақсаттары үшін арнайы мобильдік қосымшаны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қазан
М.Е.Сұлтанғазиев
13.
Екінші деңгейдегі уәкілетті банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, электрондық алаң операторларының арнайы мобильді қосымшаға операциялар бойынша мәліметтерді беру мақсаттары үшін салық органдарымен өзара іс-қимыл жасасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині ҰБ (келісу бойынша)
2021 жылғы қазан
М.Е.Сұлтанғазиев Б.Ш.Шолпанқұлов
14.
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілері тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2022 жылғы қаңтар
Т.М.Жақсылықов
15.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Е.Шоранов
16.
"Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 212 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2021 жылғы қыркүйек
А.А.Шайымова
17.
Патент немесе оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолданатын дара кәсіпкерлер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 97 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы қазан
М.Е. Сұлтанғазиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2021 года № 30 "Об определении видов деятельности для целей применения специального налогового режима розничного налога"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
октябрь 2022 года
Амрин А.К.
11.
Об утверждении правил применения минимального уровня цен на отдельные виды товаров, импортируемых с территории государств-членов Евразийского экономического союза на территорию Республики Казахстан
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
октябрь 2021 года
Кушукова Ж.С.
12.
Об утверждении правил использования специального мобильного приложения для целей исполнения налоговых обязательств и обязательств по социальным платежам при применении специальных налоговых режимов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
октябрь 2021 года
Султангазиев М.Е.
13.
Об утверждении правил взаимодействия уполномоченных банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, операторов электронных площадок с налоговыми органами для целей передачи сведений по операциям в специальное мобильное приложение
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
НБ (по согласова
нию)
октябрь 2021 года
Султангазиев М.Е.
Шолпанку
лов Б.Ш.
14.
Об утверждении реестра субъектов социального предпринимательства
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
январь 2022 года
Жаксылыков Т.М.
15.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан
приказ Министра здраво охранения Республики Казахстан
МЗ
сентябрь 2021 года
Шоранов М.Е.
16.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 марта 2015 год № 212
"Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду)"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2021 года
Шаимова А.А.
17.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 97 "Об утверждении формы налоговой учетной политики для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальные налоговые режимы на основе патента или упрощенной декларации"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
октябрь 2021 года
Султангазиев М.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан.