Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік фельдъегерлік байланыс туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік фельдъегерлік байланыс және ішкі істер органдары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 29 маусымдағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 145-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік фельдъегерлік байланыс туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік фельдъегерлік байланыс және ішкі істер органдары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 29 маусымдағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын және ай сайын, келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі тоқсанның қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және келесі тоқсандағы айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 145-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік фельдъегерлік байланыс туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік фельдъегерлік байланыс және ішкі істер органдары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 29 маусымдағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1 2 3 4 5 6
1
"Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының жалауы мен рәмізінің, ведомствоның аумақтық бөлімшелері мен білім беру ұйымдары жалауларының сипаттамасын бекіту туралы" 2017 жылғы 15 қыркүйектегі № 549 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
И.Д. Күлшімбаев
2
Құпия
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚМА (келісу бойынша)
2021 жылғы қыркүйек
Ж.Ф. Елемесов
3
Қызмет бабымен орын ауыстыруы және ілгерілеуі кезінде көтерме жәрдемақыға, көлікпен жол жүруге және жеке мүлкін тасымалдауға арналған шығындардың өтелуіне құқығы бар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі қызметкерлерінің лауазымдар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Қ. Баймұқашев
4
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі туралы ережені, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің жұмысын ұйымдастыру және мемлекеттік фельдъегерлік байланыстың көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларын, сондай-ақ мемлекеттік фельдъегерлік байланыстың көрсетілетін қызметтерін пайдаланушылар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Қ. Баймұқашев
5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Қ. Баймұқашев
6

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 29 июня 2021 года "О государственной фельдъегерской связи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности государственной фельдъегерской связи и органов внутренних дел"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 сентября 2021 года № 145-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 29 июня 2021 года "О государственной фельдъегерской связи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности государственной фельдъегерской связи и органов внутренних дел" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню и ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца, информировать Министерство внутренних дел Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца следующего квартала проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 сентября 2021 года № 145-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 29 июня 2021 года "О государственной фельдъегерской связи" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности государственной фельдъегерской связи и органов внутренних дел"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1
О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 15 сентября 2017 года № 549 "Об утверждении описания знамени и символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, знамен территориальных подразделений и организаций образования ведомства"
Указ Президента Республики Казахстан
МЧС
cентябрь 2021 года
Кульшимбаев И.Д.
2
Секретно
Указ Президента Республики Казахстан
АФМ
(по согласованию)
cентябрь 2021 года
Елемесов Ж.Ф.
3
Об утверждении перечня должностей сотрудников Государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, имеющих право при перемещении и продвижении по службе на подъемное пособие, возмещение затрат на проезд на транспорте и перевозку собственного имущества
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
cентябрь 2021 года
Баймукашев М.К.
4
Об утверждении положения о Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, правил организации деятельности Государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан и предоставления услуг государственной фельдъегерской связи, а также перечня пользователей услуг государственной фельдъегерской связи
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
cентябрь 2021 года
Баймукашев М.К.
5
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
cентябрь 2021 года
Баймукашев М.К.
6

"Босқын мәртебесін беру, ұзарту, одан айыру және оны тоқтату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 9 наурыздағы № 183 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Ш. Қожаев
7
"Қазақстан Республикасының азаматы паспортының, Қазақстан Республикасының азаматы жеке куәлігінің, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаттың, азаматтығы жоқ адамның куәлігінің, босқын куәлігінің үлгілерін және оларды қорғауға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 шілдедегі № 684 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Ш. Қожаев
8
"Қазақстан Республикасы азаматының паспортын, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхатты, азаматтығы жоқ адамның куәлігін, босқын куәлігін және жол жүру құжатын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою және жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 852 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Ш. Қожаев
9
"Дактилоскопиялық және геномдық тіркеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 қаңтардағы № 36 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
Қ.И. Сөнтаев
10
"Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
11
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереженi бекiту туралы" 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 және "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
Қорғанысмині
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
12
"Арнаулы атақтар берілетін, біліктілік сыныптар белгіленетін Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары, экономикалық тергеу қызметі, жемқорлыққа қарсы қызметі мен мемлекеттік фельдъегерлік қызметі лауазымдарының және оларға сәйкес келетін шекті арнаулы атақтар мен біліктілік сыныптарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2012 жылғы 19 мамырдағы № 643қбпү қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
13

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2010 года № 183 "Об утверждении Правил присвоения, продления, лишения и прекращения статуса беженца"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
cентябрь 2021 года
Кожаев М.Ш.
7
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2013 года № 684 "Об утверждении образцов паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, удостоверения беженца и требований к их защите"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
cентябрь 2021 года
Кожаев М.Ш.
8
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 852 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия и уничтожения паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, удостоверения беженца и проездного документа"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
cентябрь 2021 года
Кожаев М.Ш.
9
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2018 № 36 "Об утверждении Правил проведения дактилоскопической и геномной регистрации"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
cентябрь 2021 года
Сунтаев К.И.
10
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
cентябрь 2021 года
Тиес А.С.
11
О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074 "Об утверждении Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан" и от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
МО
cентябрь 2021 года
Тиес А.С.
12
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2012 года № 643дсп "Об утверждении перечня должностей органов внутренних дел, службы экономических расследований, антикоррупционной службы и государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, которым присваиваются специальные звания, устанавливаются квалификационные классы, и соответствующих им предельных специальных званий и квалификационных классов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
cентябрь 2021 года
Тиес А.С.
13

"Босқын мәртебесiн беру туралы өтiнiшхатты тiркеу мен қараудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 496 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Ш. Қожаев
14
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 ақпандағы № 76 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
М.Ш. Қожаев
15
"Дактилоскопиялық және геномдық ақпараттың дерекқорын қалыптастыру, жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 9 желтоқсандағы № 169 қбпү бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
Қ.И. Сөнтаев
16
"Шетелде Қазақстан Республикасы азаматының паспортын алуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарынан, Қазақстан Республикасының визаларын алу кезінде шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардан дактилоскопиялық ақпарат жинау және өңдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 28 ақпандағы №11-1-4/71 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2021 жылғы қыркүйек
Ш.Ш. Нұрышев
17
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өту кезінде дактилоскопиялық ақпарат бойынша адамның жеке басын растау рәсімін жүзеге асыру және осы адамдардың дактилоскопиялық ақпарат дерекқорын қалыптастыру, жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 24 ақпандағы № 10 қбпү бұйрығының қолданысын тоқтата тұру туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2021 жылғы қыркүйек
Д.Е. Ерғожин
18
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі қызметкерлерін кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асырудың мазмұны мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
19
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің білім беру ұйымдарына, бюджет қаражаты есебiнен оқу ақысын төлей отырып, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің жолдамасы бойынша шет мемлекеттердiң құқық қорғау органдарының жоғары білім беретін кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына түсетiн адамдармен келiсiмшарт жасасу, ұзарту, өзгерту, бұзу және тоқтату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
20
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнының қызмет қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
21
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрілігінің арнаулы оқу орнында оқу процесін, оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік қызметті ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
22
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
23
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында іске асырылып жатқан білім беру бағдарламаларының үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
БҒМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
24
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында оқу басылымдары мен оқу-әдістемелік кешендерді дайындау, сараптау, байқаудан өткізу, басып шығару және оларға мониторинг жүргізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
25
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
26
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында білім алушылардың кәсіби тәжірибесін, тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
27
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
28
Азаматтық қызметшілер лауазымдарын қоспағанда, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орындарында педагогтар лауазымдарының біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
29
Азаматтық қызметші лауазымдарын қоспағанда, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнының педагогтары, ғылыми қызметкерлері лауазымдарына орналасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
30
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі арнайы оқу орнының ақпараттық жүйелері мен интернет-ресурстарына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
31
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында іске асырылатын білім беру бағдарламаларының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
32
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында білім беру технологияларын қолдана отырып оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
33
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі арнаулы оқу орнының ақылы негізде ұсынылатын тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) бағаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
34
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі арнаулы оқу орнының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
35
Жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
36
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің арнаулы оқу орнында қашықтан оқыту бойынша оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
37
Қазақстан Республикасы азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби қызметтік және дене шынықтыру даярлығының мазмұны мен оны ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
38
Аттестаттауға жататын қызметкердің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттарын, кәсіби жарамдылығын айқындау бойынша нормативтерді, сондай-ақ азаматтық қорғау органдары лауазымдарының санаттары үшін шекті мәндерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
39
Азаматтық қорғау органдарындағы қызметін тоқтатқан қызметкерлерді азаматтық қорғау органдарының кадрынан шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
40
Азаматтық қорғау органдарының қарамағында тұрған қызметкерлердің қызмет өткеру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
41
Азаматтық қорғау органдарына қызметке (оқуға) қабылданатын кандидаттарды іріктеу және алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
42
Азаматтық қорғау органдарының қызметкерлеріне көтермелеуді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
43
Азаматтық қорғау органдарының қызметкерлеріне кезектен тыс арнаулы атақтарды беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
44
Азаматтық қорғау органдарындағы лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
45
Азаматтық қорғау органдарының кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне қойылған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
46
Азаматтық қорғау органдарының конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесін, азаматтық қорғау органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс пен тағылымдама өткізу шарттары мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
МҚІА
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
47
Азаматтық қорғау органдарында конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдар тізбесін, Азаматтық қорғау органдарында жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу шарттары мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2021 жылғы қыркүйек
А.С. Тиес
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ – Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлігі
ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 496 "Об утверждении Правил регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
cентябрь 2021 года
Кожаев М.Ш.
14
О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 февраля 2014 года № 76 "Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
сентябрь 2021 года
Кожаев М.Ш.
15
О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 декабря 2017 года № 169дсп "Об утверждении Правил формирования, ведения баз данных дактилоскопической и геномной информации"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
сентябрь 2021 года
Сунтаев К.И.
16
О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2018 года № 11-1-4/71 "Об утверждении Правил сбора и обработки дактилоскопической информации у граждан Республики Казахстан, претендующих на получение паспорта гражданина Республики Казахстан за границей, иностранцев и лиц без гражданства при получении виз Республики Казахстан"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
сентябрь 2021 года
Нурышев Ш.Ш.
17
О приостановлении действия приказа Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 февраля 2020 года № 10дсп "Об утверждении Правил осуществления процедуры подтверждения личности по дактилоскопической информации при пересечении Государственной границы Республики Казахстан и формирования, ведения базы данных дактилоскопической информации этих лиц"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
сентябрь 2021 года
Ергожин Д.Е.
18
Об утверждении содержания и правил осуществления профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
19
Об утверждении Правил заключения, продления, изменения, расторжения и прекращения контракта с лицами, поступающими в организации образования Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования правоохранительных органов иностранных государств, по направлению Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, с оплатой обучения за счет бюджетных средств
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
20
Об утверждении правил деятельности специального учебного заведения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
21
Об утверждении правил организации и осуществления учебного процесса, учебно-методической и научно-методической деятельности в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
22
Об утверждении правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся специального учебного заведения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
23
Об утверждении типовых учебных планов образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
МОН
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
24
Об утверждении правил организации работ по подготовке, экспертизе, апробации, изданию и проведению мониторинга учебных изданий и учебно-методических комплексов в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
25
Об утверждении правил приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, реализующее образовательные программы послевузовского образования
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
26
Об утверждении правил организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающихся в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
27
Об утверждении правил перевода и восстановления в специальное учебное заведение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
28
Об утверждении квалификационных характеристик должностей педагогов в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
29
Об утверждении правил замещения должностей педагогов, научных работников специального учебного заведения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, за исключением должностей гражданских служащих
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
30
Об утверждении требований к информационным системам и интернет – ресурсам специального учебного заведения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
31
Об утверждении перечня образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
32
Об утверждении правил организации учебного процесса с применением образовательных технологий в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
33
Об утверждении цен на товары (работы, услуги) специального учебного заведения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, предоставляемые на платной основе
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
34
Об утверждении правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) специальным учебным заведением Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и расходования им денег от реализации товаров (работ, услуг)
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
35
Об утверждении правил приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, реализующее образовательные программы высшего образования
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
36
Об утверждении правил организации учебного процесса по дистанционному обучению в специальном учебном заведении Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
37
Об утверждении содержания и правил организации профессиональной служебной и физической подготовки сотрудников органов гражданской защиты Республики Казахстан
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
38
Об утверждении правил и условий прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативов по определению профессиональной пригодности, а также пороговых значений для категорий должностей органов гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
39
Об утверждении правил исключения сотрудников из кадров органов гражданской защиты, прекративших службу в органах гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
40
Об утверждении правил прохождения службы сотрудниками, находящимися в распоряжении органов гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
41
Об утверждении правил отбора и осуществления предварительного изучения кандидатов, принимаемых на службу (учебу) в органы гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
42
Об утверждении Правил применения поощрений к сотрудникам органов гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
43
Об утверждении Правил присвоения внеочередных специальных званий сотрудникам органов гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
44
Об утверждении правил и условий внеконкурсного занятия должностей в органах гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
45
Об утверждении правил формирования кадрового резерва, требований к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв органов гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
46
Об утверждении перечня должностей в органах гражданской защиты, замещаемых на конкурсной основе, условий и правил проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
АДГС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
47
Об утверждении перечня руководящих должностей в органах гражданской защиты, замещаемых на конкурсной основе, условий и правил проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в органах гражданской защиты
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
сентябрь 2021 года
Тиес А.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан