Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңес құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 15 қазандағы № 169-ө өкімі.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалык одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңес (бұдан әрі - Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Кеңес туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы15 қазандаға
№ 169-ө-өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңес туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңес (бұдан әрі - Кеңес) Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі - ЕАЭО) шеңберінде Қазақстан Республикасының ұлттық экономикалық мүдделерін проактивті қорғау және ілгерілету мақсатында құрылады.
2. Кеңес Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
3. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Кеңес отырыстары қажетіне қарай, бірақ жылына бір реттен сиретпей өткізіледі.
5. Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
2-тарау. Кеңестің негізгі міндеттері
6. Кеңес міндеті Қазақстан Республикасының ЕАЭО-ға қатысуы шеңберінде стратегиялық сипаттағы мәселелер бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады, атап айтқанда:
1) ұлттық өкілеттіктерді ұлттық деңгейден жоғары органның (Еуразиялық экономикалық комиссия) құзыретіне беру жөнінде;
2) интеграциялық процестерді тереңдету және/немесе кеңейту бойынша;
3) ЕАЭО құқықтық базасының шеңберінен тыс өзге де мәселелер.
3-тарау. Кеңес қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Кеңестің жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 28.11.2023 № 187-ө өкімімен.
8. Мемлекеттік органдардың Кеңес отырысына оларды Еуразиялық экономикалық комиссияның отырыстарында одан әрі қарауға қатысты бастамашылық ұсыныстарды шығаруы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 қазандағы № 703 қаулысымен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа қатысу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің ұстанымын қалыптастыру, сондай-ақ орталық атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және Қазақстан Республикасың Ұлттық кәсіпкерлер палатасының Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимылы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.

Об образовании Аналитического совета по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 октября 2021 года № 169-р.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного Закона Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан":
1. Образовать Аналитический совет по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе (далее - Совет) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете.
Премьер-Министр А. Мамин
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 октября 2021 года № 169-р
Положение об Аналитическом совете по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе
Глава 1. Общие положения
1. Аналитический совет по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе (далее - Совет) создается в целях проактивной защиты и продвижения национальных экономических интересов Республики Казахстан в рамках Евразийского экономического союза (далее - ЕАЭС).
2. Совет является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. В своей деятельности Совет руководствуется Конституцией Республики Казахстан, нормативными правовыми актами Республики Казахстан, международными договорами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в год.
5. Рабочим органом Совета является Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан.
Глава 2. Основные задачи Совета
6. Задачей Совета является выработка предложений по вопросам, носящим стратегический характер в рамках участия Республики Казахстан в ЕАЭС, а именно:
1) по передаче национальных полномочий в компетенцию наднационального органа (Евразийская экономическая комиссия);
2) по углублению и/или расширению интеграционных процессов;
3) по иным вопросам, выходящим за рамки правовой базы ЕАЭС.
Глава 3. Организация и порядок деятельности Совета
7. Организация и порядок работы Совета осуществляются в соответствии с Правилами образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Сноска. Преамбула - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 28.11.2023 № 187-р.
8. Вынесение государственными органами инициативных предложений на заседание Совета, касающихся их дальнейшего рассмотрения на заседаниях Евразийской экономической комиссии, осуществляется в соответствии с Правилами формирования позиции Правительства Республики Казахстан по вопросам участия в Евразийском экономическом союзе, а также взаимодействия центральных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, субъектов квазигосударственного сектора и Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан с Евразийской экономической комиссией, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2021 года № 703.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 15 қазандағы
№ 169-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңестің құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268; 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен; ҚР Премьер-Министрінің 28.11.2023 № 187-ө өкімімен; 17.07.2024 № 571 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, тең төраға
Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі, тең төраға (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі, төрағалардың орынбасары
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Экономикалық интеграция департаментінің директоры, хатшы;
тұрақты мүшелері - мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының орынбасарлары:
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшелері (Қауіпсіздік Кеңесінің Талдау бөлімі, Қауіпсіздік Кеңесінің Ахуалдық орталығы, Әлеуметтік-экономикалық саясат бөлімі, Сыртқы саясат бөлімі) (келісу бойынша)
тұрақты емес мүшелер - мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының орынбасарлары:
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі

Сноска. Пункт 8 – в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 октября2021 года №169-р
Состав Аналитического совета по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.04.2022 № 268; от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.11.2023 № 187-р; от 17.07.2024 № 571.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, сопредседатель
Советник Президента Республики Казахстан, сопредседатель (по согласованию)
вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан, заместитель председателей
директор Департамента экономической интеграции Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, секретарь
постоянные члены - заместители первых руководителей государственных органов:
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию)
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан Министерство иностранных дел Республики Казахстан
структурные подразделения Администрации Президента Республики Казахстан (Аналитический отдел Совета Безопасности, Ситуационный центр Совета Безопасности, Отдел социально-экономической политики, Отдел внешней политики) (по согласованию)
Центр стратегических разработок и анализа) (по согласованию)
непостоянные члены - заместители первых руководителей государственных органов:
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию)
Агентство по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан (по согласованию)
Национальный Банк Республики Казахстан (по согласованию)
Министерство транспорта Республики Казахстан
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Министерство финансов Республики Казахстан
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Министерство просвещения Республики Казахстан
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Министерство энергетики Республики Казахстан Министерство юстиции Республики Казахстан