Ауыл халқының мұқтажы үшін жерлерді қайта бөлуді, сондай-ақ жер ресурстарын ұтымды пайдалануды бақылау жөніндегі республикалық комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 90-ө өкімі.
Ескерту. Өкімнің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 24.09.2024 № 138-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 28 наурыздағы пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып берілген жерлерді алып қою жөнінде жұмыс комиссиясын құру туралы тапсырмасын іске асыру мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Ауыл халқының мұқтажы үшін жерлерді қайта бөлуді, сондай-ақ жер ресурстарын ұтымды пайдалануды бақылау жөніндегі республикалық комиссия (бұдан әрі – Республикалық комиссия) құрылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 24.09.2024 № 138-ө өкімімен.
1-1. Қоса беріліп отырған Республикалық комиссия туралы ереже бекітілсін.
Ескерту. Өкім 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің 24.09.2024 № 138-ө өкімімен.
2. Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 24.09.2024 № 138-ө өкімімен.
3. Республикалық комиссия атқарылған жұмыс туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігін 2025 жылға дейін тоқсан сайын хабардар етіп тұрсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 24.09.2024 № 138-ө өкімімен.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің жер қатынастары мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 02.03.2023 № 39-ө өкімімен.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 28 сәуірдегі
№ 90-ө өкімімен
бекітілген
Ауыл халқының мұқтажы үшін жерлерді қайта бөлуді, сондай-ақ жер ресурстарын ұтымды пайдалануды бақылау жөніндегі республикалық комиссиясының құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 24.09.2024 № 138-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің жер қатынастары мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары, жетекші
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі, жетекшінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қоғамдық мүдделерді қорғау қызметінің бастығы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Экономикалық қауіпсіздік департаменті бастығының орынбасары (келісу бойынша)
облыстар әкімдерінің орынбасарлары

Об образовании Республиканской комиссии по контролю за перераспределением земель для нужд сельского населения, а также рациональным использованием земельных ресурсов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2022 года № 90-р.
Сноска. Заголовок - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 24.09.2024 № 138-р.
В целях реализации поручения Президента Республики Казахстан от 28 марта 2022 года о создании рабочей комиссии по изъятию земель, не используемых и выданных с нарушением законодательства Республики Казахстан:
1. Образовать Республиканскую комиссию по контролю за перераспределением земель для нужд сельского населения, а также рациональным использованием земельных ресурсов (далее – Республиканская комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 24.09.2024 № 138-р.
1-1. Утвердить прилагаемое Положение о Республиканской комиссии.
Сноска. Распоряжение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с распоряжением Премьер-Министра РК от 24.09.2024 № 138-р.
2. Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 24.09.2024 № 138-р.
3. Республиканской комиссии информировать о проделанной работе Администрацию Президента Республики Казахстан ежеквартально до 2025 года.
Сноска. Пункт 3 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 24.09.2024 № 138-р.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующего вопросы земельных отношений.
Сноска. Пункт 4 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 02.03.2023 № 39-р.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение
к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от "28" апреля 2022 года № 90-р
Состав Республиканской комиссии по контролю за перераспределением земель для нужд сельского населения, а также рациональным использованием земельных ресурсов
Сноска. Приложение - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 24.09.2024 № 138-р.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы земельных отношений, руководитель
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан, заместитель руководителя
Председатель Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, секретарь
Заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию)
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
начальник Службы по защите общественных интересов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель начальника Департамента экономической безопаности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместители акимов областей