Пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып берілген жерлерді алып қою жөнінде жұмыс комиссиясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 90-ө өкімі.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 28 наурыздағы пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып берілген жерлерді алып қою жөнінде жұмыс комиссиясын құру туралы тапсырмасын іске асыру мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып берілген жерлерді алып қою жөніндегі жұмыс комиссиясы (бұдан әрі – жұмыс комиссиясы) құрылсын.
2. Жұмыс комиссиясы пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып берілген жерлерді анықтау және алып қою жөнінде ұсыныстар әзірлесін.
3. Жұмыс комиссиясы атқарылған жұмыс туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне 2025 жылға дейін тоқсан сайын хабарлап отырсын.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің жер қатынастары мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 02.03.2023 № 39-ө өкімімен.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 28 сәуірдегі
№ 90-ө өкімімен
бекітілген
Пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып берілген жерлерді алып қою жөніндегі жұмыс комиссиясының құрамы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 02.03.2023 № 39-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің жер қатынастары мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары, басшы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі, басшының орынбасары
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қоғамдық мүдделерді қорғау қызметі бастығының орынбасары – экономика саласындағы қадағалау басқармасының бастығы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Экономикалық қауіпсіздік департаменті бастығының бірінші орынбасары (келісу бойынша)
облыстардың әкімдерінің орынбасарлары

О создании рабочей комиссии по изъятию земель, не используемых и выданных с нарушением законодательства Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2022 года № 90-р.
В целях реализации поручения Президента Республики Казахстан от 28 марта 2022 года о создании рабочей комиссии по изъятию земель, не используемых и выданных с нарушением законодательства Республики Казахстан:
1. Создать рабочую комиссию по изъятию земель, не используемых и выданных с нарушением законодательства Республики Казахстан (далее – рабочая комиссия), в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Рабочей комиссии выработать предложения по выявлению и изъятию земель, не используемых и выданных с нарушением законодательства Республики Казахстан.
3. Рабочей комиссии информировать о проделанной работе Администрацию Президента Республики Казахстан ежеквартально до 2025 года.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующего вопросы земельных отношений.
Сноска. Пункт 4 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 02.03.2023 № 39-р.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 апреля 2022 года № 90-р
Состав рабочей комиссии по изъятию земель, не используемых и выданных с нарушением законодательства Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 02.03.2023 № 39-р.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы земельных отношений, руководитель
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан, заместитель руководителя
председатель Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, секретарь
первый вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию)
заместитель начальника Службы по защите общественных интересов – начальник Управления надзора за законностью в сфере экономики Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (по согласованию)
первый заместитель начальника Департамента экономической безопасности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместители акимов областей