Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясын қайта ұйымдастыру жөнінде мемлекеттік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 9 қарашадағы № 180-ө өкімі.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясын қайта ұйымдастыру мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясын қайта ұйымдастыру жөніндегі мемлекеттік комиссия құрылсын.
2. Мемлекеттік органдар осы өкімді іске асыру жөнінде тиісті шаралар қабылдасын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 9 қарашадағы
№ 180-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясын қайта ұйымдастыру жөніндегі мемлекеттік комиссияның құрамы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 28.02.2023 № 38-ө өкімімен.
Көлгінов Алтай Сейдірұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Нұрбек Саясат
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрі, төрағаның орынбасары
Ахмед-Заки Дархан Жұмақанұлы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің төрағасы, хатшы
Савельева Татьяна Михайловна
Қазақстан Республикасы Қаржы вице-министрі
Омарбеков Бауыржан Бақытұлы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министрі
Әмрин Асқар Кемеңгерұлы
-
Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Жұрынов Мұрат
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының президенті (келісу бойынша)
Сыдықов Ерлан Бәтташұлы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының ректоры, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісу бойынша)
Түймебаев Жансейіт Қансейітұлы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының ректоры, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісу бойынша)
Төлешов Амандық Қуатұлы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитеті "Ө.А. Жолдасбеков атындағы механика және машинатану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бас директоры, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісу бойынша)
Күрішбаев Ақылбек Қажығұлұлы
"Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының ректоры – басқарма төрағасы (келісу бойынша)
Әдекенов Серғазы Мыңжасарұлы
"Фитохимия" халықаралық ғылыми-өндірістік холдингі" акционерлік қоғамының президенті, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісу бойынша)
Молдахметов Марат Зайноллаұлы
"Астана" халықаралық ғылыми кешенінің директорлар кеңесі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Жәрменов Әбдірәсіл Алдашұлы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісу бойынша)
Сейдуманов Серік Тұрарұлы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісу бойынша)

О создании Государственной комиссии по реорганизации Национальной академии наук Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 ноября 2022 года № 180-р.
В целях реорганизации Национальной академии наук Республики Казахстан:
1. Создать Государственную комиссию по реорганизации Национальной академии наук Республики Казахстан в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Государственным органам принять необходимые меры по реализации настоящего распоряжения.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 ноября 2022 года № 180-р
Состав
Государственной комиссии по реорганизации Национальной академии наук Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 28.02.2023 № 38-р.
Кульгинов Алтай Сейдирович
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Нурбек
Саясат
Министр науки и высшего образования Республики Казахстан, заместитель председателя
Ахмед-Заки
Дархан Жумаканович
председатель Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, секретарь
Савельева
Татьяна Михайловна
вице-министр финансов Республики Казахстан
Омарбеков
Бауыржан Бакытулы
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
Амрин
Аскар Кеменгерович
заместитель акима города Алматы
Журинов
Мурат
президент Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
Сыдыков
Ерлан Батташевич
ректор некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
Туймебаев
Жансеит Кансеитович
ректор некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный университет имени аль-Фараби" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
Тулешов
Амандык Куатович
генеральный директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт механики и машиноведения имени У.А. Джолдасбекова" Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
Куришбаев Ахылбек Кажигулович
председатель правления – ректор некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный аграрный исследовательский университет" (по согласованию)"
Адекенов
Сергазы Мынжасарович
президент акционерного общества "Международный научно-производственный холдинг "Фитохимия", академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
Мулдахметов
Марат Зайнуллович
заместитель председателя Совета директоров Международного научного комплекса "Астана" (по согласованию)
Жарменов
Абдрасул Алдашевич
академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
Сейдуманов
Серик Турарович
академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)