"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық бақылау, әкімшілік рәсімдерді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 2 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 7 қарашадағы № 178-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық бақылау, әкімшілік рәсімдерді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 2 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қортындыласын және айдың 5-і күнінен кештірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы "7" қарашадағы
№ 178-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 2 октября 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам общественного контроля, совершенствования административных процедур"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 ноября 2023 года № 178-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 2 октября 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам общественного контроля, совершенствования административных процедур" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президенту Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и не позднее 5 числа месяца размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 ноября 2023 года № 178-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық бақылау, әкімшілік рәсімдерді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 2 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актіні сапалы, уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

Законом Республики Казахстан от 2 октября 2023 года
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам общественного контроля, совершенствования административных процедур"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК
(келісу бойынша)
2023 жылғы желтоқсан
М.Ө. Қалқабаев
2.
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 маусымдағы № 607 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2023 жылғы желтоқсан
М.Ш. Қожаев
3.
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТЖМ
2023 жылғы желтоқсан
Б.М. Сыздықов
4.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 қаңтардағы № 10 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
5.
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы қазандағы № 866 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
6.
Петицияны қарау нәтижелері бойынша шешім нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
7.
Ақпарат иеленушілердің отырыстарға қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
8.
Ақпарат иеленушілердің ашықтық стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
9.
Петицияларды тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
10.
Петиция беру үшін интернет-ресурсты айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
11.
Петицияны интернет-ресурста орналастыру туралы жазбаша арыз нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
12.
Петицияға қосылу қағидаларын және петицияға қосылу туралы жазбаша арыз нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
13.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
Декабрь 2023 года
Колкобаев М.О.
2.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
Декабрь 2023 года
Кожаев М.Ш.
3.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЧС
Декабрь 2023 года
Сыздыков Б.М.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2023 года № 10 "О Регламенте Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
5.
О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
6.
Об утверждении формы решения по результатам рассмотрения петиции
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
7.
Об утверждении Правил доступа к заседаниям обладателей информации
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
8.
Об утверждении стандарта открытости обладателей информации
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
9.
Об утверждении Правил регистрации и учета петиций
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
10.
Об определении интернет-ресурса для подачи петиции
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
11.
Об утверждении формы письменного заявления о размещении петиции на интернет-ресурсе
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
12.
Об утверждении Правил присоединения к петиции и формы письменного заявления о присоединении к петиции
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
13.

"Қоғамдық кеңес туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 69 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2023 жылғы желтоқсан
Д.Р. Қадыров
14.
"Қоғамдық тыңдаулар өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 3 тамыздағы № 286 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2023 жылғы желтоқсан
М.Т. Ошурбаев
15.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын отбасы мүшелерінің Қазақстан Республикасы Ішкі Істер министрлігінің жоғары арнаулы оқу орындарының курсанттары қатарындағы өздерінің жақын туыстарына олардың өмірімен және тұрмысымен танысу үшін бару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2023 жылғы желтоқсан
М.Ш.Қожаев
16.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын отбасы мүшелерінің Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Азаматтық қорғау академиясының курсанттары қатарындағы өздерінің жақын туыстарына олардың өмірімен және тұрмысымен танысу үшін бару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2023 жылғы желтоқсан
Б.М. Сыздықов
17.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын отбасы мүшелерінің мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер қатарындағы өздерінің жақын туыстарының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті жоғары арнаулы оқу орындарының курсанттардың олардың өмірімен және тұрмысымен танысу үшін қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік Комитеті төрағасының бұйрығы
ҰҚК
(келісу бойынша)
2023 жылғы желтоқсан
М.Ө. Қалқабаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі.
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі.
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті.
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 26 февраля 2021 года № 69 "Об утверждении Типового положения об Общественном совете"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
Декабрь 2023 года
Кадиров Д.Р.
14.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 августа 2021 года № 286 "Об утверждении Правил проведения общественных слушаний"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
Декабрь 2023 года
Ошурбаев М.Т.
15.
Об утверждении Правил посещения членами семей, являющимися гражданами Республики Казахстан, своих близких родственников из числа курсантов высших специальных учебных заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан для ознакомления с их жизнью и бытом
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Декабрь 2023 года
Кожаев М.Ш.
16.
Об утверждении Правил посещения членами семей, являющимися гражданами Республики Казахстан, своих близких родственников из числа курсантов Академии гражданской защиты Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан для ознакомления с их жизнью и бытом
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
Декабрь 2023 года
Сыздыков Б.М.
17.
Об утверждении Правил посещения членами семей, являющимися гражданами Республики Казахстан, своих близких родственников из числа курсантов высших специальных учебных заведений Комитета национальной безопасности Республики Казахстан для ознакомления с их жизнью и бытом
приказ Председателя Комитета национальной безопасности
КНБ (по согласованию)
Декабрь 2023 года
Колкобаев М.О.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
МЭПР - Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
____________________