"Пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып берілген жерлерді алып қою жөнінде жұмыс комиссиясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 90-ө өкіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 24 қыркүйектегі № 138-ө Өкімі
"Пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып берілген жерлерді алып қою жөнінде жұмыс комиссиясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 90-ө өкіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауыл халқының мұқтажы үшін жерлерді қайта бөлуді, сондай-ақ жер ресурстарын ұтымды пайдалануды бақылау жөніндегі республикалық комиссияны құру туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Ауыл халқының мұқтажы үшін жерлерді қайта бөлуді, сондай-ақ жер ресурстарын ұтымды пайдалануды бақылау жөніндегі республикалық комиссия (бұдан әрі – Республикалық комиссия) құрылсын.";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Қоса беріліп отырған Республикалық комиссия туралы ереже бекітілсін.";
2-тармақ алып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Республикалық комиссия атқарылған жұмыс туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігін 2025 жылға дейін тоқсан сайын хабардар етіп тұрсын.";
көрсетілген өкімге қосымша осы өкімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 138-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 28 сәуірдегі
№ 90-ө өкімімен
бекітілген
Ауыл халқының мұқтажы үшін жерлерді қайта бөлуді, сондай-ақ жер ресурстарын ұтымды пайдалануды бақылау жөніндегі республикалық комиссиясының құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің жер қатынастары мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары, жетекші
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі, жетекшінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қоғамдық мүдделерді қорғау қызметінің бастығы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Экономикалық қауіпсіздік департаменті бастығының орынбасары (келісу бойынша)
облыстар әкімдерінің орынбасарлары

О внесении изменений и дополнения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2022 года № 90-р "О создании рабочей комиссии по изъятию земель, не используемых и выданных с нарушением законодательства Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 сентября 2024 года № 138-р
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2022 года № 90-р "О создании рабочей комиссии по изъятию земель, не используемых и выданных с нарушением законодательства Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об образовании Республиканской комиссии по контролю за перераспределением земель для нужд сельского населения, а также рациональным использованием земельных ресурсов";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Образовать Республиканскую комиссию по контролю за перераспределением земель для нужд сельского населения, а также рациональным использованием земельных ресурсов (далее – Республиканская комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Утвердить прилагаемое Положение о Республиканской комиссии.";
пункт 2 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Республиканской комиссии информировать о проделанной работе Администрацию Президента Республики Казахстан ежеквартально до 2025 года.";
приложение к указанному распоряжению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему распоряжению.
Премьер-Министр О. Бектенов
Приложение к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 сентября 2024 года № 138-р
Приложение к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от "28" апреля 2022 года № 90-р
Состав
Республиканской комиссии по контролю за перераспределением земель для нужд сельского населения, а также рациональным использованием земельных ресурсов
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы земельных отношений, руководитель
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан, заместитель руководителя
Председатель Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, секретарь
Заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию)
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
начальник Службы по защите общественных интересов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель начальника Департамента экономической безопаности Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместители акимов областей
___________________________________________