Ұлттық валюта - теңгенің еркін өзгермелі айырбас бағамы режиміне көшуіне байланысты түсіндіру жұмысын күшейту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 9 сәуір N 45-ө
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Ұлттық валютаның айырбас бағамының саясаты туралы" 1999 жылғы 3 сәуірдегі N 360 P990360_ қаулысын орындау үшін:
1. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) қалалар мен елді мекендерде ұтқыр назар аудару топтарының көмегімен жағдайдың мониторингі бойынша тұрақты жұмысты ұйымдастырсын. Азаматтар, олар бойынша қажетті түсініктер алатын, күнделікті аса қажетті тауарларға бағаларды негізсіз көтеру, АҚШ долларымен төлеуді талап ету фактілері туралы, теңгенің айырбас бағамының жаңа саясатына байланысты басқа да ақпараттарды хабарлайтын қызметтік мекен-жайлар, телефон нөмірлерін жарияласын;
2) халықтың арасында теңгенің еркін өзгермелі айырбас бағамы енгізілгеннен кейін болып жатқан экономикалық процестердің мәнін, осы шешімнің әлеуметтік салдарын жұмсарту жөнінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің қабылдап отырған шараларын түсіндіру жөніндегі кешенді іс-шараларды жүзеге асырсын;
3) бұқаралық ақпарат құралдарының қатысуымен жергілікті тауарлар
мен қызметтерді өндірушілермен және берушілермен бағалардың негізсіз
көтерілуіне жол бермеу жөніндегі шараларды талқылау үшін тұрақты
кездесулер өткізуді қамтамасыз етсін.
2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

Об усилении разъяснительной работы в связи с переходом к режиму свободно плавающего обменного курса национальной валюты - тенге
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 апреля 1999 года № 45-р
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 1999 года № 360 P990360_ "О политике обменного курса национальной валюты":
1. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) организовать постоянную работу по мониторингу ситуации в городах и населенных пунктах с помощью мобильных групп реагирования. Опубликовать служебные адреса, номера телефонов, по которым граждане могли бы получать необходимые разъяснения, сообщать о фактах необоснованного повышения цен на товары первой необходимости, требования оплаты в долларах США, другую информацию, связанную с новой политикой обменного курса тенге;
2) осуществить комплекс мер по разъяснению среди населения сути происходящих экономических процессов после введения свободно плавающего обменного курса тенге, предпринимаемых Правительством Республики Казахстан мер по смягчению социальных последствий этого решения;
3) обеспечить с участием средств массовой информации проведение
регулярных встреч с местными производителями и поставщиками товаров
и услуг для обсуждения мер по недопущению необоснованного повышения цен.
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на
Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
(Специалисты: Э.Жакупова
Д.Кушенова)