Жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын лауазымдар тізбесі туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 мамырдағы N 392 Жарлығы
РҚАО-ның ескертпесі!
Жарлыққа өзгерту енгізу көзделген - ҚР Президентінің 2009.05.06 N 800 Жарлығымен (РҚАО-на түскен жоқ).
Жоғары офицерлік және басшы құрамның әскери және арнаулы атақтарын беруді реттеу мақсатында қаулы етемін:
1. N 1-9 қосымшаларға сәйкес жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаруға тиіс лауазымдардың тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2001.10.23 N 710, 2003.05.16 N 1094, 2003.09.10 N 1184 жарлықтарымен.
2. Алып тасталды - ҚР Президентінің 2003.09.10 N 1184 жарлығымен.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын лауазымдар тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 8 мамырдағы N 2984 Жарлығы;
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір Жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 5 наурыздағы N 3396 Жарлығының 3-тармағы;
3) "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір Жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 21 мамырдағы N 3512 Жарлығының II тармағы;
4) өте құпия;
5) өте құпия.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі бұрын қабылданған нормативтік құқықтық актілерді осы Жарлыққа сәйкес келтірсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
N 392 Жарлығына
N 1 қосымша
РҚАО-ның ескертпесі!
Тізбе жаңа редакцияда көзделген - ҚР Президентінің 2012.12.25 N 453 қбп Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жоғары
офицерлік құрамының адамдары атқаруға тиіс лауазымдар
тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2003.09.10 N 1184 , өзгеріс енгізілді - 2005.05.03 N 1565, 2010.07.15 N 1023 Жарлықтарымен.
Қорғаныс министрінің                 - генерал-полковник
бірінші орынбасары - Штабтар
бастықтары комитетінің төрағасы
Қорғаныс министрінің                 - генерал-лейтенант
орынбасары (тәрбие жұмысы,
экономика және қаржы мәселелерімен
айналысатынды қоспағанда)
Штабтар бастықтары комитеті          - генерал-майор
төрағасының бірінші орынбасары
Штабтар бастықтары комитеті          - генерал-майор
төрағасының орынбасары
Департамент бастығы (халықаралық     - генерал-майор
ынтымақтастық, мемлекеттік
құпияларды қорғау, заң қызметі,
бұқаралық ақпарат құралдарымен
жұмыс және жұртшылықпен байланыс
жөніндегі, Қорғаныс министрлігінің
қызметін қамтамасыз ету
мәселелерімен айналысатынды
қоспағанда)
Бас әскери инспекция                 - генерал-лейтенант
бастығы
Орталық командалық                   - генерал-майор
пункт бастығы
Қарулы Күштер Бас барлау             - генерал-лейтенант
басқармасының
бастығы
Қарулы Күштер түрлерінің             - генерал-лейтенант,
Бас қолбасшысы                         вице-адмирал
Қарулы Күштердің Тыл                 - генерал-майор
бастығы
Әскер тегі қолбасшысы                - генерал-майор,
генерал-лейтенант
Өңірлік қолбасшылық әскерлерінің     - генерал-майор
қолбасшысы
Қарулы Күштер түрлерінің             - генерал-майор,
Бас қолбасшысының орынбасары           контр-адмирал
Әскер тегі қолбасшысының             - генерал-майор
бірінші орынбасары
Өңірлік қолбасшылық әскерлерінің     - генерал-майор
қолбасшысының бірінші орынбасары
Ұлттық қорғаныс университетінің      - генерал-лейтенант
бастығы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс      - генерал-майор
министрлігінің Солтүстік атлант
Шарты Ұйымы штаб-пәтерінің
жанындағы әскери өкілі
Өкіл (Тәуелсіз Мемлекеттер           - генерал-лейтенант;
Достастығы мемлекеттерінің
Қарулы Күштері) - әскери
ынтымақтастықты үйлестіру жөніндегі
штаб бастығының орынбасары
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
№ 392 Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің жоғары
офицерлік құрамының адамдары атқаруға тиіс лауазымдар тізбесі

Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
№ 392 Жарлығына
№ 11 қосымша
Қазақстан Республикасы «Сырбар» Сыртқы барлау қызметінің
жоғары офицерлік құрамының адамдары атқаруға тиіс
лауазымдар тізбесі
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2012.05.07 N 318 (2012.02.25 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Қызмет директоры                             - сыртқы барлау
генерал-лейтенанты
Қызмет директорының бірінші                  - сыртқы барлау
орынбасары                                     генерал-майоры
Қызмет директорының орынбасары               - сыртқы барлау
генерал-майоры
О перечне должностей, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава
Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 5 мая 2017 года № 470
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2017 № 470.
Примечание РЦПИ.
В Указ предусмотрены изменения Указом Президента РК от 06.05.2009 № 800 (в РЦПИ не поступал).
В целях упорядочения присвоения воинских и специальных званий высшего офицерского и начальствующего состава постановляю:
1. Утвердить перечень должностей, подлежащих замещению лицами высшего офицерского и начальствующего состава, согласно приложениям N 1-9.
2. (Пункт 2 исключен - Указом Президента Республики Казахстан от 10 сентября 2003 года N 1184).
3. Признать утратившими силу:
1) Указ Президента Республики Казахстан от 8 мая 1996 года N 2984 "О перечне должностей, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава";
2) пункт 3 Указа Президента Республики Казахстан от 5 марта 1997 года N 3396 "О внесении изменений в некоторые Указы Президента Республики Казахстан";
3) пункт II Указа Президента Республики Казахстан от 21 мая 1997 года N 3512 "О внесении изменений и дополнений в некоторые Указы Президента Республики Казахстан";
4) совершенно секретно;
5) совершенно секретно.
4. Правительству Республики Казахстан привести ранее принятые нормативные правовые акты в соответствие с настоящим Указом.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение N 1
Сноска. Приложение в редакции Указа Президента РК от 10 сентября 2003 года N 1184; с изменениями, внесенными указами Президента РК от 03.05.2005 N 1565; от 15.07.2010 № 1023.
Перечень должностей Министерства обороны
Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего офицерского состава
Первый заместитель Министра - - генерал-полковник
председатель Комитета начальников-штабов
Заместитель Министра обороны - генерал-лейтенант
(за исключением ведающего вопросами
воспитательной работы, экономики и
финансов)
Первый заместитель председателя Комитета - генерал-майор
начальников штабов
Заместитель председателя Комитета - генерал-майор
начальников штабов
Начальник департамента (за исключением
ведающего вопросами международного
сотрудничества, защиты государственных
секретов, юридической службы, работы
со средствами массовой информации и по
связям с общественностью, обеспечения
деятельности Министерства обороны) - генерал-майор
Начальник Главной инспекции - генерал-лейтенант
Начальник Центрального командного пункта - генерал-майор
Начальник Главного разведывательного - генерал-лейтенант
управления Вооруженных Сил
Главнокомандующий видом Вооруженных Сил - генерал-лейтенант,
вице-адмирал
Начальник тыла Вооруженных Сил - генерал-майор
Командующий родом войск - генерал-майор,
генерал-лейтенант
Командующий войсками регионального
командования - генерал-майор
Заместитель главнокомандующего видом
Вооруженных Сил - генерал-майор,
контр-адмирал
Первый заместитель командующего родом - генерал-майор
войск
Первый заместитель командующего войсками - генерал-майор
регионального командования
Начальник Национального университета - генерал-лейтенант
обороны
Военный представитель Министерства - генерал-майор
обороны Республики Казахстан при
штаб-квартире Организации
Североатлантического договора
Представитель (Вооруженных Сил - генерал-лейтенант
государств Содружества Независимых
Государств) - заместитель начальника
штаба по координации военного
сотрудничества
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 12 мая 2000 года № 392
Перечень должностей
Комитета национальной безопасности Республики Казахстан,
подлежащих замещению лицами высшего офицерского состава

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 22.11.2016 № 373 жарлығымен.
Төраға
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-полковнигі
Төрағаның бірінші орынбасары
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-лейтенанты
Төрағаның орынбасары
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Төрағаның орынбасары -
Шекара қызметінің директоры
- генерал-лейтенант
Төрағаның орынбасары -
«А» арнаулы мақсаттағы қызметінің
директоры
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-лейтенанты
Төрағаның орынбасары -
Қарсы барлау қызметінің бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-лейтенанты
Төрағаның орынбасары -
Терроризмге қарсы қызметінің бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-лейтенанты
Төрағаның орынбасары -
Экономикалық қауіпсіздік қызметінің бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Ақпарат және киберқауіпсіздік қызметінің бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Үкіметтік байланыс қызметінің директоры
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Қарсы барлау қызметі
Қарсы барлау операциялары
департаментінің бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Терроризмге қарсы қызметтің Халықаралық
терроризмге және діни экстремизмге қарсы
күрес департаментінің бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Терроризмге қарсы қызметтің Конституциялық құрылысты қорғау
департаментінің бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Экономикалық қауіпсіздік қызметінің Экономикалық қауіпсіздік департаментінің бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Әскери қарсы барлау департаментінің бастығы
- генерал-майор
Стратегиялық жоспарлау, бақылау және аудит департаментінің бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Академия бастығы
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Шекара қызметі академиясының бастығы
- генерал-майор
Алматы, Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Павлодар Оңтүстік Қазақстан облыстары, Астана және Алматы қалалары бойынша департаменттер бастықтары
- ұлттық қауіпсіздік
генерал-майоры
Шекара қызметі директорының бірінші орынбасары - Бас штаб бастығы
- генерал-майор
Шекара қызметі директорының орынбасары (кадр, қаржы-шаруашылық мәселелеріне жетекшілік ететінді қоспағанда)
- генерал-майор
Шекара қызметі өңірлік басқармасының бастығы
- генерал-майор
контр-адмирал
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
N 392 Жарлығына
N 3 қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 06.05.2013 № 561 Жарлығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 09.04.2016 № 231 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жоғары офицерлік және басшы құрамының адамдары атқаруға тиіс лауазымдар
ТІЗБЕСІ
Ішкі істер министрі                   - полиция генерал-полковнигі
Министрдің бірінші                    - полиция генерал-лейтенанты
орынбасары
Министрдің орынбасары                 - полиция генерал-майоры
Ішкі әскерлер Бас қолбасшысы -        - генерал-лейтенант
Ішкі әскерлер комитетінің төрағасы
Ішкі әскерлер Бас                     - генерал-майор
қолбасшысының бірінші орынбасары -
Бас штаб бастығы - Ішкі әскерлер
комитеті төрағасының орынбасары
Ішкі әскерлер Бас қолбасшысының       - генерал-майор
орынбасары - Ішкі әскерлер
комитеті төрағасының орынбасары
(тәрбие және әлеуметтік-құқықтық
жұмыс, тыл мәселелерімен айналысатын
орынбасарын қоспағанда)
Ішкі әскерлер өңірлік қолбасшылық     - генерал-майор
қолбасшысы
Өңірлік қолбасшылық                   - генерал-майор
қолбасшысының бірінші
орынбасары - штаб бастығы
Қылмыстық-атқару жүйесі               - әділет генерал-майоры
комитетінің төрағасы
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының    - полиция генерал-майоры
Терроризмге қарсы орталығындағы
өкілетті өкіл
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының    - полиция генерал-майоры
аумағындағы Ұйымдасқан қылмысқа
және қылмыстың өзге де қауіпті
түрлеріне қарсы күресті үйлестіру
жөніндегі бюродағы өкілетті өкіл
Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан,      - полиция генерал-майоры
Қарағанды, Қостанай, Павлодар,
Оңтүстік Қазақстан облыстарының,
Астана және Алматы қалаларының
ішкі істер департаменттерінің
бастықтары
Академия бастығы                      - полиция генерал-майоры
Әкімшілік полиция                     - полиция генерал-майоры
комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
N 392 Жарлығына
N 4 қосымша
Қазақстан Республикасы Президенті Күзет қызметінің
жоғары офицерлік құрамының адамдары атқаруға тиіс
лауазымдар тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2012.05.07 N 318 (2012.02.25 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Президент Күзет қызметінің бастығы           - Қазақстан Республикасы
Президент Күзет
қызметінің
генерал-лейтенанты
Қызмет бастығының бірінші орынбасары -       - Қазақстан Республикасы
Президент қауіпсіздігі қызметінің бастығы      Президенті Күзет
қызметінің
генерал-майоры
Қызмет бастығының орынбасары                 - Қазақстан Республикасы
Президенті Күзет
қызметінің
генерал-майоры
5-қосымша

Сноска. Приложение 2 в редакции Указа Президента РК от 22.11.2016 № 373.
Председатель
-
генерал-полковник национальной безопасности
Первый заместитель Председателя
-
генерал-лейтенант национальной безопасности
Заместитель Председателя
-
генерал-майор национальной безопасности
Заместитель Председателя - Директор Пограничной службы
-
генерал-лейтенант
Заместитель Председателя - Директор Службы специального назначения "А"
-
генерал-лейтенант национальной безопасности
Заместитель Председателя - начальник Службы контрразведки
-
генерал-лейтенант национальной безопасности
Заместитель Председателя - начальник Службы антитеррора
-
генерал-лейтенант национальной безопасности
Заместитель Председателя - начальник Службы экономической безопасности
-
генерал-майор национальной безопасности
Начальник Службы информации и кибербезопасности
-
генерал-майор национальной безопасности
Директор Службы правительственной связи
-
генерал-майор национальной безопасности
Начальник Департамента контрразведывательных операций Службы контрразведки
-
генерал-майор национальной безопасности
Начальник Департамента по борьбе с международным терроризмом и религиозным экстремизмом Службы антитеррора
-
генерал-майор национальной безопасности
Начальник Департамента по защите конституционного строя Службы антитеррора
-
генерал-майор национальной безопасности
Начальник Департамента экономической безопасности Службы экономической безопасности
-
генерал-майор национальной безопасности
Начальник Департамента военной контрразведки
-
генерал-майор
Начальник Департамента стратегического планирования, контроля и аудита
-
генерал-майор национальной безопасности
Начальник Академии
-
генерал-майор национальной безопасности
Начальник Академии Пограничной службы
генерал-майор
Начальники департаментов по Алматинской, Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Павлодарской, Южно-Казахстанской областям, городам Астане и Алматы
-
генерал-майор национальной безопасности
Первый заместитель Директора - начальник Главного штаба Пограничной службы
-
генерал-майор
Заместитель Директора Пограничной службы (за исключением ведающего кадровыми, финансово-хозяйственными вопросами)
-
генерал-майор
Начальник регионального управления Пограничной службы
-
генерал-майор, контр-адмирал
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 12 мая 2000 года № 392
ПЕРЕЧЕНЬ
должностей Министерства внутренних дел Республики Казахстан,
подлежащих замещению лицами высшего офицерского и
начальствующего состава
Сноска. Перечень в редакции Указа Президента РК от 06.05.2013 № 561; с изменением, внесенным Указом Президента РК от 09.04.2016 № 231.
Министр внутренних дел - генерал-полковник полиции
Первый заместитель Министра - генерал-лейтенант полиции
Заместитель Министра - генерал-майор полиции
Главнокомандующий Внутренними войсками - генерал-лейтенант
- председатель Комитета
Внутренних войск
Первый заместитель Главнокомандующего - генерал-майор
Внутренними войсками - начальник
Главного штаба - заместитель
председателя Комитета Внутренних войск
Заместитель Главнокомандующего - генерал-майор
Внутренними войсками - заместитель
председателя Комитета Внутренних войск
(за исключением ведающего вопросами
воспитательной и социально-правовой
работы, тыла)
Командующий региональным - генерал-майор
командованием Внутренних войск
Первый заместитель командующего - генерал-майор
региональным командованием -
начальник штаба
Председатель Комитета уголовно- - генерал-майор юстиции
исполнительной системы
Полномочный представитель в - генерал-майор полиции
Антитеррористическом центре
Содружества Независимых Государств
Полномочный представитель в Бюро - генерал-майор полиции
по координации борьбы с
организованной преступностью и
иными опасными видами преступлений
на территории Содружества Независимых
Государств
Начальники департаментов внутренних дел - генерал-майор полиции
Алматинской, Актюбинской,
Восточно-Казахстанской, Карагандинской,
Костанайской, Павлодарской,
Южно-Казахстанской областей,
городов Астаны и Алматы
Начальник Академии - генерал-майор полиции
Председатель Комитета - генерал-майор полиции
административной полиции
ПРИЛОЖЕНИЕ № 4
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 12 мая 2000 года № 392
Перечень должностей Службы государственной
охраны Республики Казахстан, подлежащих замещению
лицами высшего офицерского состава
Сноска. Приложение 4 в редакции Указа Президента РК от 21.04.2014 № 807.
Начальник Службы государственной охраны
-
генерал-лейтенант Службы государственной охраны Республики Казахстан
Заместитель Начальника Службы
- начальник первого департамента
-
генерал-майор Службы государственной охраны Республики Казахстан
Заместитель Начальника Службы
- начальник Службы охраны Президента
-
генерал-майор Службы государственной охраны Республики Казахстан
Заместитель Начальника Службы
-
генерал-майор Службы государственной охраны Республики Казахстан
Заместитель Начальника Службы
- начальник Службы обороны объектов (Республиканская гвардия)
-
генерал-майор Службы государственной охраны Республики Казахстан
Приложение N 5

Ескерту. 5-қосымша алынып тасталды - ҚР Президентінің 04.05.2014 N 814 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
N 392 Жарлығына
N 6 қосымша
Ескерту. 6 қосымша алып тасталды - ҚР Президентінің 2003.09.10 N 1184 Жарлығымен.
7-қосымша
РҚАО-ның ескертпесі:
жарлықтың қосымшасы болған жоқ
Ескерту. 7-қосымшаға өзгеріс енгізіледі - ҚР Президентінің 2005.05.03 N 1565 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
N 392 Жарлығына
N 8 қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2005.05.03 N 1565, өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2007.08.03 N 373, 2009.04.03 N 787 Жарлықтарымен.
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің жоғары
басшы құрамы адамдары атқаратын лауазымдар тізбесі
Вице-министр (азаматтық қорғаныс, әскери бөлімдер   - генерал-майор
және жедел әрекет ету мәселелерімен айналысатын)
Өртке қарсы қызмет комитетінің төрағасы             - өртке қарсы                                                            қызмет
генерал-майоры
Азаматтық қорғаныс, әскери бөлімдер және жедел      - генерал-майор
әрекет ету департаментінің директоры
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
N 392 Жарлығына
N 9 қосымша
Ескерту. 9-қосымша алып тасталды - ҚР Президентінің
29.08.2014 N 900 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) жоғары басшы құрамының адамдары атқаруға тиіс
лауазымдар тізбесі
Агенттік төрағасының                 - қаржы полициясы
бірінші орынбасары                     генерал-майоры
Агенттік төрағасының                 - қаржы полициясы
орынбасары (тергеу, сыбайлас           генерал-майоры
жемқорлыққа қарсы күрес
мәселелерімен айналысатын)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
N 392 Жарлығына
N 10 қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі органдарының жоғары басшы
құрамының адамдары атқаруға тиіс лауазымдар тізбесі
Ескерту. Тізбе алып тасталды - ҚР Президентінің 06.05.2013 № 561 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы

Сноска. Приложение 5 исключено Указом Президента РК от 04.05.2014 № 814.
Приложение N 6
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 12 мая 2000 года N 392
Сноска. Приложение 6 исключено - Указом Президента Республики Казахстан от 10 сентября 2003 года N 1184 .
Приложение N 7
Примечание РЦПИ:
приложение не представлялось.
Сноска. В приложение 7 вносятся изменения - Указом Президента РК от 3 мая 2005 г. N 1565 .
Приложение N 8
Сноска. Приложение 8 в редакции Указа Президента РК от 10.09.2003 N 1184 ; с изменениями, внесенными Указами Президента РК от 03.08.2007 N 373 ; от 03.04.2009 N 787 .
Перечень должностей Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан, подлежащих замещению лицами
высшего начальствующего состава
Вице-министр - генерал-майор
(ведающий вопросами гражданской
обороны, воинских частей и
оперативного реагирования)
Председатель Комитета - генерал-майор
противопожарной службы противопожарной службы
Директор Департамента - генерал-майор
гражданской обороны, воинских
частей и оперативного реагирования
Приложение N 9
Перечень должностей Агентства Республики Казахстан по борьбе
с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции),
подлежащих замещению лицами высшего начальствующего состава
Сноска. Приложение 9 исключено Указом Президента РК от 29.08.2014 № 900.
Приложение N 10
Перечень должностей органов
уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
подлежащих замещению лицами
высшего начальствующего состава
Сноска. Перечень исключен Указом Президента РК от 06.05.2013 № 561.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 11
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 12 мая 2000 года № 392
Перечень должностей
Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар",
подлежащих замещению лицами высшего офицерского состава
Сноска. Приложение 11 в редакции Указа Президента РК от 07.05.2012 № 318 (вводится в действие с 25.02.2012).
Директор Службы - генерал-лейтенант
внешней разведки
Первый заместитель директора - генерал-майор
Службы внешней разведки
Заместитель директора Службы - генерал-майор
внешней разведки