Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 30 қараша N 492
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 17-1 бабының 2-тармағына сәйкес қаулы етемін:
1.
2.
Ескерту. 1-2-тармақтар күшін жойды - ҚР Президентінің 2001.10.23. N 710 жарлығымен.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі N 2922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережеге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 4-тармақтың 2) тармақшасындағы "Ұлттық қауіпсіздік комитеті жанындағы үкіметтік байланыс органының" деген сөздер "ведомстволарының" сөзімен ауыстырылсын;
2) 7-тармақтағы "Ұлттық қауіпсіздік комитеті жанындағы үкіметтік байланыс органының басшысы" сөздері "Ұлттық қауіпсіздік комитеті ведомстволарының басшылары" сөздерімен ауыстырылсын;
3) 9-тармақтағы:
1) тармақша ", Комитет Төрағасының орынбасарлары арасында міндеттерді бөледі" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Президентіне Ұлттық қауіпсіздік комитетінің құрылымдық бөлімшелерін және ведомстволарын құру, қайта құру және тарату туралы ұсыныстар жасайды, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдарын, әскери қарсы барлау органдарын, әскерлерді, арнаулы мақсаттағы бөлімшелерді, өзге де ұлттық қауіпсіздік органдарын және ведомствоға қарасты ұйымдарды құрады, қайта құрады және таратады";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық қауіпсіздік комитетінің құрылымдық бөлімшелерінің, ведомстволарының және аумақтық органдарының, әскери қарсы барлау органдарының, әскерлердің, арнаулы мақсаттағы бөлімшелердің, өзге де ұлттық қауіпсіздік органдарының және ведомствоға қарасты ұйымдардың құрылымын, функционалдық міндеттері мен штатын, сондай-ақ олар туралы ережелерді бекітеді, бұған олар туралы ережелерді Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының ұсынуымен Қазақстан Республикасының Президенті бекітетін ведомстволар кірмейді;";
9) тармақшасындағы "құзыретін" сөзі "өкілеттігін" сөзімен, "Комитет жанындағы үкіметтік байланыс органы басшысының" сөздері "ведомство басшыларының" сөздерімен ауыстырылсын;
10) тармақша мына редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің немесе оның тапсырмасы бойынша Президент Әкімшілігі Басшысының келісімімен Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің облыстық, республикалық маңызы бар қалалар мен Республика астанасы бойынша департаменттерінің, Қазақстан Республикасының Президенті айқындайтын тізбе бойынша өзге де ұлттық қауіпсіздік органдарының бастықтарын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, сондай-ақ басқа да лауазымды тұлғаларды тағайындау мен босату тәртібін белгілейді;";

Вопросы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года N 492
В соответствии с пунктом 2 статьи 17-1 Конституционного закона Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан" постановляю:
1. (Пункты 1-2 утратили силу - Указом Президента РК от 23 октября 2001 г. N 710 )
3. Внести в Положение о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года N 2922, следующие изменения и дополнения:
1) в подпункте 2) пункта 4 слова "органа правительственной связи при Комитете национальной безопасности" заменить словом "ведомств";
2) в пункте 7 слова "руководитель органа правительственной связи при Комитете национальной безопасности" заменить словами "руководители ведомств Комитета национальной безопасности";
3) в пункте 9 :
подпункт 1) дополнить словами ", распределяет обязанности между заместителями Председателя Комитета";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"вносит предложения Президенту Республики Казахстан об образовании, реорганизации и упразднении структурных подразделений и ведомств Комитета национальной безопасности, образует, реорганизует и упраздняет территориальные органы Комитета национальной безопасности, органы военной контрразведки, войска, подразделения специального назначения, иные органы национальной безопасности и подведомственные организации";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"утверждает структуру, функциональные обязанности и штаты структурных подразделений, ведомств и территориальных органов Комитета национальной безопасности, органов военной контрразведки, войск, подразделений специального назначения, иных органов национальной безопасности и подведомственных организаций, а также положения о них, за исключением ведомств, положения о которых утверждает Президент Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета национальной безопасности;";
в подпункте 9) слово "компетенцию" заменить словом "полномочия", слова "руководителя органа правительственной связи при Комитете" заменить словами "руководителей ведомств";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"назначает на должность и освобождает от должности по согласованию с Президентом Республики Казахстан или по его поручению с Руководителем Администрации Президента начальников структурных подразделений Комитета, департаментов Комитета национальной безопасности по областям, городам республиканского значения и столице Республики, иных органов национальной безопасности по перечню, определяемому Президентом Республики Казахстан, а также устанавливает порядок назначения и освобождения других должностных лиц;";

мынадай мазмұндағы 22) және 23) тармақшалармен толықтырылсын:
"22) әскери қызметшілерге, жұмысшылар мен қызметшілерге еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемеақы белгілеудің тәртібі мен шарттарын анықтайды;
23) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің Әскери кеңесі туралы ережені, оның саны мен құрамын бекітеді.".
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті өзінің нормативтік құқықтық актілерін осы Жарлыққа сәйкестендірсін. Z952710
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2000 жылғы 30 қараша
N 492 Жарлығымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң
Yкiметтiк байланыс қызметi туралы
ЕРЕЖЕ
Ескерту. Ереженің күші жойылды - ҚР Президентінің 2001.10.23. N 710 жарлығымен.

дополнить подпунктами 22) и 23) следующего содержания:
"22) определяет порядок и условия установления процентных надбавок военнослужащим, рабочим и служащим за выслугу лет;
23) утверждает Положение о Военном совете Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, его численность и состав.".
4. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан привести свои ведомственные нормативные правовые акты в соответствие с настоящим Указом. Z952710
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 30 ноября 2000 г. № 492
ПОЛОЖЕНИЕ
о Службе правительственной связи Комитета
национальной безопасности Республики Казахстан
Сноска. Положение утратило силу ( см. 1 ) Указом Президента РК от 23.10.2001 № 710 .