Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру мәселелерi жөнiндегі мемлекеттiк комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 24 қазан N 713 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды талдап жасау мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi мемлекеттiк комиссия құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру мәселелерi жөніндегi мемлекеттiк комиссия туралы ереже бекітiлсiн.
3. Мемлекеттік басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру мәселелерi жөнiндегі мемлекеттiк комиссия 2002 жылғы 1 желтоқсанға дейiн мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру тұжырымдамасын әзiрлеудi қамтамасыз етсiн. <*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2002.11.14. N 972 жарлығымен .
4. Осы Жарлықтың iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Ескерту. Қаулыға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002.02.09. N 804 Жарлығымен .
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2001 жылғы 24 қазандағы
N 713 Жарлығына
қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 9 ақпандағы N 804 Жарлығымен , өзгеріс енгізілді - 2002 жылғы 14 қарашадағы N 972 жарлығымен , 2003 жылғы 04 тамыздағы N 1159 жарлығымен , жаңа редакцияда - 2005.02.14. N 1519 Жарлығымен , 2005.08.22. N 1630 Жарлығымен .
Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердi
ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру
мәселелерi жөнiндегi мемлекеттiк комиссияның
ҚҰРАМЫ
Ахметов                        - Қазақстан Республикасының
Даниал Кенжетайұлы               Премьер-Министрi, төраға
Есiмов                         - Қазақстан Республикасы
Ахметжан Смағұлұлы               Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төрағаның орынбасары
Балиева                        - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Зағипа Яхияқызы                  министрi, төрағаның орынбасары
Келiмбетов                     - Қазақстан Республикасының
Қайрат Нематұлы                  Экономика және бюджеттiк жоспарлау
министрi, төрағаның орынбасары
Комиссия мүшелерi
Әлиев                          - Ақмола облысы әкiмдiгi экономика
Жаңабай Рақышұлы                 және бюджеттiк жоспарлау
департаментiнің директоры
Ахаев                          - Шығыс Қазақстан облыстық
Василий Иванович                 мәслихатының хатшысы (келiсiм
бойынша)
Ахметов                        - Ақмола облысы Целиноград ауданы
Ғабдол Есенбекұлы                Романов ауылдық округiнiң әкiмi
Бексейiтов                     - Батыс Қазақстан облысының Шыңғырлау
Алтынбек Климұлы                 ауданы Белогор ауылдық округiнiң
әкiмi
Бөкенов                        - Алматы қаласы әкiмiнiң бiрiншi
Қайрат Ахмадиұлы                 орынбасары
Бурлаков                       - Қазақстан Республикасы Парламентi
Леонид Николаевич                Сенатының Өңiрлiк даму және
жергiлiктi өзiн-өзi басқару
мәселелерi комитетiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Бурлаченко                     - Оңтүстік Қазақстан облысы әкiмiнiң
Светлана Николаевна              орынбасары
Имантаев                      -  Қазақстан Республикасы
Ермек Жетпiсбайұлы               Президентiнiң Әкiмшiлiгi
Мемлекеттiк бақылау және
ұйымдастыру жұмысы бөлiмiнiң
мемлекеттік инспекторы
Коржова                        - Қазақстан Республикасының
Наталья Артемовна                Экономика және бюджеттік жоспарлау
вице-министрi
Қосжанов                       - Қазақстан Республикасы
Төрехан Бекболұлы                Президентiнiң Әкiмшiлiгi
Әлеуметтiк-экономикалық талдау
бөлiмiнiң бас инспекторы
Мамытбеков                     - Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары
Асылжан Сарыбайұлы
Марченкова                     - Ақмола облыстық мәслихаты тексеру
Галина Альбертовна               комиссиясының төрайымы (келiсiм
бойынша)
Мусина                         - Қазақстан Республикасының Ауыл
Лилия Сәкенқызы                  шаруашылығы вице-министрi
Овчинников                     - Шығыс Қазақстан облысының Өскемен
Сергей Александрович             қаласы Меновнов ауылдық округiнiң
әкiмi
Омаров                         - Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң
Жасұлан Ысқақұлы                 орынбасары
Райымбеков                     - Қазақстан Республикасы Жер
Каналбек Ұтжанұлы                ресурстарын басқару агенттiгі
төрағасының орынбасары
Редкокашин                     - Астана қаласы мәслихатының хатшысы
Владимир Николаевич              (келiсiм бойынша)
Сағадиев                       - Қазақстан Республикасы Парламентi
Кенжеғали Әбенұлы                Мәжiлiсiнiң Қаржы және бюджет
комитетiнiң төрағасы (келiсiм
бойынша)
Сапаров                        - Батыс Қазақстан облыстық
Табылғали Сәтқалиұлы             мәслихатының хатшысы (келiсiм
бойынша)
Семидоцкая                     - Ақмола облысының Шортанды ауданы
Антонина Васильевна              әкiмiнiң орынбасары
Сухорукова                     - Қазақстан Республикасы Парламентi
Вера Николаевна                  Мәжiлiсiнiң Экономикалық реформа
және өңiрлiк даму комитетiнiң
төрайымы (келiсiм бойынша)
Төлесбаев                      - Шығыс Қазақстан облысының Семей
Қанатжан Есентайұлы              қаласы әкiмiнiң орынбасары
Тұңғышбеков                    - Қазақстан Республикасы Ауыл
Санат Тұңғышбекұлы               шаруашылығы министрлігінiң Ауылдық
аумақтар iстерi комитетiнiң
төрағасы
Өтебаев                        - Қазақстан Республикасы Парламентi
Мүсiрәлi Смайылұлы               Сенатының Экономика, қаржы және
бюджет комитетiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Өтемiсов                       - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық
Шавхат Әнесұлы                   ауданының әкiмi
Хамитов                        - Батыс Қазақстан облысы әкiмiнiң
Асқар Шәңгерейұлы                орынбасары
Баяндаров                      - Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң
Мағзам Тоғжанұлы                 бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Президентінiң
2001 жылғы 24 қазандағы
N 713 Жарлығымен
БЕКIТIЛГЕН
Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттіктердi
ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi мемлекеттiк комиссия туралы
ЕРЕЖЕ

О Государственной комиссии по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений
Указ Президента Республики Казахстан от 24 октября 2001 года N 713. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 829
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
Сноска. В заголовок и преамбулу внесены изменения - Указом Президента РК от 9 февраля 2002 г. N 804 U020804_ .
В целях выработки предложений по разграничению полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений постановляю:
1. Образовать Государственную комиссию по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений в составе согласно приложению.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - Указом Президента РК от 9 февраля 2002 г. N 804 U020804_ .
2. Утвердить прилагаемое Положение о Государственной комиссии по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - Указом Президента РК от 9 февраля 2002 г. N 804 U020804_ .
3. Государственной комиссии по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений до 1 декабря 2002 года обеспечить разработку концепции разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений. <*>
Сноска. Пункт 3 - в редакции Указа Президента РК от 9 февраля 2002 г. N 804 U020804_
; внесены изменения - Указом Президента РК от 14 ноября 2002 г. N 972 .
4. Контроль за реализацией настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 24 октября 2001 года N 713
Сноска. Приложение - в редакции Указа Президента РК от 9 февраля 2002 г. N 804   U020804_   . Внесены изменения - Указом Президента РК от 14 ноября 2002 г. N 972 ; от 4 августа 2003 года N 1159 . Новая редакция - Указом Президента РК от 14 февраля 2005 г. N 1519 ; от 22 августа 2005 года N 1630 .
СОСТАВ
Государственной комиссии по вопросам разграничения
полномочий между уровнями государственного управления
и совершенствования межбюджетных отношений
Ахметов                  - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Даниал Кенжетаевич         председатель
Есимов                   - Заместитель Премьер-Министра Республики
Ахметжан Смагулович        Казахстан, заместитель председателя
Балиева                  - Министр юстиции
Загипа Яхяновна            Республики Казахстан,
заместитель председателя
Келимбетов               - Министр экономики и бюджетного
Кайрат Нематович           планирования Республики Казахстан,
заместитель председателя
члены Комиссии:
Алиев                    - директор департамента экономики и
Жанабай Ракышович          бюджетного планирования Акмолинского
областного акимата
Ахаев                    - секретарь Восточно-Казахстанского
Василий Иванович           областного маслихата (по согласованию)
Ахметов                  - аким Романовского сельского округа
Габдул Есенбекович         Целиноградского района Акмолинской
области
Бексейтов                - аким Белогорского сельского округа
Алтынбек Климович          Чингирлауского района Западно-
Казахстанской области
Букенов                  - первый заместитель акима города Алматы
Кайрат Ахмадиевич
Бурлаков                 - председатель Комитета по вопросам
Леонид Николаевич          регионального развития и местному
самоуправлению Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Бурлаченко               - заместитель акима Южно-Казахстанской
Светлана Николаевна        области
Имантаев                 - государственный
Ермек Жетписбаевич         инспектор Отдела государственного
контроля и организационной работы
Администрации Президента
Республики Казахстан
Коржова                  - вице-министр экономики и бюджетного
Наталья Артемовна          планирования Республики Казахстан
Косжанов                 - главный инспектор
Турехан Бекболович         Отдела социально-
экономического анализа
Администрации Президента
Республики Казахстан
Мамытбеков               - заместитель акима города Астаны
Асылжан Сарыбаевич
Марченкова               - председатель ревизионной комиссии
Галина Альбертовна         Акмолинского областного маслихата
(по согласованию)
Мусина                   - вице-министр сельского хозяйства
Лилия Сакеновна            Республики Казахстан
Овчинников               - аким Меновновского сельского округа
Сергей Александрович       города Усть-Каменогорска Восточно-
Казахстанской области
Омаров                   - заместитель акима Северо-Казахстанской
Жаслан Искакович           области
Раймбеков                - заместитель Председателя Агентства
Каналбек Утжанович         Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Редкокашин               - секретарь маслихата города Астаны
Владимир Николаевич        (по согласованию)
Сагадиев                 - председатель Комитета по финансам и
Кенжегали Абенович         бюджету Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Сапаров                  - секретарь Западно-Казахстанского
Табылгали Саткалиевич      областного маслихата (по согласованию)
Семидоцкая               - заместитель акима Шортандинского района
Антонина Васильевна        Акмолинской области
Сухорукова               - председатель Комитета по экономической
Вера Николаевна            реформе и региональному развитию
Мажилиса Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Тулесбаев                - заместитель акима города Семипалатинска
Канатжан Есентаевич        Восточно-Казахстанской области
Тунгышбеков              - председатель Комитета по делам сельских
Санат Тунгышбекович        территорий Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Утебаев                  - председатель Комитета по экономике,
Мусирали Смаилович         финансам и бюджету Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Утемисов                 - аким Акжаикского района
Шавхат Анесович            Западно-Казахстанской области
Хамитов                  - заместитель акима Западно-Казахстанской
Аскар Шангереевич          области
Баяндаров                - первый заместитель
Магзам Тогжанович          акима Восточно-
Казахстанской области
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от 24 октября 2001 года N 713
Положение
о Государственной комиссии по вопросам разграничения полномочий
между уровнями государственного управления и совершенствования
межбюджетных отношений
Сноска. В заголовок внесены изменения - Указом Президента РК от 9 февраля 2002 г. N 804 U020804_ .

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттіктердi ажырату және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi мемлекеттiк комиссияның (бұдан әрi - Комиссия) қызметiн реттейдi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002.02.09. N 804 Жарлығымен .
2. Комиссия қызметiнiң құқықтық негiзiн Қазақстан Республикасының Конституциясы және заңдары, Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерi, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық актiлерi, сондай-ақ осы Ереже құрайды.
2. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
3. Комиссияның негiзгi мiндетi Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттіктердi ажырату саласында тиiмдi шешiмдердi талдап-жасау және бюджетаралық қатынастарды жетiлдiру болып табылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002.02.09. N 804 Жарлығымен .
4. Комиссия заңнамада белгiленген тәртiппен өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес:
1) мемлекеттiк органдардың функцияларын мемлекеттiк басқарудың деңгейлерi арасында оңтайлы бөлу жөнiнде;
2) мемлекеттiк басқарудың деңгейлерi арасында бюджетаралық қатынастар мәселелерi жөнiнде;
3) мемлекеттiк басқарудың барлық деңгейлерiнде шешiмдер қабылдауда үлкен дербестік беру бөлiгiнде мемлекеттiк басқаруды жетiлдiру жөнiнде;
4) мемлекеттiк басқарудың барлық деңгейлерiнiң қызмет саласын регламенттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеу жөнiнде ұсыныстар дайындап, Қазақстан Республикасының Президентiне енгiзедi.
3. Комиссияның құқықтары
5. Комиссия өзiнiң мiндеттерiне сәйкес:
1) орталық атқарушы және басқа да мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауға, сондай-ақ Комиссияның мiндеттерiн iске асыру үшiн мамандар мен сарапшыларды жұмысқа тартуға;
2) заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк және басқа да ұйымдардан Комиссияның мiндеттерiн iске асыру үшiн қажеттi материалдарды сұратуға және алуға;
3) Комиссияның міндеттерiн iске асыруға байланысты мәселелер бойынша бiрiншi басшыларды, ал олар болмағанда мемлекеттік органдар мен ұйымдардың бiрiншi басшысының мiндетiн атқарушы тұлғаларды Комиссияның отырысына шақыруға және тыңдауға;
4) оның құзыретiне енетiн мәселелер бойынша шешiмдер қабылдауға және ұсыныстар енгiзуге құқығы бар.
4. Комиссияны қалыптастыру тәртiбi және оның қызметi
6. Комиссияны Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi құрады.
Комиссияның құрамына:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мүшелерi;
Парламент депутаттары (келiсiм бойынша);
мемлекеттiк органдардың бiрiншi басшылары және (немесе) олардың орынбасарлары;
жекелеген облыстардың, республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың әкiмдерi кiредi.
Комиссияның құрамына қажет болған жағдайда басқа да тұлғалар енгізілуі мүмкін.

1. Общие положения
1. Настоящее Положение регулирует деятельность Государственной комиссии по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений (далее - Комиссия).
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - Указом Президента РК от 9 февраля 2002 г. N 804 U020804_ .
2. Правовую основу деятельности Комиссии составляют K951000_ Конституция и законы Республики Казахстан, акты Президента Республики Казахстан, иные нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также настоящее Положение.
2. Задачи и функции Комиссии
3. Основной задачей Комиссии является выработка эффективных решений в области разграничения полномочий между уровнями государственного управления и совершенствования межбюджетных отношений в Республике Казахстан.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - Указом Президента РК от 9 февраля 2002 г. N 804 U020804_ .
4. Комиссия в соответствии с возложенными на нее задачами в установленном законодательством порядке подготавливает и вносит Президенту Республики Казахстан предложения:
1) по оптимальному распределению функций государственных органов между уровнями государственного управления;
2) по вопросам межбюджетных отношений между уровнями государственного управления;
3) по совершенствованию государственного управления в части предоставления большей самостоятельности в принятии решений на всех уровнях государственного управления;
4) по разработке нормативных правовых актов, регламентирующих сферу деятельности всех уровней государственного управления.
3. Права Комиссии
5. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) взаимодействовать с центральными исполнительными и другими государственными органами и организациями, а также привлекать к работе специалистов и экспертов для реализации задач Комиссии;
2) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
3) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать первых руководителей, а в их отсутствие - лиц, исполняющих обязанности первых руководителей государственных органов и организаций, по вопросам, связанным с реализацией задач Комиссии;
4) принимать решения и вносить предложения по вопросам, входящим в ее компетенцию.
4. Порядок формирования и деятельности Комиссии
6. Комиссия образуется Президентом Республики Казахстан по предложению Правительства Республики Казахстан.
В состав Комиссии входят:
члены Правительства Республики Казахстан;
депутаты Парламента (по согласованию);
первые руководители государственных органов и (или) их заместители;
акимы отдельных областей, городов республиканского и областного значения, районов.
В случае необходимости в состав Комиссии могут быть включены другие лица.

7. Комиссияның органдары:
1) Комиссияның төрағасы;
2) Комиссия төрағасының орынбасарлары;
3) хатшылық.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2005.02.14. N 1519 Жарлығымен .
8. Комиссияның жұмыс органы ретiнде хатшылықтың функциясы Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне жүктеледi. <*>
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2002.11.14. N 972 жарлығымен .
9. Комиссияның төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, Комиссияның отырыстарында төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешiмдерiн iске асыру жөнiнде жалпы бақылауды жүзеге асырады және Комиссия жүзеге асыратын қызмет үшiн жауапкершiлiкте болады. Комиссия төрағасы болмаған уақытта оның функциясын төраға белгiлеген төрағаның орынбасары орындайды.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2005.02.14. N 1519 Жарлығымен .
10. Комиссияның отырысы қажеттілігіне қарай, тоқсанында кемінде бір рет өткізіледі. <*>
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2002.11.14. N 972 жарлығымен .
11. Комиссияның мүшелерiнiң отырыстарға қатысу жөнiндегi өзiнiң өкiлеттіктерiн басқа тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
12. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыс берумен қабылданады және егер олар үшiн Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiк дауысы берiлсе, қабылданған болып саналады. Комиссия мүшелерi шешiмдер қабылдаған кезде тең дауыстарға ие. Дауыстар тең болған жағдайда, Комиссияның төрағасы дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады.
13. Комиссия отырыстары күн тәртiбiнiң мәселелерiн қараудың нәтижелерi әрбiр мәселе бойынша дауыс берудiң қорытындылары көрсетiле отырып, тиiстi хаттамаларға енгiзiледi. Комиссия қабылдаған шешiм Комиссияның төрағасы қол қоятын хаттамамен ресiмделедi. Комиссияның мүшелерi қабылданған шешiммен келiспеген жағдайда, мәжiлiстiң хаттамасына қосылып тiркелетiн ерекше пiкiрiн жазбаша түрде айтуға құқығы бар.
14. Комиссияның өзiне жүктелген мiндеттердi орындау мақсатында қабылдаған шешiмдерiн барлық мемлекеттiк органдар көрсетiлген мерзiмде мiндеттi түрде қарауға және орындауға тиiс.
15. Хатшылықтың функциялары Комиссия отырыстарына материалдар айындау, оларды Комиссия мүшелерiне жiберiп отыру, Комиссия отырыстарының хаттамаларын дайындау, Комиссияның құзыретiне енетiн мәселелер бойынша орталық атқарушы және басқа да мемлекеттiк органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау болып табылады.
5. Комиссияның қызметiн тоқтату
16. Комиссияның қызметiн тоқтатуға:
1) Комиссияға жүктелген мiндеттемелердi орындауы;
2) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Комиссияның қызметiн тоқтату туралы шешiм қабылдауы негiз болып табылады.

7. Органы Комиссии:
1) председатель Комиссии;
2) заместители председателя Комиссии;
3) секретариат. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - Указом Президента РК от 14 февраля 2005 г. N 1519 .
8. Функции секретариата как рабочего органа Комиссии возлагаются на Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - Указом Президента РК от 14 ноября 2002 г. N 972 .
9. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль по реализации ее решений и несет ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией. Во время отсутствия председателя Комиссии его функции выполняет определенный председателем заместитель председателя. <*>
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - Указом Президента РК от 14 февраля 2005 г. N 1519 .
10. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал. <*>
Сноска. Пункт 10 - в редакции Указа Президента РК от 14 ноября 2002 г. N 972 .
11. Члены Комиссии не имеют права делегировать свои полномочия по участию в заседаниях другим лицам.
12. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Члены Комиссии обладают равными голосами при принятии решений. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
13. Результаты рассмотрения вопросов повестки дня заседаний Комиссии с указанием итогов голосования по каждому вопросу заносятся в соответствующие протоколы. Принятое решение Комиссии оформляется протоколом, который подписывается председателем Комиссии. Члены Комиссии в случае несогласия с принятым решением имеют право изложить в письменном виде особое мнение, которое приобщается к протоколу заседания.
14. Решения Комиссии, принятые с целью выполнения возложенных на нее задач, подлежат обязательному рассмотрению и исполнению в указанный срок всеми государственными органами.
15. Функциями секретариата являются подготовка материалов к заседаниям Комиссии, рассылка их членам Комиссии, подготовка протоколов заседаний Комиссии, взаимодействие с центральными исполнительными и другими государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии.
5. Прекращение деятельности Комиссии
16. Основаниями прекращения деятельности Комиссии являются:
1) выполнение задач, возложенных на Комиссию;
2) принятие Президентом Республики Казахстан решения о прекращении деятельности Комиссии.

17. Осы Ереженiң 16-тармағында көрсетiлген, Комиссияның қызметiн тоқтатуға әкеп соқтыратын жағдайлар туындаған кезде, Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкiметiне жасалған жұмыс туралы есеп-хат жiберiледi.

17. При наступлении обстоятельств, указанных в пункте 16 настоящего Положения, влекущих прекращение деятельности Комиссии, Президенту Республики Казахстан и Правительству Республики Казахстан направляется письмо - отчет о проделанной работе.