Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 21 қазандағы N 1461 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының 20-бабына сәйкес "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асырудың тұрақты мониторингін, тиімділігін бағалауды жүзеге асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Мемлекеттік комиссия туралы ереже;
2) Мемлекеттік комиссияның құрамы бекітілсін.
3. Мемлекеттік комиссияның шешімдері барлық құрылыс салушылардың, құрылысшы мердігерлік компаниялар мен фирмалардың назарына алынады деп белгіленсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 21 қазандағы
N 1461 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске
асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын (бұдан әрі - Мемлекеттік бағдарлама) іске асырудың тұрақты мониторингін және тиімділігін бағалауды жүзеге асыру мақсатында құрылды.
2. Мемлекеттік комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын , заңдарын, Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы ережені басшылыққа алады.

Об образовании Государственной комиссии по контролю за реализацией Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы
Указ Президента Республики Казахстан от 21 октября 2004 года N 1461. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 829
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
В соответствии со статьей 20 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан", в целях осуществления постоянного мониторинга, оценки эффективности реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы", ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Государственную комиссию по контролю за реализацией Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы (далее - Государственная комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) положение о Государственной комиссии;
2) состав Государственной комиссии.
3. Установить, что решения Государственной комиссии принимаются во внимание всеми застройщиками, строительными подрядными компаниями и фирмами.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 21 октября 2004 года N 1461
ПОЛОЖЕНИЕ
о Государственной комиссии по контролю за реализацией
Государственной программы развития жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2005-2007 годы
1. Общие положения
1. Государственная комиссия по контролю за реализацией Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы (далее - Государственная комиссия) образована в целях осуществления постоянного мониторинга и оценки эффективности реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" (далее - Государственная программа).
2. Государственная комиссия руководствуется в своей деятельности Конституцией , законами Республики Казахстан, актами Главы государства и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим положением.

3. Мемлекеттік комиссия төрағадан, оның орынбасарынан, хатшыдан және Комиссия мүшелерінен тұрады.
4. Мемлекеттік комиссияның дербес құрамын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
2. Мемлекеттік комиссияның міндеттері,
функциялары мен өкілеттіктері
5. Мемлекеттік комиссияның міндеттері:
1) Мемлекеттік бағдарламаның іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру;
2) Мемлекеттік бағдарламамен айқындалған нәтижелерге қол жеткізу болып табылады.
6. Мемлекеттік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу және Мемлекет басшысына енгізу;
2) Мемлекеттік бағдарламаны іске асырудың мониторингін жүргізу мен тиімділігін бағалау;
3) Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері бойынша облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары комиссияларының есептерін қарау.
7. Мемлекеттік комиссия өз құзыреті шегінде:
1) өзіне жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты, құжаттар мен материалдарды орталық мемлекеттік және облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарынан сұратуға;
2) өз отырыстарында Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері бойынша облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары комиссияларының есептерін тыңдауға;
3) Мемлекет басшысына Мемлекеттік бағдарламаны одан әрі іске асыру туралы ұсыныстар енгізуге;
4) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдауға құқылы.
3. Мемлекеттік комиссияның қызметін ұйымдастыру
8. Мемлекеттік комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі.
9. Мемлекеттік комиссияның отырыстары Мемлекеттік комиссияның мүшелері жалпы санының үштен екісі қатысқан кезде заңды болады. Мемлекеттік комиссияның мүшелері оның отырыстарына ауысу құқығынсыз қатысады.
10. Мемлекеттік комиссияның шешімдері оның отырысқа қатысушы мүшелері жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған кезде төрағаның дауысы шешуші болып табылады.
11. Мемлекеттік комиссияның отырыстарына Мемлекеттік комиссияның мүшелері болып табылмайтын лауазымды тұлғалар, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
12. Мемлекеттік комиссияның төрағасы:
1) Мемлекеттік комиссияның қызметіне басшылық жасайды және оның отырыстарында төрағалық етеді;

3. Государственная комиссия состоит из председателя, его заместителя, секретаря и членов Комиссии.
4. Персональный состав Государственной комиссии утверждается Президентом Республики Казахстан.
2. Задачи, функции и полномочия Государственной комиссии
5. Задачами Государственной комиссии являются:
1) осуществление контроля за реализацией Государственной программы;
2) достижение результатов, определенных Государственной программой.
6. Государственная комиссия осуществляет следующие функции:
1) выработка и внесение Главе государства предложений по вопросам реализации Государственной программы;
2) проведение мониторинга и оценки эффективности реализации Государственной программы;
3) рассмотрение отчетов комиссий местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) по вопросам реализации Государственной программы.
7. Государственная комиссия в пределах своей компетенции вправе:
1) запрашивать от центральных государственных и местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) информацию, документы и материалы, необходимые для выполнения возложенных на нее задач;
2) заслушивать на своих заседаниях отчеты комиссий местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) по вопросам реализации Государственной программы;
3) вносить Главе государства предложения о дальнейшей реализации Государственной программы;
4) принимать решения по вопросам, входящим в ее компетенцию.
3. Организация деятельности Государственной комиссии
8. Заседания Государственной комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
9. Заседания Государственной комиссии правомочны при наличии двух третей от общего числа членов Государственной комиссии. Члены Государственной комиссии участвуют в ее заседаниях без права замены.
10. Решения Государственной комиссии принимаются большинством голосов от общего числа ее членов, присутствующих на заседании. При равенстве голосов членов комиссии голос председателя является решающим.
11. На заседания Государственной комиссии могут приглашаться должностные лица, не являющиеся членами Государственной комиссии, а также представители средств массовой информации.
12. Председатель Государственной комиссии:
1) руководит деятельностью Государственной комиссии и председательствует на ее заседаниях;

2) Қазақстан Республикасының Президентін Мемлекеттік комиссияның істеген жұмысы туралы кемінде жарты жылда бір рет хабардар етеді.
13. Төраға болмаған кезде оның міндеттерін төрағаның орынбасары атқарады.
14. Мемлекеттік комиссияның хатшысы:
1) Мемлекеттік комиссияның мүшелерін оның отырыстарының уақыты мен орны туралы хабардар етеді;
2) Мемлекеттік комиссияның отырыстарына материалдар дайындауды ұйымдастырады;
3) Мемлекеттік комиссия отырыстарының хаттамаларын жүргізеді;
4) Мемлекеттік комиссия қабылдаған шешімдердің уақтылы және сапалы орындалуын бағалай отырып, оның төрағасына істелген жұмыс туралы оның мүшелері дайындаған есепті береді;
5) Мемлекеттік комиссия төрағасының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асырады.
15. Орталық мемлекеттік және облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары Мемлекеттік комиссияға жүктелген міндеттерді орындауында оған жәрдем көрсетуге міндетті.
16. Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық істері комитеті болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2004 жылғы 21 қазандағы
N 1461 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске
асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2005.05.20. N 1576 , 2006.05.25. N 125 , 2007.04.17. N 316 жарлықтарымен.
Мәсімов                  - Қазақстан Республикасының
Кәрім Қажымқанұлы          Премьер-Министрі, төраға
Оразбақов                - Қазақстан Республикасының Индустрия
Ғалым Ізбасарұлы           және сауда министрі, төрағаның
орынбасары
Омаров                   - Қазақстан Республикасының
Қайсар Оспанұлы            Индустрия және сауда министрлігі
Құрылыс және тұрғын үй коммуналдық
шаруашылық істері комитетінің
төрағасы, хатшы
Мемлекеттік комиссияның мүшелері:
Өксікбаев                - Республикалық бюджеттің атқарылуын
Омархан Нұртайұлы          бақылау жөніндегі есеп комитетінің
төрағасы
Осипов                   - Қазақстан Республикасы Парламенті
Василий Иванович           Мәжілісі Аппараты басшысының
орынбасары
Имантаев                 - Қазақстан Республикасы Президенті
Ермек Жетпісбайұлы         Әкімшілігінің Мемлекеттік бақылау
және ұйымдастыру жұмысы бөлімінің
мемлекеттік инспекторы
Коржова                  - Қазақстан Республикасының Қаржы
Наталья Артемовна          министрі
Мамытбеков               - Қазақстан Республикасы Президентінің
Еділ Құламқадырұлы         Әкімшілігі Әлеуметтік-экономикалық
талдау бөлімінің меңгерушісі
Сапарбаев                - Қазақстан Республикасының Экономика
Бердібек Машбекұлы         және бюджеттік жоспарлау вице-министрі

2) информирует Президента Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие о проделанной работе Государственной комиссии.
13. В отсутствие председателя его обязанности исполняет заместитель председателя.
14. Секретарь Государственной комиссии:
1) информирует членов Государственной комиссии о времени и месте ее заседаний;
2) организует подготовку материалов к заседаниям Государственной комиссии;
3) ведет протоколы заседаний Государственной комиссии;
4) представляет председателю Государственной комиссии подготовленный ее членами отчет о проделанной работе с оценкой своевременного и качественного исполнения принятых ею решений;
5) по поручению председателя Государственной комиссии осуществляет иные функции.
15. Центральные государственные и местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) обязаны оказывать содействие Государственной комиссии в выполнении возложенных на нее задач.
16. Рабочим органом Государственной комиссии является Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 21 октября 2004 года N 1461
СОСТАВ
Государственной комиссии по контролю за реализацией
Государственной программы развития жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2005-2007 годы <*>
Сноска. Состав комиссии с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 20 мая 2005 г. N 1576 ; от 25 мая 2006 года N 125 ; от 17 апреля 2007 года N 316 .
Масимов                    - Премьер-Министра Республики Казахстан,
Карим Кажимканович           председатель
Оразбаков                  - Министр индустрии и торговли
Галым Избасарович            Республики Казахстан, заместитель
председателя
Омаров Кайсар Оспанович    - председатель Комитета по делам
строительства и жилищно-
коммунального хозяйства
Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан,
секретарь
члены Государственной комиссии:
Мамытбеков                 - заведующий Отделом социально-
Едил Куламкадырович          экономического анализа Администрации
Президента Республики Казахстан
Сапарбаев                  - вице-министр экономики и бюджетного
Бердибек Машбекович          планирования Республики Казахстан
Коржова                    - Министр финансов
Наталья Артемовна            Республики Казахстан
Имантаев                   - государственный инспектор отдела
Ермек Жетписбаевич           государственного контроля и
организационной работы Администрации
Президента Республики Казахстан
Оксикбаев                  - Председатель Счетного комитета
Омархан Нуртаевич            по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Осипов Василий Иванович        - заместитель Руководителя
Аппарата Мажилиса Парламента
Республики Казахстан