Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есептi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 1 қыркүйектегі N 1640 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң  130-бабына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есеп бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi 2005 жылғы 1 қыркүйекке дейiн Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есеп пен сыртқы аудиттi жүргізу нәтижелерi туралы ақпараттың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2005 жылғы 1 қыркүйектегі
N 1640 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен
пайдаланылуы туралы 2004 жылғы есеп
Мазмұны
1-бөлiм. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
түсiмдерi және оны пайдалану туралы
2004 жылғы есеп (мың теңге)
р/с
N
Атауы
Сомасы
1.
1. Қордың есептi кезеңнiң
басындағы қаражаты барлығы:
528 233 521*
2.
Түсiмдер, барлығы:
139 312 971
оның iшiнде:
заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтiк табыс салығы
қосылған құн салығы
үстеме пайдаға салынатын
салық
бонустар
роялтилер
жасалған келiсiм-шарттар
бойынша өнiмдi бөлу
жөнiндегi Қазақстан
Республикасының үлесi
ресми трансферттер
Қорды басқарудан алынатын
инвестициялық кiрiстер
Қазақстан Республикасының
заңнамасында тыйым
салынбаған өзге де түсiмдер
мен кiрiстер
мемлекеттiң ауыл
шаруашылығы мақсатындағы жер
учаскелерiн жеке меншiкке
сатуынан түсетiн қаражат

Об утверждении отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2004 год
Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года N 1640
Подлежит опубликованию
в "Собрании актов
Президента и
Правительства"
В соответствии со статьей 130 Бюджетного кодекса Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый отчет о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2004 год.
2. Правительству Республики Казахстан до 1 сентября 2005 года обеспечить опубликование информации об отчете о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2004 год и результатах проведения внешнего аудита в средствах массовой информации.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 сентября 2005 года
N 1640
ОТЧЕТ
о формировании и использовании Национального
фонда Республики Казахстан за 2004 год
Содержание
Раздел 1. Отчет о поступлениях и использовании Национального
фонда Республики Казахстан за 2004 год
Раздел 2. Отчет о деятельности Национального Банка Республики
Казахстан по доверительному управлению Национальным
фондом Республики Казахстан за 2004 год
Раздел 3. Иные данные по управлению Национальным фондом
Республики Казахстан за 2004 год
Раздел 1. Отчет о поступлениях и использовании
Национального фонда Республики Казахстан
за 2004 год (тыс.тенге)
N
п/п
Наименование
Сумма
1.
Средства Фонда на начало
отчетного периода всего:
528233521*
2.
Поступление всего:
139312971
в том числе:
корпоративный подоходный
налог с юридических
лиц

24 092 235
2 172 965
26 265 200
4-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерiн сенімгерлік
басқару жөнiндегi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
таза активтерiндегi өзгерiстер туралы есептер (мың теңге)
Сомасы
2002 жылғы 31 желтоқсандағы сальдо
298 944 114
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнен түскен түсiмдер
Таза кiрiстер
225 507 652
3 465 646
2003 жылғы 31 желтоқсандағы сальдо
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнен түскен түсiмдер
Кезең басындағы таза активтер
сомасына айырбас бағамдарындағы
өзгерiстер
Валютаны қайта бағалаудан болған
айырмашылықтар
Таза кiрiстер
527 917 412*
152 839 430
(52 052 320)
(4 002 755)
41 839 157
2004 жылғы 31 желтоқсандағы сальдо
666 540 924**
* 315 682 мың теңге мөлшерiндегi 2003 жылғы есептелген және
мерзiмi ұзартылған шығыстардың сомасын ескерусіз
** 480 894 мың теңге мөлшерiндегi 2004 жылғы есептелген және
мерзiмi ұзартылған шығыстардың сомасын ескерусiз
Ескерту: 2004 жылдың басындағы және соңындағы сальдо
сенiмгерлiк басқару бойынша операциялық шығыстар болып табылатын
және Ұлттық қорға өтелуi тиiс 427 мың теңге мөлшерiндегi сома
есепке алынбай көрсетiлген.
2004 жылғы инвестициялық қызметтен түскен табыс 42 528 616
мың теңгенi немесе 313 млн. долларды құрады (табыстылығы - 7,61%). Бұл ретте бағамдық қайта бағалау (-)56 055 075 мың теңгенi
құрады (52 052 320 мың теңге + 4 002 755 мың теңге). Осылайша,
табыс сомасы бағамдық қайта бағалауды есепке ала отырып (-)13 526
459 мың теңгенi құрады.
3-бөлiм. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорын басқару
жөнiндегi өзге де деректер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылу көздерi
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының (бұдан әрi - Қор) қаражаты 2004 жылғы 1 қаңтарға 528233521 мың теңгенi құрады.
Қорға түскен түсiмдердiң едәуiр үлесi 2004 жылы сомасы 120792925 мың теңгенi құраған шикiзат секторы ұйымдарынан (Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тiзбе бойынша заңды тұлғалардан) бюджетке түсетiн жоспардан тыс түсiмдердiң есебiнен қалыптасты. Бұдан басқа, 2004 жылы Қордың шотына 21321075 мың теңге (оның iшiнде республикалық меншiктегi және экономиканың тау-кен өндiру және өңдеу салаларына жататын мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түскен қаражат - 1513575 мың теңге және "Аджип Қарашығанақ Б.В.", "БГ Интернэшнл Лимитед", "Тексако Интернэшнл Петролиум Компании" компаниялары, "ЛУКойл" мұнай компаниясы" ашық акционерлiк қоғамы, "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз компаниясы жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамы мен Қазақстан Республикасының Үкiметi арасында жасалған 1997 жылғы 18 қарашадағы Қарашығанақ мұнайгазконденсаты кен орынының мердiгер учаскесiнiң өнiмiн бөлу туралы келiсiм бойынша төлем - 19807500 мың теңге), мемлекеттiң ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн жеке меншiкке сатуынан түскен қаражат - 1415760 мың теңге және республикалық бюджеттен берiлген ресми трансферттер - 9309670 мың теңге сомасында өзге де түсiмдер есептелдi.

24092235
Деньги и их эквиваленты
на начало года
26265200
2172965
Деньги и их эквиваленты
на конец года
24927708
26265200
Форма 4
Отчет об   изменениях в чистых активах
Национального Банка Республики Казахстан
по доверительному управлению активами
Национального фонда Республики Казахстан
(тыс.тенге)
Сумма
Сальдо на 31 декабря
2002 года
298944114
Поступления от Министерства
финансов Республики
Казахстан
225507652
Чистые доходы
3465646
Сальдо на 31 декабря 2003
года
527917412 *
Поступления от Министерства
финансов Республики Казахc-
тан
152839430
Влияние изменений в обменных
курсах на сумму чистых
активов на начало периода
(52052320)
Разница по переоценке
валюты
(4002755)
Чистые доходы
41839157
Сальдо на 31 декабря 2004 года
666540924 **
*   без учета сумм начисленных и отсроченных расходов за 2003 год в
размере 315 682 тыс. тенге
** без учета сумм начисленных и отсроченных расходов за 2004 год в
размере 480 894 тыс. тенге
Примечание: сальдо на начало и конец 2004 года показано без учета суммы в размере 427 тыс. тенге, являющихся операционными расходами по доверительному управлению и подлежащих возмещению в Национальный фонд.
За 2004 год доходы от инвестиционной деятельности составили 42 528 616 тыс. тенге, или 313 млн. долларов (доходность - 7,61 %). При этом курсовая переоценка составила (-) 56 055 075 тыс. тенге (52 052 320 тыс. тенге + 4 002 755 тыс. тенге). Таким образом, сумма доходов с учетом курсовой переоценки составила (-) 13 526 459 тыс. тенге.
Раздел 3. Иные данные по управлению
Национальным фондом Республики Казахстан
1. Источники формирования Национального фонда
Республики Казахстан
На 1 января 2004 года средства Национального фонда Республики Казахстан (далее - Фонд) составляли 528233521 тыс. тенге.
Значительная доля поступлений в Фонд в 2004 году была сформирована за счет сверхплановых поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора (юридических лиц по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан), сумма которых составила 120792925 тыс. тенге. Кроме того, в 2004 году на счет Фонда зачислены иные поступления в сумме 21321075 тыс. тенге (в том числе средства от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям экономики, - 1513575 тыс. тенге и платеж по Соглашению о разделе продукции подрядного участка Карачаганакского нефтегазоконденсатного месторождения от 18 ноября 1997 года, заключенному между компаниями "Аджип Карачаганак Б.В.", "БГ Интернэшнл Лимитед", "Тексако Интернэшнл Петролеум Компани", открытым акционерным обществом "Нефтяная компания "ЛУКойл", акционерным обществом закрытого типа "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" и Правительством Республики Казахстан, - 19807500 тыс. тенге), средства от продажи государством земельных участков сельскохозяйственного назначения в частную собственность - 1415760 тыс. тенге и переданные официальные трансферты из республиканского бюджета - 9309670 тыс. тенге.

"Жоспардан тыс салықтық және бюджетке төленетiн өзге де мiндеттi төлемдерi Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына есепке алынатын шикiзат секторы ұйымдарының тiзбелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 19 наурыздағы N 369A  қаулысына "Қазмырыш" ААҚ, "Қазақмыс" ААҚ, "Харикейн Құмкөл Мұнай" ААҚ, "Торғай Петролеум" ЖАҚ, "Қазақстан Лимитед БК" мен "Статойл Қазақстан А.С." компаниялары, "Дөң кен байыту комбинаты" ААҚ, "Ембiмұнайгаз" ААҚ, "Өзенмұнайгаз" ААҚ тiзбеден шығару және "ҚазМұнайГаз" Барлау Өндiру" АҚ-ын тiзбеге енгiзу бөлiгiнде өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлдi.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Қордың шотына түсетiн теңгенi AҚШ долларына айырбастауды кезең-кезеңмен жүргiзiп отырды.
Басқарудың қол жеткiзiлген қаржылық нәтижелерi мен сапасын ескере отырып, сенiмгерлiк басқару үшiн қызметтерге ақы төлеудiң өзгеруiне байланысты "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенiмгерлiк басқарудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 шiлдедегi N 792  қаулысымен мақұлданған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенiмгерлiк басқару туралы шартқа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы қосымша келiсiмге қол қойылды.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орта мерзiмдi тұжырымдамасының жобасы әзiрлендi, онда тұжырымдаманы iске асырудың нақты мерзiмi белгiлендi, мұнай секторына айқын анықтама берiлдi, ұйымдастыру нысаны - заңды тұлға немесе шот белгiлендi, Қорды пайдаланудың мақсаты мен бағыты көрсетiлдi, қор жинау шегi (немесе оның болмауы) және активтерді таратудың мүмкiндiктi салдары көрсетiлдi, айқындылығы атап көрсетiлдi, борышқа қызмет көрсету және қарыз алу саясаты анықталды, Қордан трансфертке даму бюджетiнiң неғұрлым нақты байланысы және теңдестiрiлген бюджет әдiсiнiң сипаты белгiлендi.
Ұлттық қордың мақсаттары мен мiндеттерiн халық арасында түсiндiру жөнiнде жүйелi түрде жұмыс жүргiзу шеңберiнде "Панорама" газетiне "Ұлттық қор экономиканы дамытуға оң фактор ретiнде" атты тақырыпта мақала жiберiлдi, "Казахстанская правда" газетiнде "Ұлттық қор: жинау немесе жұмсау..." атты материал жарияланды, "Қазақстан 1" арнасында "Мезгiл" ақпараттық-талдамалы бағдарламада "Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорының қызметi" атты тақырыпта әңгiме жүргiзiлдi. Бұдан басқа, Қордың қызметi туралы қажеттi ақпарат, Қордың қызметiн реттейтiн есептер, нормативтiк құқықтық актiлер Қаржы министрлiгiнiң web-сайтына (www.minfin.kz) орналастырылды.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң  25-бабында анықталған тәртiппен "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 28 желтоқсандағы N 1509  Жарлығымен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөнiндегi кеңестiң құрамы мен ол туралы ереже бекiтiлдi.

В постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 369А "Об утверждении перечня организаций сырьевого сектора, по которым сверхплановые налоговые и иные обязательные платежи в бюджет зачисляются в Национальный фонд Республики Казахстан" были внесены изменения и дополнения в части исключения из перечня ОАО "Казцинк", ОАО "Казахмыс", ОАО "Харикейн Кумколь Мунай", ЗАО "Тургай Петролеум", компаний "БП Казахстан Лимитед" и "Статойл Казахстан А.С", ОАО "Донской горно-обогатительный комбинат", ОАО "Эмбамунайгаз", ОАО "Узеньмунайгаз" и включения в перечень АО "Разведка Добыча "КазМунайГаз".
Национальным Банком Республики Казахстан периодически проводилась конвертация в доллары США поступающих тенге, которые были зачислены затем на счет Фонда в иностранной валюте.
В связи с изменением оплаты услуг за доверительное управление с учетом достигнутых финансовых результатов и качества управления было подписано Дополнительное соглашение о внесении изменений и дополнений в договор о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан, одобренное постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2004 года N 792 "О некоторых вопросах доверительного управления Национальным фондом Республики Казахстан".
Разработан проект среднесрочной концепции Национального фонда Республики Казахстан, в которой установлен конкретный срок ее реализации, дана четкая дефиниция нефтяного сектора, отмечена организационная форма - юридическое лицо или счет, указаны цели и направления использования Фонда, предел накопления (или его отсутствие) и возможные последствия раздачи активов, отмечена прозрачность, определена политика обслуживания долга и заимствования, установлена более четкая привязка бюджета развития к трансферту из Фонда и дано описание метода сбалансированного бюджета.
В рамках проведения систематической работы по разъяснению среди населения целей и задач Национального фонда в газету "Панорама" направлена статья на тему "Национальный фонд как позитивный фактор для развития экономики", в газете "Казахстанская правда" был опубликован материал на тему "Национальный фонд: копить или тратить...", на канале "Казахстан 1" в информационно-аналитической программе "Мезгіл" было организовано выступление на тему "Деятельность Национального фонда Республики Казахстан". Кроме того, необходимая информация о деятельности Фонда, отчеты, нормативные правовые акты, регулирующие деятельность Фонда, размещены на web-сайте Министерства финансов (www.minfin.kz).
В порядке, определенном статьей 25 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Указом Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2004 года N 1509 "О некоторых вопросах Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан" были утверждены состав и положение о Совете по управлению Национальным фондом Республики Казахстан.

Бұдан басқа, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 953  қаулысымен бекiтiлген конкурстарды өткiзудiң тәртiбi мен мерзiмiн нақтылау бөлiмiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жыл сайынғы сыртқы аудитiн жүргiзу үшiн тәуелсiз аудиторын сайлау ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлдi.
Шикiзат секторы ұйымдарынан мемлекеттiк бюджетке
түсетiн түсiмдер және Қорға 2004 жылғы түсетiн аударымдар
(мың теңге)
Атауы
2004
жылғы
жоспары
Кассалық атқару
Барлығы
оның iшiнде
Бюджетке есептелгені
Ұлттық қорға аударылғаны
Қазақстан
Республикасының
Үкiметi
белгiлейтiн
тiзбе бойынша
шикiзат секторы
ұйымдары-занды
тұлғалардан
алынатын
корпоративтiк
табыс салығы
53283956
156920336
53283956
103636380
Қазақстан
Республикасының
Үкiметi
белгiлейтiн
тiзбе бойынша
шикiзат секторы-
ның ұйымдары
резидент заңды
тұлғалардан
алатын, төлем
көзiнен
ұсталатын
корпоративтiк
табыс салығы
383000
1106867
383000
723867
Қазақстан
Республикасының
Үкiметi
белгiлейтiн
тiзбе бойынша
шикiзат секторы-
ның ұйымдары
резидент емес
заңды
тұлғалардан
алатын, төлем
көзiнен
ұсталатын
корпоративтiк
табыс салығы
18759000
5150428
5150428
0
Қазақстан
Республикасының
Үкiметi
белгiлейтiн
тiзбе бойынша
шикiзат секторы-
ның ұйымдарынан
өндiрiлген
тауарларға,
көрсетiлген
қызметтерге
қосылған құн
салығы
0
0
0
0
Шикiзат секторы
ұйымдарынан
(Қазақстан
Республикасының
Үкiметi
белгiлейтiн
тiзбе бойынша
заңды тұлғалар-
дан) алынатын
бонустар
0
0
0
0
Шикiзат секторы
ұйымдарынан
(Қазақстан
Республикасының
Үкiметi
белгiлейтiн
тiзбе бойынша
заңды
тұлғалардан)
алынатын
роялтилер

Кроме того, внесены изменения и дополнения в Правила выбора независимого аудитора для проведения ежегодного внешнего аудита Национального фонда Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 953, в части уточнения порядка и сроков проведения конкурса.
Поступления в государственный бюджет
от организаций сырьевого сектора и перечисления
в Фонд в 2004 году (тыс.тенге)
Наименование
План
на
2004
год
Кассовое исполнение
Всего
в том числе
зачис-
лено в
бюджет
перечис-
лено в
Нацфонд
1
2
3
4
5
Корпоративный
подоходный
налог с юриди-
ческих лиц-
организаций
сырьевого сек-
тора по переч-
ню, устанавли-
ваемому Прави-
тельством Рес-
публики Казах-
стан
53283956
156920336
53283956
103636380
Корпоративный
подоходный на-
лог с юридичес-
ких лиц-рези-
дентов, удержи-
ваемый у источ-
ника выплаты
организациями
сырьевого сек-
тора по переч-
ню, устанавли-
ваемому Прави-
тельством Рес-
публики Казах-
стан
383000
1106867
383000
723867
Корпоративный
подоходный на-
лог с юридичес-
ких лиц-нерези-
дентов, удержи-
ваемый у источ-
ника выплаты
организациями
сырьевого сек-
тора по переч-
ню, устанавли-
ваемому Прави-
тельством Рес-
публики Казах-
стан
18759000
5150428
5150428
0
Налог на добав-
ленную стоимо-
сть на произве-
денные товары,
оказанные ус-
луги от органи-
заций сырьевого
сектора по пе-
речню, устанав-
ливаемому Пра-
вительством
Республики
Казахстан
0
0
0
0
Бонусы от орга-
низаций сырье-
вого сектора
(юридических
лиц по перечню,
устанавливае-
мому Правитель-
ством Республи-
ки Казахстан)
0
0
0
0
Роялти от орга-
низаций сырье-
вого сектора
(юридических
лиц по перечню,
устанавливае-
мому Правитель-
ством Республи-
ки Казахстан)

2. Қордың шығыстары
Қордың есебiнен есептi кезеңде жалпы сомасы 524247 мың теңге Қорды басқаруға байланысты мынадай шығыстар жүргiзiлдi:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 18 мамырдағы N 655 қаулысымен мақұлданған сенiмгерлiк басқару туралы шартқа сәйкес Қорды басқарғаны үшін сыйақы түрiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiне 136326 мың теңге аударылды;
кастодианның қызмет көрсетулерi үшiн 60393 мың теңге аударылды;
сыртқы басқарушыларға 297731 мың теңге комиссиялық сыйақы ретiнде аударылды;
сыртқы аудиттiң 2003 жылғы қызмет көрсетулерi үшiн 11159 мың теңге аударылды;
"Barra International, Ltd" компаниясының ақпараттық қызметтерi үшiн 8702 мың теңге аударылды;
"Morgan Stаnlеу Capital International" компаниясының ақпараттық қызметтерi үшiн 2034 мың теңге аударылды;
"The Yield Book Inc" компаниясы көрсеткен қызметтер үшiн 7902 мың теңге аударылды.
2004 жылғы төртiншi тоқсанда жалпы сомасы 480894 мың теңге мынадай шығыстар төлеуге есептелдi:
Қорды сенiмгерлiк басқарғаны үшiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне комиссиялық сыйақы - 26206 мың теңге;
кастодианның қызмет көрсетулерiне - 57662 мың теңге;
сыртқы басқарушыларға қызмет көрсетулерiне - 384431 мың теңге;
Қордың 2004 жылғы қызметiнiң аудитi қызмет көрсетулерiне - 12595 мың теңге.

2. Расходы Фонда
Со счета Фонда в 2004 году произведены следующие расходы, связанные с управлением Фонда, в общей сумме 524 247 тыс. тенге:
136326 тыс. тенге перечислены Национальному Банку Республики Казахстан в виде вознаграждений за управление Фондом в соответствии с договором о доверительном управлении, одобренным постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655;
60393 тыс. тенге перечислены за услуги кастодиана;
297731 тыс. тенге перечислены как комиссионные вознаграждения внешним управляющим;
11159 тыс. тенге перечислены за услуги внешнего аудита за 2003 год;
8702 тыс. тенге перечислены за информационные услуги компании "Ваrrа International, Ltd";
2034 тыс. тенге перечислены за информационные услуги компании "Morgan Stanley Capital International";
7902 тыс. тенге перечислены за услуги, предоставленные компанией "The Yield Book Inc".
За четвертый квартал 2004 года начислены к оплате следующие расходы в общей сумме 480894 тыс. тенге:
комиссионное вознаграждение Национальному Банку Республики Казахстан за доверительное управление Фондом - 26206 тыс. тенге;
услуги кастодиану - 57662 тыс. тенге;
услуги внешним управляющим - 384431 тыс. тенге;
услуги за аудит деятельности Фонда за 2004 год - 12595 тыс. тенге.