Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Астананың сәулет кеңесі туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 12 қарашадағы N 434 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 20 қазандағы № 568 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
және республикалық баспасөзде
жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Президенті жанынан Астананың сәулет кеңесі (бұдан әрі - Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Кеңестің құрамы ;
2) Кеңес туралы ереже бекітілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 12 қарашадағы
N 434 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы
Астананың сәулет кеңесінің
ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2012.03.13 N 284 Жарлығымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 13.11.2012 N 427; 27.03.2013 N 533; 12.02.2014 N 750; 11.04.2014 N 795; 17.09.2014 № 911; 09.06.2016 N 275; 07.09.2016 № 316; 14.03.2017 № 446 Жарлықтарымен.
Назарбаев
Нұрсұлтан Әбішұлы
-
Қазақстан Республикасының Президенті, төраға
Сағынтаев
Бақытжан Әбдірұлы
-
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төрағаның орынбасары
Исекешев
Әсет Өрентайұлы
-
Астана қаласының әкімі, төраға орынбасары
Қожамжаров
Қайрат Тоқтарұлы
-
"Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі бастығының міндетін атқарушы, хатшы
Кеңес мүшелері:
Мамин
Асқар Ұзақбайұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары
Қасымбек
Жеңіс Махмұдұлы
-
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Сүлейменов
Тимур Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Жүнісов
Сәрсембек Ендібайұлы
-
"Астанабасжоспар" ғылыми-зерттеу жобалау институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)
Шетелдік тараптан Қазақстан Республикасы Президентінің келісімі бойынша Кеңес құрамына бес шетелдік сәулетші тартылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы 12 қарашадағы
N 434 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы
Астананың сәулет кеңесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Астананың сәулет кеңесі (бұдан әрі - Кеңес) астананың аумағын дамыту мен құрылысын салу бас жоспарының мәселелерін жалпы үйлестіру үшін тұрақты жұмыс істейтін Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.

Об Архитектурном совете столицы при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 2007 года N 434. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 20 октября 2017 года № 568
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства Республики
Казахстан и республиканской печати
В соответствии с пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Архитектурный совет столицы при Президенте Республики Казахстан (далее - Совет).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Совета;
2) положение о Совете.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 12 ноября 2007 года N 434
СОСТАВ
Архитектурного совета столицы при Президенте
Республики Казахстан
Сноска. Состав в редакции Указа Президента РК от 13.03.2012 № 284; с изменениями, внесенными указами Президента РК от 13.11.2012 № 427; от 27.03.2013 № 533; от 12.02.2014 № 750; от 11.04.2014 № 795; от 17.09.2014 № 911; от 09.06.2016 № 275; от 07.09.2016 № 316; от 14.03.2017 № 446.
Назарбаев - Президент Республики Казахстан,
Нурсултан Абишевич председатель
Сагинтаев - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Бакытжан Абдирович заместитель прeдседателя
Исекешев - аким города Астаны,
Асет Орентаевич заместитель председателя
Кожамжаров - исполняющего обязанности начальника
Кайрат Токтарович государственного учреждения
"Управление архитектуры и
градостроительства города Астаны",
секретарем
члены Совета:
Мамин - Первый заместитель Премьер-Министра
Аскар Узакпаевич Республики Казахстан
Сулейменов - Министр национальной экономики
Тимур Муратович Республики Казахстан
Касымбек - Министр по инвестициям и развитию
Женис Махмудулы Республики Казахстан
Жунусов - директор товарищества с ограниченной
Сарсембек Ендибайулы ответственностью
"Научно-исследовательский проектный
институт "Астанагенплан"
(по согласованию)
С иностранной стороны в состав Совета по согласованию с Президентом Республики Казахстан могут быть привлечены пять иностранных архитекторов
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 12 ноября 2007 года № 434
ПОЛОЖЕНИЕ
об Архитектурном совете столицы
при Президенте Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Архитектурный совет столицы при Президенте Республики Казахстан (далее - Совет) является постоянно действующим консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан для общей координации вопросов генерального плана развития и застройки территории столицы.

2. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын , Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Кеңестің қызметін қамтамасыз етуді Кеңестің жұмыс органы жүзеге асырады.
4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органы Кеңестің жұмыс органы (бұдан әрі - Кеңестің жұмыс органы) болып табылады.
2. Кеңестің негізгі міндеттері
5. Кеңестің негізгі міндеттері:
1) астананың аумағын дамыту мен құрылысын салу бас жоспарының мәселелерін жалпы үйлестіру, қала құрылысы кеңістігін дамытудың нақты кезеңдерінің тұжырымдық міндеттерін қарау;
2) астананың құрылысын салу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық базаны жетілдіру және қала құрылысы қызметін дамыту мен астана аумағында құрылыс салу бағыттары жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
3) сәулет және қала құрылысы саласындағы соңғы әлемдік жетістіктерді зерделеуді және пайдалану мүмкіндігін ескере отырып, сәулет, қала құрылысы және астананы салу саласындағы бағдарламаларды әзірлеу, Астана қаласын салудың осы заманғы тәжірибесін енгізу жөнінде ұсынымдар дайындау болып табылады.
3. Кеңестің құқықтары
6. Кеңестің өзіне жүктелген міндеттерді іске асыру үшін:
1) өз құзыреті шеңберіндегі мәселелер бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар енгізуге;
2) консультациялар өткізуге, мемлекеттік органдар мен ұйымдардан ақпарат сұратуға және алуға;
3) проблемалық мәселелерді талқылауға қатысу үшін тиісті мамандар мен ғалымдарды тартуға құқығы бар.
4. Кеңестің құрамы және оның қызметін ұйымдастыру
7. Қазақстан Республикасының Президенті Кеңес төрағасы болып табылады.
8. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі;
2) Астана қаласының әкімі Кеңес төрағасының орынбасарлары болып табылады.
9. Қазақстан Республикасы Үкіметінің, астана әкімдігінің өкілдері, отандық және шетелдік сәулетшілер Кеңестің тұрақты мүшелері болып табылады.
10. Кеңестің жоспарлы отырыстары жылына бір рет өтеді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2010.03.19 N 952 Жарлығымен.
11. Кеңестің кезектен тыс отырысы қарауға ұсынылатын мәселелердің тізбесін көрсете отырып, Кеңес төрағасының тапсырмасы бойынша шақырылады.
12. Кеңес шешімдері отырысқа қатысқан оның мүшелеріне жазбаша сауал қою жолымен олардың көпшілік дауысымен қабылданады. Талқыланатын мәселе бойынша дауыстар тең болған жағдайда Кеңес төрағасының немесе оны алмастыратын тұлғаның дауысы шешуші болып табылады.
13. Кеңес отырыстарының қорытындылары бойынша хаттамамен ресімделетін шешімдер қабылданады.

2. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим положением.
3. Обеспечение деятельности Совета осуществляется рабочим органом Совета.
4. Рабочим органом Совета является местный исполнительный орган города Астаны (далее - рабочий орган Совета).
2. Основные задачи Совета
5. Основными задачами Совета являются:
1) общая координация вопросов генерального плана развития и застройки территории столицы, рассмотрение концептуальных задач конкретных этапов развития градостроительного пространства;
2) выработка предложений по совершенствованию нормативной правовой базы по вопросам застройки столицы и направлениям развития градостроительной деятельности и застройки территории столицы;
3) выработка рекомендаций по разработке программ в области архитектуры, градостроительства и строительства столицы, внедрению современной практики строительства города Астаны с учетом изучения и возможного использования последних мировых достижений в сфере архитектуры и градостроительства.
3. Права Совета
6. Совет для реализации возложенных на него задач имеет право:
1) вносить предложения и рекомендации по вопросам в пределах его компетенции;
2) проводить консультации, запрашивать и получать информацию от государственных органов и организаций;
3) привлекать соответствующих специалистов и ученых для участия в обсуждении проблемных вопросов.
4. Состав и организация деятельности Совета
7. Председателем Совета является Президент Республики Казахстан.
8. Заместителями председателя Совета являются:
1) Премьер-Министр Республики Казахстан;
2) аким города Астаны.
9. Постоянными членами Совета являются представители Правительства Республики Казахстан, акимата столицы, отечественные и зарубежные архитекторы.
10. Плановые заседания Совета проводятся один раз в год.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 19.03.2010 № 952.
11. Внеочередное заседание Совета созывается по поручению председателя Совета с указанием перечня предлагаемых для рассмотрения вопросов.
12. Решения Совета принимаются большинством голосов присутствующих на заседании его членов путем их письменного опроса. В случае равенства голосов по обсуждаемому вопросу голос председателя совета или лица, его замещающего, является решающим.
13. По итогам заседаний Совета принимаются решения, оформляемые протоколом.

5. Кеңестің жұмыс органы
14. Кеңестің жұмыс органы:
1) Кеңес отырыстарының өткізілуін ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
2) Кеңес мүшелерінің ұсыныстары мен олар бұрын қабылдаған шешімдер негізінде Кеңес отырысы күн тәртібінің жобасын қалыптастырады;
3) Кеңестің хаттамалық шешімдерінің орындалу мониторингін жүзеге асырады;
4) Кеңес мүшелерін Кеңес отырысы өтетін орын, уақыт және оның күн тәртібі туралы хабардар етеді және оларды қажетті материалдармен уақытылы қамтамасыз етеді;
5) Кеңестің шешімдері қабылданған күннен бастап үш күн ішінде Кеңес мүшелеріне және басқа да мүдделі тұлғаларға хаттаманың көшірмесін және өзге де қажетті материалдарды жібереді;
6) Қазақстан Республикасының Президентіне Кеңестің құрамы жөнінде ұсыныстар қалыптастырады.

5. Рабочий орган Совета
14. Рабочий орган Совета:
1) обеспечивает организацию проведения заседаний Совета;
2) формирует проект повестки дня заседания Совета на основе предложений членов Совета и ранее принятых им решений;
3) осуществляет мониторинг исполнения протокольных решений Совета;
4) оповещает членов Совета о месте, времени проведения и повестке дня заседания Совета и своевременно обеспечивает их необходимыми материалами;
5) в течение трех дней со дня принятия решений Совета направляет копию протокола и иные необходимые материалы членам Совета и другим заинтересованным лицам;
6) формирует предложения Президенту Республики Казахстан по составу Совета.