"Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 141 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 26 қарашадағы № 5 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.11.2022 № 5 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 26, 273-құжат; 2005 ж., № 20, 236-құжат; 2009 ж., № 5, 13-құжат; 2010 ж., № 43, 385-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы ережеде:
8-тармақта:
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) мемлекеттік органдардан және мемлекеттік қаржылық бақылау объектілерінен республикалық бюджеттің атқарылуына сыртқы бақылау жүргізуге байланысты мәселелер бойынша қажетті құжаттарды, анықтамаларды, ауызша және жазбаша түсініктемелерді, сондай-ақ мемлекеттік қаржылық бақылаудың нәтижелері және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларынан бекітілген жұмыс жоспарына енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты өзі белгілеген мерзімде алады;";
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізуге мемлекеттік органдардың және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларының тиісті мамандарын (олармен келісе отырып), сондай-ақ республикалық бюджеттен олардың көрсететін қызметтеріне ақы төлей отырып, аудиторлық ұйымдарды, сарапшыларды тартады;":
23) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"23) облыстардың республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларына әдістемелік көмек көрсетеді;";
мынадай мазмұндағы 23-1), 23-2), 23-3), 23-4) тармақшаларымен толықтырылсын:
"23-1) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссиялары туралы үлгі ережені әзірлейді және бекітеді;
23-2) мемлекеттік қаржылық бақылау қызметкерлерін қайта даярлауды, олардың біліктілігін арттыру ұйымдастырады және мемлекеттік қаржылық бақылау органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыру ережесін бекітеді;
23-3) Үйлестіру кеңесін қалыптастыру және оның қызметін ұйымдастыру тәртібін айқындайды;

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета"
Указ Президента Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 141. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2022 года № 5.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 26.11.2022 № 5.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 26, ст. 273; 2005 г., № 20, ст. 236; 2009 г., № 5, ст. 13; 2010 г., № 43, ст. 385) следующие изменения:
в Положении о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 8:
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) получает в установленный им срок от государственных органов и объектов государственного финансового контроля необходимые документы, справки, устные и письменные объяснения по вопросам, связанным с проведением внешнего контроля за исполнением республиканского бюджета, а также информацию о результатах государственного финансового контроля и внесенных изменениях в утвержденные планы работ от ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) привлекает к проведению внешнего государственного финансового контроля соответствующих специалистов государственных органов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы (по согласованию с ними), а также с оплатой услуг из республиканского бюджета аудиторские организации, экспертов;";
подпункт 23) изложить в следующей редакции:
"23) оказывает методическую помощь ревизионным комиссиям областей, городов республиканского значения, столицы;";
дополнить подпунктами 23-1), 23-2), 23-3), 23-4) следующего содержания:
"23-1) разрабатывает и утверждает типовое положение о ревизионных комиссиях областей, городов республиканского значения, столицы;
23-2) организует переподготовку, повышение квалификации работников государственного финансового контроля и утверждает правила повышения квалификации работников органов государственного финансового контроля;
23-3) определяет порядок формирования и организации деятельности Координационного совета;

23-4) сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жоспарлау және жүргізу кезінде тәуекелдерді басқарудың үлгі жүйесін әзірлейді және бекітеді;";
21-4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21-4. Есеп комитетінің Төрағасы Қазақстан Республикасының Президентіне тоқсанына кемінде бір рет Есеп комитетінің жұмысы туралы есеп, сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссиялары жүргізген мемлекеттік қаржылық бақылаудың нәтижелері туралы жинақталған ақпарат береді.".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

23-4) разрабатывает и утверждает типовую систему управления рисками, которая применяется при планировании и проведении внешнего государственного финансового контроля;";
пункт 21-4 изложить в следующей редакции:
"21-4. Председатель Счетного комитета не реже одного раза в квартал представляет Президенту Республики Казахстан отчет о работе Счетного комитета, а также обобщенную информацию о результатах государственного финансового контроля, проведенного ревизионными комиссиями областей, городов республиканского значения, столицы.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев