Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 21 ақпандағы № 642 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 642 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөніндегi комиссияның құрамына:
Әбілқасымова
Мәдина Ерасылқызы
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі,
Әбдірайым
Бақытжан Жарылқасынұлы
-
Қазақстан Республикасы Кәсіподақтар федерациясының төрағасы (келісім бойынша),
Мектепбаева
Сәуле Қайыргелдіқызы
-
Азаптауларға қарсы ұлттық алдын алу тетігінің хатшысы (келісім бойынша),
Ораз
Серік Сатыбалдыұлы
-
бас мүфти, Қазақстан мұсылмандары Діни басқармасының төрағасы (келісім бойынша)
енгізілсін;
көрсетілген Комиссияның құрамынан: Ә.Қ. Ахметов, Т.Б. Дүйсенова, Г.А. Жұмагелдиева, Е.М. Маямеров шығарылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссияның құрамында:
мына:
"Айтпаева
Сәуле Мұханбедианқызы
-
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің төрайымы",
"Баспаева
Мәдина Қуандыққызы
-
"Астана Опера" Мемлекеттік опера және балет театры балетінің жетекші солисі (келісім бойынша)",
"Егімбаева
Майя Ерболатқызы
-
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ басқарушы директоры (келісім бойынша)",
"Қалтаева
Ләззат Молдабекқызы
-
"Шырақ" мүгедек әйелдер қауымдастығы" қоғамдық бірлестігінің төрайымы (келісім бойынша)",
"Мұсақожаева
Айман Қожабекқызы
-
"Қазақ ұлттық өнер университетінің ректоры (келісім бойынша)",
"Нүкетаева
Динар Жүсіпәліқызы
-
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қазақ мемлекеттік қыздар педагогикалық университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының ректоры (келісім бойынша)",
"Тұтқышев
Бексұлтан Серікбайұлы
-
"Назарбаев Университетінің" біріккен академиялық денсаулық сақтау жүйесі департаментінің бас менеджері (келісім бойынша)",
"Хайруллина
Әсия Үкіқызы
-
"Шығармашылық бастамашы әйелдер лигасы" қоғамдық бірлестігі басқармасының төрайымы (келісім бойынша)",
"Шәукенова
Зарема Қаукенқызы
-
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің философия, саясаттану және дінтану институтының директоры (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Айтпаева
Сәуле Мұханбедианқызы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)",
"Басбаева
Мәдина Қуандыққызы
-
"Астана Опера" Мемлекеттік опера және балет театры балетінің жетекші солисі (келісім бойынша)",
"Егімбаева
Майя Ерболатқызы
-
"Kazakh Tourism" Ұлттық Компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)",
"Қалтаева
Ләззат Молдабекқызы
-
"Шырақ" мүгедек әйелдер қауымдастығы" қоғамдық бірлестігінің төрайымы, Алматы қаласы мәслихатының депутаты (келісім бойынша)",
"Мұсақожаева
Айман Қожабекқызы
-
"Қазақ ұлттық өнер университетінің ректоры (келісім бойынша)",
"Нөкетаева
Динар Жүсіпәліқызы
-
"Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)",
"Тұтқышев
Бексұлтан Серікбайұлы
-
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамының директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)",
"Хайрулина
Әсия Үкіқызы
-
"Шығармашыл бастамашы әйелдер лигасы" қоғамдық бірлестігі басқармасының төрайымы (келісім бойынша)",
"Шәукенова
Зарема Каукенқызы
-
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институты" мемлекеттік мекемесінің директоры (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан М.Е. Әбілқасымова шығарылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 642.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента
и Правительства Республики
Казахстан (выписка)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года
№ 642
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абылкасымову
Мадину Ерасыловну
-
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан,
Абдираима
Бахытжана Жарылкасынулы
-
председателя Федерации профсоюзов Республики Казахстан (по согласованию),
Мектепбаеву
Сауле Кайыргельдыевну
-
секретаря Национального превентивного механизма против пыток (по согласованию),
Ораза
Серика Сатыбалдыулы
-
верховного муфтия, председателя Духовного управления мусульман Казахстана (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Ахметова А.К., Дуйсенову Т.Б., Жумагельдиеву Г.А., Маямерова Е.М.
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан":
в составе Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Айтпаева
Сауле Муханбедиановна
-
председатель Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан",
"Баспаева
Мадина Куандыковна
-
ведущая солистка балета Государственного театра оперы и балета "Астана Опера" (по согласованию)",
"Егимбаева
Майя Ербулатовна
-
управляющий директор АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию)",
"Калтаева
Ляззат Молдабековна
-
председатель общественного объединения "Ассоциация женщин с инвалидностью "Шырак" (по согласованию)",
"Мусаходжаева
Айман Кожабековна
-
ректор Казахского национального университета искусств (по согласованию)",
"Нукетаева
Динар Жусупалиевна
-
ректор республиканского государственного казенного предприятия "Казахский государственный женский педагогический университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)",
"Туткушев
Бексултан Серикпаевич
-
генеральный менеджер департамента интегрированной академической системы здравоохранения "Назарбаев Университета" (по согласованию)",
"Хайруллина
Асия Укеевна
-
председатель правления общественного объединения "Лига женщин творческой инициативы" (по согласованию)",
"Шаукенова
Зарема Каукеновна
-
директор Института философии, политологии и религиоведения Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Айтпаева
Сауле Муханбедиановна
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)",
"Басбаева
Мадина Куандыковна
-
ведущая солистка балета Государственного театра оперы и балета "Астана Опера" (по согласованию)",
"Егимбаева
Майя Ербулатовна
-
заместитель председателя правления акционерного общества "Национальная компания "Kazakh Tourism" (по согласованию)",
"Калтаева
Ляззат Молдабековна
-
председатель общественного объединения "Ассоциация женщин с инвалидностью "Шырак", депутат маслихата города Алматы (по согласованию)",
"Мусахаджаева
Айман Кожебековна
-
ректор Казахского национального университета искусств (по согласованию)",
"Нукетаева
Динар Жусупалиевна
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)",
"Туткушев
Бексултан Серикпаевич
-
председатель Совета директоров акционерного общества "Национальный центр нейрохирургии" (по согласованию)",
"Хайрулина
Асия Укеевна
-
председатель правления общественного объединения "Лига женщин творческой инициативы" (по согласованию)",
"Шаукенова
Зарема Каукеновна
-
директор государственного учреждения "Казахстанский институт стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан" (по согласованию)";
вывести из состава вышеназванной Комиссии Абылкасымову М.Е.

3. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кешiрiм жасау мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 254-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кешiрiм жасау мәселелерi жөнiндегi комиссияның құрамына:
Рогов
Игорь Иванович
-
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасы Қорының атқарушы директорының орынбасары, төраға
енгізілсін;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан З.Л. Федотова шығарылсын.
4. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 28, 215-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларында:
66-тармақта:
"Жартыжылдықтың соңғы айының 30-күніне дейін" деген сөздер "Ағымдағы жылғы 31 желтоқсанға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Мемлекеттік рәміздер мен ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
Транов
Александр Юрьевич
-
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан теңге сарайы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының директоры (келісім бойынша)
енгізілсін;
жоғарыда аталған комиссияның құрамынан Ф.С. Туғанбаев шығарылсын.

3. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванный Указом:
Рогова
Игоря Ивановича
-
заместителя исполнительного директора Фонда Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, председателем;
вывести из состава вышеназванной Комиссии Федотову З.Л.
4. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования и представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 28, ст. 215):
в Правилах подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
в пункте 66:
слова "До 30 числа последнего месяца полугодия" заменить словами "До 31 декабря текущего года".
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
в составе Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, образованной вышеназванным Указом:
ввести в состав вышеназванной комиссии:
Транова
Александра Юрьевича
-
директора Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахстанский монетный двор Национального Банка Республики Казахстан" (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной комиссии Туганбаева Ф.С.

7. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
музыка, театр және кино секциясына:
Ахмедьяров
Ғалым Алғиұлы
-
"Астана Опера" Мемлекеттік опера және балет театры" коммерциялық емес акционерлік қоғамының директоры, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының лауреаты" (келісім бойынша)
енгізілсін;
жоғарыда аталған комиссияның құрамынан Е.Ә. Біләлов шығарылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қадыржанов
Қайрат Қамалұлы
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ректорының кеңесшісі, физика-математика ғылымдарының докторы, құрметті профессор (келісім бойынша)",
"Молдабеков
Мейірбек Молдабекұлы
-
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті төрағасының орынбасары, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі, техника ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қадыржанов
Қайрат Қамалұлы
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының профессоры, физика-математика ғылымдарының докторы, құрметті профессор (келісім бойынша)",
"Молдабеков
Мейірбек Молдабекұлы
-
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің кеңесшісі, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академигі, техника ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша)".
8. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің мынадай дербес құрамында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Шөкеев
Өмірзақ Естайұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі,
Хаиров
Ерлан Картаевич
-
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестициялар комитетінің төрағасы
енгізілсін;
"Әріпханов
Айдар Әбдіразақұлы
-
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы төрағасының орынбасары (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Әріпханов
Айдар Әбдіразақұлы
-
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы төрағасы (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: А.И. Мырзахметов, С.Қ. Тұяқбаев шығарылсын.

7. В Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2, ст. 6):
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, утвержденном вышеназванным Указом:
ввести в секцию музыки, театра и кино:
Ахмедьярова
Галыма Алгиевича
-
директора некоммерческого акционерного общества "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера", заслуженного деятеля Казахстана, лауреата Государственной молодежной премии "Дарын" (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной Комиссии Билалова Е.А.;
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Кадыржанов
Кайрат Камалович
-
советник ректора республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н.Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор физико-математических наук, почетный профессор (по согласованию)",
"Молдабеков
Мейрбек Молдабекович
-
заместитель председателя Аэрокосмического комитета Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, академик Национальной академии наук Республики Казахстан, доктор технических наук, профессор (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Кадыржанов
Кайрат Камалович
-
профессор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор физико-математических наук, почетный профессор (по согласованию)",
"Молдабеков
Мейрбек Молдабекович
-
советник Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, академик Национальной академии наук Республики Казахстан, доктор технических наук, профессор (по согласованию)".
8. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
в персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Шукеева
Умирзака Естаевича
-
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан,
Хаирова
Ерлана Картаевича
-
председателя Комитета по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
строку:
"Арифханов
Айдар Абдразахович
-
заместитель председателя акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Арифханов
Айдар Абразахович
-
председатель акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)";
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Мырзахметова А.И., Туякбаева С.К.

9. "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 3 қарашадағы № 88 өкіміне:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссия туралы ереженің "4. Комиссияның құрамы және оның жұмысын ұйымдастыру" деген тарауының 1-тармағы мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Комиссияның лауазымдық құрамына: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы (төраға), Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесі хатшысы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік қызмет және кадр саясаты бөлімінің меңгерушісі, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Құқық қорғау жүйесі бөлімінің меңгерушісі, келісім бойынша - Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің заңнама және сот-құқықтық реформа комитеттерінің төрағалары кіреді.".
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
1-тармақта "дербес құрамы" деген сөздер "құрамы" деген сөзбен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамында:
атауында "дербес құрамы" деген сөздер "құрамы" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Асанов
Жақып Қажманұлы
-
"Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры, Кеңес төрағасының орынбасары",
"Қожамжаров
Қайрат Пернешұлы
-
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Асанов
Жақып Қажманұлы
-
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы",
"Қожамжаров
Қайрат Пернешұлы
-
"Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры, Кеңес төрағасының орынбасары"
жоғарыда аталған Кеңестің құрамына:
Шпекбаев
Алик Жатқамбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы
Құсдәулетов
Дулат Рашитұлы
енгізілсін;
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты
мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
"Кеңестің құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясының (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының ректорлары (келісім бойынша) кіреді.";
мына:
"Қаудыров
Төлеш Ерденұлы
-
"Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот төрелігі академиясының ректоры (келісім бойынша)"
деген жол алып тасталсын;
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан Қ.Ә. Мәми шығарылсын;
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңес туралы ережеде:
4-тармақта "дербес құрамын" деген сөздер "құрамын" деген сөзбен ауыстырылсын.

9. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 3 ноября 1999 года № 88 "О Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам":
пункт 1 главы "4. Состав и организация работы Комиссии" Положения о Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам, утвержденного вышеназванным распоряжением, дополнить частью второй следующего содержания:
"В должностной состав Комиссии входят: Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан (председатель), помощник Президента – Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, заведующий Отделом государственной службы и кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан, заведующий Отделом правоохранительной системы Администрации Президента Республики Казахстан, по согласованию - председатели комитетов по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан, по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан.".
10. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
в пункте 1 слова "персональный состав" заменить словом "состав";
в персональном составе Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
в заголовке слова "Персональный состав" заменить словом "Состав";
строки:
"Асанов
Жакип Кажманович
-
Генеральный Прокурор Республики Казахстан, заместитель Председателя Совета",
"Кожамжаров
Кайрат Пернешович
-
председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Асанов
Жакип Кажманович
-
Председатель Верховного Суда Республики Казахстан",
"Кожамжаров
Кайрат Пернешович
-
Генеральный Прокурор Республики Казахстан, заместитель Председателя Совета";
ввести в состав вышеназванного Совета:
"Шпекбаева
Алика Жаткамбаевича
-
Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции",
"Куставлетова
Дулата Рашитовича
-
депутата Сената Парламента Республики Казахстан";
дополнить частью следующего содержания:
"В состав Совета по должности входят ректоры Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (по согласованию), Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию).";
строку:
"Каудыров
Толеш Ерденович
-
ректор Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (по согласованию)"
исключить;
вывести из состава вышеназванного Совета Мами К.А.
в Положении о Совете по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
в пункте 4 слова "Персональный состав" заменить словом "Состав".

11. "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі № 323 өкіміне:
жоғарыда аталған өкімнің 1-тармағы мынадай мазмұнда жазылсын:
"1. Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның мынадай құрамы бекітілсін:
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы - төраға,
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесі хатшысы,
Қазақстан Республикасы Премьер-Министр Кеңсесінің Басшысы,
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік қызмет және кадр саясаты бөлімінің меңгерушісі,
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Құқық қорғау жүйесі бөлімінің меңгерушісі,
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша),
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы (келісім бойынша).".
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 642 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір актілеріне
енгізілетін өзгерістер мен
толықтыруларға
ҚОСЫМША
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.

11. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года № 323 "Об утверждении состава Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам":
пункт 1 вышеназванного распоряжения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить следующий состав Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам:
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан - председатель,
помощник Президента – Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан,
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан,
заведующий Отделом государственной службы и кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан,
заведующий Отделом правоохранительной системы Администрации Президента Республики Казахстан,
председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию),
председатель Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию).".
ПРИЛОЖЕНИЕ
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в
некоторые акты Президента
Республики Казахстан,
утвержденным Указом Президента
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года
№ 642
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 января 2007 года
№ 273
СОСТАВ
межведомственной комиссии по проведению административной реформы
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, секретарь
члены Комиссии:
заместители Руководителя Администрации Президента, координирующие работу в сфере правовой политики и региональной политики государства
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Министр юстиции Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан