Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 13 маусымдағы № 701 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 701 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөніндегi комиссияның құрамында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Кəлетаев
Дархан Аманұлы
енгізілсін;
Қазақстан Республикасының Дін істері жəне азаматтық қоғам министрі
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Н.Б. Ермекбаев шығарылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссияның құрамында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Рамазанова
Лаззат Керімқұлқызы
-
Қазақстан Республикасы "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы төралқа төрағасы хатшылығының басшысы (келісім бойынша),
Тұрсынбекова
Салтанат Пархатқызы
енгізілсін;
-
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының ерекше тапсырмалар бойынша аға көмекшісі
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Ш.А. Құрманбаева шығарылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кешiрiм жасау мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 254-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кешiрiм жасау мәселелерi жөнiндегi комиссияның құрамында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Рақышева
Əлия Ғалымжанқызы
енгізілсін;
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, төраға орынбасары
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Т.С. Донақов шығарылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 июня 2018 года № 701.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 июня 2018 года № 701
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
в составе Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Калетаева Дархана Амановича
-
Министра по делам религий и гражданского общества
Республики Казахстан;
вывести из состава вышеназванной Комиссии Ермекбаева Н.Б.
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан":
в составе Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Рамазанову Лаззат Керимкуловну
-
руководителя секретариата председателя президиума Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию),
Турсынбекову
Салтанат Пархатовну
-
старшего помощника Генерального Прокурора Республики Казахстан по особым поручениям;
вывести из состава вышеназванной Комиссии Курманбаеву Ш.А.
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254):
в составе Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Ракишеву Алию Галимжановну
-
заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителем председателя;
вывести из состава вышеназванной Комиссии Донакова Т.С.

4. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Мемлекеттік рәміздер мен ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамынан Т.Б. Сүлейменов шығарылсын.
5. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
әдебиет секциясында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Сақ
Қайрат Өмірбайұлы
енгізілсін;
-
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің Журналистика және саясаттану факультетінің деканы, Қазақстан журналистер одағы сыйлығының лауреаты, филология ғылымдарының кандидаты (келісім бойынша)
мына:
"Есдәулетов
Ұлықбек Оразбайұлы
-
"Қазақстан жазушылар одағы" республикалық қоғамдық бірлестігінің жанындағы "Жұлдыз" журналының бас редакторы, ақын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, секция төрағасы (келісім бойынша)",
"Оразалин
Нұрлан Мырқасымұлы
-
Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының төрағасы, Қазақстан Республикасының еңбегі сіңірген қайраткері (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Есдәулетов
Ұлықбек Оразбайұлы
-
"Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының төрағасы, ақын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, секция төрағасы (келісім бойынша)",
"Оразалин
Нұрлан Мырқасымұлы
-
жазушы, Қазақстан Республикасының еңбегі сіңірген қайраткері, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Ж. Сәрсек, Т.Б. Сүлейменов шығарылсын;
музыка, театр және кино секциясында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Тұрсынов
Ермек Кәрімжанұлы
-
сценарист, продюсер, кинорежиссер, "Қазақстан кинематографистер одағы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Ибраев
Ахат Әділұлы
-
продюсер, кинорежиссер, "Қазақстан кинематографистер одағы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Ибраев
Ахат Әділұлы
-
продюсер, кинорежиссер, Қазақстан кинематографистер одағының мүшесі (келісім бойынша)";
бейнелеу өнері және сәулет секциясында:
жоғарыда аталған Комиссияның құрамына:
Ақанаев
Амандос Әтібекұлы
енгізілсін;
-
суретші, Қазақстан Республикасы Көркемөнер академиясының мүшесі, ЮНЕСКО жанындағы Халықаралық сыншылар және өнертанушылар қауымдастығының мүшесі, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келісім бойынша)
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Д.Қ. Әлиев шығарылсын.

4. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
вывести из состава Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, образованной вышеназванным Указом, Сулейменова Т.Б.
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2, ст. 6):
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, утвержденном вышеназванным Указом:
в секции литературы:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Сак Кайрата Омирбаевича
-
декана факультета журналистики и политологии Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева, лауреата премии Союза журналистов Казахстана, кандидата филологических наук (по согласованию);
строки:
"Есдаулетов Улугбек Оразбаевич
-
главный редактор журнала "Жұлдыз" при Республиканском общественном объединении "Союз писателей Казахстана", поэт, лауреат Государственной премии Республики Казахстан, председатель секции (по согласованию)",
"Оразалин Нурлан Мыркасымович
-
председатель правления Союза писателей Казахстана, заслуженный деятель Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Есдаулетов Улугбек Оразбаевич
-
председатель правления Союза писателей Казахстана, поэт, лауреат Государственной премии Республики Казахстан, председатель секции (по согласованию)",
"Оразалин Нурлан Мыркасымович
-
писатель, заслуженный деятель Республики Казахстан, лауреат Государственной премии Республики Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Сарсека Ж., Сулейменова Т.Б.;
в секции музыки, театра и кино:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Турсунова Ермека Каримжановича
-
сценариста, продюсера, кинорежиссера, председателя общественного объединения "Союз кинематографистов Казахстана" (по согласованию);
строку:
"Ибраев Ахат Адилович
-
продюсер, кинорежиссер, председатель общественного объединения "Союз кинематографистов Казахстана" (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Ибраев Ахат Адилович
-
продюсер, кинорежиссер, член Союза кинематографистов Казахстана (по согласованию)";
в секции изобразительного искусства и архитектуры:
ввести в состав вышеназванной Комиссии:
Аканаева Амандоса Атибековича
-
художника, члена Академии художеств Республики Казахстан, члена Международной ассоциации критиков и искусствоведов при ЮНЕСКО, лауреата Государственной премии Республики Казахстан (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной Комиссии Алиева Д.К.

6. Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.04.2023 № 202 Жарлығымен.
7. "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 3 ақпандағы № 188 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 14, 52-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Донақов
Талғат Советбекұлы
-
Төраға";
мына:
"Смолин
Анатолий Сергеевич
-
Төраға"
деген жол алып тасталсын.
8. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкімінде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің құрамында:
жоғарыда аталған Кеңестің құрамына:
Рақышева
Əлия Ғалымжанқызы
енгізілсін;
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, Кеңес төрайымы
мына:
"Донақов
Талғат Советбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, төраға орынбасары"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Донақов
Талғат Советбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасы".
9. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкімінде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 7, 66-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамына:
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі,
Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрі енгізілсін.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 701 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
ҚОСЫМША
Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.04.2023 № 202 Жарлығымен.

6. Утратило силу Указом Президента РК от 26.04.2023 № 202.
7. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 февраля 2016 года № 188 "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 14, ст. 52):
в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, образованном вышеназванным Указом:
дополнить строкой следующего содержания:
"Донаков Талгат Советбекович
-
Председатель";
строку:
"Смолин Анатолий Сергеевич
-
Председатель"
исключить.
8. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
в составе Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
ввести в состав вышеназванного Совета:
Ракишеву Алию Галимжановну
-
заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председателем Совета;
строку:
"Донаков Талгат Советбекович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председатель Совета"
изложить в следующей редакции:
"Донаков Талгат Советбекович
-
Председатель Высшего Судебного Совета Республики Казахстан".
9. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 7, ст. 66):
ввести в Должностной состав Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан,
Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к изменениям и дополнениям, которые
вносятся в некоторые акты Президента
Республики Казахстан,
утвержденным Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 июня 2018 года № 701
Сноска. Приложение утратило силу Указом Президента РК от 26.04.2023 № 202.