Қазақстан Республикасы Президентінің "Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi туралы ереженi бекiту туралы" 2002 жылғы 5 тамыздағы № 917 және "Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингі және оның қорытындылары бойынша арнайы сыйлық беру туралы" 2017 жылғы 24 қарашадағы № 590 жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 11 ақпандағы № 507 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі
актiлерiнiң жинағында
жариялануға тиiс
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.11.2022 № 5 Жарлығымен;
2) "Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингі және оның қорытындылары бойынша арнайы сыйлық беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 24 қарашадағы № 590 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 64-65, 382-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің нәтижелері бойынша арнайы сыйлық беру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Рейтинг өткізуді ұйымдастырушы Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – ұйымдастырушы) болып табылады.
Ұйымдастырушыға мынадай функциялар жүктеледі:
1) бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингін өткізу әдістемесін әзірлеу және бекіту;
2) пікіртерім мен статистикалық деректер негізінде жыл сайын бизнес жүргізудің жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингін өткізу;
3) бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өткізілген өңірлер мен қалалар рейтингінің нәтижелерін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне енгізу және Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің қорытындыларын шығару жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) отырыстарын өткізуге жәрдем көрсету;
4) дипломдарды, награда белгілерін дайындау мен ресімдеуді қамтамасыз ету;
5) жеңімпаздарды марапаттау салтанатына ақпараттық материалдарды дайындау;
6) үздік өңірлер мен қалалар тәжірибесін таратуға жәрдем көрсету.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің қорытындыларын шығару жөніндегі комиссия туралы ережеде:
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – ұйымдастырушы) өткізілген рейтингтің нәтижелері бойынша ұсынатын материалдарды қарау, бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің қорытындыларын шығару және жеңімпаздарды айқындау;";

О внесении изменений и дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года № 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета" и от 24 ноября 2017 года № 590 "О рейтинге регионов и городов по легкости ведения бизнеса и присуждении специальной премии по его итогам"
Указ Президента Республики Казахстан от 11 февраля 2021 года № 507.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) Утратил силу Указом Президента РК от 26.11.2022 № 5.
2) в Указе Президента Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 590 "О рейтинге регионов и городов по легкости ведения бизнеса и присуждении специальной премии по его итогам" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 64-65, ст. 382):
в Правилах присуждения специальной премии по результатам рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Организатором проведения рейтинга является Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – организатор).
На организатора возлагаются следующие функции:
1) разработка и утверждение методики проведения рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса;
2) ежегодное проведение рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса на основании опросных и статистических данных;
3) внесение результатов проведенного рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса в Администрацию Президента Республики Казахстан и оказание содействия в проведении заседаний Комиссии по подведению итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса (далее – Комиссия);
4) обеспечение изготовления и оформления дипломов, наградных знаков;
5) подготовка информационных материалов к церемонии награждения победителей;
6) содействие распространению опыта лучших регионов и городов.";
в Положении о Комиссии по подведению итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) рассмотрение представляемых Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – организатор) материалов по результатам проведенного рейтинга, подведение итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса и определение победителей;";

4-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) қосымша материалдарды қарау кезінде балдардың жиынтық көлеміне түзету коэффициенттерін қолдану;";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің қорытындыларын шығару жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік бақылау және аумақтық-ұйымдастыру жұмысы бөлімінің меңгерушісі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы".
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 26.11.2022 № 5 Жарлығымен.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қ. Тоқаев

пункт 4 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) при рассмотрении дополнительных материалов применять поправочные коэффициенты к суммарному объему баллов;";
в составе Комиссии по подведению итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
"заведующий Отделом государственного контроля и организационно-территориальной работы Администрации Президента Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Президент Республики Казахстан К. Токаев