Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 29 маусымдағы № 608 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін, қоса беріліп отырған өзгерістер бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының Президенті Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2021 жылғы 29 маусымдағы
№ 608 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кешiрiм жасау мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кешiрiм жасау мәселелерi жөнiндегi комиссияның құрамында:
"Мусин Қанат Сергейұлы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қожахметов Арман Төлешұлы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы (келісім бойынша)".
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Мусин Қанат Сергейұлы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қожахметов Арман Төлешұлы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы (келісім бойынша)".
3. "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 3 ақпандағы № 188 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің құрамында:
"Донақов Талғат Советбекұлы
Төраға"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Шипп Денис Алексеевич
Төраға".
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің құрамы осы өзгерістерге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2021 жылғы 29 маусымдағы
№ 608
Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір актілеріне
енгізілетін өзгерістерге
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 19 ақпандағы
№ 303 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының құқықтық саясат жөніндегі орынбасары, Кеңес төрағасы
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры, Кеңес төрағасының орынбасары
Кеңес мүшелері:
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан кәсіпкерлерінің құқықтарын қорғау жөніндегі уәкіл (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясының ректоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының ректоры (келісім бойынша)
Ақылбай Серік Байсейітұлы – "Қазақстанның заңгерлер одағы" Республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
Жалаири Өмірәлі Шақарапұлы - Д.А. Қонаев атындағы университеттің ректоры (келісім бойынша)
Тұрмағамбетова Жеміс Өтегенқызы – "Адам құқықтары үшін хартиясы" қоғамдық бірлестігінің атқарушы директоры (келісім бойынша)

О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 29 июня 2021 года № 608
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 июня 2021 года
№ 608
ИЗМЕНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан":
в составе Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Мусин Канат Сергеевич
председатель Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Кожахметов Арман Тулешович
председатель Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан":
в составе Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Мусин Канат Сергеевич
председатель Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Кожахметов Арман Тулешович
председатель Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)".
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 февраля 2016 года № 188 "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан":
в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, образованного вышеназванным Указом:
строку:
"Донаков Талгат Советбекович
Председатель"
изложить в следующей редакции:
"Шипп Денис Алексеевич
Председатель".
4. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан":
состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящим изменениям.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к изменениям, которые
вносятся в некоторые акты
Президента
Республики Казахстан,
утвержденным Указом
Президента
Республики Казахстан
от 29 июня 2021 года № 608
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 19 февраля 2002 года № 303
СОСТАВ
Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан по правовой политике, председатель Совета
Генеральный Прокурор Республики Казахстан, заместитель председателя Совета
члены Совета:
Председатель Верховного Суда Республики Казахстан
Председатель Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Уполномоченный по защите прав предпринимателей Казахстана (по согласованию)
Уполномоченный по правам человека в Республике Казахстан (по согласованию)
первый заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
ректор Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (по согласованию)
ректор Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию)
Акылбай Серик Байсеитулы – председатель Республиканского общественного объединения "Казахстанский союз юристов" (по согласованию)
Жалаири Омирали Шакарапулы – ректор университета им. Д.А. Кунаева (по согласованию)
Турмагамбетова Жемис Утегеновна – исполнительный директор Общественного фонда "Хартия за права человека" (по согласованию)