Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 29 шілдедегі № 608 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі актiлерiнiң
жинағында жариялануға тиiс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 29 шілдедегі
№ 608 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларында:
152-5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"152-5. Президенттік резервке енгізу үшін кандидаттарды іріктеу әскери қызметшілердің жеке және іскерлік қасиеттерін, олардың қызметтік іс-әрекетінің нәтижелерін зерделеу мен бағалау және аттестаттау комиссиясының шешімі негізінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган бекіткен өлшемшарттар мен тәртіп негізінде ақпараттық кадр жүйесі арқылы қалыптастырылып жиналған балл (бұдан әрі – балл) ескеріліп жүргізіледі.";
152-6-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттік органның бірінші басшысының:
әскери қызметшінің іскерлік және жеке қасиеттері;
болжанатын лауазымға орналасу үшін көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келетіні;
аттестаттау комиссиясының шешімі;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің есептері бойынша тексеру нәтижелері;
жиналған баллдары көрсетілген ұсынымы;".
2. "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарындағы кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 сәуірдегі № 537 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарындағы кадр саясаты мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кандидаттың іскерлік және жеке қасиеттері, атқаратын лауазымындағы қызметтік іс-әрекетінің негізгі көрсеткіштері (соңғы үш жылғы серпінде), сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган бекіткен өлшемшарттар мен тәртіп негізінде ақпараттық кадр жүйесі арқылы қалыптастырылып жиналған балы көрсетілген тиісті мемлекеттік органның (ведомствоның) бірінші басшысының ұсынымы;".

О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 608
Подлежит опубликованию
в Собрании актов
Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 июля 2024 года № 608
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124 "Об утверждении Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан":
в Правилах прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 152-5 изложить в следующей редакции:
"152-5. Отбор кандидатов для зачисления в Президентский резерв производится на основе изучения и оценки личных и деловых качеств военнослужащих, результатов их служебной деятельности и решения аттестационной комиссии, а также с учетом набранных баллов, сформированных посредством информационной кадровой системы на основе критериев и порядка, утвержденных уполномоченным органом по делам государственной службы (далее – баллы).";
в пункте 152-6:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) представление первого руководителя государственного органа с указанием:
деловых и личных качеств военнослужащего;
соответствия квалификационным требованиям, предусмотренным к замещению по предполагаемой должности;
решения аттестационной комиссии;
результатов проверок по учетам Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
набранных баллов;".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2013 года № 537 "О некоторых вопросах кадровой политики в правоохранительных органах Республики Казахстан":
в Положении о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам кадровой политики в правоохранительных органах Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"1) представление первого руководителя соответствующего государственного органа (ведомства) с указанием деловых и личных качеств кандидата, основных показателей служебной деятельности в занимаемой должности (в динамике за последние три года), а также набранных баллов, сформированных посредством информационной кадровой системы на основе критериев и порядка, утвержденных уполномоченным органом по делам государственной службы;".

3. "Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдары, азаматтық қорғау органдары басшылығының президенттік резервін қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 624 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдары, азаматтық қорғау органдары басшылығының президенттік резервін қалыптастыру қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Президенттік резервке енгізу үшін кандидаттарды іріктеу әскери қызметшілердің жеке және іскерлік қасиеттерін, олардың қызметтік іс-әрекетінің нәтижелерін зерделеу мен бағалау және аттестаттау комиссиясының шешімі негізінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган бекіткен өлшемшарттар мен тәртіп негізінде ақпараттық кадр жүйесі арқылы қалыптастырылып жиналған балл (бұдан әрі – балл) ескеріле отырып жүргізіледі*.
* – Президенттік резервке енгізу үшін кандидаттарды іріктеу қызметшілердің жеке және іскерлік қасиеттерін, олардың қызметтік іс-әрекетінің нәтижелерін зерделеу мен бағалау және аттестаттау комиссиясының шешімі негізінде жүргізілетін арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда.";
10-тармақтың екінші бөлігі 1) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қызметкердің іскерлік және жеке қасиеттері, атқаратын лауазымындағы қызметтік іс-әрекетінің негізгі көрсеткіштері (соңғы үш жылғы серпінде), сондай-ақ жиналған балы*;
* – жиналған балды көрсету қажеттілігі туралы талап арнаулы мемлекеттік органдарға қолданылмайды.".
4. Қызмет бабында пайдалану үшін.
____________________________

3. В Указе Президента Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 624 "О формировании Президентского резерва руководства правоохранительных и специальных государственных органов, органов гражданской защиты Республики Казахстан":
в Правилах формирования Президентского резерва руководства правоохранительных и специальных государственных органов, органов гражданской защиты Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Отбор кандидатов для зачисления в Президентский резерв производится на основе изучения и оценки личных и деловых качеств сотрудников, результатов их служебной деятельности и решения аттестационной комиссии, а также с учетом набранных баллов, сформированных посредством информационной кадровой системы на основе критериев и порядка, утвержденных уполномоченным органом по делам государственной службы (далее – баллы)*.
* – за исключением специальных государственных органов, для которых отбор кандидатов для зачисления в Президентский резерв производится на основе изучения и оценки личных и деловых качеств сотрудников, результатов их служебной деятельности и решения аттестационной комиссии.";
абзац второй подпункта 1) части второй пункта 10 изложить в следующей редакции:
"деловых и личных качеств сотрудника, основных показателей служебной деятельности в занимаемой должности (в динамике за последние три года), а также набранных баллов*;
* – требование о необходимости указания набранных баллов не распространяется на специальные государственные органы.".
4. Для служебного пользования.
_____________________