Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 19 мамырдағы № 2283 Заң күші бар Жарлығы.
"Қазақстан Республикасының Президенті мен жергілікті әкімдерге уақытша қосымша өкілеттік беру туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Z933600_ Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын қорғау саласындағы мемлекеттік басқару органдарының қызметін ретке келтіру мақсатында қаулы етемін:
I. Қазақстан Республикасының заң актілеріне мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары туралы"
Қазақстан Республикасы Заңында (Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесінің
Жаршысы, 1992 ж., N 11-12, 286-құжат; N 24, 591-құжат):
1-баптың бірінші бөлігіндегі "мемлекеттік шекарасын қорғайды" деген
сөздер алып тасталсын;
6-баптың бірінші бөлігіндегі "және мемлекеттік шекараны қорғау" деген
сөздер алып тасталсын;
8-бап "ішкі" деген сөзден кейін "және шекара" деген сөздермен
толықтырылсын;
10-баптағы "шекара әскерлері және" деген сөздер алып тасталсын;
11-баптың бірінші бөлігіндегі "шекара әскерлеріне" деген сөздер алып
тасталсын;
13-1-баптың күші жойылған деп танылсын;
13-2-бап 13-1-бап деп есептелсін;
14-баптың 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Шекара әскерлеріне Қазақстан Республикасының мемлекеттік
шекарасын қорғауда көмек көрсетеді";
21-баптың бесінші абзацындағы "шекара әскерлері" деген сөздер алып
тасталсын;
26-баптың тоғызыншы бөлігіндегі "және мемлекеттік шекараны қорғау"
деген сөздер алып тасталсын;
28-баптың бірінші бөлігіндегі "шекара әскерлерін және" деген сөздер
алып тасталсын.
2. "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 9 сәуірдегі Z931500_ Заңының 6-бабының екінші бөлігіндегі (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 8, 202-құжат) "Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының" деген сөздерден кейін "Шекара әскерлері" деген сөздермен толықтырылсын.
3. "Қазақстан Республикасының Шекара әскерлері туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 13 қаңтардағы Z938000_ Заңында (Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 1, 3-құжат):
1-баптың бірінші бөлігіндегі "Шекара әскерлері Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздігі органдарының біртұтас жүйесіне енеді" деген сөздер алып тасталсын;
2-баптағы "заңдар" деген сөз "заң" деген сөзбен ауыстырылсын, "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары туралы" деген сөздер алып тасталсын;
3-баптағы "ұлттық қауіпсіздік органдары жүйесінің бірлігіне" деген сөздер алып тасталсын;
5-баптағы "Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының", "Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы", "Ұлттық қауіпсіздік комитетінің" деген сөздер тиісінше "Министрлер Кабинетінің", "Шекара әскерлерінің Қолбасшысы", "Шекара әскерлерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бапта:
екінші бөлік алып тасталсын;
үшінші бөлік екінші бөлік деп есептелсін, ал "Ұлттық қауіпсіздік комитеті" деген сөздер "Мемлекеттік қаржы бақылау комитеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-баптың бірінші бөлігіндегі "Ұлттық қауіпсіздік комитетінің" деген сөздер "Шекара әскерлері Қолбасшысының" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-баптағы "Ұлттық қауіпсіздік органдары туралы" деген сөздер "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесі және оларды әлеуметтік қорғау туралы" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 19 мая 1995 г. N 2283 имеющий силу Закона.
В соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" и в целях упорядочения деятельности органов государственного управления в области охраны государственной границы Республики Казахстан постановляю:
I. Внести в законодательные акты Республики Казахстан следующие
изменения и дополнения:
1. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1992 г. "Об органах
национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного
Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 11-12, ст. 286; N 24, ст. 591):
в части второй статьи 1 слова "охрану государственной границы"
исключить;
в части первой статьи 6 слова "и охраны государственной границы"
исключить;
статью 8 после слова "внутренними" дополнить словами "и
пограничными";
в статье 10 слова "пограничные войска и" исключить;
в части первой статьи 11 слова "пограничными войсками и"
исключить;
признать утратившей силу статью 13-1;
статью 13-2 считать статьей 13-1;
пункт 7 статьи 14 изложить в следующей редакции:
"7. Оказывают содействие пограничным войскам в охране
государственной границы Республики Казахстан";
в абзаце пятом статьи 21 слова "пограничные войска" исключить;
в части девятой статьи 26 слова "и охране государственной
границы" исключить;
в части первой статьи 28 слова "пограничных войск и" исключить.
2. Часть вторую статьи 6 Закона Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года Z931500_ "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 8, ст. 202) после слова "командующих" дополнить словами "Пограничными и".
3. В Закон Республики Казахстан от 13 января 1993 года Z938000_ "О Пограничных войсках Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 1, ст. 3):
в части первой статьи 1 слова "Пограничные войска входят в единую систему органов национальной безопасности Республики Казахстан" исключить;
в статье 2 слова "законы" заменить словом "закон", слова "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" исключить;
в статье 3 слова "единстве системы органов национальной безопасности" исключить;
в статье 5 слова "Председателя Комитета национальной безопасности", "Председателем Комитета национальной безопасности", "Комитета национальной безопасности" заменить соответственно словами "Кабинета Министров", "Командующим Пограничными войсками", "Пограничных войск";
в статье 6:
часть вторую исключить;
часть третью считать частью второй, а слова "Комитетом национальной безопасности" заменить словами "Государственным комитетом финансового контроля";
в части первой статьи 9 слова "Комитета национальной
безопасности" заменить словами "Командующего Пограничными войсками";
в статье 11 слова "Об органах национальной безопасности" заменить
словами "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их
семей".

4. "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 19 қаңтардағы Z939000_ Заңында (Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 2, 28-құжат):
6-бапта:
1-тармақтың екінші абзацы "Ішкі" деген сөзден кейін "және Шекара"
деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақтың екінші абзацы "Ішкі" деген сөзден кейін "және Шекара"
деген сөздермен толықтырылсын.
II. Осы Жарлық жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Қасымбеков Б.
Балабекова Г.

4. В Закон Республики Казахстан от 19 января 1993 года
Z939000_
"О
всеобщей воинской обязанности и военной службе" (Ведомости Верховного
Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст. 28):
в статье 6:
абзац второй пункта 1 после слов "Внутренними" дополнить словами
"и Пограничными";
абзац второй пункта 3 после слов "Внутренними" дополнить словами
"и Пограничными".
II. Настоящий Указ вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан