"Бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушыларына қойылатын талаптар туралы" Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1997 жылғы 30 шiлдедегi N 113 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
ҚАУЛЫ Қазақстан Республикасы бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы 2000 жылғы 26 ақпан N 67. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу басқармасы 2000 жылғы 9 наурыз өзгертулер мен толықтырулар енгізіліп тіркелді. Тіркеу N 1078. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 392 қаулысымен.
--------------Қаулыдан үзінді-------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі басқармасының
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 392 қаулысына Қосымша
Күшi жойылды деп танылатын нормативтiк
құқықтық актiлердiң тiзбесi
8. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1997 жылғы 30 шiлдедегi N 113 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" 2000 жылғы 26 ақпандағы N 67 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1078 тiркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында жарияланған, 2000 жыл, N 3)...
------------------------------------
Бағалы қағаздар рыногында кастодиандық қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың капитализациялау деңгейiн көтеру мақсатында Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755  U973755_  жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы туралы ереженiң 4-тармағы 9) тармақшасының негізінде Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 04 қыркүйекте 361  V970361_  нөмiрмен тiркелген "Бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушыларына қойылатын талаптар туралы" Ұлттық комиссияның 1997 жылғы 30 шiлдедегi N 113 қаулысына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн (Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногы жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер жинағы, 1998 ж., ІІ том, 104, 129, 141-беттер):

О внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О требованиях, предъявляемых к профессиональным участникам рынка ценных бумаг" от 30 июля 1997 года N 113
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 февраля 2000 года N 67. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9.03.2000 г. N 1078. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.12.2004г. N 392
Извлечение из постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.12.2004г. N 392
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 27.12.2004г. N 392
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
8. постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 февраля 2000 года N 67 "О внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О требованиях, предъявляемых к профессиональным участникам рынка ценных бумаг" от 30 июля 1997 года N 113"...".
--------------------------------------------------------------------
В целях повышения уровня капитализации организаций, осуществляющих кастодиальную деятельность на рынке ценных бумаг, на основании подпункта 9) пункта 4 U973755_ Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года N 3755, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующие изменения в постановление Национальной комиссии V970361_ "О требованиях, предъявляемых к профессиональным участникам рынка ценных бумаг" от 30 июля 1997 года N 113, зарегистрированное Министерством юстиции Республики Казахстан 4 сентября 1997 года за N 361 (Сборник нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, т. II, 1998 г., с.104, 129, 141):

1) 1-тармақтағы "1 миллиард" деген сөздер "2 миллиард" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Кастодиандық қызметтi жүзеге асыруға лицензияларды иеленген ұйымдар өз капиталдарын мынадай мерзiмдерде төменде көрсетiлген деңгейлерге жеткiзсiн:
1) кемiнде 1,5 миллиард теңгеге - 2000 жылғы 01 қазанға дейiн;
2) кемiнде 2 миллиард теңгеге - 2001 жылғы 01 көкекке дейiн.".
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күнiнен бастап күшiне енетiндiгi белгiленсiн.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерiнiң назарына жеткiзу жөнiндегi мiндеттi жүктей отырып), "Бағалы қағаздар орталық депозитарийi" ЖАҚ-ның және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" Заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң назарына жеткiзсiн.
4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және бағалы қағаздар рыногында кастодиандық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың назарына жеткізсін;
2) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) бағалы қағаздар рыногында кастодиандық қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға ниет білдірген ұйымдардың назарына жеткізілсін;
3) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері

1) в пункте 1 слова "1 миллиарда" заменить словами "2 миллиардов";
2) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Организациям, обладающим лицензиями на осуществление кастодиальной деятельности, довести свои собственные капиталы до нижеуказанных уровней в следующие сроки:
1) не менее 1,5 миллиарда тенге - до 1 октября 2000 года;
2) не менее 2 миллиардов тенге - до 1 апреля 2001 года.".
2. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения своих членов), ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения Национального Банка Республики Казахстан и организаций, осуществляющих кастодиальную деятельность на рынке ценных бумаг;
2) доводить настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, намеренных получить лицензию на осуществление кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Члены Национальной комиссии