Мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар шығыстарының сметаларын жасау жөніндегі Нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2000 жылғы 24 мамырдағы N 248 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 26 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1174. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 7 шілдедегі N 242 бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2006 жылғы 7 шілдедегі N 242 бұйрығынан
үзінді:
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi кейбiр бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын.
2. Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуын талдау және әдiснамасы департаментi (А.Н.Қалиева) бiр апта мерзiмде осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне жiберсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қаржы вице-министрi Ә.А. Смайыловқа жүктелсiн.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2006 жылғы 7 шілдедегі
N 242 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
күшi жойылған кейбiр бұйрықтарының тiзiмi
1. "Мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындар шығыстарының сметаларын жасау жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2000 жылғы 24 мамырдағы N 248 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1174 тiркелген);
...
---------------------------
ЕСКЕРТУ. Преамбула өзгерді - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 9 маусымдағы N 229  қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы Президентінің заң күші бар "Мемлекет кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335  Жарлығына байланысты БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырылған:
Мемлекеттiк қазыналық кәсіпорындар шығыстарының сметаларын жасау жөнiндегі нұсқаулық;
мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар шығыстары сметаларының нысаны бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрық ол Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2000 жылғы 24 мамырдағы
N 248 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындар
шығыстарының сметаларын жасау жөнiндегi
НҰСҚАУЛЫҚ
1. Осы Нұсқаулық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындардың (бұдан әрi - Кәсiпорын) мемлекеттiк тапсырысты көрсете отырып сметаларды жасау тәртiбiн айқындайды.
2. Кәсiпорындардың сметасы өзiмен бiрге Кәсiпорындардың өз табыстары есебiнен, оның iшiнде мемлекеттiк тапсырыс бойынша жүзеге асырылатын бiр қаржы жылына арналған шаруашылық қызметтерiнiң қаржы жоспарын білдiредi. Кәсiпорындардың сметасын уәкiлеттi органдар бекiтедi.

Об утверждении Инструкции по составлению сметы расходов государственных казенных предприятий
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 мая 2000 года N 248. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24.06.2000 г. N 1174. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 7.07.2006г. N 242
Извлечение из приказа Министра финансов РК
от 7 июля 2006 года N 242
"Приказываю:
1. Признать утративщими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу...
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов РК
от 7 июля 2006 года N 242
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 мая 2000 года N 248 "Об утверждении Инструкции по составлению сметы расходов государственных казенных предприятий"..."
------------------------------------------------------------------
В соответствии с  Указом   Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии" приказываю:  <*>
Сноска. Преамбула с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2003 года  N 229 .
1. Утвердить прилагаемые:
Инструкцию по составлению сметы расходов государственных казенных предприятий;
форму сметы расходов государственных казенных предприятий.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждена приказом
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 24 мая 2000 года N 248
Инструкция
по составлению сметы расходов государственных
казенных предприятий
<*>
Сноска. Слова "уполномоченным органом", "уполномоченному органу", "уполномоченного органа", "уполномоченный орган" заменены словами "органом государственного управления", "органу государственного управления", "органа государственного управления", "орган государственного управления" - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2003 года  N 117 .
1. Настоящая Инструкция определяет порядок составления государственными казенными предприятиями (далее - Предприятие) сметы с выделением государственного заказа.
2. Смета Предприятия представляет собой финансовый план хозяйственной деятельности Предприятия на соответствующий финансовый год, осуществляемой за счет собственных доходов, в том числе по государственному заказу. Смета Предприятия утверждается органом государственного управления.

3. Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде жасалатын азаматтық-құқықтық тiркеудi қамтамасыз ету мақсатында бюджеттiк бағдарламалар (iшкi бағдарламалар) (5-10-баған) бойынша мемлекеттiк тапсырысты орындаудың қаржылық жоспары бөлiп көрсетiледi.
4. 6, 8, 10-бағандарда Кәсiпорынның жалпы шығыстарындағы мемлекеттiк тапсырыстың орындалуына арналған кiрiстер мен шығыстар көрсетiледi.
5. 010 жол бойынша, жоспарлы жылдағы шаруашылық қызмет көрсетуден түсетiн ақшалар мен жылдың басында қалған ақшалардың жиынтығынан тұратын кiрiстердiң жалпы сомасы көрсетiледi (011 жол + 012 жол).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001.03.11. N 123   бұйрығымен
5-1. 011 жол бойынша, республикалық және жергiлiктi бюджеттерден мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде алынған ақшалар қалдығы бөлiп көрсетiлген жыл басындағы ақша қалдығы, яғни өткен қаржы жылының соңындағы жоспарланған кiрiс шеңберiнде пайдаланылмаған ақшалар қалдығы көрсетiледi.
Ескерту. 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001.03.11. N 123   бұйрығымен
5-2. 012 жол бойынша, республикалық және жергiлiктi бюджеттерден мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде алынған ақшалар бөлiп көрсетiлген, шаруашылық қызметтi жүзеге асырудан түскен ақшалар көрсетiледi қосылған құнға салықты есепке ала отырып.
Ескерту. 5-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001.03.11. N 123   бұйрығымен .
6. Шығыстардың жалпы сомасы 020-жол бойынша (030 - 260 жолдардың сомасы) көрсетiледi. Сметада шығыстардың екi тобы бөлiп көрсетiледi:
1) азаматтық-құқықтық мәмiлелер жасау жүзеге асырылмайтын шығыстар;
2) азаматтық-құқықтық мәмлелер жасау жүзеге асырылатын шығыстар.
Ескерту. 6-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001.03.11. N 123   бұйрығымен .
7. Азаматтық-құқықтық мәмiлелер жасау жүзеге асырылмайтын шығыстарға шығыстардың мынадай түрлерi жатады:
осы жол бойынша (030 жол) - қызметкерлерге жалақы төлеу қызметкерлердiң еңбек мiндеттемелерiн орындағаны үшiн төленетiн ақша төлемдерi көрсетiледi (жеке табыс салығы, қызметкерлердiң жалақыларынан ұсталатын жинақтаушы зейнетақы қорларына төленетiн мiндеттi жарналар да осы жол бойынша көрсетiледi);
осы жол бойынша (040 жол) - ынталандыру, көтермелеу сипатындағы, сондай ақ Кәсiпорын басшысының шешiмi бойынша қосымша жұмыстарға төленетiн ақша төлемдерi көрсетiледi;
iссапар шығыстары (050 жол);

3. В целях обеспечения регистрации гражданско-правовых сделок, заключаемых Предприятием в рамках государственного заказа, в смете выделяется финансовый план выполнения государственного заказа в разрезе бюджетных программ (подпрограмм) (графы 5-10).
4. В графах 6, 8, 10 отражается доля доходов и расходов на выполнение государственного заказа в общих расходах Предприятия.
5. По строке 010 отражается общая сумма доходов, которая включает в себя поступление денег от осуществления хозяйственной деятельности на планируемый год и остатки денег на начало года (строка 011 + строка 012).
Сноска. Пункт 5 - в новой редакции согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2001 года  N 123
5-1. По строке 011 отражается остаток денег на начало года с выделением остатка денег, полученных из республиканского или местных бюджетов на выполнение государственного заказа, т.е. остаток денег, которые остались неиспользованными в конце прошлого финансового года в пределах запланированного дохода.
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 5-1 - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2001 года  N 123
5-2. По строке 012 отражается поступление денег от осуществления хозяйственной деятельности с выделением денег, получаемых из республиканского или местных бюджетов на выполнение государственного заказа с учетом налога на добавленную стоимость.
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 5-2 - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2001 года  N 123
6. Общая сумма расходов отражается по строке 020 (суммы строк 030-260). В смете выделяются две группы расходов:
1) расходы, на осуществление которых гражданско-правовые сделки не заключаются;
2) расходы, на осуществление которых гражданско-правовые сделки заключаются.
Сноска. Пункт 6 - с дополнениями, внесенными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2001 года  N 123
7. К расходам, на осуществление которых гражданско-правовые сделки не заключаются, относятся следующие виды расходов:
заработная плата работников (строка 030) - по данной строке отражаются денежные выплаты за выполнение работником трудовых обязанностей (индивидуальный подоходный налог, обязательные взносы в накопительные пенсионные фонды, удерживаемые из заработной платы работников, также отражаются по данной строке);
дополнительные денежные выплаты (строка 040) - по данной строке отражаются денежные выплаты стимулирующего, поощрительного характера, а также за дополнительную работу по решению руководителя Предприятия;
командировочные расходы (строка 050);

030 жол, бойынша көрсетiлетiн, оның iшiнде негiзгi салықтар мен бюджетке төленетiн төлемдер жеке жолдармен (070-100 жол) көрсетiлетiн жеке табыс салығын (060 жол) қоспағанда салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер;
сот шығындары (110 жол) яғни атқарушы құжаттардың атқарылуы бойынша шығыстар;
айыппұлдар, өсiмдер (120 жол);
басқа шығыстар (130 жол) яғни 030-120 жолдарда есепке алынбаған шығыстар.
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ өзгерді - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 9 маусымдағы N 229  қаулысымен.
8. Азаматтық-құқықтық мәмiлелер жасау жүзеге асырылатын шығыстар өзiне шығыстардың мынадай түрлерiн:
материалдарды сатып алуды (140 жол) яғни өндiрiстiк тауарлар, жұмыстарды орындау, қызмет көрсету (тамақ өнiмдерiн, дәрi-дәрмектердi және т.б. сатып алу) үшiн қажеттi материалдарды, шикiзаттарды сатып алуға арналған шығыстарды;
негiзгi құрал-жабдықтарды сатып алуды (150 жол);
басқа активтердi сатып алуды (160 жол);
коммунальдық қызмет көрсетулерді (170 жол) яғни электр энергиясы мен жылуды қоспағанда суға, газға және басқа да коммунальдық қызмет көрсетулерге арналған шығыстарды;
электр энергиясын (180 жол);
жылуды (190 жол);
байланыс қызметтерiн (200 жол);
көлiк қызметiн көрсетудi (210 жол);
негiзгi құрал-жабдықтарды ағымдағы жөндеудi (230 жол);
негiзгi құрал-жабдықтар бойынша жалдау ақыларын (240 жол);
несиелердiң сыйақылар (мүдделер) төлемдерi бойынша шығыстарын (250 жол);
басқа шығыстарды (260 жол) яғни 140-250 жолдарда есепке алынбаған шығыстарды қамтиды.
8-1.
Ескерту: Жаңа 8-1-тармақпен толықтырылды, алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 9 маусымдағы N 229  қаулысымен 2004 жылғы 8 сәуірдегі N 147   бұйрығымен .
8-2.
Ескерту: Жаңа 8-2-тармақпен толықтырылды, алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 9 маусымдағы N 229  қаулысымен 2004 жылғы 8 сәуірдегі N 147   бұйрығымен .
9. 140-230, 260 жолдар бойынша шығыстар қосылған құнға салынатын салықты есепке ала отырып көрсетiледi.
10. 9-тармақта көрсетiлген шығыстарды жүзеге асыруға арналған мемлекеттiк тапсырыс шеңберiндегi азаматтық-құқықтық мәмiлелердi тiркеу қазынашылықтың аумақтық органдарында белгiленген тәртiппен жүргiзiледi.
11. 270 жол бойынша Кәсiпорын кiрiстерiнiң (010 жол) және шығыстарының (020 жол) арасындағы айырма ретiнде есептелетін таза табыс (шығын) көрсетiледi.

налоги и другие обязательные платежи в бюджет (строка 060), за исключением индивидуального подоходного налога, который отражается по строке 030, в том числе отдельными строками показываются основные налоги и обязательные платежи в бюджет (строки 070-100);
судебные издержки (строка 110), то есть расходы по исполнению исполнительных документов;
штрафы, пени (строка 120);
прочие расходы (строка 130), то есть расходы, неучтенные в строках 030-120.  <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2003 года  N 229 .
8. Расходы, на осуществление которых заключаются гражданско-правовые сделки, включают в себя следующие виды расходов:
приобретение материалов (строка 140), то есть расходы на приобретение материалов, сырья, необходимых для производства товаров, выполнения работ, оказания услуг (приобретение продуктов питания, медикаментов и так далее);
приобретение основных средств (строка 150);
приобретение прочих активов (строка 160);
коммунальные услуги (строка 170), то есть расходы на воду, газ и другие коммунальные услуги, за исключением электроэнергии и отопления;
электроэнергия (строка 180);
отопление (строка 190);
услуги связи (строка 200);
транспортные услуги (строка 210);
текущий ремонт основных средств (строка 220);
капитальный ремонт основных средств (строка 230);
арендная плата по основным средствам (строка 240);
расходы по выплате вознаграждений (интересов) по кредитам (строка 250);
прочие расходы (строка 260), то есть расходы, неучтенные в строках 140-250.
8-1.  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 8-1 - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2003 года  N 229 ; пункт исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 апреля 2004 года  N 147 .
8-2.  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым пунктом 8-2 - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2003 года  N 229 ; пункт исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 апреля 2004 года  N 147 .
9. Расходы по строкам 140-230, 260 показываются с учетом налога на добавленную стоимость.
10. Регистрация гражданско-правовых сделок в рамках государственного заказа на осуществление расходов, указанных в пункте 9, производится в территориальных органах Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальный орган Казначейства) в установленном законодательством порядке.
11. По строке 270 показывается чистый доход (убыток), который рассчитывается как разница между доходами (строка 010) и расходами (строка 020) Предприятия.

12. Мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындар шығыстарының сметасына кәсiпорынның басшысы, осы кәсiпорын қаржы қызметiнiң басшысы қол қояды және уәкiлеттi органның қарауына және бекiтуiне ұсынылады.
13. Шығыстардың сметасына Кәсiпорын кiрiстерiнiң, егер Кәсiпорынның жоспарлы жылдағы шығыстар сметасында өткен жылдың жабылмаған шығындарын өтеу қарастырылса, өткен жылдағы жабылмаған шығындарды жабу (сонымен қатар мемлекеттiк тапсырысты орындау бойынша), басқа барлық шығыстардың шифрленуi, сондай-ақ Кәсiпорын қызметкерлерiнiң штат саны бойынша деректер (барлығы, оның iшiнде мемлекеттiк тапсырысты орындайтындар), тауарларды өндiру, жұмыстарды орындау, қызмет көрсетулер бойынша негiзгi сандық көрсеткiштер (жолдың ұзындығы, оқытудың нысандары мен түрлерi бойынша оқитындардың саны, iс-шаралардың саны, емделген аурулардың, жобалардың, лабораториялық зерттеулердiң саны және т.б.) көрсетiлуi тиiстi түсiндiрме жазба қоса берiледi.
Ескерту. 13-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2001.03.11. N 123   бұйрығымен .
14. Кәсiпорын шығыстарының сметасы уәкiлетті орган тағайындаған мерзiмде жасалады және бекiтуге ұсынылады.
15. Уәкiлеттi орган бекiткен смета Кәсiпорынның азаматтық-құқықтық келiсiм-шартымен бiрге мемлекеттiк тапсырысты орындау үшiн тиiстi қазынашылықтың аумақтық органдарына ұсынылады және қазынашылықтың жауапты органдарының қызметкерлерi мемлекеттік тапсырысты орындауға байланысты келiсiм-шартты тiркеу тізiмдемесiндегi сметалардың деректерiн жүргiзгеннен кейiн сметаға осыны жүргiзудегi фактiнi растайтын қазынашылықтың аумақтық
органының бұрыштамасы қойылады.
16. Сметаларды нақтыланған мынадай жағдайларда:
Кәсiпорынның кiрiстерi кемiтiлгенде;
Кәсiпорынның кiрiстерi:
білім беру қызметтерін көрсеткен;
косметологиялықты қоспағанда, медициналық (ветеринарлық) қызметтерді көрсеткен;
шоу-бизнес саласындағы қызметтерді қоспағанда, театр-концерт қызметін жүзеге асырған жағдайларда ұлғайғанда;
мемлекеттiк тапсырыстың көлемi өзгергенде;
Кәсiпорын шығыстарының құрылымы өзгергенде жүзеге асырылады.
ЕСКЕРТУ. 16-тармақ өзгерді - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 9 маусымдағы N 229  қаулысымен.
17. 16-тармақта көзделген жағдайлардан басқа, бекiтiлген сметамен салыстырғанда Кәсiпорын кiрiстерi ұлғайған жағдайда шығыстардың сметаларын нақтылау жүргiзiлмейдi. <*>
Бұл ретте, 16-тармақта көрсетілген Кәсiпорын кiрiстерi ұлғайған жағдайда шығыстардың сметаларын нақтылау жылына бір реттен артық емес жүзеге асырылады.
ЕСКЕРТУ. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 9 маусымдағы N 229  қаулысымен.

12. Смета расходов государственного казенного предприятия подписывается руководителем Предприятия, руководителем финансовой службы Предприятия и представляется на рассмотрение и утверждение органу государственного управления.
13. К смете расходов прилагается пояснительная записка, где должна быть представлена расшифровка доходов Предприятия непокрытых расходов прошлого года, в случае если в смете расходов Предприятия на планируемый год предусматривается погашение непокрытых расходов прошлого года (в том числе по выполнению государственного заказа), всех прочих расходов, а также данные по численности штатных работников Предприятия (в том числе выполняющих государственный заказ), основные количественные показатели по производству товаров, выполнению работ, оказанию услуг, в том числе в рамках государственного заказа (протяженность дорог, количество обучающихся по формам и видам обучения, количество мероприятий, количество пролеченных больных, проектов, лабораторных исследований и так далее).
Сноска. Пункт 13 - с дополнениями, внесенными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2001 года  N 123
14. Смета расходов Предприятия составляется и представляется на утверждение в сроки, устанавливаемые органом государственного управления.
15. Утвержденная органом государственного управления смета вместе с гражданско-правовыми договорами Предприятия на выполнение государственного заказа представляется в соответствующие территориальные органы Казначейства и после введения ответственными работниками органов Казначейства данных сметы в реестр регистрации договоров, связанных с выполнением государственного заказа, на смете ставится штамп территориального органа Казначейства, подтверждающий факт этого введения.
16. Уточнение сметы может осуществляться в следующих случаях:
уменьшения доходов Предприятия;
увеличения доходов Предприятия в случаях:
оказания образовательных услуг;
оказания медицинских (ветеринарных) услуг, за исключением косметологических;
по осуществлению театрально-концертной деятельности, за исключением услуг в сфере шоу-бизнеса;
изменения объема государственного заказа;
изменения структуры расходов Предприятия.  <*>
Сноска. Пункт 16 с дополнениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2003 года  N 229 .
17. В случаях увеличения доходов Предприятия в сравнении с утвержденной сметой уточнение сметы расходов не производится, кроме случаев, предусмотренных в пункте 16.
При этом уточнение сметы расходов в случаях увеличения доходов Предприятия, указанных в пункте 16, осуществляется не более одного раза в год.  <*>
Сноска. Пункт 17 с дополнениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2003 года  N 229 .

18. Кәсiпорынның нақтыланған сметасын уәкiлеттi орган бекiтедi және үш күндiк мерзiмде мемлекеттiк тапсырысты орындау бойынша Кәсiпорынның азаматтық-құқықтық мәмiлелерi тiркелген қазынашылықтың аумақтық органына берiледi.
19. Кәсiпорын шығыстарының сметасы тек қазынашылықтың аумақтық органына ұсынылғаннан және оған штамп қойылғаннан кейiн ғана ол жарамды болып саналады.
________________________
________________________
сомасында, оның ішінде
мемлекеттік тапсырыс
сомасында шығыстар сомасын
бекітемін
________________________
Мемлекеттік басқару орган
басшысының фамилиясы,
аты-жөні, лауазымды қызметі
" _____ " ______________ ж.
М.О.
____ жылға арналған мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның
шығыстар сметасы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрлігінің 2001.03.11. N 123   бұйрығымен өзгертілді 2003.03.19. N 117   бұйрығымен
МҚК атауы _______________________________________________
МҚК қызмет түрі _________________________________________
Мемлекеттік басқару органы ______________________________
Мың теңгедегі өлшем бірлігі______________________________  ____________________________________________________________________
Көрсеткіш!Жол. !         Қаржы жылы      мемлекеттік тапсырыс шең.
!дар  !                         берінде орындалатын бюд.
!     !                         жеттік бағдарлама (кіші
!     !                         бағдарлама) бойынша оның
!     !                             ішінде қаржы жылы
!     !                         ------------------------
!     !                         (бюдж. бағ-ң!(бюдж.бағ-ң
!     !                         атауы және  !атауы және
!     !                         коды)       !коды)
!     !-------------------------------------------------
!     !Барлы.!оның іш. !жалпы  !Со. !жалпы !Со. !жалпы
!     !ғы    !мем. тап.!қаржы  !масы!қаржы !масы!қаржы
!     !      !         !жылынан!    !жылы. !    !жылынан
!     !      !         !мем.тап!    !нан   !    !мем.тап.
!     !      !         !%      !    !мем.  !    !%
!     !      !         !       !    !тап. %!    !
___________!_____!______!_________!_______!____!______!____!________
2    !  3  !   4  !    5    !   6   !  7 !   8  !  9 !  10
___________!_____!______!_________!_______!____!______!____!_______
Барлық
кірістер      010
Жыл басында.
ғы ақша
қалдығы       011
Шаруашылық
қызметті жү.
зеге асырудан
түскен ақша.
лар           012
Барлық шығыс.
тар           020
Жүзеге асырыл.
уына азамат.
тық-құқықтық
мәмілелер
жасалмайтын
шығыстар
Жалақы        030
Қосымша ақша
төлемдері     040
Іссапар шығыс.
тары          050
Салықтар және
бюджетке бас.
қа міндетті
төлемдер      060
оның ішінде:
ҚҚС         070
Акциздер    080
корпоративтік
табыс
салығы      090
Әлеуметтік
салық       100
Соттық төлем.
дер           110
Айыппұл, өсім 120
Өзге шығыстар 130
Жүзеге асырыл.
уына азамат.
тық-құқықтық
мәмілелер
жасалмайтын
шығыстар
Материалдарды
сатып алу     140
Негізгі құрал-
жабдықтарды
сатып алу     150
Өзге активтер.
ді сатып алу  160
Коммуналды
қызметтер     170
Электрэнергия 180
Жылу          190
Байланыс қыз.
меті          200
Көлік қызметі 210
Негізгі құрал-
жабдықтарды
ағымдағы жөн.
деу           220
Негізгі құрал-
жабдықтарды
күрделі жөн.
деу           230
Негізгі құрал.
дар бойынша жал.
герлік ақы    240
Несие бойынша
сыйақылар (мүд.
делер) төлеу
бойынша шығыс.
тар           250
Өзге де шығыс.
тар           260
Таза кіріс
(шығын)       270
____________________________________________________________________
Кәсіпорын жетекшісі __________________
Қаржы қызметінің жетекшісі ___________

18. Уточненная смета Предприятия утверждается органом государственного управления и в трехдневный срок представляется в территориальный орган Казначейства, где зарегистрированы гражданско-правовые сделки Предприятия по выполнению государственного заказа.
19. Смета расходов Предприятия считается действительной только после представления ее в территориальный орган Казначейства и проставления в ней штампа.
Приложение к приказу
Министерства финансов
Республики Казахстан
от ______________N_______
Сноска. Приложение - в новой редакции согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2001 года  N 123 ; с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2003 года  N 229 .
Утверждаю смету расходов в сумме
_________________________________
_________________________________
в том числе сумму государственного
заказа
__________________________________
__________________________________
(должность, Ф.И.О. Руководителя
органа государственного управления)
"__"________________г.
М.П.
Смета расходов государственного казенного
предприятия на_____________ год
Наименование ГКП_________________________________________
Вид деятельности ГКП_____________________________________
Орган государственного управления_______________________________________________
Единица измерения в тыс. тенге
____________________________________________________________________
Показатель       | N   | Финансовый план |в том числе финансовый
|стро-|                 |план в разрезе бюджет-
|ки   |                 |ных программ (подпрог-
|     |                 |рамм), выполняемых в
|     |                 |рамках гос. заказа
|     |                 |_______________________
|     |                 |(код и на- |(код и на-
|     |                 |именов.    |именов.
|     |                 |бюдж. прог-|бюдж. прог-
|     |                 |раммы)     |раммы)
|     |_________________|___________|___________
|     |Все-|в т.ч.|%гос.|Сум-|% гос.|Сум-|% гос.
|     |го  |гос.  |зака-|ма  |заказа|ма  |заказа
|     |    |заказ |за от|    |от об-|    |от об-
|     |    |      |обще-|    |щего  |    |щего
|     |    |      |го   |    |фин.  |    |фин.
|     |    |      |фин. |    |плана |    |плана
|     |    |      |плана|    |      |    |
____________________|_____|____|______|_____|____|______|____|______
2                  3     4     5     6     7    8      9    10
____________________|_____|____|______|_____|____|______|____|______
Всего доходов (011 + 012)     010
Остаток денег на начало года  011
Поступление денег от осущес-
твления хозяйственной
деятельности                  012
Всего расходов (сумма строк
030-260)                      020
Расходы, на осуществление
которых гражданско-правовые
сделки не заключаются
Заработная плата              030
Дополнительные денежные
выплаты                       040
Командировочные расходы       050
Налоги и другие обязательные
платежи в бюджет              060
в т.ч. НДС                    070
Акцизы                 080
Корпоративный
подоходный налог       090
Социальный налог       100
Судебные издержки             110
Штрафы, пени                  120
Прочие расходы                130
Расходы, на осуществление
которых гражданско-правовые
сделки заключаются
Приобретение материалов       140
Приобретение основных
средств                       150
Приобретение прочих активов   160
Коммунальные услуги           170
Электроэнергию                180
Отопление                     190
Услуги связи                  200
Транспортные услуги           210
Текущий ремонт основных
средств                       220
Капитальный ремонт основных
средств                       230
Арендная плата по основным
средствам                     240
Расходы по выплате вознаг-
раждений (интересов) по
кредитам                      250
Прочие расходы                260
Чистый доход (убыток)(строка
010 - строка 020)             270
Руководитель предприятия_______________________________
Руководитель финансовой службы_________________________