Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға Қазақстан Республикасы резидент еместерiнiң бағалы қағаздарына инвестициялауды жүзеге асыруға келiсiмдер берудiң тәртiбi туралы
Қаулы Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы директораты 2000 жылғы 24 тамыз N 644. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 22.08.2000 жылы тіркелді. Тіркеу N 1244. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 20 қыркүйектегі N 375 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1997 жылғы 24 сәуiрдегі N 130 V970314_ қаулысымен бекiтiлген Валюталық құндылықтарды пайдалануға байланысты қызметтi лицензиялау қағидаларының 2.2.-1-тармағының 4) тармақшасын орындау мақсатында, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 13 қарашадағы N 3755 U973755_ Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы туралы ереженiң 4-тармағы 15) тармақшасының негізiнде, Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссияның (бұдан әрi "Ұлттық комиссия" деп аталады) Директораты
ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң капитал қозғалысына байланысты операцияларды жүргiзуге және валюталық құндылықтардың резиденттерден резидент еместердiң пайдасына өтуi (орын ауыстыруы) көзделген бас лицензиясын алуға қажеттi Қазақстан Республикасы резидент еместерiнiң бағалы қағаздарына инвестициялауды жүзеге асыруға Ұлттық комиссияның келiсiмiн (бұдан әрi "Келiсiм" деп аталады) алу үшiн зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымның Ұлттық комиссияға еркiн үлгiде жазылған өтiнiш беру керек екендiгi белгіленсiн.
2. Осы Қаулының 1-тармағына сәйкес ұсынылған өтiнiштi Ұлттық комиссияның өтiнiштi алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қарайтындығы белгiленсiн.
3. Ұлттық комиссияның Келiсiмдi мынадай шарттар сақталған кезде беретiндігі белгiленсiн:
1) зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыруға қолданылып жүрген лицензияның бар болуы;
2) Қазақстан Республикасының зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегі қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциялдық нормативтерге және есеп берушiлiкке қатысты заңдары нормаларының сақталуы;
3) зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтiң Қазақстан Республикасы заңдарының нормаларына сәйкестiгi.

О порядке выдачи организациям, осуществляющим деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, согласий на осуществление инвестиций в ценные бумаги нерезидентов Республики Казахстан
Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 24 августа 2000 года N 644. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22.09.2000 г. N 1244. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 20.09.2002г. № 375.
Извлечение из постановления Правления
Национального Банка РК от 20.09.2002г. № 375
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Признать утратившим силу постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 24 августа 2000 года N 644 "О порядке выдачи организациям, осуществляющим деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, согласий на осуществление инвестиций в ценные бумаги нерезидентов Республики Казахстан"...
Председатель
Национального Банка"
-------------------------------------------------------------------------
Во исполнение подпункта 4) пункта 2.2.-1 Правил лицензирования деятельности, связанной с использованием валютных ценностей, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 апреля 1997 года N 130 V970314_ , на основании подпункта 15) пункта 4 Положения о Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 1997 года N 3755 U973755_ , Директорат Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") постановляет:
1. Установить, что для получения согласия Национальной комиссии на осуществление инвестиций в ценные бумаги нерезидентов Республики Казахстан, необходимого для получения генеральной лицензии Национального Банка Республики Казахстан на совершение операций, связанных с движением капитала и предусматривающих переход (перемещение) валютных ценностей от резидентов в пользу нерезидентов (далее именуемого "Согласие"), организация, осуществляющая деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, должна представить Национальной комиссии заявление произвольной формы.
2. Установить, что заявление, представленное в соответствии с пунктом 1 настоящего Постановления, должно быть рассмотрено Национальной комиссией в течение трех рабочих дней со дня его получения.
3. Установить, что Национальная комиссия выдает Согласие при соблюдении следующих условий:
1) наличие действующей лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами;
2) соблюдение норм законодательства Республики Казахстан, установленных в отношении пруденциальных нормативов и отчетности для организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами;
3) соответствие деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами нормам законодательства Республики Казахстан.

4. Келiсiмнiң Ұлттық комиссия Директоратының қаулысымен ресiмделетiндігі белгiленсiн. <*>
Ескерту: 4-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар
жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының
2000 жылғы 02 қазандағы N 668 V001253_ қаулысымен.
5. Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын және Келiсiм алған ұйымның оны капитал қозғалысына байланысты операцияларды жүргізуге және валюталық құндылықтардың резиденттерден резидент еместердiң пайдасына өтуi (орын ауыстыруы) көзделген бас лицензия алу үшiн Келiсiм берiлген күннен бастап отыз күн iшiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне ұсынуға тиiс екендігі; өзгеше жағдайда берiлген Келiсiмнiң күшi жойылатындығы белгiленсiн.
6. <*>
Ескерту: 6-тармақ алынып тасталынды - ҚР Бағалы қағаздар
жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының
2000 жылғы 02 қазандағы N 668 V001253_ қаулысымен.
7. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күнiнен күшiне енетiндiгi белгiленсiн.
8. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметi - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) "Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, "Активтердi Басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бiрлестігінiң (оған осы Қаулыны өз мүшелерiнiң назарына жеткiзу мiндетiн жүктей отырып), "Бағалы қағаздар орталық депозитарийi" ЖАҚ-ның және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң назарына жеткiзсiн.
9. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшiне енгiзiлгеннен кейiн) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi комитетiнiң және "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ның назарына жеткiзсiн;
2) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Ұлттық комиссияның
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының 2000 жылғы 24 тамыздағы N 644 қаулысына 1-қосымша <*>
Ескерту: 1-қосымша алынып тасталынды - ҚР Бағалы қағаздар
жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының
2000 жылғы 2 қазандағы N 668
V001253_
қаулысымен.
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Багарова Ж.А.

4. Установить, что Согласие оформляется постановлением Директората Национальной комиссии. <*>
<*> Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ от 24 августа 2000 года N 644 V001253_ .
5. Установить, что организация, осуществляющая деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами и получившая Согласие, должна представить его в Национальный Банк Республики Казахстан для получения генеральной лицензии на совершение операций, связанных с движением капитала и предусматривающих переход (перемещение) валютных ценностей от резидентов в пользу нерезидентов, в течение тридцати дней со дня выдачи Согласия; в противном случае выданное согласие утрачивает силу.
6. <*> Сноска. Пункт 6 исключен согласно постановлению НКЦБ от 24 августа 2000 года N 644 V001253_ .
7. Установить, что настоящее Постановление вводится в действие со дня его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
8. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация управляющих активами" (с возложением на них обязанности довести настоящее Постановление до сведения своих членов), ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
9. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения Министерства финансов Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Комитета по регулированию накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд";
2) доводить настоящее Постановление (после введения его в действие)
до сведения организаций, намеренных получить лицензию на осуществление
деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами;
3) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель Национальной комиссии
Приложение 1
<*>
<*>
Сноска. Приложение 1 исключено согласно постановлению НКЦБ от 24
августа 2000 года N 644
V001253_
.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)