Алкоголь өнімін (сырадан басқа) өндірушілерге этил спиртін сату ережелері туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Акцизделетін өнімдерді өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік бақылау жасау жөніндегі комитеті төрағасының 2001 жылғы 31 наурыздағы N 42 бұйрығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 15 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1496. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 25 қыркүйектегі № 439 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.09.25 № 439 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Отандық өндiрушiлер өндiрген этил спиртi көлемдерiнiң қозғалысына бақылау жасауды жүзеге асыру мақсатында, "Этил спиртi және алкоголь өнiмiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Z990429_ 1999 жылғы 16-шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңын орындау үшiн
БҰЙЫРАМЫН:
1. Алкоголь өнiмiн (сырадан басқа) өндiрушiлерге этил спиртiн сатудың қоса берiлiп отырған Ережесi бекiтілсiн.
2. Комитеттiң аумақтық басқармалары мен акциздiк қосындардың қызметкерлерi аталған ережелермен қол қоя отырып таныстырылуы керек.
3. Комитеттiң аумақтық басқармалары қатаң түрде этил спиртiнiң осы
ережелерге сәйкес сатылуын қамтамасыз етсiн және Комитетке этил спиртiнiң
сатылуы туралы есептi ай сайын тапсырсын.
4. Құқықтық қамтамасыз ету бөлiмi (А. Лепесбаев) осы бұйрықтың
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн
жүргiзсiн.
5. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау - Комитет төрағасының
орынбасары Г. Толқымбаевқа жүктелсiн.
6. Осы бұйрық 2001 жылдың 16 шiлдеден бастап күшiне енедi.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрлігі
Акцизделетін өнімнің өндірілуі
мен айналымына мемлекеттік бақылау
жөніндегі комитет төрағасының
2001 жылғы 31 наурыз N 42 бұйрығымен
бекітілген
Алкоголь өнiмiн (сырадан басқа)
өндiрушілерге этил спиртiн сату ережелерi
Осы Ережелер этил спиртiнiң сатылуына және оның алкоголь өнiмiнiң (сырадан басқа) өндiрiсiнде пайдаланылуына бақылау жасауды жүзеге асыру мақсатында "Этил спиртi және алкоголь өнiмiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Z990429_ 1999 жылғы 16-шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңын орындау үшiн әзiрленген.
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2010.11.30 № 605 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Алкоголь өнiмi өндiрушi (бұдан әрі - Алушы) этил спиртiн өндiру немесе сақтау және сату жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға құқы бар және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан субъектiден (бұдан әрі - Жеткiзушi) тек осы ережелерде белгiленген тәртiппен этил спиртiн сатып алады.

О правилах реализации этилового спирта производителям алкогольной продукции (кроме пива)
Приказ Председателя Комитета по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 31 марта 2001 года № 42. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2001 года № 1496. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 25 сентября 2012 года № 439
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 25.09.2012 № 439.
В целях осуществления контроля за движением объемов этилового спирта, произведенного отечественными производителями, и во исполнение Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года Z990429_ "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации этилового спирта производителям алкогольной продукции (кроме пива).
2. Работники территориальных Управлений Комитета и акцизных постов должны быть ознакомлены с указанными Правилами под расписку.
3. Территориальным Управлениям Комитета обеспечить реализацию этилового спирта в строгом соответствии с настоящими Правилами и ежемесячно представлять в Комитет отчет о реализации этилового спирта.
4. Отделу правового обеспечения Комитета (А. Лепесбаев) произвести государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Г. Толкимбаева - Заместителя Председателя Комитета.
6. Настоящий приказ вводится в действие с 16 июля 2001 года.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета
по государственному контролю над
производством и оборотом
подакцизной
продукции Министерства
государственных
доходов Республики Казахстан
от 31 марта 2001 года N 42
ПРАВИЛА
реализации этилового спирта производителям алкогольной
продукции (кроме пива)
Настоящие Правила разработаны во исполнение Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" в целях осуществления контроля над реализацией этилового спирта и его использованием в производстве алкогольной продукции (кроме пива).
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 30.11.2010 № 605.
1. Общие положения
1. Производитель алкогольной (кроме пива) продукции (далее - Получатель) приобретает этиловый спирт у субъекта, имеющего право осуществлять деятельность по производству или по хранению и реализации этилового спирта (далее - Поставщик) и находящегося на территории Республики Казахстан, только в порядке, установленном настоящими Правилами.

2. Жеткiзушi этил спиртiн сатуды дүйсенбiден бастап жұма аралығында күнде жергiлiктi уақыт белдеуi бойынша таңертеңгi сағат 10-нан бастап күндiзгi сағат 17-ге дейiн жүзеге асыруы керек. Этил спиртiн жергiлiктi уақыт белдеуi бойынша күндiзгi сағат 17-ден бастап таңертеңгi сағат 10-ға дейiн, сондай-ақ мереке, сенбi және жексенбi күндерi сатуға тыйым салынады.
3. Осы Ережелер бойынша этил спиртiн сатуға Жеткiзушiнiң спирт қоймасынан өлшеуiштермен спирттi көлiкке, құбырға құюы, белгiленген құжаттарды ресiмдеуi және аталған көлiктi этил спиртiмен өз аумағынан жөнелтуi жатады.
4. Этил спиртiн алушы Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Акцизделетiн өнiмнiң өндiрiлуi мен айналымына мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитеттiң өзi орналасқан жердегi аумақтық басқармасына (бұдан былай - Басқарма) этил спиртiн алатын уәкiлеттi тұлғалар туралы мәлiметтi тапсыруға мiндеттi.
Тапсырылатын мәлiметтердiң тiзiмiне мыналар кiредi:
- жұмысқа қабылданғаны және қызметке тағайындалғаны туралы бұйрықтардың түпнұсқалары;
- этил спиртiн алатын уәкiлеттi тұлғалардың, сондай-ақ алатын адамның бiрiншi басшысының немесе бiрiншi басшы мiндетiн атқарушының қолдарының үлгiлерi;
- тұратын жерi, төлқұжаттардың нөмiрлерi, сериялары мен берiлген даталары, төлқұжаттардың көшiрмелерi туралы уәкiлеттi органдардың анықтамалары.
Аталған мәлiметтер өзгерген жағдайда спирттi Алушы бiр күндiк мерзiмде бұл туралы Басқармаға хабарлауға мiндеттi.
Ескерту: 4-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігі Акцизделетін өнімдерді өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік бақылау жасау жөніндегі комитет төрағасының 2001 жылғы 27 қарашадағы N 207 бұйрығымен. V011694_
5. Мәлiметтер мөрмен және бiрiншi басшының немесе бiрiншi басшы мiндетiн атқарушы болып тағайындалғаны туралы бұйрықтың түпнұсқасын тапсыра отырып, бiрiншi басшы мiндетiн атқарушы тұлғаның қолымен расталуы керек.
6. Басқарма тапсырылған мәлiметтердiң немесе уәкiлеттi тұлға туралы Алушы мәлiметтерi өзгерiстерiнiң дұрыстығын тексерiп, бiр күндiк мерзiмде құжаттардың көшiрмесiн жолдама хатпен бiрге Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Акцизделетiн өнiмнiң өндiрiлуi мен айналымына мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитетiне (бұдан былай - Комитет) жiбередi.
Басқарма спирттi Жеткiзушiлердiң бiрiншi басшыларына этил спиртiн алуға уәкiлеттi тұлғалардың тiзбесiн жеткiзедi.
7. Сату кезiнде этил спиртiн тасымалдау белгiленген тәртiппен тексерiлген автоцистернамен және (немесе) темiржол цистернасымен, сондай-ақ аралық фланецтерсiз құбырлармен жүзеге асырылуы керек.

2. Реализация этилового спирта Поставщиком должна осуществляться ежедневно только с 10 часов утра до 17 часов дня по местному часовому поясу с понедельника по пятницу. Запрещается реализовывать спирт с 17 часов дня до 10 часов утра по местному часовому поясу, а также в праздничные дни, в субботу и воскресенье.
3. Под реализацией этилового спирта в настоящих Правилах понимается налив спирта с мерников спиртохранилища Поставщика в транспорт, трубопровод, оформление установленных документов и отправку указанного транспорта с этиловым спиртом со своей территории.
4. Получатель этилового спирта обязан представить в территориальное управление Комитета по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан по месту своей дислокации (далее - Управление) сведения об уполномоченных лицах на получение этилового спирта.
В список представляемых сведений включаются:
оригиналы приказов о приеме на работу и назначении на должность;
образцы подписей уполномоченных лиц на получение этилового спирта, а также первого руководителя Получателя, либо лица, исполняющего обязанности первого руководителя;
справки уполномоченных органов о местожительстве, номерах, сериях и датах выдачи паспортов, копий паспортов.
В случае изменений указанных сведений Получатель спирта обязан в однодневный срок уведомить об этом Управление.
Сноска. Пункт 4 с изменениями - приказом Председателя Комитета по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции МГД РК от 27 ноября 2001 года N 207 V011694_ .
5. Сведения должны быть заверены печатью и подписью первого руководителя либо лица, исполняющего обязанности первого руководителя, с предоставлением копии приказа о его назначении исполняющим обязанности первого руководителя.
6. Управления, проверив достоверность представленных сведений, либо изменений сведений Получателя об уполномоченном лице, в однодневный срок направляет копии документов с сопроводительным письмом в Комитет по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан (далее - Комитет).
Управления доводят до первых руководителей Поставщиков спирта перечень уполномоченных лиц на получение этилового спирта.
7. Транспортировка этилового спирта при его реализации должна осуществляться только автоцистерной и (или) железнодорожной цистерной, поверенными в установленном порядке, а также трубопроводами без наличия на них промежуточных фланцев.

2. Спирттi сату тәртiбi
8. Спирттi сату үшiн оны Жеткiзушi мен Алушы өзi орналасқан жердегi Басқармаға құрамында мынадай ақпараты бар хабарламаны жiберуге мiндеттi:
1) Жеткiзушi - Алушы туралы, спирттiң сұратылып отырған көлемi мен сатылу датасы, Алушының этил спиртiн алуға жiберiлген уәкiлеттi тұлғасы, көлiк түрi, сондай-ақ автоцистерна болған жағдайда көлiктiң мемлекеттiк нөмiрi туралы;
2) Алушы - Жеткiзушi туралы, сатып алынатын көлем мен көлiктiң жiберiлу датасы (темiржол цистерналары үшiн - жүктi тиеуге қойған мерзiмi), этил спиртiн алу үшiн Жеткiзушiге жiберілген уәкiлеттi тұлға, этил спиртi автоцистернамен жеткiзілген жағдайда жүргiзушiнiң аты-жөнiн, тегiн, көлiктiң мемлекеттiк нөмiрi мен көлiктiң техникалық құжатының мәлiметтерi әрi Жеткiзушiден басталатын сапар барысында спирттiң сақталуын қамтамасыз ету үшiн қарастырылған шаралар.
Этил спиртi құбырмен тасымалданғанда Жеткiзушi мен Алушы тиiстi Басқармаларға сұратылған және босатылған көлем, спирттiң сатылу датасы мен уақыты туралы, сондай-ақ Алушының этил спиртiн алу үшiн жiберiлген уәкiлеттi тұлғасы туралы хабарлайды.
Алушы мен Жеткiзушi бiр тұлға әрi бiр аумақта орналасқан болса, онда уәкiлеттi тұлға туралы мәлiметтердi тапсыру талап етiлмейдi.
Жоғарыда аталған хабарламалар мөрмен әрi Жеткiзушi мен Алушының бiрiншi басшыларының немесе бiрiншi басшы мiндетiн атқарушы болып тағайындалғаны туралы бұйрықтың түпнұсқасын тапсыра отырып, бiрiншi басшылардың мiндетiн атқарушы тұлғалардың қолы қойылып бекiтiлуi керек.
Ескерту: 8-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігі Акцизделетін өнімдерді өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік бақылау жасау жөніндегі комитет төрағасының 2001 жылғы 27 қарашадағы N 207 бұйрығымен. V011694_
9. Басқарма спирттi Жеткiзушi мен Алушының кiретiн хабарламалары мен мәлiметтерiнiң тiзілiмiн жүргiзудi жүзеге асырады.
10. Жеткізуші этил спиртін сатуды акциздік қосын қызметкерлерінің қатысуымен ғана жүзеге асыруы керек.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.15 № 370 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
11. Этил спиртін теміржол цистернасымен сату уәкілетті тұлғаның төлқұжаты мен этил спиртін босату туралы Жеткізуші басшысының немесе бірінші басшы міндетін атқарушы тұлғаның өкімі жазылған жалпы белгіленген сенімхат акциздік қосынның қызметкеріне көрсетілгеннен кейін жүзеге асырылуы керек.
Этил спиртi автоцистернамен тасымалданғанда, жоғарыда аталған құжаттардан басқа жүргiзушiнiң жеке куәлiгi, көлiктiң техникалық төлқұжаты мен автоцистернаның метрологиялық салыстырып тексеру актiсi көрсетiледi.

2. Порядок реализации спирта
8. Для реализации спирта Поставщик и Получатель обязаны направить уведомления в Управления по месту своей дислокации, содержащие информацию:
1) Поставщик - о Получателе, запрашиваемом объеме и дате реализации спирта, уполномоченном лице Получателя, который будет направлен для получения этилового спирта, вид транспорта, а в случае автоцистерны также и государственный номер транспорта;
2) Получатель - о Поставщике, приобретаемом объеме и дате направления транспорта (для железнодорожной цистерны - даты поставки под погрузку), уполномоченном лице, которое будет направлено Поставщику для получения этилового спирта, а при доставке этилового спирта автоцистерной также фамилию, имя, отчество водителя, государственный номер и данные технического паспорта транспорта и меры, предусмотренные Получателем для обеспечения сохранности спирта в пути следования от Поставщика.
В случае транспортирования этилового спирта трубопроводами Поставщик и Получатель уведомляют соответствующие Управления о запрашиваемом и отпускаемом объеме, дате и времени реализации спирта, а также уполномоченном лице Получателя, который будет направлен для получения этилового спирта.
В случае, когда Получатель и Поставщик выступают в одном лице и находятся на одной территории, предоставлять данные по уполномоченному лицу не требуется.
Вышеуказанные уведомления должны быть утверждены печатью и подписью первых руководителей Поставщика и Получателя либо лиц, исполняющих обязанности первых руководителей, с предоставлением Копии приказа о назначении исполняющих обязанности первых руководителей.
Сноска. Пункт 8 с изменениями - приказом Председателя Комитета по государственному контролю над производством и оборотом подакцизной продукции МГД РК от 27 ноября 2001 года N 207 V011694_ .
9. Управление осуществляет ведение реестров входящих уведомлений и сведений Поставщика и Получателя спирта.
10. Реализация этилового спирта Поставщиком должна осуществляться только в присутствии работников акцизного поста.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 15.07.2011 № 370 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Реализация этилового спирта железнодорожной цистерной должна производиться только после предъявления уполномоченным лицом работнику акцизного поста паспорта и доверенности с распорядительной надписью на ней руководителя Поставщика об отпуске этилового спирта, либо лица, исполняющего обязанности первого руководителя.
При перевозке этилового спирта автоцистерной, кроме указанных документов предъявляются также удостоверение личности водителя, технический паспорт транспорта и акт метрологической поверки автоцистерны.

Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.15 № 370 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
12. Акциздік қосынның қызметкері Жеткізуші мен Алушының хабарламаларында көрсетілген мәліметтердің осы Ережелердің 4-тармағына сәйкес Алушы тапсырған мәліметтерге өзара сәйкестігін, сондай-ақ автоцистернаның метрологиялық салыстырып тексеру актісін (этил спиртінің құбырмен тасымалдануынан басқа жағдайларда) тексеруі керек және олар сәйкес келген жағдайда этил спиртін сатуға қатысады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.15 № 370 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
13. Басқарма аталған тiзiлiмдерде этил спиртiнiң сатылу әрi келiп түсу датасын және уақытын немесе осы Ережелердiң 19-тармағына сәйкес этил спиртiн сатуға тыйым салу туралы шешiм қабылдауға мәжбүр еткен негiздердi көрсетедi.
Этил спиртiн сатуға тыйым салу туралы шешiмдi Басқарма жазбаша түрде белгiленген этил спиртiнiң босатылу датасынан әрi оның сатылу уақытынан (құбырмен тасымалданғанда) кешiктiрмей Жеткiзушiге хабарлайды.
14. Этил спиртi бар көлiк Жеткiзушi аумағынан белгіленген нысандағы акциздiк қосынның белгiсi қойылған көлiктiк жүкқұжат жазылған күнi шығып кетуi керек.
15. Жоғарыда аталған көлiктiк жүкқұжатқа әрбiр цистерна үшiн этил спиртiнiң сапасы туралы белгiленген нысандағы құжаты қоса берілуi қажет.
16. Этил спиртiн алкоголь өнiмiн өндiретiн (сырадан басқа) жерде қабылдағаннан кейiн Алушы бiр күндiк мерзiмде өзi орналасқан жердегi Басқармаға көлемiн көрсете отырып этил спиртiн алғаны туралы хабарлауы керек.
17. Этил спирті сақталатын спирт қоймасы резервуарларының қол жететін жерлері күн сайын сағат 17-ден таңғы сағат 10-ға дейін, сондай-ақ сенбі, жексенбі және мереке күндері жабылып, оны акциздік қосынның қызметкері Жеткізуші қызметкерінің қатысуымен пломбалауы керек.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.15 № 370 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
18. Этил спиртiн сатуға байланысты осы Ережелерде көрсетiлмеген этил спиртiн қабылдау, сақтау, босату, тасымалдау және есепке алу тәртiбi мен жүзеге асыру тәсілi қолданылып жүрген нормативтiк құжаттарға сәйкес жүргiзiлуi керек.
3. Этил спиртiн сатуға тыйым салу жағдайлары

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 15.07.2011 № 370 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Работник акцизного поста, убедившись в достоверности данных, представленных в уведомлениях Поставщика и Получателя, сведениям, представленным Получателем согласно пункта 4 настоящих Правил, а также акта метрологической поверки автоцистерны (кроме случая транспортировки этилового спирта трубопроводами) и, при их соответствии, присутствует при реализации этилового спирта.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 15.07.2011 № 370 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Управления в указанных реестрах также отражают дату и время реализации, поступления этилового спирта, либо основания, послужившие принятию решения об отказе в реализации этилового спирта, согласно пункту 19 настоящих Правил.
Решение об отказе в реализации этилового спирта Управление сообщает Поставщику в письменном виде не позднее намечаемой даты отпуска этилового спирта, а также времени (в случае транспортирования трубопроводом) его реализации.
14. Транспорт с этиловым спиртом обязан выехать с территории Поставщика в тот же день, когда выписана транспортная накладная установленной формы с отметкой акцизного поста.
15. К вышеуказанной транспортной накладной должен прилагаться документ о качестве этилового спирта установленной формы на каждую цистерну.
16. После приема этилового спирта в месте производства алкогольной продукции (кроме пива), Получатель в однодневный срок должен уведомить Управление по месту своей дислокации о получении этилового спирта с указанием объема.
17. Доступные места резервуаров для хранения этилового спирта в спиртохранилище ежедневно с 17 часов и до 10 часов утра, а также в субботу, воскресенье и праздничные дни должны быть заглушены и опломбированы работником акцизного поста в присутствии работников Поставщика.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра финансов РК от 15.07.2011 № 370 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Порядок и способ осуществления приема, хранения, отпуска, транспортировки V990945_ и учета этилового спирта, связанные с реализацией этилового спирта и не указанные в настоящих Правилах, должны производиться в соответствии с действующими нормативными документами V980532_ V990940.
3. Случаи, при которых реализация этилового спирта не допускается

19. Этил спиртiн сатуға тыйым салынады:
1) егер Жеткiзушi (Алушы) тарапында этил спиртiн (алкоголь өнiмiн) өндiру қызметiмен айналысуға тыйым салатын және/немесе этил спиртiн (өндiру үшiн этил спиртi сатып алынатын алкоголь өнiмiнiң түрi) өндiру лицензиясы күшiнiң мерзiмiн тоқтата тұратын соттың шешiмi бар болса;
2) Жеткiзушi мен Алушының хабарламаларында көрсетiлген мәлiметтердiң өзi орналасқан жердегi Басқармаға тапсырған мәлiметтерге сәйкес келмеген жағдайда, сондай-ақ автоцистерна жүргізушiсiнiң жеке куәлiгі, көліктің техникалық төлқұжаты мен автоцистернаның метрологиялық салыстырып тексеру актiсi iс жүзiндегi мәлiметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
3) Жеткiзушi мен Алушы этил спиртiнiң бұрын сатылған және алынған көлемдерiн декларацияларда көрсетпеген жағдайда;
4) Жеткiзушiнiң және (немесе) Алушының заңды тұлғасы қызметтi тоқтатқанда, қайта құрылғанда немесе таратылғанда, атауын өзгерткенде;
5) Жеткiзушiден тасымалдау барысында Алушы этил спиртiнiң сақталу шараларын қолданбаған жағдайда;
6) осы Ережелердiң 17 тармағына сәйкес салынған пломбаны санкциясыз бұзған жағдайда;
7) Жеткiзушi және (немесе) Алушы осы Ережелердi бұзған жағдайда.
20. Этил спиртiн сатуға қатысудан бас тартқан жағдайда, Басқарма осы шешiм туралы жазбаша түрде үш күндiк мерзiм iшiнде барлық Жеткiзушiлерге, тиiстi Алушыларға, облыстық салық комитеттерiне, Астана және Алматы қалаларының салық комитеттерiне хабарлайды.
21. Жеткiзушi және (немесе) Алушы 19-тармақта көрсетілген себептердi жойған жағдайда этил спиртiн сату жалпы негiзде жүргiзiледi.
5. Қорытынды ережелер
22. Жеткізуші және Алушы этил спиртін сатуға тыйым салу туралы шешімге байланысты Басқарма және акциздік қосынның әрекетіне Комитетке немесе сот органдарына шағым жасауға құқылы.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.15 № 370 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
23. Басқарма мен акциздік қосын қызметкерлеріне, Жеткізуші мен Алушыға этил спиртін сатудың осы Ережелерін бұзғаны үшін заңнамада белгіленген жауапкершілік жүктеледі.
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

19. Реализация этилового спирта не допускается:
1) в отношении Поставщика (Получателя) имеется решение суда, запрещающее ему занятие деятельностью по производству этилового спирта (алкогольной продукции), или приостановившего срок действия лицензии на производство этилового спирта (того вида алкогольной продукции, для производства которого приобретается этиловый спирт);
2) несоответствие информации, содержащейся в уведомлениях Поставщика и (или) Получателя, либо сведений Получателя, представляемых Управлению по месту своей дислокации, а также технического паспорта, акта метрологической поверки и удостоверения личности водителя автоцистерны фактическим данным;
3) неуказание Поставщиком и Получателем в декларациях ранее реализованного и полученного объема этилового спирта;
4) прекращение деятельности, реорганизация или ликвидация, изменение наименования юридического лица Поставщика и (или) Получателя;
5) непринятие Получателем мер сохранности этилового спирта в пути следования при доставке от Поставщика;
6) несанкционированное снятие пломб, наложенных в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил;
7) нарушение Поставщиком и (или) Получателем настоящих Правил.
20. В случае отказа от участия в реализации этилового спирта, Управление в трехдневный срок письменно уведомляет о таком решении Комитет, всех Поставщиков, соответствующих Получателей, областные налоговые комитеты, налоговые комитеты г.г. Астана и Алматы.
21. При устранении Поставщиком и (или) Получателем указанных в пункте 19 причин, реализация этилового спирта осуществляется на общих основаниях.
5. Заключительные положения
22. Поставщик и Получатель вправе обжаловать действие Управления и акцизного поста, связанное с отказом в реализации этилового спирта в Комитет либо в судебном порядке.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра финансов РК от 15.07.2011 № 370 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Работники Управления и акцизного поста, Поставщик и Получатель за нарушение настоящих Правил реализации этилового спирта несут установленную законодательством ответственность K010155_.