Почта байланысы, телекоммуникациялар саласында және радиожиілік спектрiн пайдалануда лицензиаттардың лицензия шарттарын сақтауын тексерулердi ұйымдастыру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитет Төрағасының 2002 жылғы 16 тамыздағы N 206-П бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 17 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1954. Күші жойылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 16 тамыздағы N 172-п (V043070) бұйрығымен.
Почта байланысы, телекоммуникациялар саласында және радиожиiлiк спектрiн пайдалануда лицензиаттардың лицензия шарттарын, радиоэлектрондық құралдарды пайдаланудың техникалық нормаларын сақтауын бақылауды реттеу және күшейту мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған почта байланысы, телекоммуникациялар саласында және радиожиiлiк спектрiн пайдалануда лицензиаттардың лицензия шарттарын сақтауын тексерулердi ұйымдастыру Ережесi бекiтiлсiн.
2. Байланыс саласындағы мемлекеттiк қадағалау басқармасы (А.Е. Баймұратов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде белгiленген тәртiппен мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi Комитет Төрағасының орынбасары А.Қ.Жұмағалиевке жүктелсiн.
4. Бұйрық мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi және таныстыру мен таратуға жатады.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiнiң Байланыс және
ақпараттандыру жөнiндегi
Комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы N 206-П
бұйрығымен бекiтiлген
Почта байланысы, телекоммуникациялар және
радиожиiлiк спектрiн пайдалану саласында
лицензиаттардың лицензия шарттарын сақтауын
тексерудi ұйымдастыру ережесi
Почта байланысы, телекоммуникациялар және радиожиiлiк спектрiн пайдалану саласында лицензиаттардың лицензия шарттарын сақтауын тексерудi ұйымдастыру ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық кесiмдерiне сәйкес әзiрлендi және почта байланысы, телекоммуникациялар және радиожиiлiк спектрiн пайдалану саласында лицензиаттардың лицензия шарттары мен қолданыстағы заңдарды сақтауын тексерулердi жүзеге асыру тәртiбiн, сондай-ақ тексерулердi ұйымдастыру бөлiгiнде Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi аумақтық басқармалардың (бұдан әрi - БАБ) байланыс саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органның орталық аппаратымен - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнің Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi комитетiмен (бұдан әрi - Комитет) өзара iс-қимыл жасау тәртiбiн белгiлейдi.

Об утверждении Правил организации проверок соблюдения лицензионных условий лицензиатами в сфере почтовой связи, телекоммуникаций и использования радиочастотного спектра
Приказ Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 16 августа 2002 года N 206-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 17 августа 2002 года N 1954. Утратил силу - приказом и.о. Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 16 августа 2004 года N 172-П (V043070)
В целях усиления и упорядочения контроля за соблюдением лицензионных условий лицензиатами в сфере телекоммуникаций, почтовой связи и использования радиочастотного спектра, технических норм эксплуатации радиоэлектронных средств приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации проверок соблюдения лицензионных условий лицензиатами в сфере почтовой связи, телекоммуникаций и использования радиочастотного спектра.
2. Управлению государственного надзора в области связи (Баймуратов А.Е.) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета по связи и информатизации (Жумагалиева А.К.).
4. Приказ вступает в силу со дня государственной регистрации, подлежит ознакомлению и рассылке.
Председатель
Утверждены приказом
Председателя Комитета по связи и
информатизации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 206-П
Правила организации проверок соблюдения
лицензионных условий лицензиатами в сфере
почтовой связи, телекоммуникаций и
использования радиочастотного спектра
Правила организации проверок соблюдения лицензионных условий лицензиатами в сфере почтовой связи, телекоммуникаций и использования радиочастотного спектра (далее - Правила) разработаны в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливают порядок осуществления проверок за соблюдением действующего законодательства и лицензионных условий лицензиатами в сфере почтовой связи, телекоммуникаций и использования радиочастотного спектра, а также порядок взаимодействия территориальных Управлений по связи и информатизации (далее - УСИ) с центральным аппаратом уполномоченного государственного органа в области связи - Комитетом по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет) в части организации проверок.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Комитет Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 3 қарашадағы N 1665  P001665_  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi комитетi туралы ереже, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 қарашадағы N 1443  P961443_  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында почта байланысы және телекоммуникациялар саласындағы кәсiпкерлiк қызметтi лицензиялау, радиожиiлiк спектрiн пайдалану тәртiбi туралы ереже, және басқа нормативтiк құқықтық кесiмдер негiзiнде почта байланысы, телекоммуникациялар және радиожиiлiк спектрiн пайдалану саласында кез келген санаттағы тұтынушыларға қызметтер ұсынатын жеке және заңды тұлғалардың лицензиялық лицензия ережелерi мен қағидалары саласындағы заңдарды сақтауына мемлекеттiк қадағалауды және бақылауды жүзеге асырады.
Комитеттің облыстарда, Астана және Алматы қалаларында Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi аумақтық басқармалары (бұдан әрi - БАБ) бар.
2. Комитет пен БАБ тексерулердi өздiгiнен, сондай-ақ басқа мемлекеттiк органдармен бiрлесiп жүзеге асырады. Басқа органдармен бiрлесiп тексерулер жүргiзу кезiнде тексеру жоспарлары келiсiледi.
3. Тексерулердi жүзеге асыру кезiнде БАБ лауазымды адамдары байланыс саласындағы қызметтi реттейтiн нормативтiк құқықтық кесiмдердi басшылыққа алуы тиiс.
4. Комитет лицензиаттарды есепке алуды жүзеге асырады және БАБ-қа қызметi бiр облысқа не Қазақстан Республикасының барлық аумағына тарайтын лицензиялар туралы хабарлайды.
5. БАБ облыс аумағында лицензиаттың лицензия шарттарын сақтауына бақылау жасауды және есепке алуды жүзеге асырады және лицензиаттың лицензия шарттарын сақтауын тексерулердi жүзеге асыру жоспарларын құрастырады.
2-тарау. Негiзгi мақсаттар мен міндеттер
6. Почта байланысы, телекоммуникациялар және радиожиілік спектрiн пайдалану саласындағы кәсiпкерлiк қызметке арналған лицензия шарттарын сақтауға тексерулер жүргiзудің мақсаты телекоммуникациялар, почта қызмет көрсетулерi рыногының қалыпты жұмысын қамтамасыз ету және оларды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдары белгiлеген талаптарға сәйкес пайдалану болып табылады.
7. Тексерулердің негiзгi мақсаты:
1) лицензиаттардың радиожиілік спектрiн және Қазақстан Республикасы аумағында радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды пайдалануға берiлген лицензия шарттарын сақтауын бақылау;
2) Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы заңнамаларына сәйкес желi құрылғылары мен почта және электр байланысы құрылғыларының оларды техникалық пайдалану бойынша техникалық нормаларға және талаптарға сәйкестiгiн тексеру (қажеттi сынақтар мен өлшеулердi жүргiзу);

Глава 1. Общие положения
1. Комитет на основании P001665_  Положения о Комитете по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2000 года N 1665, P961443_  Положением о порядке лицензирования предпринимательской деятельности в сфере почтовой связи и телекоммуникаций, использования радиочастотного спектра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1996 года N 1443 и других нормативных правовых актов, осуществляет государственный надзор и контроль за соблюдением физическими и юридическими лицами, предоставляющих услуги в сфере почтовой связи и телекоммуникаций, использования радиочастотного спектра потребителям любых категорий, законодательства в области лицензирования, лицензионных правил и положений.
Комитет имеет территориальные Управления по связи и информатизации (далее - УСИ) в областях, городах Астане и Алматы.
2. Комитет и УСИ осуществляют проверки как самостоятельно, так и совместно с другими государственными органами. При проведении проверок совместно с другими органами планы проверок согласовываются.
3. При осуществлении проверок должностные лица УСИ должны руководствоваться нормативными правовыми актами, регулирующими деятельность в области связи.
4. Комитет осуществляет учет лицензиатов и информирует УСИ о лицензиях, действие которых распространяется на территорию области либо на всю территорию Республики Казахстан.
5. УСИ осуществляют учет и контроль за соблюдением лицензионных условий лицензиатом на территории области и составляют планы осуществления проверок соблюдения лицензионных условий лицензиатом.
Глава 2. Основные цели и задачи
6. Целью проведения проверок, за соблюдением условий лицензий на предпринимательскую деятельность в сфере почтовой связи и телекоммуникаций, использования радиочастотного спектра, является обеспечение нормального функционирования рынка телекоммуникаций, почтовых услуг и их использования в соответствии с установленными требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
7. Основные задачи проверок:
1) контроль за соблюдением лицензиатами лицензионных условий, разрешений на использования радиочастотного спектра и эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств на территории Республики Казахстан;
2) проверка устройства сетей и сооружений электрической и почтовой связи на соответствие техническим нормам и требованиям по организации их технической эксплуатации в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

3) Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрінің 1996 жылғы 1 қарашадағы N 264 Қалааралық және халықаралық телефон байланысы қызметтерiн ұсыну ережесiне сәйкес байланыс қызметтерiн ұсыну ережесiмен белгiленген, тағайындалған сапа нормаларына сәйкес почта байланысы қызметтерiн алуға тұтынушылардың құқығын қамтамасыз ету;
4) заңсыз қолданылып жүрген радиохабарлар таратушы құралдарды анықтау және жолын кесу;
5) Қазақстан Республикасының заңдарын және халықаралық келiсiмдер талаптарын бұзушылықтарды анықтау және алдын алу.
3-тарау. Байланыс саласындағы лицензияланатын қызметке
тексерулердi ұйымдастыру және жүргiзу
1. Жалпы талаптар
8. Заңды және жеке тұлғалардың почта байланысы, телекоммуникациялар және радиожиілік спектрiн пайдалану саласындағы қызметтi реттейтiн нормативтiк-техникалық кесiмдердi, сондай-ақ лицензианттардың лицензия шарттарын орындауын тексерулердi жүргiзудi БАБ лицензиаттың қызмет көрсетулердi ұсыну орыны бойынша тексерудi заңнамада белгiленген тәртiппен жүзеге асырады.
9. Тексеру жүргiзу туралы шешiмдi лицензиар - Комитет немесе БАБ Комитет Басшылығы бекiткен тексерулер жүргiзу кестесiне сәйкес қабылдайды.
10. Тексеру кестелерi БАБ-қа келiп түскен азаматтардың, ұйымдардың, жергiлiктi өкiлеттi және атқарушы органдардың өтiнiштерi негiзінде, орталық мемлекеттiк органдардың, құқық қорғау органдары өкілдерiнiң тапсырмалары негiзiнде, сондай-ақ лицензиат лицензия шарттарын бiрнеше рет бұзған жағдайда және Қазақстан Республикасының байланыс және ақпараттандыру саласындағы қолданыстағы заңдарына сәйкес, сот шешiмi негiзiнде құрастырылады.
11. Почта байланысы, телекоммуникациялар және радиожиiлiк спектрiн пайдалану саласында лицензиялануға тиiс қызметтi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды тексерулердi жүзеге асыруға техникалық тапсырманы БАБ бастығы бередi және мөрмен куәландырады.
12. Жоспарлы тексерулердi жүргiзу мерзiмдерi, технологиялық процестерде материалдық зиян шектiруге әкелуi мүмкiн ерiксiз тұрып қалулар мен үзiлiстердi болдырмау мақсатында лицензиаттармен келiсiледi.
13. Тексерулердi жүзеге асыратын БАБ лауазымды адамдары:
1) лицензиатқа алда болатын тексеру туралы жазбаша хабарлауы, БАБ бастығы қол қойған тексеру жүргiзуге арналған техникалық тапсырманы көрсетуi (1-қосымша), тексеру процесiнде оның құқықтары мен мiндеттерi туралы ақпараттандыруы;
2) лицензияның және радиожиілік спектрiн пайдалануға берiлген рұқсаттардың белгiленген шарттарын мүмкiн болар бұзуларды болдырмауы, олардың болуына ықпал жасайтын себептер мен жағдайларды анықтауы және өзiнің өкiлеттiгi шегiнде оларды жоюға шаралар қабылдауы;

3) обеспечение прав потребителей на получение услуг почтовой связи в соответствии с установленными нормами качества, согласно V960247_  Правилам предоставления услуг междугородной и международной телефонной связи, утвержденным приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 01.11.96 года N 264;
4) выявление и пресечение незаконно действующих радиопередающих средств;
5) выявление и предупреждение нарушений требований международных договоров и законодательства Республики Казахстан в области связи и информатизации.
Глава 3. Порядок организации и проведения
проверок за лицензируемой деятельностью
в области связи
1. Общие требования
8. УСИ проводят проверку за соблюдением юридическими и физическими лицами нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность в сфере почтовой связи, телекоммуникаций и использования радиочастотного спектра, а также лицензионных условий по месту представления услуг лицензиата в установленном законодательством порядке.
9. Решение о проведении проверки принимается лицензиаром - Комитетом или УСИ согласно графикам проведения проверок, утвержденными Руководством Комитета.
10. Графики проведения проверок составляются на основании поступивших в УСИ обращений граждан, организаций, местных представительных и исполнительных органов, центральных государственных органов, представителей правоохранительных органов, на основании решений суда, а также в случаях неоднократных нарушений лицензиатами условий лицензии и действующего законодательства Республики Казахстан в области связи и информатизации.
11. Техническое задание на осуществление проверок юридических и физических лиц, осуществляющих деятельность в сфере почтовой связи, телекоммуникаций и использования радиочастотного спектра, подлежащей лицензированию выдается начальником УСИ и заверяется печатью. С должностными лицами, направляемыми на проверку, проводится соответствующий инструктаж.
12. Сроки проведения плановых проверок согласовываются с лицензиатами с целью избежания вынужденных простоев и перерывов в технологических процессах, могущих привести к нанесению материального ущерба.
13. Должностные лица УСИ, осуществляющие проверку, должны:
1) письменно уведомлять лицензиата о предстоящей проверке, предъявить техническое задание на проведение проверки (приложение 1), подписанное начальником УСИ, разъяснять в процессе проверки, его права и обязанности;
2) предотвращать возможные нарушения установленных условий лицензий и выданных разрешений на использование радиочастотного спектра, выяснять причины и обстоятельства, способствующие их совершению, и в пределах своих полномочий, принимать меры к их устранению;

3) өзінің құзыретi шегiнде лицензиаттарға iс жүзiнде көмек көрсетуi;
4) өзiнiң қызметтiк мiндеттерiн орындамағаны немесе толық орындамағаны үшiн, сондай-ақ жiберген заң бұзушылықтары үшiн жауапкершiлiкте болуы тиiс.
2. Тексерулердi жүргiзу тәртiбi
14. Тексерулер белгiлеу туралы кесiм Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және ақпарат орталығының аумақтық органдарында (бұдан әрi - ҚСжАО) тiркеуден өткеннен кейiн жеке және заңды тұлғаларды тексерулер жүргiзiледi. Қала аумақтарында және аудандарда ҚСжАО бөлiмшелерi болмаған жағдайда, тексерулер белгілеу туралы кесiмдi тiркеу осы қала және аудан прокурорлары арқылы жүргiзiледi.
15. Қолданыстағы заңнамаларды бұза отырып сәйкесті ресiмдемеген кәсiпкерлiкпен айналысатын жеке және заңды тұлғаларға тiркеуге жатпайды (лицензиясыз).
16. Байланыс қызмет көрсетулерiн лицензиясыз ұсыну жөнiндегi тәртiп бұзушылықтар анықталған жағдайда, құрастырылған кесiм құқыққорғау органдарына берiледi.
17. БАБ тексеру бiтiсiмен Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2002 ж. 25 сәуiрiнде N 27  V021867_  бұйрығымен бекiтiлген Барлық шаруашылық субъектiлер қызметiн тексерудi бiрiншi рет тiркеу құжаттарын беру және тiркеу туралы ережеге сәйкес 24 сағат iшiнде шаруашылық субъектiлерiн тексергенi туралы ҚСжАО аумақтық бөлiмшелерiне тiркеу карточкасына талон-қосымша беруi тиiс.
18. Почта байланысы, телекоммуникациялар және радиожиiлiк спектрiн пайдалану саласындағы лицензиаттың лицензия шарттарын орындауын тексерулер мерзiмдiк жоспарлы және жоспардан тыс тексерулер түрiнде жүргiзiледi. Мерзiмдiк жоспарлы тексеру жылына 1 рет жасалады (адам саны 10-нан аспайтын шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн 3 жылда 1 рет болады).
19. Лицензия бойынша қызмет көрсету басталуы мерзiмiне сәйкес қызмет ұсыну фактiсi бiрiншi жоспарлы тексерумен куәландырылады. Егер оператор бұрын осы қызметтердi алдыңғы лицензия бойынша ұсынбаған болса, онда ол лицензия бойынша қызмет көрсете бастау күнiнен бастап бiр ай iшiнде жүргізiледі. Лицензияда көрсетiлген мерзiмнің басталуына дейiн iс-жүзiнде қызмет көрсетiлген жағдайда, бiрiншi тексеру лицензиат тiркелгеннен 6-10 айдан кейiн жүзеге асырылуы мүмкiн.
20. Тұтынушылардың немесе байланыс операторларының арыздары бойынша, сондай-ақ лицензиясыз қызмет және радиоэлектронды құралдар (бұдан әрi - РЭҚ) мен жоғарғы жиiлiктi құрылғыларды (бұдан әрi - ЖЖҚ) пайдаланудың техникалық нормаларын бұзу анықталған және жолы кесiлген жағдайда, Комитет нұсқауы бойынша жоспардан тыс тексерулер жүргiзiлуi мүмкін.

3) оказывать лицензиатам практическую помощь в пределах своей компетенции;
4) нести ответственность за неисполнение или неполное исполнение своих служебных обязанностей, а также за допущенные нарушения законодательства.
2. Порядок проведения проверок
14. Проверки физических и юридических лиц проводятся после регистрации акта о назначении проверки в территориальных органах Центра правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - ЦПСиИ). При отсутствии на территориях городов и районов подразделений ЦПСиИ, регистрация акта о назначении проверки осуществляется прокурорами этих городов и районов.
15. Не подлежат регистрации проведение проверок физических и юридических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью без соответствующего оформления в нарушение действующего законодательства (без лицензии).
16. При выявлении нарушения по предоставлению услуг связи без лицензии составленный акт передается в правоохранительные органы.
17. По окончании проверки УСИ должен представить в территориальный орган ЦПСиИ талон-приложение к карточке учета о проверке каждого хозяйствующего субъекта в течение 24 часов по завершении проверки, согласно V021867_  Правилам о порядке представления и регистрации документов первичного учета всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов, утвержденный Приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 апреля 2002 года N 27.
18. Проведение проверок соблюдения лицензионных условий лицензиатами в сфере почтовой связи, телекоммуникаций и использования радиочастотного спектра проводится в виде периодических плановых и внеплановых проверок. Периодичность плановых проверок составляет 1 раз в год (для субъектов малого предпринимательства численностью до 10 человек не чаще 1 раза в 3 года).
19. Первой плановой проверкой удостоверяется факт предоставления услуг в соответствии со сроком начала оказания услуг по лицензии. Она проводится в течение месяца с момента начала предоставления услуг по лицензии, если оператор ранее не предоставлял данные услуги по предыдущей лицензии. В случае фактического предоставления услуг до начала указанного в лицензии срока первая проверка может быть осуществлена через 6-10 месяцев после регистрации лицензиата.
20. Внеплановые проверки могут проводиться по жалобам потребителей или операторов связи, по указанию Комитета, а также в случае выявления и пресечения безлицензионной деятельности и нарушение технических норм эксплуатации радиоэлектронных средств (далее - РЭС) и высокочастотных устройств (далее - ВЧУ).

21. Лицензия шарттарын орындауды тексеру жоспарларын БАБ бастықтары құрастырады және Комитетке тексеруге жiбередi.
22. Осы Ережеге сәйкес тексерулердi жүзеге асыратын БАБ лауазымды адамдары тексерiлетiн тұлғаларға қызметтiк куәлiктерi мен тексеру жүргiзуге тапсырманы көрсетуге мiндеттi.
23. Тексеруге тапсырма БАБ бланкiсiне басылып, оған басшысы қол қоюы тиiс. Тапсырмада тексерiлуге жататын мәселелер тiзбесi, оларды өткiзу мерзiмi, сондай-ақ лауазымдарын көрсете отырып, тексерудi жүзеге асыратын тұлғалардың тiзiмi көрсетiледi.
24. Тексеру мынадай кезеңдерден тұрады:
1) iстің жай-күйiн алдын ала зерделеу;
2) тексерулердi жүргiзу;
3) тексеру жүргiзу кезiнде алынған нәтижелердi талдау және жалпылау, қорытындыларды тұжырымдау, тиiстi құжаттарды ресiмдеу;
4) жұмыс нәтижесiн қорытындылау;
5) тексеру нәтижелерi туралы ұйым басшыларын (кәсiпкердi) хабарландыру;
6) тәртiп бұзу фактiлерi, егер олар анықталған болса шаралар қабылдау.
25. Тексерулердi өткiзу мерзiмi, алдағы жұмыстар көлемiн, қойылған мiндеттер мен қызметкерлер тобы құрамын ескере отырып белгіленедi, бiрақ 30 күнтiзбелiк күннен аспауы тиiс.
26. Негiзделген себептерi бар болғанда тексеру мерзiмi 20 күнтiзбелiк күннен артық емес уақытқа ұзартылуы мүмкiн, бұл үшiн тексерушi тексеру мерзiмiн ұзарту үшiн объективтi себептердi көрсете отырып, БАБ бастығының атына баяндама жазба жазуы тиiс. Уақытын ұзарту туралы белгi осы тапсырмаға жасалады. Бұл туралы тексерушілер тексерiлетiн ұйым басшысын хабардар етуi тиiс.
27. Жоспардан тыс тексеру жүргiзген жағдайда анықтамада лицензия қызметi шарттарының жоспардан тыс тексеруге әкелiп соқтырған тармақтарының орындалуына басты назар аударылады.
28. Тексеру жүргiзу кезінде лицензияланатын қызметтi жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар БАБ уәкiлеттi лауазымды адамдарының талаптары бойынша оған қосымшаларымен лицензияларын, рұқсат құжаттарын және орындап отырған қызметiнiң лицензия шарттарына сәйкестiгiн растайтын басқа құжаттарды көрсетедi.
29. Тексеру нәтижелерi бойынша тексерудiң құжаттамалық кесiмдерi құрылады (бұдан әрі - Кесім).
30. Кесiмге қол қойған күн тексеру аяқталған күн деп есептеледi.
31. Құжаттамалық тексеру Кесiмi (2-қосымша) барлық қосымшаларымен бiрге екi дана етіліп құрастырылады. Бiрiншi қосымша ұйым басшысына немесе оның орнындағы адамға тапсырылады, екiншiсi-тексерушіде қалады.
32. Бұл орайда БАБ уәкiлеттi лауазымды адамдары мынадай талаптарды орындауы тиiс:

21. Планы проверок соблюдения лицензионных условий составляются начальниками УСИ и направляются в Комитет для утверждения.
22. Должностные лица УСИ, осуществляющие проверки, в соответствии с настоящими Правилами, предъявляют лицензиатам служебные удостоверения и задание на проведение проверки, а также акт о назначении проверки.
23. Техническое задание на проверку должно быть напечатано на бланке УСИ, подписано его руководителем. В задании указывается перечень вопросов, подлежащих проверке, сроки ее проведения, а также список лиц, осуществляющих проверку, с указанием их должностей.
24. Проверка состоит из следующих этапов:
1) предварительное изучение состояния дел;
2) проведение проверки;
3) анализ и обобщение полученных при проведении проверке результатов, формулирование выводов, оформление соответствующих документов;
4) подведение итогов работы;
5) информирование руководителей организации (предпринимателя) о результатах проверки;
6) принятие мер по фактам нарушений, если таковые выявлены.
25. Срок проведения проверок устанавливается с учетом объема предстоящих работ, поставленных задач и состава групп работников, но не должен превышать 30 календарных дней.
26. При наличии обоснованных причин сроки проведения проверок могут быть продлены, но не более чем на 20 календарных дней, для этого должностные лица УСИ должны написать докладную записку на имя начальника УСИ с указанием объективных причин для продления срока проверки. Отметка о продлении производится на этом же задании. Об этом должностные лица УСИ должны поставить в известность руководителя проверяемой организации.
27. В случае проведения внеплановой проверки в акте основное внимание обращается на выполнение тех пунктов условий лицензии, которые привели к проведению внеплановой проверки.
28. Физические и юридические лица, осуществляющие лицензируемую деятельность, по требованию уполномоченных должностных лиц УСИ при проведении проверок предъявляют лицензии с приложениями к ним и разрешения на использования радиочастотного спектра и иные документы, подтверждающие соответствие выполняемой деятельности лицензионным условиям.
29. По результатам проверки составляется акт документальной проверки (далее - Акт).
30. Датой завершения проверки считается дата подписания Акта.
31. Акт (приложение 2) составляется в двух экземплярах со всеми приложениями. Первый экземпляр вручается руководителю хозяйствующего субъекта или лицу, его замещающего, второй - остается у должностного лица УСИ.
32. При этом уполномоченные должностные лица УСИ должны соблюдать следующие требования:

1) анықталған бұзушылық фактiлерiн тиiстi заңнамалық және нормативтiк құқықтық кесiмдерге сiлтеме жасай отырып, жүйелi, шын, анық және егжей-тегжейлi баяндау;
2) тексеру Кесiмiнің мәтінінде анықтамалық деректер, екiншi дәрежелi фактiлер, кесiмге қосымшаларда көрсетiлуi тиiс қайталанатын бiртектi тәртiп бұзушылықтарды санамалау мазмұндалмауы тиiс;
3) Кесiмде тек тәртiп бұзушылықтар туралы нақты, негiзделген және құжат жүзiнде расталған деректердi көрсету қажет (құжаттың нөмiрi мен күнi, нормативтiк құқықтық кесiмнің атауы, бұзушылықтың мазмұны).
33. Кесiмде сәйкестi құжаттармен дәлелденбеген қорытындылар, ұсыныстар мен деректер енгiзуге жол берiлмейдi.
34. Құжаттамалық тексеру кесiмiне тексерулердi жүргiзуге уәкiлеттi тұлғалар қол қояды және оны ұйымның бiрiншi басшысына не оның орнындағы адамға таныстыруға жатады, бұл туралы кесiмге тиiстi жазу түсiрiледi және мөрмен куәландырылады.
35. Ұйым басшысының тарапынан қарсы пiкiр немесе ескертулер бар болғанда, ол немесе кесiмге қол қоюшы тұлға бұл туралы өзiнің қолының алдына алдын ала жазу түсiредi және жазбаша түсiндiрмесiн қоса бередi.
36. Құжаттамалық тексеру кесiмi БАБ арнайы журналында тiркеледi.
37. Лицензия қызметi шарттарын бұзу, сондай-ақ заңсыз пайдаланылған РЭҚ пен ЖЖҚ анықталған жағдайда, БАБ лауазымды тұлғасы тексеру кесiмi тiркелгеннен кейiн үш күндiк мерзiмде мына шешiмдердің бiреуiн қабылдайды:
1) лицензияда көзделген шарттарды бұзуларды жоюдың мерзiмiн белгiлей отырып, бұзуды жою жөнiнде лицензия иесiне нұсқама бередi;
2) тоқтата тұру себебiн көрсете отырып, лицензия қызметiн алты айға дейiнгi мерзiмге тоқтата тұруға ұсыныс енгiзумен материалдарды Комитетке жiберу туралы БАБ бастығын тексеру кезiнде анықталған тәртіп бұзушылықтар туралы хабардар ету (сот шешiмiнсiз шағын кәсiпкерлiк субъектiсінің лицензия қызметiн тоқтата тұруға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген айырықша жағдайларда 3 күннен артық емес мерзiмге, көрсетiлген мерзiмде сотқа міндеттi қуынымдық өтiнiш түсiрумен рұқсат етiледi).
38. Байланыс және коммуникациялар саласындағы лицензияланатын қызметтi тексеру нәтижелерi бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманы (3-қосымша) БАБ лауазымды адамы жазбаша, екi дана етiп құрастырады - бiрiншiсi шаруашылық жүргiзушi субъектiге тiкелей тексеру аяқталғанда берiледi, нұсқаманың екiншi данасы БАБ-қа тапсырылады және бұл құжаттардың көшiрмесi міндеттi түрде Комитетке жiберiледi.
39. Шаруашылық жүргiзушi субъект нұсқамадағы мерзiм ішiнде бұзушылықтарды жоюға және нәтижелерi туралы БАБ-қа жазбаша хабарлауға мiндеттi.

1) последовательно, объективно, четко и подробно описывать выявленные факты нарушений со ссылкой на соответствующие законодательные и иные нормативные правовые акты;
2) текст Акта проверки не должен содержать справочные данные, второстепенные факты, перечисление повторяющихся однородных нарушений, которые должны найти отражение в приложениях к акту;
3) в Акте необходимо указывать только конкретные, обоснованные и документально подтвержденные данные о выявленных нарушениях (дата и номер документа, наименование нормативного правового акта, содержание нарушения).
33. Не допускается включение в Акт различного рода выводов, предложений и данных, не подтвержденных соответствующими документами.
34. Акт подписывается лицами, уполномоченными на проведение проверок и подлежит ознакомлению первого руководителя хозяйствующего субъекта либо лицом, его замещающим, о чем в акте делается соответствующая запись и заверяется печатью.
35. При наличии возражений или замечаний по акту со стороны руководителя хозяйствующего субъекта, он или лицо, подписывающее акт, делает об этом оговорку перед своей подписью и прилагает письменное разъяснение.
36. Акт регистрируется в специальном журнале УСИ.
37. При установлении нарушений условий действия лицензии, а также незаконно эксплуатируемых РЭС и ВЧУ, должностное лицо УСИ в трехдневный срок со дня регистрации акта проверки принимает одно из следующих решений:
1) выдать владельцу лицензии предписание с установлением сроков устранения нарушения условий, предусмотренных в лицензии;
2) информировать начальника УСИ о выявленных при проверке нарушениях с внесением предложения о направлении материалов в Комитет на приостановление действия лицензии на срок до шести месяцев с указанием причины приостановления (приостановление действия лицензии субъекта малого предпринимательства без судебного решения допускается в исключительных случаях, установленных законодательством Республики Казахстан, на срок не более 3 дней, с обязательным предъявлением в указанный срок искового заявления в суд).
38. Предписание об устранении выявленных нарушений (приложение 3) по результатам проверки лицензируемой деятельности в области связи и коммуникаций составляется должностным лицом УСИ письменно, в двух экземплярах - первый выдается хозяйствующему субъекту непосредственно по окончании проверки, второй экземпляр предписания сдается в УСИ с обязательным направлением копии документа в Комитет.
39. Хозяйствующий субъект обязан в течение указанного в предписании срока устранить нарушения и о результатах письменно сообщить УСИ.

40. Бұзушылықтарды жойғаны туралы жазбаша жауап алғаннан кейiн немесе заңнамада белгіленген мерзiмде ол тапсырылмаған жағдайда, БАБ лауазымды адамы шаруашылық жүргiзушi субъектінің нұсқаманы орындау затына тексерудi жүзеге асырады бұл туралы анықтама құрастырады (4-қосымша).
41. Нұсқамалар және БАБ ұйғарымдарын байланыс және ақпараттандыру заңнамаларына сәйкес лицензия шарттарын және талаптарын орындалмаған жағдайда, бұзушылық қайталанғанда БАБ мынадай iс-қимылдар жасауы мүмкiн:
1) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 қарашадағы N 1443  P961443_  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында Почта байланысы, телекоммуникациялар және радиожиілік спектрiн пайдалану саласындағы кәсiпкерлiк қызметтi лицензиялау тәртiбi туралы ереженiң 31-тармағына сәйкес жабдықтың техникалық сипаттамаларын қолданыстағы стандарттарға толық сәйкес келтiргенге дейiн немесе РЖС пайдаланудағы қарыздарды өтегенге дейiн (шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнен басқа) Комитет алдында лицензия қызметiн 6 (алты) айға дейiн тоқтата тұруға өтiнiш жасайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес Комитетке РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануды тоқтату туралы ұсыныс бередi.
42. Лицензиар, себептерiн көрсете отырып, лицензия қызметiн тоқтата тұру туралы шешiм қабылдағаннан кейiн бiр апталық мерзiм iшiнде лицензияның қызметi тоқтатылғандығы туралы иелерiне жазбаша түрде хабарлайды.
43. Лицензия қызметiн тоқтата тұру туралы Комитет шешiмiне сот тәртiбiмен шағымдануға болады.
3. Тексеруге жататын негiзгi мәселелер
44. Тексеру жүргiзу кезiнде лицензиат қызметiнің Қазақстан Республикасының нормативтiк-құқықтық кесiмдерiне және лицензия шарттарына сәйкестiгiн белгiлейтiн мынадай өлшемдердi анықтау қажет:
1) лицензияланатын қызметi, оларды пайдаланумен жүзеге асатын, негiзгi қорларға ие болу және пайдалану құқығы (жалға алу, лизинг, жалдау және тағы басқа шарттар, олардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестiгi);
2) мамандардың кәсiби бiлiктiлiгi;
3) жеке және заңды тұлғалардың пайдаланушыларға қызмет көрсетулер ұсынуға лицензиясының және РЖС пайдалануға рұқсатының бар болуын;
4) лицензия қызметi шарттарының сақталуын;
5) лицензиаттардың желiлер мен байланыс объектiлерінің құрылысы ережелерiн, желiлер мен байланыс объектiлерiн техникалық пайдалануды ұйымдастыру жөнiндегi нормативтiк техникалық құжаттама талаптарын және техникалық қауiпсiздiк талаптарын орындауын;
6) жеке және заңды тұлғалардың байланыс құралдарының жұмысын белгiлейтiн заңнамалық және өзге нормативтiк құқықтық кесiмдердi орындауын;

40. После получения письменного ответа об устранении нарушений или в случае его непредоставления в установленный законодательством срок, должностным лицом УСИ осуществляется проверка хозяйствующего субъекта на предмет исполнения предписания, о чем составляется справка (приложение 4).
41. В случаях выявления нарушений лицензионных условий и требований действующего законодательства в области связи и информатизации, невыполнения предписаний и указаний УСИ, повторности нарушений, УСИ может произвести следующие действия:
1) ходатайствует перед Комитетом о приостановлении действия лицензии на срок до 6 (шести) месяцев (кроме субъектов малого предпринимательства) до полного приведения технических характеристик оборудования в соответствие с действующими стандартами или до погашения задолженности за использование РЧС в соответствии с пунктом 31 P961443_  Положения о порядке лицензирования предпринимательской деятельности в сфере почтовой связи и телекоммуникаций, использования радиочастотного спектра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1996 года N 1443;
2) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан ходатайствует перед Комитетом о приостановлении эксплуатации РЭС и ВЧУ.
42. О приостановлении действия лицензии владельцы информируются в письменном виде в недельный срок после принятия такого решения лицензиаром (лицензионной комиссией) с указанием причин.
43. Решение Комитета о приостановлении действия лицензии может быть обжаловано в судебном порядке.
3. Основные вопросы, подлежащие проверке
44. При проведении проверок необходимо выяснить следующие критерии, определяющие соответствие деятельности лицензиатов лицензионным условиям и нормативным правовым актам Республики Казахстан:
1) право владения и пользования основными фондами, с использованием которых осуществляется лицензируемая деятельность (договоры аренды, лизинга, найма и так далее, их соответствие законодательству Республики Казахстан);
2) профессиональная квалификация специалистов;
3) наличие у физических и юридических лиц лицензий на предоставление пользователям услуг связи, а также разрешений на использования радиочастотного спектра, эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств;
4) соблюдение условий действия лицензии;
5) соблюдение лицензиатами требований нормативной технической документации по организации технической эксплуатации сетей и объектов связи и требований техники безопасности;
6) соблюдение физическими и юридическими лицами законодательных и иных нормативных правовых актов, определяющих порядок функционирования средств связи;

7) байланыс объектiлерiнде және желiлерiнде тек сертификатталған техникалық құралдардың қолданылуын;
8) жалпы пайдаланыстағы желi операторларымен тиiстi тәртiппен ресiмделген шарттарының және қызмет ету мерзiмiнің бар болуы, осы шарттардың орындалуы, техникалық шарттардың бар болуы және орындалуын (жалпы пайдаланыстағы желiлерге қосылған ведомстволық және басқа желiлер үшiн, сондай-ақ коммерциялық қызметтер ұсынатын айқындалған желiлер үшiн);
9) байланыс құралдарының, объектiлерiнiң және құрылғыларының белгiленген тәртiппен тiркелуiн және радиожиiлiктердi пайдалану мен РЭҚ пен ЖЖҚ қолдануға арналған рұқсаттар шарттарының орындалуын;
10) РЭҚ пен ЖЖҚ қолдану техникалық сипаттамаларының РЖС пайдалануға рұқсатта көрсетiлген деректерге сәйкестiгiн;
11) байланыс объектiлерi мен құрылғыларының санитарлық паспорты және санитар-эпидемиологиялық қадағалау саласындағы мемлекеттiк орган қорытындысының бар болуын анықтау қажет.
45. Почта байланысы ұйымдарын тексеруге Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгінің 1997 жылғы 27 мамырдағы N 465 және Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлiгiнің 1997 жылғы 30 мамырдағы N 81 бұйрықтарымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1998 жылғы 12 ақпанда тiркелген   V970461_   Почта байланысы қызмет көрсету ережелерiне сәйкес клиентке қызмет көрсетудi ұйымдастыруын тексеру кiредi.
4-тарау. Лицензиаттың лицензия шарттарын сақтауын
тексеру жөнiнде құжаттық кесімді ресiмдеу
46. Құжаттамалық тексеру кесiмi бес тармақтан тұрады және келесi мәлiметтерден тұруы керек:
1) бiрiншi тармақта көрсетiлуi тиiс:
тексерудi тағайындаған орган аты;
бақылаушы органның күнi және тiркеу нөмiрi;
тексерудi жүргiзетiн қызметкердің тегi және аты;
тексерiлетiн объектiнің аты және орналасу орны, СТН;
тексерiлетiн субъектінің тегi, аты;
тексеру түрі;
тексеру жүргiзу мерзiмi;
лицензияға ие ұйымның атауы, оның заңды мекен-жайы, телефоны және факсы;
лицензияға ие ұйым атауының осы лицензия бойынша байланыс қызметтерiн ұсынатын ұйым атауымен сәйкестiгi;
бақыланатын аумақтағы лицензиат кәсiпорыны филиалының атауы, оның мекен-жайы, телефоны және факсы;
берiлген лицензияға сәйкес лицензияланатын және iс жүзiндегi
қызметтің түрi;
лицензияның қызметi тарайтын аумақ;
лицензияның нөмiрi және берiлген күнi;
қызметтің басталу мерзiмi (лицензия бойынша және iс жүзiнде);
қызметтің басталуын растайтын құжаттар (пайдалануға енгiзу кесiмдерi, шарттар және басқалар).
2) екiншi тармақта көрсетiлуi тиiс:
көлемдiк көрсеткiштерi көрсетiлген желiнің құрылымы;
сәйкестiк сертификат нөмiрлерi көрсетілген пайдаланылатын байланыс аппараттары түрлерi;
құралдардың, объектiлердiң және құрылғылардың БАБ-та тiркелуi туралы куәлiктерiнiң нөмiрлерi;
байланыс желiсiнің басқа операторлармен өзара iс-қимылы және осы операторларда лицензиялардың барлығы (тиiстi лицензиялардың нөмiрлерi көрсетiледi) туралы мәлiметтер;
метрологиялық қамтамасыз ету, қолданылатын өлшеу аппараттарының түрлерi, оның жеткiлiктiлiгi, мемлекеттiк тексеру туралы куәлiктерiнің бар болуы.

7) применение на объектах и сетях связи только сертифицированных технических средств;
8) наличие и сроки действия оформленных в надлежащем порядке договоров с операторами сети телекоммуникаций общего пользования, соблюдение этих договоров, наличие и выполнение технических условий (для ведомственных и других сетей, подключенных к сетям общего пользования, а также для выделенных сетей, предоставляющих коммерческие услуги);
9) регистрация в установленном порядке средств, объектов и сооружений связи и выполнение условий эксплуатации РЭС и ВЧУ на территории Республики Казахстан;
10) соответствие эксплуатационно-технических характеристик РЭС и ВЧУ данным, указанным в разрешениях на использование РЧС;
11) наличие санитарных паспортов на объекты и сооружения связи и заключений государственного органа в области санитарно-эпидемиологического надзора.
45. Проверка организаций почтовой связи включает в себя проверку организации обслуживания клиентуры в соответствии с  V970461_   Правилами предоставления услуг местными сетями телекоммуникаций, телеграфной и почтовой связи, утвержденными приказами Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27.05.97 года N 465 и Министерства экономики и торговли Республики Казахстан от 30.05.97 года N 81 и зарегистрированных в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13.02.98 года N 461.
Глава 4. Оформление акта документальной проверки
по соблюдению лицензионных условий лицензиатом
46. Акт документальной проверки состоит из пяти пунктов и должен содержать в себе следующие сведения:
1) в первом пункте должно быть указано:
наименование органа, назначившего проверку;
дата и регистрационный номер контролирующего органа;
фамилия и инициалы должностного лица, проводившего проверку;
наименование и местонахождения проверяемого объекта, РНН;
фамилия, инициалы руководителя проверяемого субъекта;
вид проверки;
срок проведения проверки;
наименования организации, владеющей лицензией, соответствующее наименованию организации, предоставляющей услуги связи по этой лицензии;
наименование филиала организации лицензиата на контролируемой территории, его адрес, телефон и факс;
вид лицензируемой деятельности согласно выданной лицензии и фактически предоставляемой;
территория, на которую распространяется действие лицензии;
номер и дата выдачи лицензии;
срок начала деятельности (по лицензии и фактически);
документы, подтверждающие начало деятельности (акты ввода в эксплуатацию, договора и другие);
2) во втором пункте должны быть указаны:
структура сети с указанием объемных показателей;
виды используемой аппаратуры связи с указанием номеров сертификатов соответствия;
номера свидетельств о регистрации средств, объектов и сооружений в УСИ;
сведения о взаимодействии с другими операторами сетей связи и о наличии лицензий у этих операторов (указываются номера соответствующих лицензий);
метрологическое обеспечение, типы применяемой измерительной аппаратуры, ее достаточность, наличие свидетельств о государственной поверке;

3) үшiншi тармақта көрсетiлуi тиiс:
қызмет көрсетулер ұсынудың басталуы;
лицензия шарттарының, сондай-ақ нормативтi құқықтық кесiмдердің орындалуы;
лицензия шарттарына сәйкес жарна төлеу;
ұсынылатын қызметтердің сапасы үшiн лицензиаттың жауапкершілігi көрсетiлген байланыс қызметiн тұтынушылармен жасасқан қолданыстағы шарттардың бар болуы;
ұсынылатын қызметтер сапасының, қолданып жүрген стандарттардың, нормалардың және ережелердің орындалуы;
техникалық пайдалану және техникалық қауiпсiздiк нормативтерiнiң орындалуы;
арнайы жедел-iздестiру iс-шаралары бөлiгiнде коммутациялық станциялар үшiн байланыс желiлерiне қойылатын талаптардың орындалуы;
РЖС пайдаланатын байланыс желiлерi үшiн РЭҚ қолдану және РЖС пайдалануға арналған рұқсаттардың бар болуы;
лицензиардың директивалық нұсқауларды орындауы.
4) төртiншi тармақта көрсетiлуi тиiс:
лицензия шарттарының орындалуы (орындалмауы) (соңғы жағдайда орындалмаудың нақты тармақтары және себептерi келтiрiлуi және лицензия қызметiн тоқтата тұру, керi шақыру немесе қайта ресiмдеу жөнiндегi БАБ iс-қимылы көрсетiлуi тиiс);
тексеру кезiнде айқындалған кемшiлiктердi жойғаны.
5) бесiншi тармақта негiзi бойынша нұсқамалар құрастырылатын және лицензиаттың мекен жайына ресми түрде жiберiлетiн тұжырымдар көрсетiлуi тиiс.
47. Лицензия қызметiн тоқтата тұруды талап етпейтiн тәртiп бұзулар анықталғанда, лицензиат көрсетiлген кемшiлiктердi жоюға тиiстi уақыт мерзiмi белгiленедi.
5-тарау. Комитет пен БАБ-тың өзара іс-қимылы
48. Почта байланысы, телекоммуникациялар және РЖС пайдалану саласындағы лицензиялық қызметке бақылау жөнiндегi жұмысты талдау үшiн, сондай-ақ БАБ жоспарлы тексерулерiн орындау үшiн мыналар қажет:
1) бекiтiлген жоспарға сәйкес лицензия қызметiне тексеру жүргiзгеннен кейiн, Комитетке 10 күндiк мерзiм iшiнде кесiм көшiрмесiн тапсыру;
2) лицензиат нұсқамада көрсетiлген ескертулердi жойғаннан кейiн, 10 күн iшiнде мiндеттi түрде бұл жөнiнде Комитеттi хабардар етулерi (керi жағдайда, орындалмау себебiн түсiндiруi қажет);
3) ай сайын лицензияланатын қызметтi бақылау жөнiнде Комитетке Почта байланысы, телекоммуникация және радиожиілік спектрiн пайдалану саласында лицензиаттардың лицензия шарттарын сақтауын тексерудi ұйымдастыру (5(Л) қосымша) және радиоэлектрондық құралдар мен радиоспектрдi пайдалану жөнiнде (6(РЖС) қосымша) есеп берулерi көрсетiлген;
4) радиобақылаудың бекiтiлетiн кестесi бойынша, әр тоқсан сайын Комитетке РЖС пайдаланатын ауқымға техникалық радиобақылау бойынша деректер ұсынуы (тоқсаннан кейiнгi айдың бесiнші күнi).
6-тарау. Есепке қою туралы куәлiктердi және лицензия
шарттарының сақталуын тексерулер жөнiндегi құжаттарды
есепке алу, сақтау және тарату

3) в третьем пункте должны быть указаны:
начало предоставления услуг;
выполнение условий лицензий, а также нормативных правовых актов;
оплата взноса согласно условиям лицензии;
наличие действующих договоров с потребителями услуг связи с указанием в них ответственности лицензиата за качество предоставляемых услуг;
выполнение качества предоставляемых услуг, действующих стандартов, норм и правил;
выполнение нормативов технической эксплуатации и техники безопасности;
для коммутационных станций выполнение требований к сети связи в части специальных оперативно-розыскных мероприятий;
для сетей связи, использующих РЧС, наличие разрешений на использование РЧС и эксплуатацию РЭС;
выполнение указаний лицензиара;
4) в четвертом пункте должно быть указано:
выполнение (невыполнение) условий лицензий (в последнем случае должны быть приведены конкретные пункты и причина невыполнения и указаны действия УСИ по приостановлению, отзыву или переоформлению лицензии);
устранение выявленных при проверке недостатков;
5) в пятом пункте должны указываться выводы, на основании которых составляется и официально направляется в адрес лицензиата предписание.
47. При выявлении нарушений, не требующих приостановления действия лицензий, устанавливаются сроки, в течение которых лицензиат должен устранить отмеченные недостатки.
Глава 5. Взаимодействие Комитета и УСИ
48. Для анализа работы по контролю за лицензионной деятельностью в сфере почтовой связи, телекоммуникаций и использования РЧС, а также выполнения плановых проверок УСИ необходимо:
1) в соответствии с утвержденным планом, после проведения проверки лицензионной деятельности в 10-дневный срок, представить в Комитет копию акта;
2) после устранения лицензиатом замечаний, указанных в предписании, в обязательном порядке в 10-дневный срок информировать об этом Комитет;
3) ежемесячно представлять в Комитет отчеты по проверкам соблюдения лицензионных условий лицензиатами в сфере почтовой связи телекоммуникаций и использования радиочастотного спектра (приложение 5(Л) и отчет по надзору за использованием радиочастот и радиоэлектронных средств (приложение 6(РЧС);
4) в соответствии с утверждаемыми графиками радиоконтроля один раз в квартал (пятого числа следующего за кварталом месяца) представлять в Комитет данные по техническому радиоконтролю за используемые диапазоны РЧС.
Глава 6. Учет, хранение и рассылка документов
по проверкам соблюдения лицензионных условий и
свидетельств о поставке на учет

49. Лицензиатты есепке қою туралы БАБ кесiмi және куәлiк типтiк және нақты бөлiктерден тұратын нөмiрi болуы тиiс.
Өз кезегiнде типтiк бөлiк лицензия нөмiрi мен дефис арқылы БАБ облысы кодын қамтиды (7-қосымша). Нақты бөлiктің нөмiрi (типтiктен кейiн бөлшек сызығы арқылы) БАБ ұйғаруы бойынша берiледi.
50. БАБ әрбiр лицензиясы бойынша осы лицензияға қатысты ішiнде барлық құжаттар сақталуы тиiс жеке iс болып ресiмделуi тиiс. Лицензияның жұмысы тоқтатылғаны туралы немесе лицензияға ие ұйымның жойылғаны туралы ресми хабар алғаннан кейiн, бұл iс мұрағатта сақталады.
51. Лицензиат БАБ-тан алынған құжаттар негiзiнде байланыс лицензиаттарын мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiне енгiзiледi. Тiзiлiмге мына жағдайларда өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiледi:
1) заңды тұлғаны қайта тiркегенде;
2) лицензиаттың лицензия шарттарын сақтауына тексерулер жүргiзгенде;
3) ұйым таратылғанда.
Тiзiлiм ЭЕМ жадында электрондық түрде және магнит тасушыларда көшiрмесi түрiнде сақталады.
52. Лицензиат өкiлiне Кесiмнiң бiрiншi данасын беру арнайы тiркеу журналына Кесiм данасын алғандығы туралы алушының тегiн, атын, әкесiнің атын қажет болғанда алушының қызметiн, сондай-ақ алған күнiн көрсете отырып, қолхат беру арқылы жүргiзiлуi тиiс.
53. Лицензиаттың лицензия шарттарын сақтауын тексеру жөнiндегi Кесiмнің екiншi данасы тексерудi жүзеге асыратын БАБ-та лицензияның бүкiл қызметi мерзiмiнде сақталады. Лицензиаттың жазбаша сұрауы бойынша көшiрмесiн алуға рұқсат етiледi.
54. Құжаттамалық тексеру кесiмi (толтыруы бойынша) тек БАБ бастығының жазбаша рұқсатымен және танысқан лицензиат не оның өкiлi журналға қолхат жазып беру арқылы танысу жүргiзiлетiн құжат болып табылады.
55. Лицензиатты есепке қою туралы куәлiктiң екiншi данасы лицензияның бүкiл қызметi мерзiмi iшiнде бақылау жүргiзілетiн БАБ-та сақталады. Қажет болғанда екiншi дананың көшiрмесiн алуға болады. Сондай-ақ лицензиаттың жазбаша сұрауы бойынша көшiрмесiн алуға рұқсат етiледi.
56. Лицензиат өкiлiне куәлiктiң бiрiншi данасын беру арнайы тiркеу журналына куәлiк данасын алғандығы туралы алушының тегiн, атын, әкесiнiң атын және қызметiн, сондай-ақ алған күнiн көрсете отырып, қолхат беру арқылы жүргiзiлуi тиiс.
Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар  министрлігінiң
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі Комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы N 206-П
бұйрығымен бекiтiлген
Почта байланысы, телекоммуникация
және радиожиiлiк спектрiн
пайдалану саласында лицензиаттардың
лицензия шарттарын сақтауын тексерудi
ұйымдастыру ережесiне
1-қосымша
Тексерулер жүргiзуге арналған
техникалық тапсырма
N ____                                   "__"_________ ж.
____________________________________________________________________
(Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi басқарма атауы)
тексеру жүргiзу үшiн________________________________________________
(шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң атауы)
_______ бастап        _______      дейiн _____________________ күнге
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________                              (тексеру мақсаты)
БАБ қызметкерi (-лерiнiң)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Басқарма қызметкерiнiң тегi, қызметi, қызметтiк куәлiк N-i)
____________________________________________________________________
Техникалық тапсырма Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi басқарма
қызметкерi (-лерi) қызметтік куәлiгiн көрсеткен жағдайда рас болып
табылады.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________         ____________________
(Басқарма басшысының тегi)                        (қолы)
Ұзартылу мерзiмi ______ нен _________ дейін ___________ күн
Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар  министрлігінiң
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі Комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы N 206-П
бұйрығымен бекiтiлген
Почта байланысы, телекоммуникация
және радиожиiлiк спектрiн
пайдалану саласында лицензиаттардың
лицензия шарттарын сақтауын тексерудi
ұйымдастыру ережесiне
2-қосымша
ҚҰЖАТТАМАЛЫҚ ТЕКСЕРУ КЕ СІМІ
(екi дана етiлiп құрастырылады)
____________                                   "__"_________ ж.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(кәсiпорынның, ұйымның толық атауы, басшысының аты-жөнi)
____________________________________________________________________
Мына құрамдағы комиссия:____________________________________________
(тексеруге қатысушылардың аты-жөнi, лауазымы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________________ қатысуымен
(ұйым қызметкерi)
жоғарыда көрсетiлген ұйымға тексеру жүргiздi.
Тексеру нәтижесiнде анықталды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
"Таныстым"
____________________       ___________________      ______________
(тексерушiнiң қолы)          (басшының тегi)                (қолы)
Ескерту:  Кесiм нысаны тексеру мәселелерiне қатысты жеке
тармақтармен толықтырылуы мүмкiн.
Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар  министрлігінiң
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі Комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы N 206-П
бұйрығымен бекiтiлген
Почта байланысы, телекоммуникация
және радиожиiлiк спектрiн
пайдалану саласында лицензиаттардың
лицензия шарттарын сақтауын тексерудi
ұйымдастыру ережесiне
3-қосымша
Тәртiп бұзушылықтарды жою туралы нұсқама
(екi дана етiлiп құрастырылады)
_____________ ж.                                  "___"_________ ж.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осы нұсқама
____________________________________________________________________
(Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегі аумақтық басқарманың атауы)
берген  "___"_________ N __ Тапсырмасына сәйкес "___"_________
жүргізілген тексеру негізiнде ______________________________ берiлдi
(кiм берген)
Тексеру нәтижесiнде мынадай тәртiп бұзушылықтар анықталды:
____________________________________________________________________
Тәртiп бұзушылықтар              Анықталған          Жою мерзiмi
бұзушылықтарды жою
жөнiндегі шаралар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Көрсетілген мерзiмде анықталған ескертулердi жоймаған жағдайда,
Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес Сiзге
қатысты шаралар қабылданатын болады.
Берiлдi                                      Алдым
"___"________ ж. __________
(тапсырған күнi) (лауазымы)
____________________                    __________   __________
(тексерушiнiң қолы)                      (қолы)       (Т А.Ә.)
Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар министрлігінiң
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі Комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы N 206-П
бұйрығымен бекiтiлген
Почта байланысы, телекоммуникация
және радиожиiлiк спектрiн
пайдалану саласында лицензиаттардың
лицензия шарттарын сақтауын тексерудi
ұйымдастыру ережесiне
4-қосымша
Нұсқаманың орындалуы жөнiнде
Анықтама
_____________ қ.                                  "___"_________ ж.
____________________________________________________________________
(Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегі басқарма маманының аты-жөнi,
қызметi, тексеру күнi)
____________________________________________________________________
(Шаруашылық субъектiсiнiң аты, басшысының аты-жөнi)
______ "___"______ N ___ берiлген нұсқаманың орындалуы тексерілді
Тексеру барысында мыналар анықталды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
БАБ маманы ___________________             ___________________
(қолы)
Шаруашылық
субъектiсiнiң
Басшысы ___________________                ___________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар  министрлігінiң
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі Комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы N 206-П
бұйрығымен бекiтiлген
Почта байланысы, телекоммуникация
және радиожиiлiк спектрiн
пайдалану саласында лицензиаттардың
лицензия шарттарын сақтауын тексерудi
ұйымдастыру ережесiне
5(Л)- қосымша
Почта байланысы, телекоммуникация және радиожиiлiк спектрiн
пайдалану саласында лицензиаттардың лицензия шарттарын
сақтауын тексеру жөнiнде ай сайынғы
- - - - - - облысы бойынша 2002 ж
ЕСЕП БЕРУI
____________________________________________________________________
NN         Көрсеткiштiң атауы          Есептiк   Жыл     Барлығы
р/н                                    айдағы    басынан
деректер  бастап
деректер
____________________________________________________________________
1   Облыс аумағында иелерiнiң
заңды мекен-жайы бар қызмет
көрсетулер ұсынылатын
тiркелген лицензиялар саны

49. Акт УСИ и свидетельство о постановке на учет лицензиата должны иметь номер, состоящий из типовой и конкретной частей.
В свою очередь, типовая часть Акта и свидетельства должны содержать номер лицензии и через дефис код области УСИ (приложение 7). Номер конкретной части (через дробь после типового) присваивается по усмотрению УСИ.
50. По каждой лицензии УСИ должно быть оформлено отдельное дело, где должны храниться все относящиеся к этой лицензии документы. После получения официального извещения о прекращении действия лицензии или о ликвидации организации, владеющей лицензией, это дело хранится в архиве.
51. Лицензиат вносится в реестр государственной регистрации лицензиатов связи на основании документов, полученных УСИ. В реестр вносятся изменения и дополнения при:
1) перерегистрации юридического лица;
2) проведении проверок соблюдения лицензионных условий лицензиатом;
3) ликвидации организации.
Реестр хранится в электронном виде в памяти ЭВМ и в виде дубликата на магнитном носителе.
52. Выдача первого экземпляра Акта лицензиату либо его представителю должна сопровождаться распиской в специальном регистрационном журнале о получении экземпляра Акта с указанием фамилии, инициалов, при необходимости должности получателя, а также даты получения.
53. Второй экземпляр Акта документальной проверки соблюдения лицензионных условий лицензиатом хранится в УСИ, осуществляющем проверку, в течение всего срока действия лицензии. Допускается снятие копий по письменному запросу лицензиата.
54. Акт документальной проверки (по заполнении) является документом, ознакомление с которым может производиться только по письменному разрешению начальника УСИ и с распиской ознакомившегося в журнале лицензиатом либо его представителем.
55. Второй экземпляр свидетельства о постановке на учет лицензиата хранится в УСИ, осуществляющем контроль, в течение всего срока действия лицензии. При необходимости со второго экземпляра может быть снята копия. Допускается также снятие копий по письменному запросу лицензиата.
56. Выдача первого экземпляра свидетельства лицензиату либо его представителю должна сопровождаться распиской в специальном регистрационном журнале о получении экземпляра свидетельства с указанием фамилии, инициалов и должность получателя, а также даты получения.
Приложение 1
к Правилам организации проверок
соблюдения лицензионных условий
лицензиатами в сфере почтовой связи и
использования радиочастотного спектра,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 206-П
Техническое задание на проведение проверки
N___________                              "_____" _____________200_ г.
___________________________________________________________________________
(наименование Управления по связи и информатизации)
направляет для проведения проверки_________________________________________
(наименование хозяйствующего субъекта)
___________________________________________________________________________
с _____________ по ___________________ на _________________ дней
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(цель проверки)
работника(-ов) Управления по связи и информатизации________________________
___________________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, N служебных удостоверений работников Управления)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Задание действительно при предъявлении служебного удостоверения работником(-ами) Управления по связи и информатизации.
____________________________________        ____________________
(Ф.И.О., руководителя Управления ТК)             (подпись)
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам организации проверок
соблюдения лицензионных условий
лицензиатами в сфере почтовой связи и
использования радиочастотного спектра,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 206-П
Акт документальной проверки
(составляется в двух экземплярах)
______________________                        "_____" ____________ г.
___________________________________________________________________________
(полное наименование предприятия, организации, Ф.И.О. руководителя)
___________________________________________________________________________
Комиссия в составе:________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, участвующих в проверке)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
с участием_________________________________________________________________
(работник организации)
провели проверку вышеуказанной организации.
В результате проверки установлено :
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
________________________________________________________________
"Ознакомлен"
______________________       _____________________ / _______________
(подпись проверяющего)       (Ф.И.О. руководителя)      (подпись)
Примечание: Форма акта может быть дополнена отдельными пунктами, касающимися вопросов проверки.
_________________________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам организации проверок
соблюдения лицензионных условий
лицензиатами в сфере почтовой связи и
использования радиочастотного спектра,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 206-П
Предписание об устранении нарушений
(составляется в двух экземплярах)
г. _______________                         "______" _______________ г.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
настоящее Предписание выдано_______________________________________________
(кем выдано)
___________________________________________________________________________
на основании проведенной проверки от "____" ____________________ г.,
согласно Заданию на проведение проверки N _____ от "_____" ____________ г.,
выданного__________________________________________________________________
(наименование территориального Управления по связи и
______________________________________
информатизации)
в результате которой выявлены нарушения.
___________________________________________________________________________
Нарушения       |      Меры по устранению     |    Срок устранения
|     выявленных нарушений    |
_____________________|_____________________________|_______________________
_____________________|_____________________________|_______________________
_____________________|_____________________________|_______________________
_____________________|_____________________________|_______________________
В случае неустранения выявленных замечаний в указанные сроки, к Вам
будут приняты меры, согласно действующему законодательству Республики
Казахстан.
Выдал                                    Получил
"_____" __________/ г. ______________
(дата вручения)       (должность)
________________________            ________________/ _________________
(подпись проверяющего)                (подпись)          (Ф.И.О.)
__________________________________________________________________________
Приложение 4
к Правилам организации проверок
соблюдения лицензионных условий
лицензиатами в сфере почтовой связи и
использования радиочастотного спектра,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 206-П
Справка
об исполнении предписания
г.__________________                           "______" ___________ г.
Мною___________________________________________________________________
(Ф.И.О. специалиста, должность, наименование Управления
___________________________________________________________________________
по связи и информатизации, дата проверки)
Проведена проверка исполнения предписания N _____ от "_____" _________
выданное___________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя, наименование хозяйствующего субъекта)
В ходе проверки установлено, что ____________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Специалист УСИ          _________________      __________________
(подпись)
Руководитель            _________________      __________________
хозяйствующего субъекта                            (подпись)
___________________________________________________________________________
Приложение 5(л)
к Правилам организации проверок
соблюдения лицензионных условий
лицензиатами в сфере почтовой связи и
использования радиочастотного спектра,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 206-П
Отчет
По проверкам соблюдения лицензионных условий
лицензиатами в сфере почтовой связи
телекоммуникаций и использования радиочастотного
спектра
_____________________области
за ______________ 200 __ г.
___________________________________________________________________________
NN   |    Наименование показателя   |За отчетный месяц|С начала года|Всего
п/п  |                              |                 |             |
_____|______________________________|_________________|_____________|______
1.    Количество зарегистрированных
лицензий, владельцы которых
имеют юридический адрес на
территории области:

1.1  Оның iшiнде есептi құрастыру
сәтiнде қызмет көрсетушiлер
2   Басқа облыс аумағында
иелерiнiң заңды мекен-жайы
бар қызмет көрсетулер
ұсынылатын тiркелген
лицензиялар саны
2.1  Оның iшiнде есептi құрастыру
сәтiнде қызмет көрсетушілер
3   Байланыс және ақпараттандыру
жөнiндегi Комитетке жiберiлген
құжаттардың пакет саны:
3.1  Лицензия алу үшiн
3.2  РЖС рұқсат алу үшiн
4   Операторлардың лицензияланатын
қызметтерiн тексерулер саны
5   Анықталған тәртіп
бұзушылықтар (ақаулар):
5.1  Лицензиясыз қызмет
көрсетушілер
5.2  Радиожиілік спектрін РЖС
арналған рұқсатсыз
пайдаланушылар
5.3  Сертификатталмаған
жабдықтарды пайдаланушылар
5.4  Жабдықтарды техникалық
пайдалануда МЕСТ, ТҚЕ
бұзған, құжаттық деректерден
және нормативтерден
ауытқыған жағдайлар саны
5.5  Тәртiп бұзудың басқа түрлерi
7   Қолданылған шаралар:
7.1  Жүргiзiлген тексерулердiң
деректерi бойынша берiлген
нұсқамалар саны
7.2  Салынған айыппұлдар саны
7.2.1 Салынған айыппұл сомасы
8   Анықталған тәртiп
бұзушылықтардың жалпы саны
8.1  Тәртiп бұзушылықты
жойғандар саны
8.2  Бақылауда тұрған тәртiп
бұзушылар саны
____________________________________________________________________
________ облысы бойынша БАБ бастығы   Тегi, аты-жөнi
Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар  министрлігінiң
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі Комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы N 206-П
бұйрығымен бекiтiлген
Почта байланысы, телекоммуникация
және радиожиiлiк спектрiн
пайдалану саласында лицензиаттардың
лицензия шарттарын сақтауын тексерудi
ұйымдастыру ережесiне
6 (РЖС) 4-қосымша
Радиожиiлiктi және радиоэлектрондық
құралдарды пайдалануды қадағалау жөнiнде
- - - - - - облысы бойынша 2002 ж
ЕСЕП БЕРУI
____________________________________________________________________
NN         Көрсеткiштiң атауы            Есептiк     Жыл    Барлығы
айдағы    басынан
деректер  бастап
деректер
____________________________________________________________________
1   Есепте тұрған
радиоэлектрондық құралдар
саны
2   РЭҚ пайдалануға берілген
рұқсаттар саны
3   Қазақстан Республикасына
РЭҚ әкелуге арналған
рұқсаттар саны
4   Тiркелген жоғары жиілікті
құралдар саны
5   Зерттелген радиожелiлер саны
6   Анықталған тәртiп бұзушылар
6.1  Рұқсат құжаттарынсыз
радиожиiлiк спектрiн
пайдаланушылар
6.2  Сертификатталмаған
жабдықтарды пайдаланушылар
6.3  Қазақстан Республикасы
аумағына РЭҚ шетелден әкелу
тәртiбiн бұзу

1.1   Из них предоставляющие услуги
на момент составления отчета
2     Количество зарегистрированных
лицензий, владельцы которых
имеют юридический адрес на
территории других областей:
2.1   Из них предоставляющие услуги
на момент составления отчета
3     Количество  пакетов документов,
направленных в Комитет по
связи и информатизации:
3.1   На получение лицензии
3.2   На получение разрешения на РЧС
4     Количество проведенных
проверок лицензируемой
деятельности операторов
5     Выявленные нарушения:
5.1   Предоставление услуг без
лицензии
5.2   Использование радиочастотного
спектра без разрешения на РЧС
5.3   Использование несертифициро-
ванного оборудования
5.4   Количество случаев
осуществления технической
эксплуатации оборудования с
нарушениями ГОСТ, ПТЭ,
отклонением от паспортных
данных и нормативов
5.5   Другие виды нарушений
7     Принятые меры:
7.1   Количество выданных
предписаний, по материалам
проведенных проверок
7.2   Количество наложенных штрафов
7.2.1 Сумма наложенных штрафов
8     Общее количество выявленных
нарушений
8.1   Количество устраненных
нарушений
8.2   Количество нарушений,
находящихся на контроле
___________________________________________________________________________
Начальник УСИ по_______________области                Ф.И.О.
___________________________________________________________________________
Приложение 6 (РЧС)
к Правилам организации проверок
соблюдения лицензионных условий
лицензиатами в сфере почтовой связи и
использования радиочастотного спектра,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 206-П
Отчет
по надзору за использованием радиочастот
и радиоэлектронных средств
______________________________области
за _____________ 200__ г.
___________________________________________________________________________
NN   |    Наименование показателя   |За отчетный месяц|С начала года|Всего
п/п  |                              |                 |             |
_____|______________________________|_________________|_____________|______
1     Количество радиоэлектронных
средств, состоящих на учете
2     Количество выданных разрешений
на эксплуатацию РЭС
3     Количество выданных разрешений
на ввоз РЭС в Республику
Казахстан
4     Количество зарегистрированных
высокочастотных устройств
5     Количество обследованных
радиосетей
6     Выявленные нарушения:
6.1   Использование радиочастотного
спектра без разрешительных
документов
6.2   Использование несертифициро-
ванного оборудования
6.3   Нарушения порядка ввоза РЭС
из-за границы на территорию
Республики Казахстан

6.4  Басқа тәртiп бұзушылықтар
7   Қолданылған iс-шаралар:
7.1  Жүргiзiлген тексерулердiң
деректерi бойынша берiлген
нұсқамалар саны
7.2  Салынған айыппұл саны
7.3  Салынған айыппұл сомасы
8   Тәртiп бұзушылықтардың
жалпы саны
8.1  Тәртiп бұзушылықты
жойғандар саны
8.2  Бақылауда тұрған тәртiп
бұзушылар саны
_____________________________________________________________________________
облысы бойынша БАБ бастығы   Тегi, аты-жөнi
Қазақстан Республикасы Көлiк
және коммуникациялар  министрлігінiң
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі Комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы N 206-П
бұйрығымен бекiтiлген
Почта байланысы, телекоммуникация
және радиожиiлiк спектрiн
пайдалану саласында лицензиаттардың
лицензия шарттарын сақтауын тексерудi
ұйымдастыру ережесiне
7-қосымша
Қазақстан Республикасының
әкiмшiлiк-аумақтық бөлiктерiнiң
объектiлердi белгiлеу жүйесiндегi
кодалар
____________________________________________________________________
Код N-і                           Аумақ
____________________________________________________________________                  900                    Қазақстан Республикасы
901                         Астана қаласы
902                         Ақмола облысы
904                         Ақтөбе облысы
907                         Алматы облысы
910                         Алматы қаласы
915                         Атырау облысы
917                    Шығыс Қазақстан облысы
919                         Жамбыл облысы
926                    Батыс Қазақстан облысы
930                       Қарағанды облысы
933                       Қызылорда облысы
937                       Қостанай облысы
943                       Маңғыстау облысы
945                       Павлодар облысы
948                    Солтүстiк Қазақстан облысы
958                     Оңтүстiк Қазақстан облысы
____________________________________________________________________

6.4   Другие нарушения
7.    Принятые меры:
7.1   Количество выданных
предписаний по материалам
проверок
7.2   Количество наложенных штрафов
7.3   Сумма наложенных штрафов
8.    Общее количество нарушений
8.1   Количество устраненных
нарушений
8.2   Количество нарушений,
находящихся на контроле
___________________________________________________________________________
Начальник УСИ по ____________области               (подпись)
___________________________________________________________________________
Приложение 7
к Правилам организации проверок
соблюдения лицензионных условий
лицензиатами в сфере почтовой связи и
использования радиочастотного спектра,
утвержденных приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 206-П
Коды в системе обозначения объектов
административно-территориального деления
Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
N кода         |                    Территория
______________________|____________________________________________________
900                           Республика Казахстан
901                           Город Астана
902                           Акмолинская область
904                           Актюбинская область
907                           Алматинская область
910                           Город Алматы
915                           Атырауская область
917                           Восточно-Казахстанская область
919                           Жамбылская область
926                           Западно-Казахстанская область
930                           Карагандинская область
933                           Кызылординская область
937                           Костанайская область
943                           Мангистауская область
945                           Павлодарская область
948                           Северо-Казахстанская область
958                           Южно-Казахстанская область
___________________________________________________________________________