"Қазақстан Республикасы Табиғи монополия субъектiлерiнiң мемлекеттiк тiркелiмiн қалыптастырудың және жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi төрағасының 1998 жылғы 19 тамыздағы N 03-5-НҚ бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2002 жылғы 11 қыркүйектегі N 186 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 11 қазанда тіркелді. Тіркеу N 2009. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 26 ақпандағы N 57-ОД бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi Заңы  13-бабының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 қарашадағы N 1713 қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi туралы ереженiң 17-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Табиғи монополия субъектiлерiнiң мемлекеттiк тiркелiмiн қалыптастырудың және жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi төрағасының 1998 жылғы 19 тамыздағы N 03-5-НҚ бұйрығына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
"Қазақстан Республикасы Табиғи монополия субъектiлерiнiң мемлекеттiк тiркелiмiн қалыптастырудың және жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi төрағасының 1998 жылғы 19 тамыздағы N 03-5-НҚ бұйрығының тақырыбынан, 1 және 2-тармақтарынан "Табиғи" деген сөздiң алдындағы "Қазақстан Республикасы" деген сөздерi алынып тасталсын;
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Табиғи монополия субъектiлерiнiң мемлекеттiк тiркелiмiн қалыптастырудың және жүргiзудiң ережесiнде:
тақырыбындағы "Қазақстан Республикасының" деген сөздер алынып
тасталсын;
1-тармақтағы "дамыту" деген сөз алынып тасталсын;
2-тармақтағы "Қазақстан Республикасының" деген сөздер алынып
тасталсын;
3-тармақта "саласында" деген сөз "жағдайларында" деген сөзбен
ауыстырылсын;
5-тармақтың бесiншi абзацындағы "темiр жол магистральдарын пайдалану" деген сөздер "магистральды темiр жол торабының қызметтерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақ алынып тасталсын;
9-тармақтың бiрiншi сөйлемi алынып тасталсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 августа 1998 года N 03-5 ОД "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного регистра субъектов естественной монополии Республики Казахстан"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 11 сентября 2002 года N 186-ОД. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 11 октября 2002 г. N 2009. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 26 февраля 2003 года N 57-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 26.02.2003 N 57-ОД.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" и подпунктом 1) пункта 17 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 1713, приказываю:
1. Внести в приказ Председателя Комитета Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 августа 1998 года N 03-5 ОД "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного регистра субъектов естественной монополии Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в заголовке и пунктах 1 и 2 приказа Председателя Комитета Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 августа 1998 года N 03-5 ОД "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного регистра субъектов естественной монополии Республики Казахстан" после слова "монополии" слова "Республики Казахстан" исключить;
в Правилах формирования и ведения Государственного регистра субъектов естественной монополии Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в заголовке слова "Республики Казахстан" исключить;
в пункте 1 слово "развитии" исключить;
в пункте 2 слова "Республики Казахстан" исключить;
в пункте 3 слово "сфере" заменить словом "условиях";
в абзаце пятом пункта 5 слова "эксплуатация железнодорожных магистралей" заменить словами "услуги магистральной железнодорожной сети";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Регистр формируют и ведут антимонопольные органы.";
пункт 8 исключить;
предложение первое пункта 9 исключить;
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Тiркелiмнiң республикалық бөлiмiн орталық монополияға қарсы орган қалыптастырады және жүргiзедi.
Тiркелiмнiң республикалық бөлiмi қызметiн шекаралары бiр облыстың шегiнен тыс шығатын рынокта жүзеге асыратын табиғи
монополия субъектiлерiн қамтиды.
Тiркелiмнiң республикалық бөлiмiне қажеттiгiне қарай орталық монополияға қарсы орган басқа да табиғи монополия субъектiлерiн
енгiзуi мүмкiн.";
11-тармақта:
"Уәкiлеттi" деген сөз "монополияға қарсы" деген сөздермен
ауыстырылсын;
"табиғи монополия саласына жатқызылған қызмет түрлерi" деген
сөздер "қызмет" деген сөзбен ауыстырылсын;
12-тармақта:
"Республикалық Уәкiлеттi" деген сөздер "орталық монополияға қарсы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бiрiншi абзацта "және қаулымен ресiмделедi" деген сөздер алынып тасталсын;
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Тiркелiмнiң жергiлiктi бөлiмiне енгiзудi және одан шығаруды табиғи монополия саласына жатқызылған қызметтер рыногының жай-күйi туралы шешiмнiң негiзiнде аумақтық монополияға қарсы органдар жүргiзедi және орталық монополияға қарсы органды хабардар ете отырып, ресiмдейдi.";
13-тармақтың төртiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"- белгiлi бiр табиғи монополия саласына жатқызылған қызметтер рыногы мен түрлерi жай-күйiнiң өзгеруi;";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Монополияға қарсы орган табиғи монополия субъектiсiнiң
Тiркелiмге енгiзiлгенi (шығарылғаны) туралы шешiм қабылданғаннан кейiнгi он күн мерзiмде ол туралы осы табиғи монополия субъектiсiн хабардар етуге мiндеттi.";
15-тармақта "Уәкiлеттi" деген сөз "монополияға қарсы" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақта "Уәкiлеттi органның қаулылары" деген сөздер "монополияға қарсы органның шешiмдерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақта:
бiрiншi абзац алынып тасталсын;
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Тiркелiмге енгiзiлген табиғи монополия субъектiсi:";
1) және 2) тармақшалардағы "Уәкiлеттi" деген сөз тиiсiнше
"монополияға қарсы" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-тармақта "Уәкiлеттi орган атынан мемлекет" деген сөздер "монополияға қарсы орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақта:
екiншi абзацтағы "Уәкiлеттi органға өтiнiшпен" деген сөздер "оны Тiркелiмге енгiзген монополияға қарсы органға арызбен" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацта "Уәкiлеттi" деген сөз "монополияға қарсы" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Жиынтық талдау және аумақтық бөлiмшелердiң қызметiн үйлестiру департаментi (С.А.Ержанова) және Заңнама және тұрғын үй-коммуналдық қатынастарды реттеу департаментi (А.Т.Рахымжанов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.

"10. Республиканский раздел Регистра формирует и ведет
центральный антимонопольный орган.
Республиканский раздел Регистра включает субъекты естественной монополии, осуществляющие деятельность на рынке, границы которого выходят за пределы одной области.
В Республиканский раздел Регистра при необходимости могут быть включены центральным антимонопольным органом другие субъекты естественной монополии.";
в пункте 11:
слово "Уполномоченными" заменить словом "антимонопольными";
слова "виды деятельности, отнесенные к сфере естественной монополии," заменить словом "деятельность";
в пункте 12:
слова "Республиканским Уполномоченным", "Республиканского Уполномоченного" заменить соответственно словами "центральным антимонопольным", "центрального антимонопольного";
в абзаце первом слова ", и оформляется постановлением" исключить;
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Включение и исключение из местного раздела Регистра производится на основании заключения о состоянии рынка услуг, относящихся к сфере естественной монополии, территориальными антимонопольными органами и оформляется с уведомлением центрального антимонопольного органа.";
абзац четвертый пункта 13 изложить в следующей редакции:
"- изменения состояния рынка и видов услуг, отнесенных к определенной сфере естественной монополии;";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Антимонопольный орган в десятидневный срок после принятия решения о включении (исключении) субъекта естественной монополии в Регистр обязан уведомить об этом данного субъекта естественной монополии.";
в пункте 15 слово "Уполномоченным" заменить словом "антимонопольным";
в пункте 16 слова "постановления Уполномоченного" заменить словами "решения антимонопольного";
в пункте 17:
абзац первый исключить;
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Субъект естественной монополии, включенный в Регистр обязан:";
в подпунктах 1) и 2) слова "Уполномоченный" заменить соответственно словами "антимонопольный";
в пункте 18 слова "государством в лице Уполномоченного органа" заменить словами "антимонопольным органом";
в пункте 19:
в абзаце втором слова "Уполномоченный орган с просьбой" заменить словами "в антимонопольный орган, включивший его в Регистр, с заявлением";
в абзаце третьем слово "Уполномоченного" заменить словом "антимонопольного".
2. Департаменту сводного анализа и координации деятельности региональных подразделений (Ержанова С.А.) и Департаменту законодательства и регулирования жилищно-коммунальных отношений (Рахимжанов А.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Әкiмшiлiк жұмысы департаментi (Б.Б.Досан):
1) осы бұйрықты тiркелгеннен кейiн ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсiн;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты құрылымдық бөлiмшелерiнiң және аумақтық органдарының назарына жеткiзсiн.
4. Осы бұйрық жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төраға

3. Департаменту административной работы (Досан Б.Б.):
1) после регистрации обеспечить опубликование настоящего приказа в официальных средствах массовой информации;
2) довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений центрального аппарата и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня опубликования.
Председатель