Тұтыну, қамтамасыз ету нормативтерін бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комитеті төрағасының 2002 жылғы 22 қарашадағы N 126 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 25 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2057. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 114 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010.03.19 № 114 Бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережесінің 4-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тұтыну, қамтамасыз ету нормативтерін бекіту жөніндегі нұсқаулығы бекітілсін.
2. Осы Бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген кезден бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Осы Бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті
төрағасының
2002 жылғы 22 қарашадағы
N 126 бұйрығымен
бекітілген
Прекурсорларды тұтыну, қамтамасыз ету нормативтерін бекіту жөніндегі нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Біріккен Ұлттар Ұйымының "Есірткі құралдары туралы" 1961 жылғы, "Психотроптық заттар туралы" 1971 жылғы, "Есірткі құралдары мен психотроптық заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес туралы" 1988 жылғы Конвенцияларына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693 қаулысымен бекітілген "Есірткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" 1998 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасындағы есірткі, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру Ережелеріне сәйкес әзірленді.
2. Осы Нұсқаулық прекурсорларды тұтыну мен қамтамасыз ету нормативтерін есептеуді, ресімдеуді және бекітуді қоса алғанда, Қазақстан Республикасындағы прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруды ретке келтіру мақсатында даярланды.
3. Осы Нұсқаулықта мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелу және әкету-есірткіні, психотроптық заттар мен прекурсорларды бір мемлекеттен екінші мемлекетке ауыстыру;

Об утверждении Инструкции по утверждению нормативов потребления и обеспечения прекурсорами
Приказ Председателя Комитета по борьбе с наркоманией и наркобизнесом Министерства юстиции Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года № 126. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2002 года № 2057. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 114
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 19.03.2010 № 114 (порядок введения в действие см. п. 5).
В целях реализации пункта 4 Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693, приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по утверждению нормативов потребления и обеспечения прекурсорами.
2. Настоящий Приказ вводится в действие с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего Приказа оставляю за собой.
Председатель
Утверждена
Приказом Председателя
Комитета по борьбе с
наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 22 ноября 2002 г. N 126
Инструкция
по утверждению нормативов потребления,
обеспечения прекурсорами Глава 1.Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Конвенциями Организаций Объединенных Наций "О наркотических средствах" 1961 года, "О психотропных веществах" 1971 года, "О борьбе против незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ" 1988 года, Законом Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" от 10 июля 1998 года, Правилами осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693.
2. Настоящая Инструкция подготовлена в целях упорядочения осуществления государственного контроля в сфере оборота прекурсоров в Республике Казахстан, включая расчет, утверждение и оформление нормативов потребления и обеспечения прекурсорами.
3. В настоящей Инструкции используются следующие основные понятия:
1) ввоз и вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров - перемещение наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров из одного государства в другое государство;

2) прекурсорлармен қамтамасыз ету нормативі - сәйкес қызмет түрін жүзеге асыратын нақты заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасының аумағында сатуға рұқсат етілген прекурсорлар көлемі;
3) прекурсорларды тұтыну нормативі - сатуды қоспағанда, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) берген, мемлекеттік лицензияға және оған қосымшаларға сәйкес прекурсорлар айналымы саласындағы заңды тұлғалардың қызметін жүзеге асыру үшін қажет және рұқсат етілген прекурсорлар көлемі; Қараныз P040000260
4) прекурсорлар - Қазақстан Республикасының заңнамасына, сонымен қатар 1988 жылғы Есірткі мен психотроптық заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес туралы БҰҰ Конвенциясына сәйкес тексерілуге тиіс есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар тізіміне енгізілген, есірткі құралдары мен психотроптық заттарды өндіру, жасау, өңдеу кезінде пайдаланылатын заттар;
5) Қазақстан Республикасында бақылануға тиіс есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар тізімі (бұдан әрі - тізім) - Қазақстан Республикасында бақылануға тиіс, халықаралық конвенциялардың негізінде номерленген және тиісті кестелер мен тізімдерге біріктірілген есірткінің, психотроптық заттардың және прекурсорлардың "Есірткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шілдедегі N 279 Заңымен бекітілген тізбесі;
6) тұтынушы заңды тұлғалар - меншік нысанына тәуелсіз, Комитет берген мемлекеттік лицензияда бекітілген қызмет түрлерінің бірі прекурсорларды пайдалану, өндіру, не өңдеу болып табылатын заңды тұлғалар;
7) сатушы заңды тұлғалар - меншік нысанына тәуелсіз, Комитет берген мемлекеттік лицензияда бекітілген қызмет түрлерінің бірі прекурсорларды сату болып табылатын заңды тұлғалар.
2-тарау. Прекурсорларды тұтыну және қамтамасыз ету нормативтерін бекітуге құжаттарды ұсыну және қарау, сондай-ақ сәйкес нормативтерді бекіту
4. Жыл сайын Комитет тұтынушы заңды тұлғалар үшін келесі күнтізбелік жылға прекурсорларды тұтыну нормативін бекітеді, оған сәйкес осы Нұсқаулықта белгіленген мемлекеттік лицензияға қосымша беріледі.
5. Жыл сайын Комитет сатушы заңды тұлғалар үшін келесі жылға прекурсорларды қамтамасыз ету нормативін бекітеді, оған сәйкес күнтізбелік осы Нұсқаулыққа сәйкес мемлекеттік лицензияға қосымша беріледі.

2) норматив обеспечения прекурсорами - количество прекурсоров, разрешенное для реализации на территории Республики Казахстан конкретным юридическим лицам, осуществляющим соответствующий вид деятельности;
3) норматив потребления прекурсоров - количество прекурсоров необходимое и разрешенное для осуществления деятельности юридических лиц в сфере оборота прекурсоров, в соответствии с государственной лицензией и приложения к ней, выдаваемых Комитетом по борьбе с наркоманией и наркобизнесом Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) за исключением реализации; см. P040000260
4) прекурсоры - вещества, используемые при производстве, изготовлении, переработке наркотических средств и психотропных веществ, включенные в Список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе Конвенцией ООН о борьбе против незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ 1988 года;
5) список наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан (далее - Список), - перечень подлежащих контролю в Республике Казахстан наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, пронумерованных и объединенных в соответствующие таблицы и списки на основе международных Конвенций и утвержденный Законом Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими", N 279 от 10.07.1998 г.;
6) юридические лица-потребители - юридические лица независимо от формы собственности, у которых одним из видов деятельности, закрепленным в государственной лицензии, выданной Комитетом, являются использование, производство либо переработка прекурсоров;
7) юридические лица-реализаторы - юридические лица независимо от формы собственности, у которых одним из видов деятельности, закрепленным в государственной лицензии, выданной Комитетом, является реализация прекурсоров.
Глава 2. Представление и рассмотрение документов на
утверждение нормативов потребления и обеспечения
прекурсорами, а также утверждение
соответствующих нормативов
4. Для юридических лиц-потребителей Комитетом ежегодно утверждается норматив потребления прекурсоров на предстоящий календарный год, в соответствии с которым выдается приложение к государственной лицензии, в порядке, установленном настоящей Инструкцией.
5. Для юридических лиц-реализаторов Комитетом ежегодно утверждается норматив обеспечения прекурсоров на предстоящий календарный год, в соответствии, с которым выдается приложение к государственной лицензии, в порядке, установленном настоящей Инструкцией.

6. Тұтынушы заңды тұлғалар ағымдағы жылғы сәуірдің біріне дейін Комитетке прекурсорларды тұтыну нормативін бекітуге келесі күнтізбелік жылға өтінімдер беруге тиіс.
Прекурсорларды тұтыну нормативін бекітуге өтінім еркін нысанда ұсынылады және өзіне негіздемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес, заңды тұлға туралы деректерді, заңды тұлғаның келесі жылғы қызметі үшін қажетті прекурсорлардың атауы мен санын және мәлімделген прекурсорлар көлемінің есеп-негіздемесін қамтуға тиіс.
7. Комитет заңды тұлғалар ұсынған прекурсорларды тұтыну нормативтері өтінімдерінің негізділігін тексереді, бекітуге берілген прекурсорларды тұтыну нормативтерін біріктіреді және мемлекеттік квотаны бекіту үшін Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.
8. Қазақстан Республикасының Үкіметі алдағы күнтізбелік жылға арналған Қазақстан Республикасының прекурсорларға қажеттілік нормасын - мемлекеттік квотаны бекітеді, оған сәйкес Комитет заңды тұлғалар үшін прекурсорларды тұтыну және прекурсорлармен қамтамасыз ету нормативтерін бекітеді.
9. Прекурсорларды сатуды жүзеге асырушы заңды тұлғалар ағымдағы жылдың 1-қазанынан 1-қарашасына дейінгі кезеңде Комитетке прекурсорлармен қамтамасыз ету нормативтерін бекіту және келесі күнтізбелік жылға мемлекеттік лицензияға қосымша алу үшін құжаттар пакетін ұсынуға тиіс.
10. Прекурсорларды тұтынушы заңды тұлғалар ағымдағы жылдың 1-қарашасынан 1-желтоқсанына дейінгі кезеңде Комитетке прекурсорларды қамтамасыз ету нормативтерін бекіту және келесі күнтізбелік жылға мемлекеттік лицензияға қосымша алу үшін құжаттар жиынтығын ұсынуға тиіс.
11. Сонымен бір уақытта тұтынушы және сатушы болып табылатын заңды тұлға Комитетке прекурсорлармен қамтамасыз ету, прекурсорларды тұтыну нормативтерін бекіту және келесі күнтізбелік жылға мемлекеттік лицензияға қосымша алу үшін осы Нұсқаулықтың 9-тармағында көзделген тәртіппен құжаттар пакетін ұсынады.
12. Алдағы жылға прекурсорларды тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативін бекітуге арналған құжаттар пакеті мынадай құжаттарды қамтиды:
1) прекурсорларды тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативін бекітуге, лицензияға қосымша алуға өтінішті (1-қосымша);
2) прекурсорларды тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативінің мәлімделген көлемі және Комитет үшін басқа да қажет ақпарат тиісті нысан бойынша құжатта көрсетіледі (2, 3-қосымшалар);
прекурсорларды тұтыну нормативінің мәлімделген көлеміне осы көлемнің еркін нысанда жасалатын есеп-негіздемесі қоса беріледі;
прекурсорларды тұтыну нормативінің мәлімдеген көлеміне осы көлемнің еркін нысанда жасалған есеп - негіздемесі қоса беріледі;

6. Юридические лица-потребители до 1 апреля текущего года должны представить в Комитет заявки на утверждение норматива потребления прекурсоров на следующий календарный год.
Заявка на утверждение норматива потребления прекурсоров представляется в свободной форме и должна в себя включать, данные о юридическом лице, согласно свидетельства о государственной регистрации, наименование и количество прекурсоров необходимое для деятельности юридического лица в следующем году и расчет-обоснование заявленного объема прекурсоров.
7. Комитет проверяет обоснованность заявок нормативов потребления прекурсоров, представленных юридическими лицами, сводит заявленные на утверждение нормативы потребления прекурсоров и вносит в Правительство Республики Казахстан для утверждения государственной квоты.
8. Правительство Республики Казахстан утверждает государственную квоту - норму потребности Республики Казахстан в прекурсорах на предстоящий календарный год, в соответствии с которой, Комитетом утверждаются нормативы потребления прекурсоров и обеспечения прекурсорами для юридических лиц.
9. Юридические лица, осуществляющие реализацию прекурсоров должны представить в Комитет пакет документов для утверждения нормативов обеспечения прекурсорами и получения приложения к государственной лицензии на следующий календарный год, в период с 1 октября по 1 ноября текущего года.
10. Юридические лица-потребители должны представить в Комитет пакет документов для утверждения нормативов потребления прекурсоров  и получения приложения к государственной лицензии на следующий календарный год, в период с 1 ноября по 1 декабря текущего года.
11. Юридическое лицо, являющееся одновременно и потребителем и реализатором, представляет в Комитет пакет документов для утверждения нормативов обеспечения прекурсорами, потребления прекурсоров и получения приложения к государственной лицензии на следующий календарный год в порядке, предусмотренном в пункте 9 настоящей Инструкции.
12. Пакет документов для утверждения норматива потребления и (или) обеспечения прекурсорами на предстоящий год включает в себя следующие документы:
1) заявление на утверждение норматива потребления и (или) обеспечения прекурсорами, на выдачу приложения к лицензии (Приложение 1);
к заявлениям на утверждение норматива потребления прекурсоров прилагаются копии договоров с поставщиками, к заявлениям на утверждение норматива обеспечения соответственно прилагаются копии договоров с потребителями;
2) заявленный объем норматива потребления и (или) обеспечения и другая необходимая для Комитета информация, указывается в документе по соответствующей форме (Приложения 2, 3);
к заявленному объему норматива потребления прекурсоров прилагается расчет-обоснование заявленного объема прекурсоров, составляемый в свободной форме.

3) көзделген нысанда ұсынылған қатаң бақылануға тиіс прекурсорлардың айналымы туралы есебін (4-қосымша) қамтуға тиіс.
13. Комитет ұсынылған құжаттардың осы Нұсқаулықтың 11-тармағына сәйкестігін, прекурсорларды тұтыну және олармен қамтамасыз ету нормативтерінде заңды тұлғалар мәлімдеген көлемдердің негізділігін, сондай-ақ осы көлемдердің жеткізушілер мен (немесе) тұтынушылардың шарттарына сәйкестігін тексерді.
14. Прекурсорларды тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативтері нақты өтініш беруші - заңды тұлғалар үшін ұсынылған құжаттардың барлық қажетті талаптарға сәйкес келген жағдайда Комитет төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
15. Алдағы күнтізбелік жылға қамтамасыз ету нормативтерінің бекітілген көлемдерін көрсете отырып, прекурсорлар айналымы саласындағы қызметке мемлекеттік лицензияға қосымшаны Комитет прекурсорларды сатуды жүзеге асырушы заңды тұлғаларға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей береді.
16. Алдағы күнтізбелік жылға тұтыну нормативтерінің бекітілген көлемдерін көрсете отырып, прекурсорлар айналымы саласындағы қызметке мемлекеттік лицензияға қосымшаны Комитет тұтынушы заңды тұлғаларға ағымдағы жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірмей береді.
17. Осы Нұсқаулықтың 12-тармағына сай Комитет мәлімделген тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативтерін бекітуден бас тартқаны туралы теріс шешім қабылдаған жағдайда ұсынылған құжаттарды қарағаннан кейін заңды тұлғаларға хабарлайды.
18. Заңды тұлға бекітілген тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативін өзгертуді қажет деп есептеуіне байланысты жағдайлар туындағанда, ол Комитетке тиісті нормативті өзгертуге өтініш және осындай қажеттілік негіздемесі бар түсіндірме хат ұсынады (5, 6-Қосымша).
19. Бекітілген тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативтерін өзгертуге заңды тұлға ұсынған құжаттарды Комитет олар берілген күннен бастап екі апта мерзімде қарайды.
20. Комитет өтініш беруші-заңды тұлға үшін прекурсорларды тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативін өзгерту туралы оң шешім қабылдаса, Комитеттің екі апта мерзім ішінде тиісті шешім қабылдаған күнінен бастап қосалқы қосымша беру жолымен лицензияның қосымшасына өзгерістер енгізіледі.
Тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативін өзгерту туралы шешім Комитет төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
21. Комитет өтініш беруші заңды тұлға үшін прекурсорларды тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативін өзгерту туралы теріс шешім қабылдаған жағдайда, Комитет шешім қабылданған күннен бастап екі апта мерзімде осы туралы заңды тұлғаға жазбаша түрде хабарлайды.

3) отчет об обороте прекурсоров, подлежащих строгому контролю, представляемый по предусмотренной форме (Приложение 4).
13. Комитет проверяет представленные документы на соответствие требованиям пункта 11 настоящей Инструкции, обоснованность заявленных юридическими лицами объемов в нормативах потребления прекурсоров и обеспечения ими, а также соответствие данных объемов договорам с поставщиками и (или) потребителями.
14. В случае соответствия представленных документов, всем необходимым требованиям, нормативы потребления и (или) обеспечения прекурсорами для конкретных юридических лиц-заявителей утверждаются приказом Председателя Комитета.
15. Приложение к государственной лицензии на деятельность в сфере оборота прекурсоров, на предстоящий календарный год, с указанием утвержденных объемов нормативов обеспечения, Комитет выдает юридическим лицам, осуществляющим реализацию прекурсоров, не позднее 1 декабря текущего года.
16. Приложение к государственной лицензии на деятельность в сфере оборота прекурсоров, на предстоящий календарный год, с указанием утвержденных объемов нормативов потребления, Комитет выдает юридическим лицам-потребителям не позднее 31 декабря текущего года.
17. В случае принятия Комитетом отрицательного решения, после рассмотрения представленных документов, согласно пункту 12 настоящей Инструкции, Комитет уведомляет юридические лица об отказе в утверждении заявленных нормативов потребления и (или) обеспечения.
18. В случае возникновения обстоятельств, в связи с которыми юридическое лицо считает необходимым изменить утвержденный норматив потребления и (или) обеспечения прекурсорами, оно представляет в Комитет заявление на изменение соответствующего норматива и пояснительное письмо с обоснованием такой необходимости (Приложения 5, 6).
19. Документы, представленные юридическим лицом на изменение утвержденных нормативов потребления и (или) обеспечения, рассматриваются Комитетом в двухнедельный срок со дня их подачи.
20. В случае принятия Комитетом положительного решения об изменении норматива потребления и (или) обеспечения прекурсорами для юридического лица-заявителя, в приложение к лицензии вносятся изменения, путем выдачи дополнительного приложения в двухнедельный срок со дня принятия Комитетом соответствующего решения.
Решение об изменении норматива потребления и (или) обеспечения утверждается приказом Председателя Комитета.
21. В случае принятия Комитетом отрицательного решения об изменении норматива потребления и (или) обеспечения прекурсорами для юридического лица-заявителя, Комитет в двухнедельный срок со дня принятия решения письменно уведомляет об этом юридическое лицо.

22. Заңды тұлға Комитет қабылдаған шешіммен келіспеген жағдайда, ол прекурсорларды тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативін өзгерту туралы мәселені қайта қарау туралы талап етуіне құқығы бар.
23. Прекурсорларды тұтыну және (немесе) қамтамасыз ету нормативін өзгерту туралы мәселені қайта қарау туралы шешімді Комитет комиссиялық түрде қабылдайды.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті
Төрағасының
2002 жылғы 23 қарашадағы
N 126 бұйрығымен бекітілген
Прекурсорларды тұтыну,
қамтамасыз ету нормативтерін
бекіту туралы нұсқаулыққа
1-қосымша
ҚР Әділет министрлігінің
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитетіне
кімнен _______________________
заңды тұлғаның аты-жөні
ӨТІНІШ
200__ жылға прекурсорларды (прекурсорлармен) тұтыну/қамтамасыз ету:
1) өтінімге сәйкес 200__ жылға арналған прекурсорларды тұтыну нормативтерін бекітуді (2-қосымша);
2) бекітілген прекурсорларды (прекурсорлармен) тұтыну/қамтамасыз ету нормативімен қоса 200__ жылға  "__" _____ жылғы N______ мемлекеттік лицензияға қосымша беруді өтінемін.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны ____________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________
3. Тіркеу туралы куәлік _____________________________________
(N, кім және қашан берді)
4. Мекен-жайы _______________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің N, телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты ________________________________________
(шот N, банкінің атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдары, өкілдіктері___________________________________
(орналасқан жері мен реквизиттері)
7. Қоса беріліп отырған құжаттар: ___________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Басшы _________      ___________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
"___"_______________200___ж.
Өтініш 200_жылғы "___"__________________ қарауға қабылданды.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті Төрағасының
2002 жылғы 23 қарашадағы
N 126 бұйрығымен бекітілген
Прекурсорларды тұтыну,
қамтамасыз ету нормативтерін
бекіту туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
"БЕКІТЕМІН"
ҚР Әділет министрлігі
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитетінің төрағасы
_______________________
аты-жөні
2002 жылғы "___"__________
200_жылға арналған
қатаң бақылануға тиіс
прекурсорларды тұтыну нормативі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефон, факс, Е-mail)
___________________________________________________________________
N |Прекур.|Тұтыну норма.|  Келесі    |Қалдықты  |Жеткізуші|Ескерт.
|сорлар |тивін берген |күнтізбелік |қоса ал.  |  ұйым   |пе
|атауы  |күнгі прекур.|жылға қажет.|ғандағы   | (ұйым   |
|       | сорлардың   | ті көлем   |прекур.   | атауы,  |
|       |  қалдығы    | (жылдық    |сорларды  | заңды   |
|       |  туралы     |  тұтыну    |тұтынудың | мекен-  |
|       | 200_жылғы   |нормативі)  |  жалпы   | жайы)   |
|       |"__"_______  |            |  көлемі  |         |
|       |             |            |(3-баған) |         |
___________________________________________________________________
1    2          3            4            5          6         7
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлға
басшысы ___________      Қолы ________ 200_ ж."___" ________
Мөр
* Прекурсорлардың көрсетілген көлеміне жеткізушімен жасалатын шарттардың көшірмелері міндетті түрде ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті Төрағасының
2002 жылғы 23 қарашадағы
N 126 бұйрығымен бекітілген
Прекурсорларды тұтыну,
қамтамасыз ету нормативтерін
бекіту туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
"БЕКІТЕМІН"
ҚР Әділет министрлігі
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитетінің
төрағасы ___________________
аты-жөні
2002 жылғы "___"__________
200_жылға арналған
қатаң бақылануға тиіс
прекурсорлармен қамтамасыз ету нормативі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефон, факс, Е-mail)
___________________________________________________________________
N |Прекур.|Тұтыну норма.|  Келесі    |Қалдықты  |Тұтынушы |Ескерт.
|сорлар |тивін берген |күнтізбелік |қоса ал.  |  ұйым   |пе
|атауы  |күнгі прекур.|жылға қажет.|ғандағы   | (ұйым   |
|       | сорлардың   | ті көлем   |прекурсор.| атауы,  |
|       |  қалдығы    | (жылдық    |лар мен   | заңды   |
|       |  туралы     |  тұтыну    |қамтамасыз| мекен-  |
|       | 200_жылғы   |нормативі)  | етудің   | жайы)   |
|       |"__"_______  |            |  жалпы   |         |
|       |             |            |көлемі    |         |

22. В случае несогласия юридического лица с принятым  Комитетом решением, оно имеет право потребовать повторного рассмотрения вопроса об изменении норматива потребления и (или) обеспечения прекурсорами.
23. Решение о повторном рассмотрении вопроса об изменении норматива потребления и (или) обеспечения прекурсорами принимается Комитетом комиссионно.
_________________________________________________________________
Приложение 1
к Инструкции по утверждению нормативов
потребления, обеспечения прекурсорами
утвержденной Приказом Председателя
Комитета по борьбе с наркоманией и
наркобизнесом Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 22 ноября 2002 года N 126
Комитет по борьбе с
наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции РК
от____________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу:
1) утвердить прилагаемый норматив потребления/обеспечения прекурсоров (прекурсорами) на 200__ год (ненужное вычеркнуть).
2) выдать приложение с утвержденным нормативом потребления/обеспечения прекурсоров (прекурсорами) на 200__ г. к государственной лицензии N___ от ______________.
Сведения об организации:
1. Форма собственности______________________________________________
2. Год создания_____________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации______________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Адрес____________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, N дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет___________________________________________________
(N счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства_______________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель________________________________________________________
(подпись)          (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___"______________200__ г.
Заявление принято к рассмотрению "____"____________200__г.
Приложение 2
к Инструкции по утверждению нормативов
потребления, обеспечения прекурсорами
утвержденной Приказом Председателя
Комитета по борьбе с наркоманией и
наркобизнесом Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 22 ноября 2002 года N 126
"УТВЕРЖДАЮ"
Председатель Комитета по борьбе
с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции РК
_______________________________
Ф.И.О.
"___" _________________200_ года
Норматив потребления
прекурсоров, подлежащих строгому контролю
на 200___год
___________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, E-mail)
___________________________________________________________________
N  |Наименование|Отчет об остатке   |Необходимый объем|Общий объем
п/п|прекурсоров |прекурсоров на день|на следующий     |потребления
|            |подачи норматива   |календарный год  |прекурсоров,
|            |потребления        |(норматив потреб-|с учетом ос-
|            |"___"_______200_ г.|ления на год)    |татка(графа3)
___|____________|___________________|_________________|____________
1 |     2      |        3          |       4         |      5
___|____________|___________________|_________________|____________
Продолжение таблицы
________________________________________
Организация-поставщик     | Примечание  |
(наименование организации,|             |
юридический адрес)        |             |
__________________________|_____________|
6              |      7      |
__________________________|_____________|
Руководитель
юридического лица _________________
Подпись____________  "__" ___________ 200__г.
Печать
* обязательное представление копии договоров с поставщиком на указанный объем прекурсоров.
Приложение 3
к Инструкции по утверждению нормативов
потребления, обеспечения прекурсорами
утвержденной Приказом Председателя
Комитета по борьбе с наркоманией и
наркобизнесом Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 22 ноября 2002 года N 126
"УТВЕРЖДАЮ"
Председатель Комитета по борьбе
с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции РК
_______________________________
Ф.И.О.
"___" _________________200_ года
Норматив обеспечения
прекурсорами, подлежащих строгому контролю
на 200___год
___________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, E-mail)
___________________________________________________________________
N  |Наименование|Отчет об остатке   |Необходимый объем|Общий объем
п/п|прекурсоров |прекурсоров на день|на следующий     |обеспечения
|            |подачи норматива   |календарный год  |прекурсоров,
|            |потребления        |(норматив потреб-|с учетом ос-
|            |"___"_______200_ г.|ления на год)    |татка

|       |             |            |(3 және 4 |         |
|       |             |            |баған) |         |
___________________________________________________________________
1    2          3            4            5          6         7
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлға
басшысы ___________      Қолы ________ 200_ ж."___" ________
Мөр
* Прекурсорлардың көрсетілген көлеміне жеткізушімен жасалатын шарттардың көшірмелері міндетті түрде ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті Төрағасының
2002 жылғы 23 қарашадағы
N 126 бұйрығымен бекітілген
Прекурсорларды тұтыну,
қамтамасыз ету нормативтерін
бекіту туралы нұсқаулыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комитетінің
200_жылғы _______ арналған қатаң бақылануға тиіс прекурсорлар айналымы туралы
ЕСЕП
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефон, факс, Е-mail)
___________________________________________________________________
N |Прекур.|Өлшем|01.01. | _____ 200_  | _____ 200_       |200_жылғы
|сорлар |бір. |200_   | жылғы кіріс | жылғы шығыс      |_._. (құ.
|атауы  |лігі |жылғы  |             |                  | жаттарды
|       |     |қалдық |________________________________| берген
|       |     |       |Жеткі.|Көлем |Сатып алушы|Көлем | сәттегі)
|       |     |       |зуші  |(кг)  |   ұйым    |(кг)  |қалдық
|       |     |       |(заңды|      | (заңды ме.|      |
|       |     |       |мекен-|      |  кен-жайы)|      |
|       |     |       |жайы) |      |           |      |
___________________________________________________________________
1     2      3     4           5           6         7        8
___________________________________________________________________
Заңды тұлға
басшысы ___________      Қолы ________ 200_ ж."___" ________
Мөр
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті
Төрағасының
2002 жылғы 23 қарашадағы
N 126 бұйрығымен бекітілген
Прекурсорларды тұтыну,
қамтамасыз ету нормативтерін
бекіту туралы нұсқаулыққа
5-қосымша
ҚР Әділет министрлігінің
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитетіне
кімнен _______________________
заңды тұлғаның аты-жөні
ӨТІНІШ

|            |                   |                 |(графы 3 и 4)
___|____________|___________________|_________________|____________
1 |     2      |        3          |       4         |      5
___|____________|___________________|_________________|____________
Продолжение таблицы
________________________________________
Организация-потребитель   | Примечание  |
(наименование организации,|             |
юридический адрес)        |             |
__________________________|_____________|
6              |      7      |
__________________________|_____________|
Руководитель
юридического лица _________________
Подпись____________  "__" ___________ 200__г.
Печать
* обязательное представление копии договоров с поставщиком на указанный объем прекурсоров.
Приложение 4
к Инструкции по утверждению нормативов
потребления, обеспечения прекурсорами
утвержденной Приказом Председателя
Комитета по борьбе с наркоманией и
наркобизнесом Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 22 ноября 2002 года N 126
Комитет по борьбе с наркоманией и наркобизнесом
Республики Казахстан ОТЧЕТ
об обороте прекурсоров, подлежащих строгому контролю на__________ 200___г.
_____________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, E-mail)
___________________________________________________________________
N  | Наименование|Ед/изм|Остаток на     | Приход за _____200__ г. |
п/п| прекурсоров |      |01_____200__ г.|_________________________|
|             |      |               | Поставщик    |Количество|
|             |      |               |(юридический  | (кг)     |
|             |      |               |адрес)        |          |
___|_____________|______|_______________|______________|__________|
1 |      2      |   3  |       4       |       5      |    6     |
___|_____________|______|_______________|______________|__________|
Продолжение таблицы
______________________________________________________
Расход за___200__г.        | Остаток (на момент |
_________________________________| подачи документов) |
Покупатель-организация|Количество| на __.__.200__г.   |
(юридический адрес)   | (кг)     |                    |
______________________|__________|____________________|
7          |     8    |          9         |
______________________|__________|____________________|
Руководитель
юридического лица _________________
Подпись____________  "__" ___________ 200__г.
Печать
Приложение 5
к Инструкции по утверждению нормативов
потребления, обеспечения прекурсорами
утвержденной Приказом Председателя
Комитета по борьбе с наркоманией и
наркобизнесом Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 22 ноября 2002 года N 126
Комитет по борьбе с
наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции РК
от____________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу увеличить:

1) ұсынылған өтінімге сәйкес 200__ жылға арналған прекурсорларды (прекурсорлармен) тұтыну/қамтамасыз ету нормативін ұлғайтуды (қажеті жоғын сызып тастау);
2) 200__ жылғы "__" _____ N ___  мемлекеттік лицензияға 200__ жылға арналған, қосымша бекітілген прекурсорларды (прекурсорлармен)  тұтыну/қамтамасыз ету нормативіне қосымшаға өзгерістер енгізуді өтінемін.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны ____________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________
3. Тіркеу туралы куәлік _____________________________________
(N, кім және қашан берді)
4. Мекен-жайы _______________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің N, телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты ________________________________________
(шот N, банкінің атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдары, өкілдіктері __________________________________
(орналасқан жері мен реквизиттері)
7. Қоса беріліп отырған құжаттар: ___________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Басшы _____________  _______________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
200___ж. "___"__________
Өтініш 200_ жылғы "___"__________________ қарауға қабылданды.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитеті Төрағасының
2002 жылғы 23 қарашадағы
N 126 бұйрығымен бекітілген
Прекурсорларды тұтыну,
қамтамасыз ету нормативтерін
бекіту туралы нұсқаулыққа
6-қосымша
"БЕКІТЕМІН"
ҚР Әділет министрлігі
Нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күрес
жөніндегі комитетінің
төрағасы ___________________
аты-жөні
2002 жылғы "___"__________
200_жылға арналған
қатаң бақылауға тиіс прекурсорларды
(прекурсорлармен) тұтыну/қамтамасыз ету нормативіне толықтыру
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, телефон, факс, Е-mail)
___________________________________________________________________
N |Прекур.|Тұтыну/қамта. | 200_жылға|Прекурлар.|Тұтынушы/|Ескерт.
|сорлар |сыз ету қосым.| арналған |ды/прекур.|жеткізуші|пе
|атауы  |ша нормативін |бекітілген|сорлармен |ұйым (ұй.|
|       | берген күнгі | норматив |тұтыну/   |ым атауы,|
|       | прекурсорлар.| (көлемі) |қамтамасыз| заңды   |
|       | дың қалдығы  |          |  етудің  | мекен-  |
|       | туралы есеп  |          | қосымша  | жайы)   |
|       |  200_жылғы   |          |  көлемі  |         |
|       | "__"_______  |          |          |         |
___________________________________________________________________
1    2          3             4          5          6         7
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлға
басшысы ___________      Қолы ________  200_ ж."___" ________
Мөр
* Прекурсорлардың көрсетілген көлеміне жеткізушімен/тұтынушы.
мен жасалатын шарттардың көшірмелері міндетті түрде ұсынылады.

1) норматив потребления/обеспечения прекурсоров (прекурсорами) на 200__ год в соответствии с представленной заявкой (ненужное вычеркнуть).
2) внести изменения в приложение с утвержденным дополнительно нормативом потребления/обеспечения прекурсоров (прекурсорами) на 200__ г. к государственной лицензии N___ от ______________.
Сведения об организации:
1. Форма собственности______________________________________________
2. Год создания_____________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации______________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Адрес____________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, N дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет___________________________________________________
(N счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства_______________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель________________________________________________________
(подпись)          (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___"______________200__ г.
Заявление принято к рассмотрению "____"____________200__г.
Приложение 6
к Инструкции по утверждению нормативов
потребления, обеспечения прекурсорами
утвержденной Приказом Председателя
Комитета по борьбе с наркоманией и
наркобизнесом Министерства юстиции
Республики Казахстан
от 22 ноября 2002 года N 126
"УТВЕРЖДАЮ"
Председатель Комитета по борьбе
с наркоманией и наркобизнесом
Министерства юстиции РК
_______________________________
Ф.И.О.
"___" _________________200_ года
Дополнение к нормативу потребления/обеспечения
прекурсоров/прекурсорами, подлежащих строгому контролю
на 200___год
___________________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, телефон, факс, E-mail)
___________________________________________________________________
N  |Наименование|Отчет об остатке    |Утвержденный |Дополнительный
п/п|прекурсоров |прекурсоров на день |норматив на  |объем потребле-
|            |подачи дополнитель- |200_ год     |ния/обеспечения
|            |ного норматива пот- |(объем)      |прекурсоров/
|            |ребления/обеспечения|             |прекурсорами
|            |"___"_______200_ г. |             |
___|____________|____________________|_____________|_______________
1 |     2      |        3           |       4     |      5
___|____________|____________________|_____________|_______________
Продолжение таблицы
__________________________________________________
Организация-потребитель/поставщик   | Примечание  |
(наименование организации,          |             |
юридический адрес)                  |             |
____________________________________|_____________|
6                 |      7      |
____________________________________|_____________|
Руководитель
юридического лица _________________
Подпись____________  "__" ___________ 200__г.
Печать
* обязательное представление копии договоров с поставщиком/потребителем на указанный объем прекурсоров