Қазақстан Республикасы Каржы министрлiгiнiң "Бухгалтерлiк есептiң 29 ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға арналған шығындарды есепке алу" ережесiн (стандарттарын) бекiту туралы" N 824 тiркелген 1999 жылғы 19 мамырдағы N 210 және "Бухгалтерлiк есептiң 28 "Материалдық емес активтердi есепке алу" Ережесiн (стандарттарын) бекiту туралы" N 935 тiркелген 1999 жылғы 10 қыркүйектегi N 490 бұйрықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 4 қарашадағы N 558 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 28 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2059. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2007.06.21. N 217 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2007.06.21. N  217  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бухгалтерлiк есепке алудың нормативтiк базасын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтiру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бухгалтерлiк есептiң 29 "Ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға арналған шығындарды есепке алу" ережесiн (стандарттарын) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1999 жылғы 19 мамырдағы N 210 (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 26 маусымда N 824 тiркелген және 2000 жылғы N 2 Ақпараттық бюллетеньде ресми жарияланған)  бұйрығына  мынадай өзгерiстер:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген 29 "Ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға шығындар есебi" бухгалтерлiк есебiнiң ережесiне (стандартына):
1-сiлтеме алынып тасталсын;
стандарттың барлық мәтiнi бойынша "субъектiлер", "субъект", "субъектiнiң" деген сөздер "ұйымдар", "ұйым", "ұйымның" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Бухгалтерлiк есептiң 28 "Материалдық емес активтердi есепке алу" Ережесiн (стандарттарын) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бухгалтерлiк есеп және аудит әдiснамасы департаментiнiң 1999 жылғы 10 қыркүйектегi N 490 (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 18 қазанда N 935 тiркелген және 2000 жылғы N 2 Ақпараттық бюллетеньде ресми жарияланған)  бұйрығына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген бухгалтерлiк есептiң 28 "Материалдық емес активтердi есепке алу" ережесi (стандартында):
1 сiлтеме алынып тасталсын;
стандарттың бүкiл мәтiнi бойынша "субъектiлерге", "субъект", "субъектiнiң", "субъектiлердiң", "субъектiдегi", "субъектiнiң өзi" деген сөздер "ұйымдарға", "ұйым", "ұйымның" "ұйымдардың", "ұйымдағы", "ұйымның өзi" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказы Министерства финансов Республики Казахстан "Об утверждении Положения (стандарта) бухгалтерского учета 29 "Учет затрат на научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы" от 19 мая 1999 года N 210, зарегистрированный за N 824 и "Об утверждении Положения (стандарта) бухгалтерского учета 28 "Учет нематериальных активов" от 10 сентября 1999 года N 490, зарегистрированный за N 935
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года N 558. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2002 года N 2059. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 21 июня 2007 г. N 217 (вводится в действие с 1 января 2008 года)
Сноска. Приказ Министра финансов РК от 4 ноября 2002 года N 558 утратил силу приказом Министра финансов РК от 21 июня 2007 г. N  217  (вводится в действие с 1 января 2008 года)
В целях приведения нормативной базы бухгалтерского учета в соответствие с законодательством Республики Казахстан, приказываю:
1. Внести в  приказ  Министерства финансов Республики Казахстан от 19 мая 1999 года N 210 "Об утверждении Положения (стандарта) бухгалтерского учета 29 "Учет затрат на научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 1999 года N 824 и официально опубликованный в Информационном бюллетене N 2 в 2000 году) следующие изменения:
в Положение (стандарт) бухгалтерского учета 29 "Учет затрат на научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы", утвержденное указанным приказом:
ссылку 1 исключить;
по всему тексту стандарта слова "субъектами", "субъект", "субъекта", "субъекты" заменить словами "организациями", "организация", "организации", "организации";
в абзаце втором пункта 2 слова "другого", "производящий" заменить словами "другой", "производящая".
2. Внести в  приказ  Министерства финансов Республики Казахстан от 10 сентября 1999 года N 490 "Об утверждении Положения (стандарта) бухгалтерского учета 28 "Учет нематериальных активов" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 1999 года N 935 и официально опубликованный в Информационном бюллетене N 2 в 2000 году) следующие изменения и дополнения:
в Положение (стандарт) бухгалтерского учета 28 "Учет нематериальных активов", утвержденное указанным приказом:
ссылку 1 исключить;
по всему тексту стандарта слова "субъектам", "субъектом", "субъект", "субъекта", "субъекту", "самим субъектом" заменить словами "организациям", "организацией", "организация", "организации", "организации", "самой организацией";

2-тармақтың 1) тармақшасындағы "Табыс салығы бойынша есеп жүргiзу" деген сөздер "Корпоративтiк табыс салығы бойынша есеп жүргiзу" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi)" деген сөздер "дайын өнiмдi (тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi)" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта "жойылу құнының айырмасы" деген сөздер "жойылу құнын шегергенде" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақта "бiрiгуi" деген сөзден кейiн "(қосылуы)" деген сөзбен толықтырылсын;
21-тармақта:
"бiрiгуi" деген сөзден кейiн "(қосылуы)" деген сөзбен толықтырылсын;
екiншi абзацта "сатып алынатын субъектiнiң" деген сөздер "сатып алынатын ұйымның" деген сөздермен ауыстырылсын;
35-тармақта "қаржы-шаруашылық қызметiнiң нәтижелерi туралы есептемеде" деген сөздер "кiрiстер мен шығыстар туралы есепте" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Бухгалтерлiк есеп және аудит әдiснамасы департаментi белгiленген тәртiппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қаржы бiрiншi вице-министрi Б.Б.Жәмiшевке жүктелсiн.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр

в подпункте 1) пункта 2 слова "Учет по подоходному налогу" заменить словами "Учет по корпоративному подоходному налогу";
в пункте 3 слова "товаров (работ, услуг)" заменить словами "готовой продукции (товаров, работ, услуг)";
в пункте 6 слова "минус его ликвидационная стоимость" заменить словами "за минусом его ликвидационной стоимости";
в пункте 19 после слова "объединения" дополнить словом "(присоединения)";
в пункте 21:
после слова "объединения" дополнить словом "(присоединения)";
в абзаце втором слова "приобретаемого субъекта" заменить словами "приобретаемой организации";
в пункте 35 слова "отчете о результатах финансово-хозяйственной деятельности" заменить словами "отчете о доходах и расходах";
в пункте 41 слово "обязан" заменить словом "обязана".
3. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию данного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-Министра финансов Жамишева Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр