Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкiмдiк резервiсiнiң қаражатын пайдаланудың Қағидасын бекiту туралы
Қарағанды облысы Приозерск қаласы әкімдігінің 2002 жылғы 26 қарашадағы N 14/6 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет басқармасында 2002 жылғы 23 желтоқсанда N 1037 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 26 маусымдағы N 25/11 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қаласы әкімдігінің 26.06.2014 N 25/11 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi "Бюджет жүйесi туралы" N 357-1 Қазақстан Республикасының Заңы, 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" N 148-II Қазақстан Республикасының Заңы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының Үкiметi резервiнiң қаражатын пайдаланудың тәртiбiн бекiту туралы" N 1408 қаулысын iске асыру мақсатында және "Қарағанды облысы әкiмияты резервiнiң қаражатын пайдаланудың Қағидасын бекiту туралы" N 07/03 2002 жылғы 2 тамыздағы Қарағанды облысы әкiмдiгiнiң қаулысы негiзiнде Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкiмдiгi қаулы етедi:
1. Приозерск қаласының әкiмдiк резервiсiнiң қаражатын пайдаланудың Қағидасы бекiтiлсiн (1 қосымша).
2. Осы қаулы 2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енедi.
3. 2002 жылғы 22 қазандағы N 12/4 "Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкiмдiк резервiсiнiң қаражатын пайдаланудың Қағидасын бекiту туралы" Приозерск қаласы әкiмдiгiнiң қаулысының күшi жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау әкiм орынбасары Н.Н. Бiкiровке жүктелсiн.
Қала әкімі                                 С. Медеубаев
Қарағанды облысы
Приозерск қала әкiмдiгiнiң
2002 жылғы 26 қарашадағы
N 14/6 қаулысына
1 қосымша
Қарағанды облысы Приозерск қаласының әкiмдiк резервiсiнiң қаражатын пайдаланудың
Қағидасы
Осы қағида Қарағанды облысы Приозерск қала әкiмдiгiнiң резервiсiнiң қаражатын бөлудiң және пайдаланудың ретiн белгiлейдi.
1. Жалпы ережелер
1. Осы қағида мынадай ұғымдар пайдаланылады:
қала әкiмдiгiнiң резервiсi - тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджетте көзделген және бiр жолғы сипаттағы көлденең шығыстарды қаржыландыру үшiн қалалық әкiмдiк қаулысы бойынша бөлiнетiн қаражат;
көлденең шығыстар - ағымдағы қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттi қалыптастыру кезiнде күнi бұрын жоспарлау мүмкiн емес және ағымдағы қаржы жылында кейiнге қалдырмай қаржыландыруды талап ететiн шығыстар; қалалық бюджеттен қаржыландыратын қала әкiмдiгi мен атқарушы органдардың мiндеттерiн өтеу үшiн қала әкiмдiк резервiсiнiң құрамындағы көзделген және сот шешiмдерi бойынше, атқарушы органдардың мiндеттерiн өтеу үшiн;
қала әкiмдiгiнiң резервiсiнiң қаражатын алушы - жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi немесе қала әкiмi.

Об утверждении Правил использования средств резерва акимата города Приозерск Карагандинской области
Постановление акимата города Приозерска Карагандинской области от 26 ноября 2002 года N 14/6. Зарегистрировано Управлением юстиции Карагандинской области 23 декабря 2002 года за N 1037. Утратило силу постановлением акимата города Приозерск Карагандинской области от 26 июня 2014 года № 25/11
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Приозерск Карагандинской области от 26.06.2014 № 25/11.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 01.04.1999 г. N 357-1 "О бюджетной системе", в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23.01.2001 г. N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18.09.1999 г. N 1408 "Об утверждении Правил использования средств резерва Правительства Республики Казахстан" и на основании Постановления акимата Карагандинской области от 02.08.2002 г. N 07/03 "Об утверждении Правил использования средств резерва акимата Карагандинской области" акимат города Приозерск Карагандинской области постановляет:
1. Утвердить Правила использования средств резерва акимата города Приозерск Карагандинской области (Приложение 1).
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2002 года.
3. Постановление акимата города Приозерск от 22.10.2002 г. N 12/4 "Об утверждении Правил использования средств резерва акимата города Приозерск Карагандинской области" отменить.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Бикирова Н.Н.
Аким города
С. Медеубаев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Приозерск
Карагандинской области
от 26 ноября 2002 г. N 14/6
Правила использования средств резерва акимата города Приозерск Карагандинской области
Настоящие Правила определяют порядок выделения и использования средств резерва акимата города Приозерск Карагандинской области.
1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
резерв акимата города - средства, предусмотренные в местном бюджете на соответствующий финансовый год и выделяемые по постановлению акимата города для финансирования непредвиденных расходов единовременного характера;
непредвиденные расходы - расходы, которые невозможно было запланировать при формировании местного бюджета на текущий финансовый год в силу их непредвиденности, и требующие безотлагательного финансирования в текущем финансовом году;
средства в составе резерва акимата города для погашения обязательств акимата города и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета - средства, предусматриваемые в составе резерва акимата города и выделяемые администраторам местных бюджетных программ для погашения обязательств акимата города и исполнительных органов, по решениям судов;
получатель средств резерва акимата города - администратор местных бюджетных программ либо аким города;

2. Қала әкiмдiгiнiң резервiсiнiң қаражаты есебiнен қаржыландыратын бiр жолғы сипаттағы көлденең шығыстарға келесi шаралар:
1) табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жаю, бұған кiретiндер:
төтенше жағдайлардың пайда болу нәтижесiнде зардап шекендерге материалдық көмек көрсету;
зардап шеккендер үшiн уақытша тұруға және тамақтануға орындар дайындау және ұстау;
шұғыл қимыл жасайтын авариялық-құтқару және авариялық-қалпына келтiру бөлiмшелерiн техникалық құтқару құралдарымен, жабдықтарымен және жарақтарымен қосымша жарақтандыру;
төтенше жағдайлар аймағына күштер мен құралдардың тасымалдануын қамтамасыз ету;
2) сот шешiмдерi бойынша қала әкiмдiгiнiң жергiлiктi бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органдардың мiндеттемелерiн өтеу;
3) қала әкiмдiгiнiң қаулысымен айқындалатын өзге де күтiлмеген шығыстар жатады.
2. Қала әкiмдiгiнiң резервiсiнiң қаражатын бөлудiң және пайдаланудың тәртiбi
3. Қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен қаражат бөлудi, қала әкiмдiгiнiң қаулысы негiзiнде, заңдармен белгiленген тәртiппен жүргiзiлетiн қаржыландыруды ашу арқылы, тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттiң шығыстарының құрамында осы мақсаттарға бекiтiлген мөлшерлер шегiнде Қаржы бөлiмi жүзеге асырады, онда алушы, бөлiнетiн қаражаттың көлемi мен оларды берудiң шарттары мен қайтарудың мерзiмдерi көрсетiледi.
4. Қала әкiмдiгiнiң резервiсiнiң қаражатының қатаң арнаулы мақсаты болады және осы Қағида мен қала әкiмдiк резервтен қаражат бөлу туралы қаулысында көзделмеген мұқтаждарға пайдалануға болмайды.
5. Қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен қаражат бөлу туралы қала әкiмдiгiнiң қаулысын дайындаған кезде мынадай шарттар:
1) жергiлiктi бюджетте ағымдағы қаржы жылына арналған бөлiнетiн ақшаның болмауы;
2) сот шешiмдерi бойынша қала әкiмдiгi мен атқарушы органдарының мiндеттемелерiн өтеу жағдайларын қоспағанда, қала әкiмдiгiнiң резервiсi қаражатына қажеттiлiк ағымдағы қаржы жылында пайда болуы және олардың қажеттiлiгi алушының мiндеттемелерiмен байланысты болмауы ескерiледi.
6. Резервтен қаражат бөлу туралы қала әкiмдiгiнiң қаулысы, қала әкiмдiгiнiң тиiстi қаулысы негiзiнде жыл аяқталғанға дейiн күшiн жояды.
3. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға қаражат бөлу
7. Жергiлiктi ауқымдағы табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою қала әкiмдiгiнiң резерв қаражаты есебiнен қаржыландыруға тиiстi.

2. К непредвиденным расходам единовременного характера, финансируемым за счет средств резерва акимата города, относятся следующие мероприятия:
1) ликвидация чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, которая включает:
оказание материальной помощи пострадавшим в результате возникновения чрезвычайных ситуаций;
развертывание и содержание временных пунктов проживания и питания для пострадавших;
дополнительное оснащение аварийно-спасательных и аварийно-восстановительных подразделений экстренного реагирования техническими средствами спасения, оборудованием и снаряжением;
обеспечение перевозок сил и средств в зону чрезвычайных ситуаций;
2) погашение обязательств акимата города, исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета по решениям судов;
3) иные непредвиденные расходы, определяемые постановлениями акимата города.
2. Порядок выделения и использования cредств резерва акимата города
3. Выделение средств из резерва акимата города осуществляется Финансовым отделом в пределах размеров, утвержденных в составе расходов местного бюджета на соответствующий финансовый год на эти цели, посредством открытия финансирования, производимого в установленном законодательством порядке на основании постановления акимата города, в котором указываются получатель, объем выделяемых средств и цели их использования, а также, в случае выделения средств на возвратной основе, условия их предоставления и сроки возврата.
4. Средства резерва акимата города имеют строго целевое назначение и не могут быть использованы на нужды, не предусмотренные настоящими Правилами и постановлением акимата города о выделении средств из резерва.
5. При подготовке постановления акимата города о выделении средств из резерва акимата города учитываются следующие условия:
1) отсутствие ассигнований в местном бюджете на текущий финансовый год;
2) потребность в средствах резерва акимата города возникла в текущем финансовом году, и необходимость в них не связана с прошлыми обязательствами получателя, за исключением случаев погашения обязательств акимата города и исполнительных органов по решениям судов.
6. Постановления акимата города о выделении средств из резерва акимата утрачивают силу на основании соответствующих постановлений акимата города до истечения года.
3. Выделение средств на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
7. Ликвидация чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера местного масштаба должна финансироваться за счет средств резерва акимата города.

8. Төтенше жағдайлардың салдарынан, оның ауқымы мен таралу аймағын жою үшiн, қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою бойынша шараларды қаржыландыру жергiлiктi атқарушы органдарда қаражаттар мен ресурстар жетiспеген жағдайда жүзеге асады.
9. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туындағанда, резервтен қаражат бөлу туралы айқындалған тәртiппен берiлетiн негiзделген материалдар мен олардың тiзiмдемелерiн Қаржы бөлiмi қарайды және табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою қажет кезде Қаржы бөлiмiнiң келiсiмi бойынша төтенше жағдайларды жоюға арналған қаражат мәжiлiсiне тапсырады.
4. Сот шешiмдерi бойынша қала әкiмдiгi мен атқарушы органдарының мiндеттемелерiн өтеуге қаражат бөлу
10. Сот шешiмдерi бойынша қала әкiмдiгiнiң, атқарушы органдарының мiндеттемелерiн өтеу, соттың атқарушы құжаттары болған жағдайда қала әкiмдiгiнiң қаражаты есебiнен қамтамасыз етiледi. Қолданыстағы заңдардағы көзделген негiздемелер болған жағдайда сот шешiмдерi бойынша төлемдер жүргiзуге мiндеттi жергiлiктi бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органдар аталған шешiмдерге барлық сот сатыларында шағым беруге тиiс.
Атқарушы органдар шағым берiлген сот келiсiмдерiнiң көшiрмелерiн жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне беруi тиiс.
Атқарушы органдар өздерiнiң заңсыз iс әрекеттерi үшiн оларға "Әкiмшiлiк шығыстар" бағдарламасы бойынша бөлiнген ақшамен жауап бередi.
11. Қала әкiмдiгiнiң мiндеттемелерiн өтеуге қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен қаражат бөлу туралы қала әкiмдiгi қаулысының жобасын белгiленген заңдылықтар тәртiбiмен Қаржы бөлiмi дайындайды.
12. Атқарушы органдардың мiндеттемелерiн өтеуге қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен қаражат бөлу туралы қала әкiмдiгiнiң қаулысының жобасын белгiленген заңдылықтар тәртiбiмен Қаржы бөлiмiмен келiсiп дайындайды және қала әкiмдiгiнiң аппаратына тапсырады.
5. Өзге де күтiлмеген шығыстарға қаражат бөлу
13. Қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен өзге де күтiлмеген шығыстарға қаражат бөлу үшiн Қаржы бөлiмiне тиiстi негiздемелерiмен және есептеулерiмен бiрге қаражат бөлу туралы өтiнiш тапсырады.
14. Қаржы бөлiмi берiлген өтiнiштiң негiзiнде әкiмдiгiнiң резервiсiнен қаражат бөлудiң мүкiндiгi, не болмаса мүмкiн еместiгi туралы қорытынды бередi.
Қаржы жылының iшiнде қаражатты табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтiлмеген шығыстарға тиiмдi бөлу мақсатында өтiнiштi қарау кезiнде, қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен өзге де күтiлмеген шығыстарға бөлiнетiн қаражаттың сомасы, әрбiр ағымдағы тоқсанда жергiлiктi бюджетте табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтiлмеген шығыстарға көзделген жылдық соманың 25%-тен аспауы тиiс. Бұл ретте қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтiлмеген шығыстарға қаражат бөлу туралы қала әкiмдiгiнiң бұрын қабылдаған қаулылары есепке алынады.

8. Финансирование мероприятий по ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера из резерва акимата города осуществляется в случаях недостаточности средств и ресурсов местных исполнительных органов города для ликвидации чрезвычайных ситуаций вследствие их масштабов или территории распространения.
9. В случае возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, ходатайства о выделении средств из резерва акимата рассматривает Финансовый отдел, вносит на акимат города проект постановления о выделении средств на ликвидацию чрезвычайной ситуации.
4. Выделение средств на погашение обязательств акимата города и исполнительных органов по решениям судов
10. Погашение обязательств акимата города, исполнительных органов по решениям судов обеспечивается за счет средств резерва акимата города при наличии судебных исполнительных документов. Исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета, обязанные по решениям судов производить выплаты, в случае наличия оснований, предусмотренных действующим законодательством, должны обжаловать указанные решения во всех судебных инстанциях.
Исполнительные органы должны представлять администратору местной бюджетной программы копии обжалуемых судебных актов.
Исполнительные органы за свои неправомерно принятые акты, а также за неправомерные действия своих должностных лиц в городе административного управления отвечают деньгами, выделенными им по программе "Административные расходы".
11. Проект постановления акимата города о выделении средств из резерва акимата города на погашение обязательств акимата города подготавливается Финансовым отделом в установленном законодательством порядке.
12. Проект постановления акимата города о выделении средств из резерва акимата города на погашение обязательств исполнительных органов подготавливается и представляется в акимат города соответствующим исполнительным органом по согласованию с Финансовым отделом в установленном законодательством порядке.
5. Выделение средств на иные непредвиденные расходы
13. Для выделения средств из резерва акимата города на иные непредвиденные расходы администратор местных бюджетных программ, аким города представляют в Финансовый отдел ходатайство о выделении средств с соответствующими обоснованиями и расчетами.
14. Финансовый отдел на основании представленного ходатайства дает заключение о возможности либо невозможности выделения средств из резерва акимата города.
При рассмотрении ходатайства, в целях рационального распределения средств на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов в течение финансового года, сумма средств, выделяемая из резерва акимата города на иные непредвиденные расходы, в каждом текущем квартале не должна превышать 25 процентов от годовой суммы, предусмотренной в местном бюджете на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы. При этом в расчет принимаются ранее принятые постановления акимата города о выделении средств из резерва акимата города на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы.

15. Қалалық бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң өтiнiшi бойынша оң қорытынды болған жағдайда қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен өзге де күтiлмеген шығыстарға қаражат бөлу туралы қала әкiмдiгi қаулысының жобасын белгiленген заңдылықтар тәртiбiмен Қаржы бөлiмiмен келiсiп, осы қалалық бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi дайындайды.
16. Қала әкiмдiгiнiң өтiнiшi бойынша оң қорытынды болған жағдайда қала әкiмдiгiнiң өзге де күтiлмеген шығыстарға қаражат бөлу туралы қала өкiмдiк қаулысының жобасын белгiленген заңдылықтар тәртiбiмен қалалық Қаржы бөлiмi дайындайды.
6. Бақылау және есептiлiк
17. Қала әкiмдiгiнiң резрвiсiнен бөлiнген қаражатты алушылар Қаржы бөлiмi белгiленген тәртiппен және уақытша олардың пайдаланылуы, орындалған жұмыстардың көлемi мен құны туралы есеп беруi тиiс.
18. Қаржы бөлiмi қала әкiмдiгiнiң резервiсi қаражатын пайдалану және тиiстi кезеңге оның қалдықтары туралы қала әкiмдiгiне ай сайын ақпарат тапсырады.
19. Қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен бөлiнетiн қаражатты мақсатсыз пайдаланғаны үшiн алушы Қазақстан Республикасының заңдарында қарастырылған тәртiппен жауап бередi.
20. Қала әкiмдiгiнiң резервiсiнен қаражатты мақсатқа пайдалануға бақылау жасауды Қаржы бөлiмi жүзеге асырады.

15. При положительном заключении по ходатайству администратора местных бюджетных программ, проект постановления акимата города о выделении средств из резерва акимата города на иные непредвиденные расходы подготавливается данным администратором местных бюджетных программ по согласованию с Финансовым отделом в установленном законодательством порядке.
16. При положительном заключении по ходатайству акима города проект постановления акимата города о выделении средств из резерва акимата города на иные непредвиденные расходы подготавливается Финансовым отделом в установленном законодательством порядке.
6. Контроль и отчетность
17. Получатели средств, выделенных из резерва акимата города должны представлять отчет об их использовании, объемах и стоимости выполненных работ в порядке и сроки, установленные Финансовым отделом.
18. Финансовый отдел ежемесячно представляет в акимат города информацию об использовании средств резерва акимата города и его остатках на соответствующий период.
19. Ответственность за нецелевое использование выделяемых средств из резерва акимата города несет получатель в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
20. Контроль за целевым использованием средств из резерва акимата города осуществляется Финансовым отделом.