Этил спирті мен алкоголь өніміне (сырадан басқа) көлік жүкжөнелтпе құжаттарының бірыңғай нысандарын енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2003 жылғы 26 наурыздағы N 125 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 18 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2238. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 1 наурыздағы N 64 бұйрығымен.
----------Бұйрықтан үзінді-----------
Бұйырамын:
1. "Этил спирті мен алкоголь өніміне (сырадан басқа) көлік жүкжөнелтпе құжаттарының бірыңғай нысандарын енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 26 наурыздағы N 125 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 18 сәуірде N 2238 болып тіркелді)...
Министр
-------------------------------------
"Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі N 429 Заңын іске асыру, сондай-ақ акциздерді әкімшіліктендіруді жақсарту және этил спирті мен алкоголь өнімдері айналымына бақылауды күшейту мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған этил спирті мен алкоголь өніміне (сырадан басқа) көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алу, беру, ресімдеу, толтыру, есепке алу және сақтау Ережелері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті (С.С.Қанатов):
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен этил спирті мен алкоголь өніміне (сырадан басқа) көлік жүкжөнелтпе құжаттарының бланкілерін әзірлеуге шарт жасассын;
2) Этил спирті мен алкоголь өніміне арналған көлік жүк құжаттарының бланкілерін әзірлеуге "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" мемлекеттік мекемесі Банкнот фабрикасының (филиалының) адресіне өтініштердің жіберілуін қамтамасыз етсін;
3) Этил спиртін өндіру, сақтау мен сатуды, сондай-ақ алкоголь өнімін өндіру, сақтау мен көтерме сатуды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалардың назарына этил спирті мен алкоголь өніміне (сырадан басқа) көлік жүкжөнелтпе құжаттары бланкілері үшін ақша аударуға "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" мемлекеттік мекемесі Банкнот фабрикасының (филиалының) есеп айырысу шотын пайдалану туралы жеткізсін.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің "Этил спирті мен алкоголь өніміне арналған көлік жүк құжаттарының бірыңғай нысандарын енгізу туралы" 1999 жылғы 20 қыркүйектегі N 1161 бұйрығының (Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 2000 жылғы 10 мамырдағы N 436 бұйрығына сәйкес енгізілген өзгерістермен, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 20 қазанда N 945 тіркелген) күші жойылған деп танылсын.

О введении единых форм транспортных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива)
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2003 года N 125. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 апреля 2003 года N 2238. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 01.03.2005г. N 64
Извлечение из приказа Министра финансов РК
от 01.03.2005г. N 64
"ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2003 года N 125 "О введении единых форм транспортных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива)"...
3. Настоящий приказ вступает в силу с момента подписания.
Министр".
--------------------------------------------------------------------
В целях реализации Закона  Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции", а также в целях улучшения администрирования акцизов и совершенствования контроля над оборотом этилового спирта и алкогольной продукции приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила получения, выдачи, оформления, заполнения, учета и хранения транспортных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива).
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Канатов С.С.):
1) заключить договор с Национальным Банком Республики Казахстан на изготовление бланков транспортных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива);
2) обеспечить направление заявок в адрес Банкнотной фабрики (филиала) государственного учреждения "Национальный Банк Республики Казахстан" на изготовление бланков транспортных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива);
3) довести до сведения физических и юридических лиц, осуществляющих производство, хранение и реализацию этилового спирта, а также производство, хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции (кроме пива) об использовании расчетного счета Банкнотной фабрики (филиала) государственного учреждения "Национальный Банк Республики Казахстан" для перечисления денег за бланки транспортных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива).
3. Признать утратившим силу приказ  Министра государственных доходов Республики Казахстан от 20 сентября 1999 года N 1161 "О введении единых форм транспортных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 20 октября 1999 года N 945, с изменениями, внесенными в соответствии с приказом  Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 436).

4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрiнiң
2003 жылғы 26 наурыздағы
N 125 бұйрығымен
бекiтiлген
Этил спирті мен алкоголь өніміне (сырадан басқа) көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алу, беру, ресімдеу, толтыру, есепке алу және сақтау Ережелері
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі N 429 Заңына сәйкес жасалған және этил спиртін өндіру, сақтау мен сатуды, сондай-ақ алкоголь өнімін өндіру, сақтау мен көтерме сатуды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалармен (бұдан әрі - заңды және жеке тұлғалар) этил спирті мен алкоголь өнімін (сырадан басқа) сату кезінде этил спирті мен алкоголь өніміне (сырадан басқа) көлік жүкжөнелтпе құжаттарын (бұдан әрі - жүкжөнелтпе құжаттары) алу, беру, ресімдеу, толтыру, есепке алу және сақтау тәртібін белгілейді.
2. Сату бойынша әрбір операция жүргізу кезінде бір данада оған үш көшірмеде заңды және жеке тұлғалармен мiндеттi тәртiппен тиісті жүкжөнелтпе құжаттары ресімделеді. Осы жағдайда көлік жүкжөнелтпе құжатының түпнұсқасы мен бiр данасы этил спиртiн және/немесе алкоголь өнімiн алушыға (бұдан әрі - алушы) берiледi. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарының қалған екі көшірмесі этил спиртiн және/немесе алкоголь өнімiн жеткiзушіде қалады.
3. Көлік жүкжөнелтпе құжаттары қатаң есептiлiк бланкiлерi болып табылады.
4. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарының он мәндi баспаханалық нөмірлемесi бар, төрт түрге бөлiнедi және түстерi бойынша ажыратылады:
этил спиртiне арналған қызыл түстi көлік жүкжөнелтпе құжаты алкоголь өнімiн өндірушiмен этил спиртiн сату кезінде жеткізушімен ресiмделеді (1-қосымша);
этил спиртiне арналған қоңыр түстi көлік жүкжөнелтпе құжаты этил спиртiн фармацевтикалық кәсіпорындар мен мемлекеттiк медициналық мекемелерге, этил спиртiн техникалық мақсатта және/немесе алкоголдi емес өнімдi өндіру кезiнде пайдаланатын ұйымдарға жеткізушімен ресiмделеді (2-қосымша);
алкоголь өнімiне (сырадан басқа) арналған күлгін түстi көлік жүкжөнелтпе құжатын алкоголь өнімiн көтерме сату саласында өз қызметiн жүзеге асыратын көтерме сатушыларға алкоголь өнімiн (сырадан басқа) сату кезiнде жеткізушімен ресiмделеді (3-қосымша);
алкоголь өнімiне арналған жасыл түстi көлік жүкжөнелтпе құжатын алкоголь өнімiн (сырадан басқа) өз қызметiн бөлшек саудада сату саласында жүзеге асыратын мекемелерге (соның iшiнде жекеменшiк фирмалық арнайы дүкендерге де, олардың мекен-жайына қарамай) сату кезiнде жеткізушімен ресiмделеді (4-қосымша).

4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2003 года N 125
Правила
получения, выдачи, оформления, заполнения, учета
и хранения транспортных накладных на этиловый
спирт и алкогольную продукцию
(кроме пива)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" и устанавливают порядок получения, выдачи, оформления, заполнения, учета и хранения транспортных накладных на этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива) (далее - транспортные накладные) при реализации этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива) физическими и юридическими лицами, осуществляющими производство, хранение и реализацию этилового спирта, а также производство, хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции (далее - физические и юридические лица).
2. Соответствующие транспортные накладные оформляются физическими и юридическими лицами в обязательном порядке при проведении каждой операции по реализации в одном экземпляре с тремя копиями к нему. При этом оригинал и одна копия транспортной накладной выдаются получателю этилового спирта и/или алкогольной продукции (далее - получатель), остальные две копии транспортной накладной остаются непосредственно у поставщика этилового спирта и/или алкогольной продукции (далее - поставщик).
3. Транспортные накладные являются бланками строгой отчетности.
4. Транспортные накладные имеют десятизначную типографскую нумерацию, подразделяются на четыре вида и различаются по цветам:
транспортная накладная на этиловый спирт красного цвета оформляется поставщиком при реализации этилового спирта производителям алкогольной продукции (приложение 1);
транспортная накладная на этиловый спирт коричневого цвета оформляется поставщиком при реализации этилового спирта фармацевтическим предприятиям и государственным медицинским учреждениям, организациям, использующим этиловый спирт в технических целях и/или при производстве неалкогольной продукции (приложение 2);
транспортная накладная на алкогольную продукцию (кроме пива) фиолетового цвета оформляется поставщиком при реализации алкогольной продукции (кроме пива) оптовым реализаторам, осуществляющим свою деятельность в сфере оптовой реализации алкогольной продукции (приложение 3);
транспортная накладная на алкогольную продукцию (кроме пива) зеленого цвета оформляется поставщиком при реализации алкогольной продукции (кроме пива) организациям (в том числе и собственным, фирменным специализированным магазинам, независимо от их местонахождения), осуществляющим свою деятельность в сфере розничной реализации алкогольной продукции (приложение 4).

5. Заңды және жеке тұлғаларға көлік жүкжөнелтпе құжаттары облыстар, Астана мен Алматы қалалары "Астана-жаңа қала" бойынша тиісті салық комитеттерінде берiледі (бұдан әрi - салық комитеттері).
6. Сатып алынған көлік жүкжөнелтпе құжаттары, оларды тіркеу орны бойынша тиісті салық органдарына қайтаруды қоспағанда, өзге ұйымдар мен тұлғаларға қайта сатуға, беруге немесе басқа нысандарда иесiздендiруге жатпайды.
7. Онымен тиісті шарт жасалатын, этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеуді қамтамасыз ету бойынша уәкілетті органмен айқындалатын көлік жүкжөнелтпе құжаттарының әзірлеушісі (бұдан әрі - әзірлеуші) мамандандырылған ұйым болып табылады.
2. Әзірлеушіден көлік жүкжөнелтпе
құжаттарын алу тәртібі
8. Жаңа күнтізбелік жыл келгенге дейін 60 (алпыс) күнтізбелік күннен кешіктірмей, облыстық салық комитеттері тиісті салық комитеттерінде тiркеу есебінде тұрған және тиісті қызмет түрлеріне лицензиясы бар жеке және заңды тұлғалардан осы Ережелерге сәйкес 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алуға өтiнiмдерді (бұдан әрі - өтiнiмдер) жинауды қамтамасыз етедi.
9. Қабылданған өтінімдер негізінде салық комитеттері Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетіне (бұдан әрі - ҚР ҚМ СК) жаңа күнтізбелік жыл келгенге дейін 50 (елу) күнтізбелік күннен кешіктірмей, осы Ережелерге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алуға жиынтық өтiнiм жібереді.
10. ҚР ҚМ СК тиісті облыстық салық комитеттерінің жиынтық өтiнiмдеріне сәйкес көлік жүкжөнелтпе құжаттарының түрлері мен түстері бойынша әзірлеушіде орналастырады және көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алу және жаңа күнтізбелік жыл келгенге дейін 45 (қырық бес) күнтізбелік күннен кешіктірмей, олардың жиынтық өтінімдеріне сәйкес оларды облыстар бойынша салық комитеттеріне беру мақсатында Алматы қаласы бойынша салық комитетіне республикалық жиынтық өтінімді береді.
11. ҚР ҚМ СК республикалық жиынтық өтінімге көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алу жүзеге асырылатын айдың 1-ші күніне дейін 45 (қырық бес) күнтізбелік күннен кешіктірмей бұл туралы хатпен хабарлап өзгерістер енгізуге құқылы.
12. Бұл жағдайда заңды және жеке тұлғалар, көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алу жүзеге асырылатын айдың 1-ші күніне дейін 60 (алпыс) календарлық күннен кешіктірмей тиісті салық комитетіне бұрын берілген көлік жүкжөнелтпе құжаттарының түрлері мен саны бөліміне өзгерістер мен толықтырулар береді. Аталған мерзім өтіп кеткеннен кейін өтінімдерге өзгерістер мен толықтырулар қабылданбайды.

5. Транспортные накладные выдаются физическим и юридическим лицам в соответствующих налоговых комитетах по областям, городам Астана и Алматы, "Астана-жана кала" (далее - налоговые комитеты).
6. Приобретенные транспортные накладные не подлежат перепродаже, передаче или отчуждению в других формах, иным организациям и лицам, за исключением возврата в соответствующие налоговые комитеты, по месту их приобретения.
7. Изготовителем транспортных накладных - (далее - изготовитель) является специализированная организация, определяемая уполномоченным органом по обеспечению государственного регулирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, с которой заключается соответствующий договор.
2. Порядок получения транспортных накладных
от изготовителя
8. Налоговые комитеты обеспечивают сбор заявок на приобретение транспортных накладных по форме согласно приложению 5 (далее - заявки) к настоящим Правилам от физических и юридических лиц, состоящих на регистрационном учете в соответствующих налоговых органах и имеющих лицензии на соответствующие виды деятельности, не позднее, чем за 60 (шестьдесят) календарных дней до наступления нового календарного года.
9. На основе принятых заявок налоговые комитеты направляют в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан (далее - НК МФ РК) сводную заявку на приобретение транспортных накладных по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам не позднее, чем за 50 (пятьдесят) календарных дней до наступления нового календарного года.
10. НК МФ РК согласно сводным заявкам налоговых комитетов, размещает заказ на изготовление транспортных накладных по видам и цветам у изготовителя и передает сводную республиканскую заявку в Налоговый комитет по городу Алматы в целях получения транспортных накладных и их выдачи налоговым комитетам в соответствии с их сводными заявками не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до наступления нового календарного года.
11. НК МФ РК вправе вносить изменения в сводную республиканскую заявку, письменно уведомив об этом изготовителя не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение транспортных накладных.
12. При этом физические и юридические лица, представляют изменения и дополнения, в части видов и количества транспортных накладных в ранее представленные заявки, в соответствующий налоговый комитет не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение транспортных накладных. По истечении указанного срока изменения и дополнения в заявки не принимаются.

13. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын әзірлегені үшін әзірлеушімен есептесу әзірлеушінің есеп айырысу шотына заңды және жеке тұлғалардан түсіп жатқан қаржы есебінен жүргізіледі.
14. Заңды және жеке тұлғалар көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алу жүзеге асырылатын айдың 1-ші күніне дейін 45 (қырық бес) күнтізбелік күннен кешіктірілмейтін мерзімде, әрбір ай бойынша жеке, олардың өтініміне сәйкес көлік жүкжөнелтпе құжаттарын әзірлегені үшін төлем жүргізеді.
15. Салық комитетімен көлік жүкжөнелтпе құжаттарын сақтау және беру үшін жауапкершілік Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің бірінші басшысына жүктеледі.
16. Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің қызметкерлері арасынан бірінші басшының бұйрығымен материалдық-жауапты тұлға тағайындалады, ол көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алу, есепке алу, сақтауды және оларды салық комитеттеріне беруді жүзеге асырады.
17. Әзірлеушіден көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алу үшін материалдық-жауапты тұлғаға мөрмен куәландырылған, Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің бірінші басшысы және бас бухгалтері қол қойған сенімхат беріледі.
Әзірлеушіден көлік жүкжөнелтпе құжаттарын Алматы қаласы бойынша Салық комитетіне жеткізу күзеттің ілесуімен Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің материалдық-жауапты тұлғасымен жүзеге асырылады.
18. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын дайындығы туралы әзірлеуші хабарлаған кезде Алматы қаласы бойынша Салық комитеті көлік жүкжөнелтпе құжаттарын әзірлеушіден үш күндік мерзімде алуға міндетті.
3. Салық комитеттеріне көлік жүкжөнелтпе құжаттарын беру тәртібі
19. Алматы қаласы бойынша салық комитетімен көлік жүкжөнелтпе құжаттарын, көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алуға өкілеттігі бар салық қызметкерлеріне беру, көлік жүкжөнелтпе құжаттары үшін оның есеп айырысу шотына ақшаның түскенiне ресми растау беру жолымен, әзірлеушімен расталған кезде ғана, сондай-ақ мынадай құжаттар:
мөрмен куәландырылған, Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің бірінші басшысы және бас бухгалтері қол қойған сенімхаттың түпнұсқасы;
көлік жүкжөнелтпе құжаттары үшін төлем туралы төлем тапсырмаларының көшірмелері;
салық комитеті қызметкерінің жеке басын куәландыратын құжаттар бар болған кезде жүргізіледі.
20. Алматы қаласы бойынша салық комитетімен көлік жүкжөнелтпе құжаттарын беру кезінде салық комитеттерінің қызметкерлеріне тауарлы-материалдық құндылықтар алуға (талаптама) жүкжөнелтпе құжаты (бұдан әрі - жүкжөнелтпе құжаты) толтырылады және беріледі.
21. Облыстық салық комитеттеріне көлік жүкжөнелтпе құжаттарын жеткізу күзеттің ілесуімен осы салық комитеттердің қызметкерлерімен жүзеге асырылады.

13. Расчеты с изготовителем за изготовление транспортных накладных производятся за счет средств, поступающих от физических и юридических лиц на расчетный счет изготовителя.
14. Физические и юридические лица производят оплату за изготовление транспортных накладных в соответствии с их заявкой, по каждому месяцу отдельно, в срок не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение транспортных накладных.
15. Ответственность за хранение и выдачу транспортных накладных налоговым комитетам, возлагается на первого руководителя Налогового комитета по городу Алматы.
16. Из числа работников Налогового комитета по городу Алматы приказом первого руководителя назначается материально-ответственное лицо, которое осуществляет получение, учет, хранение транспортных накладных и их выдачу налоговым комитетам.
17. Для получения транспортных накладных от изготовителя материально-ответственному лицу выдается доверенность, подписанная первым руководителем и главным бухгалтером Налогового комитета по городу Алматы, заверенная печатью.
Доставка транспортных накладных от изготовителя в Налоговый комитет по городу Алматы, осуществляется материально-ответственным лицом Налогового комитета по городу Алматы в сопровождении охраны.
18. При уведомлении изготовителем о готовности транспортных накладных Налоговый комитет по городу Алматы обязан получить транспортные накладные от изготовителя в трехдневный срок.
3. Порядок выдачи транспортных накладных
налоговым комитетам
19. Выдача транспортных накладных налоговым комитетом по городу Алматы ответственным работникам налоговых комитетов, уполномоченных получать транспортные накладные, производится только при подтверждении изготовителем поступления денег за транспортные накладные на его расчетный счет путем предоставления официального подтверждения, а также при наличии следующих документов:
подлинника доверенности, подписанной руководителем и главным бухгалтером налогового комитета, заверенной печатью;
копии платежных поручений об оплате за транспортные накладные;
документов, удостоверяющих личность работника налогового комитета.
Копии вышеуказанных документов остаются в налоговом комитете по городу Алматы.
20. При выдаче транспортных накладных налоговым комитетом по городу Алматы заполняется и выдается накладная (требование) на получение товароматериальных ценностей (далее - накладная) работникам налоговых комитетов.
21. Доставка транспортных накладных в налоговые комитеты осуществляется работниками этих налоговых комитетов в сопровождении охраны.

4. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын сақтау және заңды
және жеке тұлғаларға беру тәртібі
22. Бірінші басшыларының бұйрықтарымен салық комитеттері қызметкерлері арасынан көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алу, есепке алу мен сақтауды және оларды заңды және жеке тұлғаларға беруді жүзеге асыратын материалдық-жауапты тұлға тағайындалады.
23. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын облыстық салық комитеттерінде сақтау: акциздiк алым таңбаларын сақтауға арналған және оларды беруге арналған екі жұмыс аймағы бар, өртке қарсы және күзет дабылы бар үй-жайларда жүзеге асырылады.
24. Салық комитеттерімен заңды және жеке тұлғаларға көлік жүкқұжаттарын беру мынадай құжаттарды:
көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алуға арналған өтiнiштi (7-қосымша);
қызметтің тиiстi түрiне арналған лицензияларды (көшiрмелерiн);
көлік жүкқұжаттарын алғашқы рет алып отырған заңды және жеке тұлғаларды қоспағанда, бұрын алынған көлік жүкжөнелтпе құжаттарын пайдаланғаны туралы есеп беру;
көлік жүкжөнелтпе құжаттарын әзірлегені үшін төлем жасағаны туралы төлем тапсырмасының түпнұсқасын;
заңды және жеке тұлғаның қызметкерінің жеке басын куәландыратын құжаттарды;
сенімхаттар:
көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алуға заңды тұлғаның қызметкерінің атына, оның басшысымен қол қойылған және мөрмен расталған;
көлік жүкжөнелтпе құжаттарын алуға жеке тұлғаның өкілінің атына нотариалды куәландырылған құжаттарын ұсынуы кезiнде жүргізіледi.
Аталған құжаттардың көшірмелері салық комитеттерінде қалады.
Салық комитетімен көлік жүкжөнелтпе құжаттарын беру кезінде екі тарап та қол қоятын екі данада жөнелтпе құжат жазылады, оның бір данасы жеке және заңды тұлғаның қызметкерлеріне беріледі.
25. Жеке және заңды тұлғаларға көлік жүкжөнелтпе құжаттарын беру, өтінімде көрсетілген сандары мен түрлеріне сәйкес жүргізіледі.
5. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын ресімдеу тәртібі
26. Жеткізуші алушыдан этил спиртін және/немесе алкоголь өнімін алуға өтінімдер түскен кезде сұралынды көлеміне (саны) тиісті көлік жүкжөнелтпе құжаттарын ресімдейді. Егер жеткізу тікелей өндіруші болып табылса, көлік жүкжөнелтпе құжаттары міндетті тәртіппен акциздік посттың жауапты қызметкерімен есепке алынады және қолы мен мөрімен расталады. Жұмыс күнінің соңында көлік жүкжөнелтпе құжатының көшірмесі жеткізушіні тіркеу есебінің орны бойынша салық комитетіне жіберіледі.
27. Этил спирті және/немесе алкоголь өнімі тағайындалған орнына жеткізілгеннен кейін алушы жеткізу күні ішінде өзінің тіркеу есебінің орны бойынша салық комитетіне міндетті тәртіппен көлік жүкжөнелтпе құжатының түпнұсқасын жібереді. Этил спиртін және/немесе алкоголь өнімін жеткізу күні жұмыс күнінің соңына, демалыс және/немесе мейрам күндеріне келген жағдайда, көлік жүкжөнелтпе құжаты келесі жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Егер этил спиртін алушы алкоголь өнімін өндіретін кәсіпорын болып табылған жағдайда, этил спирті бойынша көлік жүкжөнелтпе құжаты акциздік посттың жауапты қызметкерінің қолы мен мөрімен расталады.

4. Порядок хранения и выдачи транспортных накладных
физическим и юридическим лицам
22. Из числа работников налоговых комитетов приказами первых руководителей назначается материально-ответственное лицо, которое осуществляет получение, учет, хранение транспортных накладных и их выдачу физическим и юридическим лицам.
23. Хранение транспортных накладных в налоговых комитетах осуществляется в помещениях, имеющих противопожарную и охранную сигнализацию, с наличием двух рабочих зон: для хранения и сбора, а также для выдачи транспортных накладных.
24. Выдача транспортных накладных физическим и юридическим лицам налоговыми комитетами производится при представлении следующих документов:
заявления на получение транспортных накладных (приложение 7);
лицензий на соответствующие виды деятельности;
отчета об использовании ранее полученных транспортных накладных, за исключением физических и юридических лиц первоначально приобретаемых транспортные накладные;
подлинника платежного поручения об оплате за изготовление транспортных накладных;
документов, удостоверяющих личность работника физического и юридического лица;
доверенности:
на имя работника юридического лица на получение транспортных накладных, подписанной его руководителем и заверенной печатью;
на представителя физического лица на получение транспортных накладных, нотариально удостоверенной.
Копии указанных документов остаются в налоговых комитетах.
При выдаче транспортных накладных налоговым комитетом выписывается накладная в двух экземплярах, подписываемая обеими сторонами, один экземпляр которой выдается работникам физического и юридического лица.
25. Выдача транспортных накладных физическим и юридическим лицам производится в соответствии с количеством и видами, указанными в заявке.
5. Порядок оформления транспортных накладных
26. Поставщик при поступлении заявок на приобретение этилового спирта и/или алкогольной продукции (кроме пива) от получателя оформляет соответствующую транспортную накладную на запрашиваемый объем (количество). Если поставщиком является непосредственно производитель, транспортная накладная в обязательном порядке регистрируется и заверяется подписью и печатью ответственного работника акцизного поста. Копия транспортной накладной в конце рабочего дня направляется в налоговый орган по месту регистрационного учета поставщика.
27. Получатель после доставки этилового спирта и/или алкогольной продукции (кроме пива) до места назначения в обязательном порядке направляет оригинал транспортной накладной в налоговый орган по месту своего регистрационного учета в течение дня доставки. В случае, когда день доставки этилового спирта и/или алкогольной продукции (кроме пива) приходится на конец рабочего, выходной и/или праздничный дни, транспортная накладная представляется в течение следующего рабочего дня.
В случае если получателем этилового спирта является предприятие производитель алкогольной продукции, транспортная накладная по этиловому спирту заверяется подписью и печатью ответственного работника акцизного поста получателя.

28. Салық органдарының жауапты қызметкерлері күнделікті сканерлеу жолымен көлік жүкжөнелтпе құжаттары бойынша мәліметтерді бірыңғай электронды деректер қорына енгізеді және оларды ҚР ҚМ СК электронды түрде береді.
6. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын толтыру тәртiбi
29. Көлік жүкжөнелтпе құжаттардың барлық түрлерінде "Операция коды" торкөзінде этил спиртi және/немесе алкоголь өнімiн (сырадан басқа) сату бойынша жүргізілетін операцияларға тиісті сандар қойылады.
___________________________________________________________________
Операция атауы             Операция коды
___________________________________________________________________
Этил спиртiне арналған қызыл түстi көлік жүкжөнелтпе құжатта
___________________________________________________________________
1. Қайта өңдеу мен басқа да
мақсаттарда өзге жеткізушілердің
этил спиртiн өндірушіге этил
спиртiн сату                                01
2. Этил спиртiн өндірушінің этил
спиртiн этил спиртiн өндірушіге сату        02
3. Этил спиртiн өндірушінің алкоголь
өнімiн өндірушіге этил спиртiн сату         03
4. Алкоголь өнімiн өндірушінің
алкоголь өнімiн өндірушіге этил
спиртiн сату                                04
___________________________________________________________________
Этил спиртiне арналған қоңыр түстi көлік жүкжөнелтпе құжатта
___________________________________________________________________
5. Этил спиртiн фармацевтикалық
кәсіпорындар мен мемлекеттiк
медициналық мекемелерге, этил
спиртiн техникалық мақсатта
және/немесе алкоголдi емес өнімдi
өндіру кезiнде пайдаланатын
ұйымдарға жеткізушінің этил
спиртiн сату                                05
___________________________________________________________________
Алкоголь өнімiне (сырадан басқа) арналған күлгін түстi көлік
жүкжөнелтпе құжатта
___________________________________________________________________
6. Алкоголь өнімiн (сырадан басқа)
өндірушінің алкоголь өнімiн
өндірушіге алкоголь өнімiн сату             06
7. Алкоголь өнімiн өндірушінің
алкоголь өнімiн  көтерме сату
саласында өз қызметiн жүзеге
асыратын көтерме сатушыларға
алкоголь өнімiн (сырадан басқа)
сату                                        07
8. Алкоголь өнімiн көтерме сату
саласында өз қызметiн жүзеге
асыратын көтерме сатушылардың
алкоголь өнімiн (сырадан басқа)
алкоголь өнімiн өндірушіге сату             08
9. Алкоголь өнімiн көтерме сату
саласында өз қызметiн жүзеге
асыратын көтерме сатушылардың
алкоголь өнімiн көтерме сату
саласында өз қызметiн жүзеге
асыратын өзге көтерме сатушыларға
алкоголь өнімiн (сырадан басқа)
сату                                        09
___________________________________________________________________
Алкоголь өнімiне (сырадан басқа) арналған жасыл түстi көлік
жүкжөнелтпе құжатта
___________________________________________________________________

28. Ежедневно ответственные работники налоговых органов путем сканирования заносят сведения по транспортным накладным в единую электронную базу данных и передают их в электронном виде в НК МФ РК.
6. Порядок заполнения транспортных накладных
29. Во всех видах транспортных накладных в ячейке "Код операции" ставятся цифры соответствующие проводимой операции по реализации этилового спирта и/или алкогольной продукции (кроме пива):
-------------------------------------------------------------------
Наименование операции         |        Код операции
-------------------------------------------------------------------
В транспортной накладной на этиловый спирт красного цвета
-------------------------------------------------------------------
1. Реализация этилового спирта иными              01
поставщиками производителю этилового
спирта для переработки и иных целей
2. Реализация этилового спирта
производителем этилового спирта                   02
производителю этилового спирта
3. Реализация этилового спирта
производителем этилового спирта                   03
производителю алкогольной продукции
4. Реализация этилового спирта
производителем алкогольной                        04
продукции производителю алкогольной
продукции
-------------------------------------------------------------------
В транспортной накладной на этиловый спирт коричневого цвета
-------------------------------------------------------------------
5. Реализация этилового спирта
поставщиком фармацевтическим
предприятиям и государственным
медицинским учреждениям,
организациям, использующим этиловый               05
спирт в технических целях и/или при
производстве не алкогольной
продукции
-------------------------------------------------------------------
В транспортной накладной на алкогольную продукцию (кроме пива)
фиолетового цвета
-------------------------------------------------------------------
6. Реализация алкогольной продукции
(кроме пива) производителем                       06
алкогольной продукции производителю
алкогольной продукции
7. Реализация алкогольной продукции
(кроме пива) производителем
алкогольной продукции оптовым                     07
реализаторам, осуществляющим свою
деятельность в сфере оптовой
реализации алкогольной продукции
8. Реализация алкогольной продукции
(кроме пива) оптовыми реализаторами,              08
осуществляющим свою деятельность
в сфере оптовой реализации
алкогольной продукции производителям
алкогольной продукции
9. Реализация алкогольной продукции
(кроме пива) оптовыми реализаторами,
осуществляющим свою деятельность
в сфере оптовой реализации
алкогольной продукции иным оптовым                09
реализаторам, осуществляющим свою
деятельность в сфере оптовой
реализации алкогольной продукции
-------------------------------------------------------------------
В транспортной накладной на алкогольную продукцию (кроме пива)
зеленого цвета
-------------------------------------------------------------------

10. Алкоголь өнімiн жеткізушінің,
өзінің фирмалық арнайы дүкендеріне,
олардың мекен-жайына қарамай сату           10
11. Өз қызметiн алкоголь өнімiн
көтерме сату саласында жүзеге
асыратын көтерме сатушылардың
алкоголь өнімiн өз қызметiн бөлшек
саудада сату саласында жүзеге
асыратын мекемелерге алкоголь
өнімiн сату                                 11
___________________________________________________________________
Көлік жүкжөнелтпе құжаттардың барлық түрлерінде
___________________________________________________________________
12. Этил спиртi және/немесе
алкоголь өнімiн (сырадан басқа)
алушылардың жеткізушілерге қайтаруы         12
___________________________________________________________________
30. Этил спиртiне арналған қызыл түстi көлік жүкжөнелтпе құжатта мыналар көрсетіледi:
1-жолда:
этил спиртiн өндірушi ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, өндірiс орны, мемлекеттiк лицензияның нөмерi, әрекет ету мерзiмi;
2-жолда:
этил спиртiн алушы ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, жеткізу орны, мемлекеттiк лицензияның нөмерi, әрекет ету мерзiмi;
3-жолда:
этил спиртiн өндірушi салық төлеушiнің тiркеу нөмерi;
4-жолда:
этил спиртiн алушы салық төлеушiнің тiркеу нөмерi;
5-жолда:
ақшасыз есеп ауыстыруда-төлем тапсырмасының нөмері, уақыты;
қолма қол есеп айырысуда-кассалық кiрiс ордерiнің нөмерi, уақыты;
консигнацияда-келiсiм шарттың нөмерi, күні;
6-жолда:
жүргізушiнің аты-жөні;
жүргізушiлiк куәлiгiнің сериясы мен нөмерi, берiлген уақыты, берушi орган;
көлік құралының маркасы, мемлекеттiк нөмерi, жолсапар қағазының нөмерi, берiлген уақыты;
7-жолда:
спиртiнің атауы;
8-жолда:
этил спиртiне берілген код - жеке сәйкестендіру нөмерi;
9-жолда:
тиелген өнімнің жалпы мөлшерi (дал);
10-жолда:
ыдыстың бағасын есептемегендегi өнімнің жалпы бағасы (теңге);
тиелген өнімнің жалпы мөлшерi (дал);
11-жолда:
көлік ыдысының жалпы құны (теңге);
12-жолда:
ыдыстың бағасын есептегендегi өнімнің жалпы бағасы (теңге);
13-жолда:
"жөнелтушi басшысының аты-жөні" бағанында этил спиртін өндірушiнің бiрiншi басшысының қолы және аты-жөні және қолы қойылады;
"жөнелтушi бухгалтерінің аты-жөні" бағанында этил спиртін өндірушiнің бас бухгалтерінің қолы және аты-жөні және қолы қойылады;
"Алушы" бағанында:
алушы мекеменің этил спиртін алуға жауапты өкілетті қызметкердің қолы, аты-жөні;
жеке куәлігінің және/немесе төлқұжатының сериясы мен нөмерi, берiлген уақыты, берушi орган.

10. Реализация алкогольной продукции
поставщиком собственным фирменным                 10
специализированным магазинам,
независимо от их местонахождения
11. Реализация алкогольной продукции
оптовыми реализаторами,
осуществляющим свою деятельность в
сфере оптовой реализации алкогольной              11
продукции организациям, осуществляющим
свою деятельность в сфере розничной
реализации алкогольной продукции
-------------------------------------------------------------------
Во всех видах транспортных накладных
-------------------------------------------------------------------
12. Возврат этилового спирта и/или
алкогольной продукции (кроме пива)                12
получателями поставщикам
-------------------------------------------------------------------
30. В транспортной накладной на этиловый спирт красного цвета указываются:
в строке 1:
наименование производителя этилового спирта, юридический адрес, адрес производства, номер государственной лицензии, срок действия;
в строке 2:
наименование получателя этилового спирта, юридический адрес, адрес поставки, номер государственной лицензии, срок действия;
в строке 3:
регистрационный номер налогоплательщика производителя этилового спирта;
в строке 4:
регистрационный номер налогоплательщика получателя этилового спирта;
в строке 5:
при безналичном расчете - номер платежного поручения, дата;
при наличном расчете - номер приходного кассового ордера, дата;
при консигнации - номер договора, дата;
в строке 6:
Ф.И.О. водителя;
серия и номер водительского удостоверения, дата выдачи, выдавший орган;
марка транспортного средства, государственный номер;
номер путевого листа, дата выдачи;
в строке 7:
наименование спирта;
в строке 8:
персональный идентификационный номер - код на этиловый спирт;
в строке 9:
общий объем отгруженной продукции (дал);
в строке 10:
общая стоимость продукции (тенге) без учета стоимости тары;
общий объем отгруженной продукции (дал);
в строке 11:
общая стоимость транспортной тары (тенге);
в строке 12:
общая стоимость продукции (тенге) с учетом стоимости тары;
в графе "Ф.И.О. руководителя отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись первого руководителя производителя этилового спирта;
в графе "Ф.И.О. бухгалтера отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись главного бухгалтера производителя этилового спирта;
в графе "Получатель" проставляются:
должность, Ф.И.О. и подпись уполномоченного на получение этилового спирта работника получателя этилового спирта;
серия и номер удостоверения личности и/или паспорта, дата выдачи, выдавший орган.

31. Этил спиртiне арналған көк түстi көлік жүкжөнелтпе құжатта мыналар көрсетіледi:
1-жолда:
этил спиртiн өндірушi ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, өндірiс орны, мемлекеттiк лицензияның нөмерi, әрекет ету мерзiмi;
2-жолда:
этил спиртiн алушы ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, жеткізу орны, мемлекеттiк лицензияның нөмерi, әрекет ету мерзiмi;
3-жолда:
этил спиртiн өндірушi салық төлеушiнің тiркеу нөмерi;
4-жолда:
этил спиртiн алушы салық төлеушiнің тiркеу нөмерi;
5-жолда:
ақшасыз есеп ауыстыруда-төлем тапсырмасының нөмері, уақыты;
қолма қол есеп айырысуда-кассалық кiрiс ордерiнің нөмерi, уақыты;
консигнацияда-келiсiм шарттың нөмерi, күні;
6-жолда:
жүргізушiнің аты-жөні;
жүргізушiлiк куәлiгiнің сериясы мен нөмерi, берiлген уақыты, берушi орган;
көлік құралының маркасы, мемлекеттiк нөмерi, жолсапар қағазының нөмерi, берiлген уақыты;
7-жолда:
этил спирттің атауы;
8-жолда:
этил спиртiне берілген код - жеке сәйкестендіру нөмерi;
9-жолда:
тиелген өнімнің жалпы мөлшерi (дал);
10-жолда:
ыдыстың бағасын есептемегендегi өнімнің жалпы бағасы (теңге);
тиелген өнімнің жалпы мөлшерi (дал);
11-жолда:
көлік ыдысының жалпы құны (теңге);
12-жолда:
ыдыстың бағасын есептегендегi өнімнің жалпы бағасы (теңге);
13-жолда:
"жөнелтушi басшысының аты-жөні" бағанында этил спиртін өндірушiнің бiрiншi басшысының қолы және аты-жөні және қолы қойылады;
"жөнелтушi бухгалтерінің аты-жөні" бағанында этил спиртін өндірушiнің бас бухгалтерінің қолы және аты-жөні және қолы қойылады;
"Алушы" бағанында:
алушы мекеменің этил спиртін алуға жауапты өкілетті қызметкердің қолы, аты-жөні;
жеке куәлігінің және/немесе төлқұжатының сериясы мен нөмерi, берiлген уақыты, берушi орган.
32. Алкоголь өнімiне (сырадан басқа) арналған күлгін түстi көлік жүкжөнелтпе құжатта мыналар көрсетіледi:
1-жолда:
алкоголь өнімiн өндірушiнің (жеткiзушiнің) атауы, заңды мекен-жайы, өндірiс орны, мемлекеттiк лицензияның нөмерi, әрекет ету мерзiмi;
2-жолда:
алкоголь өнімiн алушы ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, жеткізу орны, мемлекеттiк лицензияның нөмерi, әрекет ету мерзiмi;
3-жолда:
алкоголь өнімiн өндірушi (жеткiзушi) салық төлеушiнің тiркеу нөмерi;
4-жолда:
алкоголь өнімiн алушы салық төлеушiнің тiркеу нөмерi;
5-жолда:
ақшасыз есеп ауыстыруда-төлем тапсырмасының нөмері, уақыты;
қолма қол есеп айырысуда-кассалық кiрiс ордерiнің нөмерi, уақыты;
консигнацияда-келiсiм шарттың нөмерi, күні;
6-жолда:
жүргізушiнің аты-жөні;
жүргізушiлiк куәлiгiнің сериясы мен нөмерi, берiлген уақыты, берушi орган;
көлік құралының маркасы, мемлекеттiк нөмерi;
жолсапар қағазының нөмерi, берiлген уақыты;
7-жолда:
спирттің атауы;
тиелген алкоголь өнімінің жалпы мөлшерi (шөлмекте);
тиелген алкоголь өнімінің жалпы мөлшерi (дал);
8-жолда:
көлік ыдысының жалпы құны (теңге);
9-жолда:
ыдыстың бағасын есептегендегi алкоголь өнімінің жалпы бағасы (теңге);
"жөнелтушi басшысының аты-жөні" бағанында алкоголь өнімiн өндірушiнің (жеткiзушiнің) бiрiншi басшысының қолы және аты-жөні және қолы қойылады;
"жөнелтушi бухгалтерінің аты-жөні" бағанында алкоголь өнімiн өндірушiнің (жеткiзушiнің) бас бухгалтерінің қолы және аты-жөні және қолы қойылады;
"Алушы" бағанында:
алушы мекеменің алкоголь өнімiн алуға жауапты өкілетті қызметкердің қолы, аты-жөні;
жеке куәлігінің және/немесе төлқұжатының сериясы мен нөмерi, берiлген уақыты, берушi орган.
2-бетте:
"жет-шiнің СТН-і" бағанында алкоголь өнімiн өндірушi (жеткiзушi) салық төлеушiнің тiркеу нөмерi көрсетіледі;
"алушының СТН-і" бағанында алкоголь өнімiн алушы салық төлеушiнің тiркеу нөмерi көрсетіледі;
10-жолда:
алкоголь өнімiнің түрi, ыдыс сыйымдылығы (литр);
11-жолда:
алкоголь өнімiнің коды - жеке сәйкестендіру нөмерi;
12-жолда:
тиелген алкоголь өнімiнің әр түрі бойынша (шөлмекпен) жалпы саны;
13-жолда:
бір шөлмектің бағасы теңгемен;
14-жолда:
көлік жүкжөнелтпе құжат бойынша тиелген алкоголь өнімiнің жалпы саны (шөлмекпен);
"жөнелтушi басшысының аты-жөні" бағанында этил спиртін өндірушiнің (жеткiзушiнің) бiрiншi басшысының қолы және аты-жөні және қолы қойылады;
"жөнелтушi бухгалтерінің аты-жөні" бағанында этил спиртін өндірушiнің бас бухгалтерінің қолы және аты-жөні және қолы қойылады;
"Алушы" бағанында:
алушы мекеменің этил спиртін алуға жауапты өкілетті қызметкердің қолы, аты-жөні;
жеке куәлігінің және/немесе төлқұжатының сериясы мен нөмерi, берiлген уақыты, берушi орган.

31. В транспортной накладной на этиловый спирт коричневого цвета указываются:
в строке 1:
наименование производителя этилового спирта, юридический адрес, адрес производства, номер государственной лицензии, срок действия;
в строке 2:
наименование получателя этилового спирта, юридический адрес, адрес поставки, номер государственной лицензии, срок действия;
в строке 3:
регистрационный номер налогоплательщика производителя этилового спирта;
в строке 4:
регистрационный номер налогоплательщика получателя этилового спирта;
в строке 5:
при безналичном расчете - номер платежного поручения, дата;
при наличном расчете - номер приходного кассового ордера, дата;
при консигнации - номер договора, дата;
в строке 6:
Ф.И.О. водителя;
серия и номер водительского удостоверения, дата выдачи, выдавший орган;
марка транспортного средства, государственный номер;
номер путевого листа, дата выдачи;
в строке 7:
наименование спирта;
в строке 8:
персональный идентификационный номер - код на этиловый спирт;
в строке 9:
общий объем отгруженной продукции (дал);
в строке 10:
общая стоимость продукции (тенге) без учета стоимости тары;
общий объем отгруженной продукции (дал);
в строке 11:
общая стоимость транспортной тары (тенге);
в строке 12:
общая стоимость продукции (тенге) с учетом стоимости тары;
в графе "Ф.И.О. руководителя отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись первого руководителя производителя этилового спирта;
в графе "Ф.И.О. бухгалтера отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись главного бухгалтера производителя этилового спирта;
в графе "Получатель" проставляются:
должность, Ф.И.О. и подпись уполномоченного на получение этилового спирта работника получателя этилового спирта;
серия и номер удостоверения личности и/или паспорта, дата выдачи, выдавший орган.
32. В транспортной накладной на алкогольную продукцию (кроме пива) фиолетового цвета указываются:
в строке 1:
наименование производителя (поставщика) алкогольной продукции, юридический адрес, адрес производства, номер государственной лицензии, срок действия;
в строке 2:
наименование организации получателя алкогольной продукции, юридический адрес, адрес поставки, номер государственной лицензии, срок действия;
в строке 3:
регистрационный номер налогоплательщика производителя (поставщика) алкогольной продукции;
в строке 4:
регистрационный номер налогоплательщика получателя алкогольной продукции;
в строке 5:
при безналичном расчете - номер платежного поручения, дата;
при наличном расчете - номер приходного кассового ордера, дата;
при консигнации - номер договора, дата;
в строке 6:
Ф.И.О. водителя;
серия и номер водительского удостоверения, дата выдачи, выдавший орган;
марка транспортного средства, государственный номер;
номер путевого листа, дата выдачи;
в строке 7:
общая стоимость алкогольной продукции (тенге) без учета стоимости тары;
общее количество отгруженной алкогольной продукции (в бутылках);
общее количество отгруженной алкогольной продукции (дал);
в строке 8:
общая стоимость транспортной тары (тенге);
в строке 9:
общая стоимость алкогольной продукции (тенге) с учетом стоимости тары;
в графе "Ф.И.О. руководителя отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись первого руководителя производителя (поставщика);
в графе "Ф.И.О. бухгалтера отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись главного бухгалтера производителя (поставщика);
в графе "Получатель" проставляются:
должность, Ф.И.О. и подпись уполномоченного на получение алкогольной продукции работника получателя алкогольной продукции;
серия и номер удостоверения личности и/или паспорта, дата выдачи, выдавший орган.
На странице 2:
в графе "РНН п-ка" указывается регистрационный номер налогоплательщика производителя (поставщика) алкогольной продукции;
в графе "РНН п-ля" указывается регистрационный номер налогоплательщика получателя алкогольной продукции;
в строке 10:
вид алкогольной продукции, емкость (литр);
в строке 11:
персональный идентификационный номер - код на алкогольную продукцию;
в строке 12:
общее количество отгруженной алкогольной продукции по каждому виду (в бутылках);
в строке 13:
цена за бутылку в тенге;
в строке 14:
общее количество отгруженной алкогольной продукции по транспортной накладной (в бутылках);
в графе "Ф.И.О. руководителя отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись первого руководителя производителя (поставщика);
в графе "Ф.И.О. бухгалтера отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись главного бухгалтера производителя (поставщика);
в графе "Получатель" проставляются:
должность, Ф.И.О. и подпись уполномоченного на получение алкогольной продукции работника получателя алкогольной продукции;
серия и номер удостоверения личности и/или паспорта, дата выдачи, выдавший орган.

7. Пайдаланылмаған, ақаулы, толтыру барысында зақымдалған және бүлінген көлік жүкжөнелтпе құжаттарын есепке алу
34. Пайдаланылмаған, немесе баспаханалық ақауы бар көлік жүкжөнелтпе құжаттары қайтару себептерін көрсете отырып жеке немесе заңды тұлғаның көлік жүкжөнелтпе құжаттарын қайтару туралы өтініші негізінде оларды алу орны бойынша салық комитеттеріне қайтарылуы мүмкін.
35. Жеке және заңды тұлғалардың көрсетілген көлік жүкжөнелтпе құжаттарын қайтаруы осы Ережелердің 8-қосымшасына сәйкес көлік жүкжөнелтпе құжаттарын табыстау-қабылдау актісі (бұдан әрі - қабылдау-табыстау актісі) бойынша жүзеге асырылады.
36. Баспаханалық ақауы бар көлік жүкжөнелтпе құжаттарын жеке және заңды тұлғалар көлік жүкжөнелтпе құжаттарын ауыстыру туралы өтінішпен табыстау-қабылдау актісі бойынша оларды алу орны бойынша салық комитеттеріне ұсынады.
37. Қайтарылған көлік жүкжөнелтпе құжаттарының нөмірлері салық комитеттерінің бірінші басшылары тағайындайтын, құрамы үш адамнан кем болмауы тиіс баспаханалық ақауы бар және пайдаланылмаған көлік жүкжөнелтпе құжаттарын қабылдау бойынша комиссия қол қоятын табыстау-қабылдау актілерінде көрініс табады.
38. Салық комитеттері баспаханалық ақауы бар көлік жүкжөнелтпе құжаттарын олар бойынша көлік жүкжөнелтпе құжаттары алынған табыстау-қабылдау актісін және көлік жүкжөнелтпе құжаттарын қоса Алматы қаласы бойынша Салық комитетіне ұсынады.
Алматы қаласы бойынша Салық комитеті өз кезегінде ақаулы көлік жүкжөнелтпе құжаттарын дайындаушыға тапсырады.
39. Жеке және заңды тұлғалар толтыру барысында зақымдалған және бүлінген көлік жүкжөнелтпе құжаттарын толтыру барысында зақымдалған және бүлінген көлік жүкжөнелтпе құжаттарын есептен шығару актісін жасау және оларды одан әрі жою үшін оларды алу орны бойынша салық комитеттеріне ұсынуға міндетті.
40. Көлік жүкжөнелтпе құжаттары жыртылып қалған кезде олардың жеке бөліктері желімдеу арқылы біріктірілген болуы тиіс.
41. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын жою салық комитеттері бірінші басшыларының бұйрықтарымен айқындалатын орындарда комиссияның қатысуымен жүргізіледі.
Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын жою жөніндегі комиссияның құрамы салық комитеттері бірінші басшыларының бұйрықтарымен үш адамнан кем емес құрамда бекітіледі.
Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын жою жөніндегі комиссияның құрамына олардың көлік жүкжөнелтпе құжаттары жойылуға жататын жеке және заңды тұлғалардың өкілдері міндетті түрде кіруі тиіс.
42. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын нақты жою туралы осы Ережелердің 9-қосымшасына сәйкес нысанда үш данада көлік жүкжөнелтпе құжаттарын жою актісі (бұдан әрі - жою актісі) жасалады, онда жойылған көлік жүкжөнелтпе құжаттарының түрлері, нөмірлері және саны көрсетіледі. Жою актілеріне комиссияның барлық мүшелері қол қояды және салық комитеттерінің мөрімен расталады.

7. Учет неиспользованных, бракованных, поврежденных
и испорченных в ходе заполнения транспортных накладных
34. Неиспользованные, либо имеющие типографский брак транспортные накладные, могут быть возвращены в налоговые комитеты по месту их приобретения на основании заявления физического или юридического лица о возврате транспортных накладных, с указанием причин возврата.
35. Возврат указанных транспортных накладных физическими и юридическими лицами осуществляется по акту сдачи-приемки транспортных накладных по форме согласно приложению 8 (далее - акт сдачи-приемки) к настоящим Правилам.
36. Транспортные накладные, имеющие типографский брак, представляются физическими и юридическими лицами по акту сдачи-приемки в налоговые комитеты по месту их приобретения с заявлением о замене транспортных накладных.
37. Номера возвращенных транспортных накладных отражаются в актах сдачи-приемки, которые подписываются комиссиями по приему имеющих типографский брак и неиспользованных транспортных накладных, назначаемых приказами первых руководителей налоговых комитетов, в составе не менее трех человек.
38. Транспортные накладные, имеющие типографский брак, представляются налоговыми комитетами в Налоговый комитет по городу Алматы, с приложением акта сдачи-приемки и накладной, по которой получены транспортные накладные.
Налоговый комитет по городу Алматы, в свою очередь, сдает бракованные транспортные накладные изготовителю.
39. Физические и юридические лица обязаны представлять поврежденные и испорченные в ходе заполнения транспортные накладные в налоговые комитеты по месту их приобретения для составления акта списания поврежденных и испорченных в ходе заполнения транспортных накладных и их дальнейшего уничтожения.
40. При разрыве транспортных накладных, отдельные их части должны быть соединены путем склеивания.
41. Уничтожение транспортных накладных производится в местах, определяемых приказами первых руководителей налоговых комитетов, в присутствии комиссии.
Состав комиссии по уничтожению транспортных накладных утверждается приказами первых руководителей налоговых комитетов, в составе не менее трех человек.
В состав комиссий по уничтожению транспортных накладных в обязательном порядке должны входить представители физических и юридических лиц, транспортные накладные которых подлежат уничтожению.
42. О фактическом уничтожении транспортных накладных составляются акты уничтожения транспортных накладных по форме согласно приложению 9 (далее - акты уничтожения) к настоящим Правилам в трех экземплярах, в которых указываются виды, номера и количество уничтоженных транспортных накладных. Акты уничтожения подписываются всеми членами комиссии и заверяются печатью налоговых комитетов.

43. Жою актісінің бірінші данасы екі апталық мерзімде ҚР ҚМ СК-не жіберіледі, жою актісінің екінші данасы көлік жүкжөнелтпе құжаттары жойылған жеке немесе заңды тұлғаларға жіберіледі және жою актісінің үшінші данасы салық комитетінде қалады.
8. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын салық комитеттерінде
есепке алу және сақтау
44. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарының келіп түсуін және берілуін есепке алу нөмірленген, тігілген, салық комитетi бірінші басшысының қолымен расталған және салық комитеттерінің мөрімен бекітілген арнайы журналдарда жүргізілуі тиіс.
Журналды көлік жүкжөнелтпе құжаттарын есепке алу, сақтау және оларды жеке және заңды тұлғаларға беруге материалдық жауапты адам жүргізеді.
45. Қолда бар көлік жүкжөнелтпе құжаттарының нақты санын (тізім) тексеру әр тоқсанның 1 күні және материалдық жауапты адам ауысқанда салық комитетi бiрiншi басшыларының бұйрығымен тағайындалатын, құрамы үш адамнан кем болмауы тиіс түгендеу комиссиясымен жүзеге асырылады.
46. Тiзiмдеу екі данада жасалады және түгендеу комиссиясының мүшелері және материалдық жауапты адам қол қояды.
Көлік жүкжөнелтпе құжаттарының нақты барлығы мен бухгалтерия деректерінің арасында алшақтық анықталған жағдайда шаралар қабылдау үшін материалдар материалдық жауапты адамның түсініктемесімен салық комитетiнің бiрiншi басшысына ұсынылады.
9. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын жеке және заңды
тұлғаларда есепке алу
47. Жеке және заңды тұлғалар көлік жүкжөнелтпе құжаттарын дұрыс есепке алу, оларды пайдалану (саны және құны бойынша), бүлінген көлік жүкжөнелтпе құжаттарын белгіленген тәртіпте оларды істен шығарғанға дейін оларды жоғалтуға жол бермей сақталуын қамтамасыз етуі тиіс.
48. Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын есепке алу қатаң есептiлік бланкiлері үшін белгіленген бухгалтерлік есеп тәртібіне сәйкес жүргізіледі.
10. Бұрын салық комитеттеріне ұсынылған көлік жүкжөнелтпе құжаттарының күшін жою тәртібі
49. Бұрын салық комитеттеріне ұсынылған көлік жүкжөнелтпе құжаттарының күшін жою, егер осы көлік жүкжөнелтпе құжаты бойынша алынған өткізілген этил спирті және/немесе алкоголь өнімін (сырадан басқа) сатушы жеткізушіге қайтарған жағдайда жүргізіледі.
50. Сатып алушы бұрын алынған этил спиртін және/немесе алкоголь өнімін (сырадан басқа) толық емес көлемде қайтарған жағдайда, этил спирті және/немесе алкоголь өнімінің (сырадан басқа) бұрын алынған көлеміне ресімделген көлік жүкжөнелтпе құжаты күшін жояды. Ол туралы жеткізуші және алушы өзінің тіркелген орны бойынша салық органына хабарлайды, салық органы өз кезегінде этил спирті және/немесе алкоголь өнімінің (сырадан басқа) қайтарылған көлемін растайтын осы көлік жүкжөнелтпе құжаттарына белгі соғады.
Салық органдарының жауапты қызметкерлері осы хабарламалардың келіп түсуіне қарай аталған көлік жүкжөнелтпе құжатының күшін жою туралы мәліметтерді біртұтас электрондық дерекқорға енгізеді және ҚР ҚМ СК-не береді.

43. Первый экземпляр акта уничтожения в двухдневный срок направляется в НК МФ РК, второй экземпляр акта уничтожения направляется физическому или юридическому лицу, транспортные накладные которых уничтожены и третий экземпляр акта уничтожения остается в налоговом комитете.
8. Учет и хранение транспортных накладных
в налоговых комитетах
44. Учет поступления и выдачи транспортных накладных должен вестись в специальных журналах, прошнурованных, пронумерованных, заверенных подписью первого руководителя и скрепленных печатью налоговых комитетов.
Журналы ведутся материально-ответственным лицом за учет, хранение транспортных накладных и их выдачу физическим и юридическим лицам.
45. Проверка фактического количества (опись), имеющихся в наличии транспортных накладных на 1 число каждого квартала и при смене материально-ответственного лица, осуществляется инвентаризационными комиссиями, назначаемыми приказами первых руководителей налоговых комитетов, в составе не менее трех человек.
46. Опись составляется в двух экземплярах и подписывается членами инвентаризационной комиссии, а также материально-ответственным лицом.
В случае выявления расхождений фактического наличия транспортных накладных с данными бухгалтерии, материалы с приложением объяснительной материально-ответственного лица представляются первому руководителю налогового комитета для принятия мер.
9. Учет транспортных накладных у
физических и юридических лиц
47. Физические и юридические лица должны обеспечить правильный учет транспортных накладных, их использование (по количеству и стоимости), сохранность поврежденных транспортных накладных до их списания в установленном порядке, не допуская их потери.
48. Учет транспортных накладных ведется в соответствии с правилами бухгалтерского учета, установленными для бланков строгой отчетности.
10. Порядок аннулирования транспортной накладной ранее
представленной в налоговые комитеты
49. Аннулирование транспортной накладной ранее представленной в налоговые комитеты производится в случаях, когда реализованные этиловый спирт и/или алкогольная продукция (кроме пива), полученная по данной транспортной накладной возвращается поставщику получателем.
50. В случае возврата получателем не полного объема, ранее полученного этилового спирта и/или алкогольной продукции (кроме пива), транспортная накладная оформленная на ранее полученный объем этилового спирта и/или алкогольной продукции (кроме пива) аннулируется. О чем получатель и поставщик уведомляют налоговые органы по месту своей регистрации, налоговый орган в свою очередь ставит отметку на данной транспортной накладной, подтверждающую возвращаемый объем этилового спирта и/или алкогольной продукции (кроме пива).
По мере поступления данных уведомлений ответственные работники налоговых органов заносят сведения об аннулировании данной транспортной накладной в единую электронную базу данных и передают в НК МФ РК.

1. Жоғарыда көрсетілген көлік жүк құжаттары мына: __________
__________________________________________________________________
_____________________ себептермен қайтарылады
2. Көлік жүкжөнелтпе құжаттары тиісті түрде оралған және
жиынтықты тапсырылды/қабылданды.
Тапсырдым:                          Қабылдадым:
_____________________               ______________________
(аты-жөні, қолы)                    (аты-жөні, қолы)
М.О.                                   М.О.
Этил спирті мен алкоголь өніміне
(сырадан басқа) көлік жүкжөнелтпе
құжаттарын алу, беру, ресімдеу,
толтыру, есепке алу және сақтау
Ережелеріне
9-қосымша
Көлік жүкжөнелтпе құжаттарын
жою актісі
СК Төрағасының 200_ж "__"_______________ N ___ бұйрығына
сәйкес біз, мына құрамдағы комиссиямен:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
өртеу жолымен ______ дана көлік жүкжөнелтпе құжаттары жойылды және
есептен шығарылды.
оның ішінде:
____________________________________________________________  дана.
(жүкжөнелтпе құжаттарының типі, саны)
N _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Төраға
1) _________________________            ___________________
(аты-жөні, лауазымы)                       (қолы)
Комиссия мүшелері:
2) _________________________            ___________________
(аты-жөні, лауазымы)                       (қолы)
3) _________________________            ___________________
(аты-жөні, лауазымы)                       (қолы)
4) _________________________            ___________________
(аты-жөні, лауазымы )                      (қолы)
5) _________________________            ___________________
(аты-жөні, лауазымы )                      (қолы)

1. Вышеуказанные транспортные накладные возвращаются по причине __________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Транспортные накладные надлежащим образом упакованы и
сданы/приняты комплектно.
Сдал:                             Принял:
_______________________           _____________________
(подпись, Ф.И.О.)                (подпись, Ф.И.О.)
М.П.                             М.П.
Приложение 9
к Правилам получения, выдачи,
оформления, заполнения,
учета и хранения транспортных
накладных на этиловый спирт и
алкогольную продукцию
(кроме пиво)
Акт
уничтожения транспортных накладных
В соответствии с приказом Председателя НК по ____________
от "___" _______ 200_г. N __, нами, комиссией в составе:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
произведено списание и уничтожение, путем сжигания,
транспортных накладных в количестве_______________________________
______________________________________________________________ шт.
в том числе на:
______________________________________________________________ шт.
(тип накладной, количество)
N ________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Председатель
1) __________________________          _____________
(Ф.И.О., должность)                (подпись)
Члены комиссии:
2) __________________________          _____________
(Ф.И.О., должность)                (подпись)
3) __________________________          _____________
(Ф.И.О., должность)                (подпись)
4) __________________________          _____________
(Ф.И.О., должность)                (подпись)
5) __________________________          _____________
(Ф.И.О., должность)                (подпись)