Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1130 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Зейнетақы активтерінің қатысуымен мәмілелер жасаудың кейбір шарттары туралы" 2000 жылғы 5 мамырдағы N 598 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 145 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 26 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2313. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 маусымдағы № 75 қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.06.01 № 75 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Зейнетақы активтерінің қатысуымен мәмілелер жасаудың кейбір шарттары туралы" 2000 жылғы 5 мамырдағы N 598 қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1130 тіркелген, 2000 жылғы мамырда "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналының N 5 жарияланған; Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1911 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Зейнетақы активтерінің қатысуымен мәмілелер жасаудың кейбір шарттары туралы" 2000 жылғы 5 мамырдағы N 598 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2002 жылғы 13 маусымдағы N 223 қаулысымен енгізілген өзгерістерімен қоса) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерінің сақталысын қамтамасыз ету және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорларының (бұдан әрі - ұйым) инвестициялық қызметін бақылау мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:";
мәтін бойынша:
"зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компания ("Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ы)", "зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниясы ("Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ы)", "зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниялар ("Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қоры" ЖАҚ-ы)" деген сөздер тиісінше "ұйым", "ұйымы", "ұйымдар" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 мая 2000 года № 598 "О некоторых условиях совершения сделок с участием пенсионных активов", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1130
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года № 145. Зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2003 года № 2313. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 июня 2010 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.06.2010 № 75.
В соответствии со статьей 51 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 мая 2000 года N 598 "О некоторых условиях совершения сделок с участием пенсионных активов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1130, опубликованное в мае 2000 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 5; с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 июня 2002 года N 223 "О внесении изменений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О некоторых условиях совершения сделок с участием пенсионных активов" от 5 мая 2000 года N 598", зарегистрированным Министерством юстиции Республики Казахстан за N 1911) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях обеспечения сохранности пенсионных активов накопительных пенсионных фондов и контроля за инвестиционной деятельностью организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, и накопительных пенсионных фондов, самостоятельно осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами (далее - организация), Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:";
по тексту:
слова "компания по управлению пенсионными активами (ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд")", "компанией по управлению пенсионными активами (ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд")", "компаниями по управлению пенсионными активами "(ЗАО "Государственный накопительный пенсионный фонд")" заменить соответственно словами "организация", "организацией", "организациями".

2. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының барлық мүдделі бөлімшелеріне, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға, жинақтаушы зейнетақы қорларына, кастодиан-банктерге жіберсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енгізілсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

2. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации
в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, накопительных пенсионных фондов, банков-кастодианов.
3. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка