Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде N 955 тiркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға жасасқан шарттар бұзылған кезде зейнетақы активтерiн өткiзiп берудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 22 қазандағы N 460 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 131 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 26 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2321. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 153 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы  N 153  (қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақы мен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  51-бабын iске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға жасасқан шарттар бұзылған кезде зейнетақы активтерiн өткiзiп берудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 22 қазандағы N 460  қаулысына  (Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 955 тiркелген, 1999 жылғы қарашада "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналының N 11 жарияланған; Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1303 тiркелген, "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға жасасқан шарттар бұзылған кезде зейнетақы активтерiн өткiзiп берудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 22 қазандағы N 460 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы Директоратының 2000 жылғы 16 қазандағы N 692  қаулысымен  енгiзiлген толықтырулармен бiрге) мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
атауы мынадай редакцияда жазылсын: "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға жасасқан шарттар бұзылған кезде зейнетақы активтерiн өткiзiп беру ережесiн бекiту туралы";
кiрiспесiнде "жасасқан шарттар бұзылған кезде зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компаниялар арасында зейнетақы активтерiн қабылдау-өткiзiп берудiң бiрыңғай тәртiбiн белгiлеу" деген сөздер "зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын және жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн дербес жүзеге асыратын ұйымдардың инвестициялық қызметiн бақылау" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта "берудiң тәртiбi туралы нұсқаулық" деген сөздер "беру ережесi" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға жасасқан шарттар бұзылған кезде зейнетақы активтерiн өткiзiп берудiң тәртiбi туралы нұсқаулықта:
атауындағы "берудiң тәртiбi туралы нұсқаулық" деген сөздер "беру ережесi" деген сөздермен ауыстырылсын;
кiрiспесi мынадай редакцияда жазылсын:
"Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға жасасқан шарттар бұзылған кезде зейнетақы активтерiн өткiзiп беру ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес әзiрлендi және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға жасасқан шарттар бұзылған жағдайда зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар арасында, сондай-ақ зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры мен зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымның арасында зейнетақы активтерiне түгендеу жүргiзу және өткiзiп беру тәртiбiн белгiлейдi.";
1-тармақта:
1) тармақшадағы "зейнетақы активтерiн басқару жөнiндегi компания" деген сөздер "зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Өткiзiп берушi ұйым" - зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару шарты бұзылатын зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын және жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерiн зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын басқа ұйымға, не зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар жинақтаушы зейнетақы қорына беретiн ұйым;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қабылдаушы ұйым" - зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару шарты жасалатын, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым, не зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар жинақтаушы, зейнетақы қоры;";

О внесении изменений и дополнения в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1999 года N 460 "Об утверждении Инструкции о порядке передачи пенсионных активов при расторжении договоров на инвестиционное управление пенсионными активами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 955
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2003 года N 2321. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года N 153 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации)
Сноска. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 131 утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 153  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
В целях реализации  статьи 51  Закона Республики Казахстан 6 "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление  Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1999 года N 460 "Об утверждении Инструкции о порядке передачи пенсионных активов при расторжении договоров на инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 955, опубликованное в ноябре 1999 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 11, с дополнениями, внесенными  постановлением  Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 16 октября 2000 года под N 692 "О внесении дополнений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Инструкции о порядке передачи пенсионных активов при расторжении договоров на инвестиционное управление пенсионными активами" от 22 октября 1999 года N 460", зарегистрированным Министерством юстиции Республики Казахстан под N 1303) следующие изменения и дополнение:
название изложить в следующей редакции "Об утверждении Правил передачи пенсионных активов при расторжении договоров на инвестиционное управление пенсионными активами";
в преамбуле слова "установления единого порядка приема-передачи пенсионных активов между компаниями по управлению пенсионными активами при расторжении договоров на" заменить словами "контроля за инвестиционной деятельностью организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, и накопительных пенсионных фондов, самостоятельно осуществляющих";
в пункте 1 слова "Инструкцию о порядке" заменить словами "Правила";
в Инструкции о порядке передачи пенсионных активов при расторжении договоров на инвестиционное управление пенсионными активами, утвержденной указанным постановлением:
в названии "Инструкция о порядке" заменить словами "Правила";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Правила передачи пенсионных активов при расторжении договоров на инвестиционное управление пенсионными активами (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и устанавливают порядок проведения инвентаризации и передачи пенсионных активов между организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами, а также между накопительным пенсионным фондом, самостоятельно осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами, и организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, в случае расторжения договоров на инвестиционное управление пенсионными активами.";
в пункте 1:
в подпункте 1) слова "компанией по управлению пенсионными активами" заменить словами "организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"Передающая организация" - организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами, с которой расторгается договор на инвестиционное управление пенсионными активами, и передающая пенсионные активы накопительного пенсионного фонда в инвестиционное управление другой организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, либо накопительному пенсионному фонду при наличии у него лицензии на осуществления деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"Принимающая организация" - организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами, с которой заключается договор на инвестиционное управление пенсионными активами, либо накопительный пенсионный фонд при наличии у него лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами;

мынадай редакциядағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"уәкiлеттi орган" - жинақтаушы зейнетақы қорларының, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың, кастодиан-банктердiң, сақтандыру ұйымдарының қызметiн реттеу және қадағалау жөнiндегi функциялар мен өкiлеттiктердi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;";
мәтiн бойынша:
"өткiзiп берушi компанияның", "өткiзiп берушi компания", "қабылдаушы компанияның", "қабылдаушы компания" деген сөздер тиiсiнше "өткiзiп берушi ұйымның", "өткiзiп берушi ұйым", "қабылдаушы ұйымның", "қабылдаушы ұйым" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "ұйымның" деген сөз "заңды тұлғаның" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың 7-1) тармақшасындағы "Ұлттық комиссияға" деген сөздер "уәкiлеттi органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) депонент банктердiң атаулары, салымдардың сомалары, олар бойынша жылдық процентпен сыйақы ставкалары, есептелген сыйақы сомалары, алынған сыйақы сомалары, қордың зейнетақы активтерi есебiнен жүзеге асырылған өзге де болуы мүмкiн мәлiметтер көрсетiле отырып, екiншi деңгейдегi банктердегi өткiзiлiп берiлетiн салымдардың тiзбесi;";
15) тармақшадағы "Нұсқаулықтың" деген сөз "Ереженiң" деген сөзбен ауыстырылсын;
7-тармақтың 1) тармақшасындағы "алты" деген сөз "бec" деген сөзбен ауыстырылсын, "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң жанындағы Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi комитетi" деген сөздер "уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ереженiң 7-тармағы 2)-5) тармақшаларының талаптарына сәйкес ресiмделген актiнiң даналары ол бекiтiлген күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде уәкiлеттi органға берiлуге тиiс.".
2. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының барлық мүдделi бөлiмшелерiне, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға, жинақтаушы зейнетақы қорларына, кастодиан-банктерге жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсiн.

дополнить подпунктом 4-1) следующей редакции:
"уполномоченный орган" - государственный орган, осуществляющий функции и полномочия по регулированию и надзору за деятельностью накопительных пенсионных фондов, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, банков-кастодианов, страховых организаций";
по тексту:
слова "передающей компании", "передающей компанией", "принимающей компании", "принимающей компанией" заменить соответственно словами "передающей организации", "передающей организацией", "принимающей организации", "принимающей организацией";
в пункте 2 слово "организации" заменить словами "юридического лица";
в подпункте 7-1) пункта 4 слова "Национальной комиссии" заменить словами "уполномоченному органу";
в пункте 5:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) перечень передаваемых вкладов в банках второго уровня с указанием наименования банков-депонентов, сумм вкладов, дат заключения договоров банковского вклада, сроков вкладов, ставок вознаграждения по ним в процентах годовых, начисленных сумм вознаграждения, полученных сумм вознаграждения, иных возможных сведений, которые относятся к вкладам, осуществленным за счет пенсионных активов фонда;";
в подпункте 15) слова "настоящей Инструкции" заменить словами "Настоящих правил";
в подпункте 1) пункта 7 слово "шести" заменить словом "пяти", слова "Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам и Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченного органа";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"Экземпляры акта, оформленного в соответствии с условиями подпунктов 2)-5) пункта 7 настоящих Правил, должны быть представлены уполномоченному органу в течение трех рабочих дней со дня его утверждения.".
2. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, накопительных пенсионных фондов и банков-кастодианов.
3. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.

4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
Ұлттық Банк
Төрағасы

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель