Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша өтелмеген борыштың сомасын есептен шығару ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 21 мамырдағы N 206 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 19 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2367. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 16 тамыздағы N 304 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 16 тамыздағы N 304 бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi (Шәженова Д.М.) бiр апта мерзiмде қабылданған шешiм туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне және "Заң" Медиа-корпорация" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiне хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2006 жылғы 16 тамыздағы
N 304 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
күшi жойылған кейбiр бұйрықтарының
тiзбесi
...
7. "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне республикалық бюджеттен бөлiнген бюджеттiк кредиттер бойынша өтелмеген борыштың сомасын есептен шығару ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2003 жылғы 21 мамырдағы N 206 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2367 болып тiркелген)...
--------------------------------
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  енгізілген өзгерістер мен толықтыруларға сәйкес және кредиттік келісімнің шарттары бұзылған жағдайда, Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бөлінген кредиттерді қайтару тетігін әзірлеу мақсатында бұйырамын:
1. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша өтелмеген борыштың сомасын есептен шығару ережесі бекітілсін.
2. "Республикалық бюджеттен және облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен берілген бюджеттік кредиттер бойынша өтелмеген борыш сомасын жергілікті бюджеттердің сомасынан есептен шығару ережесі" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 46  бұйрығының  (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2001 жылғы 24 ақпандағы N 1407 тіркелген, "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетені", 2001 жыл N 12, 343-құжат") күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении Правил списания сумм непогашенного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы с условиями договора, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 мая 2003 года N 206. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2003 года N 2367. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 августа 2006 года N 304
Извлечение
из приказа Министра финансов Республики Казахстан
от 16 августа 2006 года N 304
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр ....
7. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 мая 2003 года N 206 "Об утверждении Правил списания сумм непогашенного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы с условиями договора, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2367).
....
________________________________________________________________
В соответствии с изменениями и дополнениями, внесенными в  Закон  Республики Казахстан "О бюджетной системе" и в целях разработки механизма возврата кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, в случае нарушения условий кредитного соглашения приказываю:
1. Утвердить Правила списания сумм непогашенного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы.
2. Признать утратившим силу  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 46 "Правила списания со счетов местных бюджетов сумм непогашенного долга по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета и областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2001 года за N 1407, "Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 год, N 12, ст. 343).

3. Мемлекеттік борыш және кредит беру департаменті осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2003 жылғы 21 мамырдағы
N 206 бұйрығымен
бекітілген
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша өтелмеген борыштың сомасын есептен
шығару ережесі
1. Осы Ереже облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік кредиттер (бұдан әрі - бюджет кредиті) бойынша жергілікті атқарушы органдардың борыштарын шартпен белгіленген мерзімдерде өтелмеген жағдайда есептен шығару тәртібін анықтайды. Толығымен автоматтандырылған қазынашылық жүйесінің зерттеулерін орнату және аяқтау жүргізілген Қазақстан Республикасының аумақтарында өтелмеген бюджет кредитінің сомасын, сондай-ақ бюджет кредитінің мақсатсыз пайдалану сомасын есептен шығару толығымен автоматтандырылған қазынашылық жүйесінің зерттеулерін орнату және аяқтау жүргізілмеген жергілікті бюджеттер қолма-қол ақшасының бақылау шоттарынан - жергілікті бюджеттердің (бұдан әрі - жергілікті бюджеттердің шоты) ағымдағы шоттарынан жүзеге асырылады.
2. Жергілікті бюджеттердің шотынан есептен шығару тиісті атқарушы органдардың келісімінсіз кредиттік шарттың күшіне бюджеттік кредиттерді шартпен белгіленген мерзімдерде өтелмеген жағдайда республикалық бюджеттің кіріс шотына жергілікті бюджеттердің есебінен ақша аударымын жасауды білдіреді.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі кредиттік шартта анықталған бюджет кредитін өтеу мерзімі бұзылған кезде есептен шығаруға жататын бюджет кредитінің сомасын көрсете отырып, жергілікті бюджеттердің шоттарынан есептен шығару үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетіне (бұдан әрі - Қазынашылық комитеті) өтінім ұсынады.
4. Қазынашылық комитеті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өтінімінің негізінде қазынашылықтың тиісті аумақтық органына жергілікті бюджеттердің шоттарынан бюджет кредитінің сомасын есептен шығару туралы жазбаша өкімді жібереді.
5. Қазынашылықтың аумақтық органы мемориалдық ордермен жергілікті бюджеттің шотынан облыстық бюджетке, Астана және Алматы қалаларының бюджетіне республикалық бюджеттен берілген өтелмеген борыштың сомасын Кірістердің бірыңғай бюджеттік сыныптамасына есептен шығаруды жүзеге асырады.
6. Жергілікті бюджеттердің есебінен қаражатты есептен шығару бюджет алымдарының бірінші кезектілігін ескере отырып жүзеге асырылады.

3. Департаменту государственного долга и кредитования обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр финансов
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 мая 2003 года N 206
Правила списания сумм непогашенного долга по бюджетным
кредитам, выделенных из республиканского бюджета областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы
1. Настоящие Правила определяют порядок списания долгов местных исполнительных органов по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы (далее - бюджетный кредит), в случае непогашения в сроки, установленные договором. На территории Республики Казахстан, где проведено установление и завершение испытаний полностью автоматизированной казначейской системы списания сумм непогашенного бюджетного кредита осуществляется с контрольных счетов наличности местных бюджетов, где не проведено установление и завершение испытаний полностью автоматизированной казначейской системы - с текущих счетов местных бюджетов (далее - счета местных бюджетов).
2. Списание со счетов местных бюджетов означает совершение в силу кредитного договора без согласия соответствующих исполнительных органов перевода денег со счетов местных бюджетов на доходный счет республиканского бюджета, в случае непогашения бюджетных кредитов в сроки, установленные договором.
3. Министерство финансов Республики Казахстан при нарушении срока погашения бюджетного кредита, определенного в кредитном договоре, представляет в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет казначейства) для списания со счетов местных бюджетов заявку с указанием сумм бюджетного кредита, подлежащих списанию.
5. Комитет казначейства на основании заявки Министерства финансов Республики Казахстан направляет в соответствующий территориальный орган казначейства письменное указание о списании со счетов местных бюджетов сумм бюджетного кредита.
6. Территориальный орган казначейства осуществляет списание мемориальным ордером со счетов местных бюджетов суммы непогашенного долга, выданному из республиканского бюджета областному бюджету, бюджету городов Астаны и Алматы, на соответствующий код Единой бюджетной классификации доходов.

7. Жергілікті уәкілетті орган мемориалдық ордер көшірмелерінің негізінде тиісті бюджеттің атқарылуы туралы есепке алуда және есепте бюджет кредиті бойынша өтелген борыштың сомасын көрсетеді.

7. Списание средств со счетов местных бюджетов осуществляется с учетом первоочередности бюджетных изъятий.
8. Местный уполномоченный орган на основании копии мемориальных ордеров в учете и отчете об исполнении соответствующего бюджета отражает сумму погашенного долга по бюджетному кредиту.