Қазақстан Республикасының белгілі бір кедендерінде тауарлардың жекелеген санатын декларациялау бойынша нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 2003 жылғы 26 маусымдағы N 326 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 11 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2401. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылқы 5 мамырдағы N 167 бұйрығымен. (Қолданысқа енгізілу тәртібін 7 тармақтан қараңыз V053647)
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің 373-бабына  сәйкес, сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар өткізетін, ең аз тәуекел санатына жатқызылатын тауарлардың жекелеген санаттарын кедендік ресімдеуді жетілдіру мақсатында бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының белгілі бір кедендерінде тауарлардың жекелеген санатын декларациялау бойынша нұсқаулық бекітілсін.
2. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Кедендік ұйымдастыру департаменті (А.Б.Малғаждаров) осы бұйрықтың іске асырылуын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Баспасөз қызметі (А.А.Қоңлыбаева) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының орынбасары С.Ж.Мулкинге жүктелсін.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
26 маусымдағы N 326
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының белгілі бір кедендерінде тауарлардың жекелеген санатын декларациялау бойынша
нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасы  Кеден  кодексінің 373-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің төрағасы міндетін атқарушының 2003 жылғы 29 мамырдағы N 258  бұйрығымен  (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылы 5 маусымда N№2349 болып тіркелген) бекітілген сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларды ең аз тәуекел санатына жатқызу ережесіне сәйкес сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар ең аз тәуекел санатына жатқызылатын тауарларды Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелетін тауарлардың (бұдан әрі - тауарлар) жекелеген санатына (1-қосымша) негізгі кедендік ресімдеу жүргізуді жетілдіру мақсатында әзірленді.
2. Осы нұсқаулыққа сәйкес тауарларды кедендік ресімдеу рәсімін пайдалану үшін ең аз тәуекел санатына жатқызылған сыртқы экономикалық қызметке қатысушы (бұдан әрі - декларант) тауарларды Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелгенге дейін алдын ала Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігіне (бұдан әрі - ҚР КБА) өтініш жасауы тиіс. Өтініште:

Об утверждении Инструкции по декларированию отдельных категорий товаров в определенных таможенных органах Республики Казахстан
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 26 июня 2003 года N 326. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июля 2003 года N 2401. Утратил силу - приказом Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 05.05.2005г. N 167 (порядок введения в действие см. в V053647 (п.7)
В соответствии со статьей 373 Таможенного кодекса Республики Казахстан, в целях совершенствования таможенного оформления отдельных категорий товаров, перемещаемых участниками внешнеэкономической деятельности, отнесенных к категории минимального риска приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по декларированию отдельных категорий товаров в определенных таможенных органах Республики Казахстан.
2. Управлению правового обеспечения (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Департаменту организации таможенного контроля (Малгаждаров А.Б.) обеспечить реализацию настоящего приказа.
4. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Конлыбаева А.А.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Мулькина С.Д.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждена
Приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 26 июня 2003 года N 326
Инструкция по декларированию
отдельных категорий товаров в определенных
таможенных органах Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии со статьей 373 Таможенного кодекса Республики Казахстан в целях совершенствования производства основного таможенного оформления отдельной категории товаров (приложение 1), ввозимых на таможенную территорию Республики Казахстан (далее - товары) участниками внешнеэкономической деятельности, отнесенными к категории минимального риска в соответствии с Правилами отнесения участников внешнеэкономической деятельности к категории минимального риска, утвержденными Приказом и.о. Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 258 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 5 июня 2003 года N 2349).
2. Для использования процедуры таможенного оформления товаров в соответствии с настоящей Инструкцией участник внешнеэкономической деятельности, отнесенный к категории минимального риска (далее - декларант), должен заблаговременно до ввоза товаров на таможенную территорию Республики Казахстан подать заявление в Агентство таможенного контроля Республики Казахстан (далее - АТК РК). В заявлении должны быть указаны:

1) тауарларға негізгі кедендік ресімдеу жүргізілетін кеден органы (ресімдейтін кеден органы);
2) тауарлардың келуі жүзеге асырылатын кеден органы (кеден органдары) (баратын кеден органы);
3) Қазақстан Республикасының кеден шекарасынан өту пункті көрсетіле отырып, тауарлардың Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізілуінің бағыттары мен тәсілдері;
4) тауарлардың келген жеріндегі уақытша сақтау орындарының іс жүзіндегі мекен-жайлары;
5) төлеуге жататын кедендік төлемдер және салықтар сомаларының болжамды мөлшерлерінің есептері;
6) Қазақстан Республикасына тауарлар жеткізуге арналған келісім-шарттар (шарттар) көрсетіледі.
Өтінішке СЭҚ-қа қатысушының есеп кәртішкесі қоса берілуі тиіс.
3. ҚР КБА 15 күннің ішінде ұсынылған құжаттарды қарайды және декларантқа, ресімдейтін кеден органы мен баратын кеден органына аталған декларантқа осы Нұсқаулықпен белгіленген кедендік ресімдеудің оңтайландырылған рәсімін қолдану туралы тиісті ақпарат жолдайды.
2. Алдын ала жүк кеден декларациясын беру
4. Декларант тауарлардың жеке санатын баратын кеден органына іс жүзінде ұсынғанға дейін қолда бар мәліметтердің және олардың құжаттарының (көшірмелерінің) негізінде ресімдейтін кеден органына алдын ала жүк кеден декларациясын (бұдан әрі - АЖКД) және оның электронды көшірмесін береді.
5. Ресімдейтін кеден органына берілетін АЖКД кеден мақсаттары үшін қажетті тауарлар туралы барлық мәліметтерді қамтуы тиіс.
6. Кеден төлемдері мен салықтары АЖКД қабылданғанға дейін немесе қабылданған күні төленеді.
7. Тиісті кеден төлемдері мен салықтарының төленгендігі фактісін растайтын төлем құжаттары АЖКД берумен бір мезгілде ұсынылады.
8. АЖКД-мен бірге берілген құжаттарды (көшірмелерді) және мәліметтерді тексергеннен кейін декларант ресімдейтін кеден органының лауазымды адамына АЖКД үшінші данасының көшірмесін береді.
9. Ресімдейтін кеден органының лауазымды адамы декларант ұсынған АЖКД көшірмесінің "Д" бағанына "ҚР КБА төрағасының .... бұйрығына сәйкес тексерілді" деген жазбаны аталған бұйрықтың нөмірі мен күнін көрсете отырып жазады, қолын қояды және жеке нөмірлік мөрінің таңбасымен растайды.
10. Ресімдейтін кеден органы АЖКД-ның үшінші (қайтарымды) данасының көшірмесін декларантқа береді.
11. Декларант АЖКД көшірмесін тауарларды тасымалдаушыға береді.
12. Ресімдейтін кеден органы осы тарауға сәйкес АЖКД ресімделгеннен кейін АЖКД тексеру аяқталған сәттен бастап үш сағаттан кешіктірмей қорғалатын байланыс арналары бойынша қызмет аймағында тауарларды әкелу жүзеге асырылатын кеден шекарасындағы өткізу пункттері орналасқан баратын кеден органы мен ресімдейтін кеден органына АЖКД ресімделгені туралы мәліметтерді береді.

1) таможенный орган, в котором будет производиться основное таможенное оформление товаров (таможенный орган оформления);
2) таможенный орган (таможенные органы), в который будет осуществляться прибытие товаров (таможенный орган назначения);
3) маршруты и способы перемещения товаров через таможенную границу Республики Казахстан, с указанием пунктов перехода таможенной границы Республики Казахстан;
4) фактические адреса мест временного хранения товаров в месте их прибытия;
5) расчеты предполагаемых размеров сумм таможенных платежей и налогов, подлежащих уплате;
6) контракты (договоры) на поставку товаров в Республику Казахстан.
К заявлению должна быть приложена учетная карточка участника ВЭД.
3. АТК РК, в течение 15 дней рассматривает представленные документы и направляет декларанту, в таможенный орган оформления и таможенные органы назначения соответствующую информацию о применении к данному декларанту упрощенной процедуры таможенного оформления, установленной настоящей Инструкцией.
2. Подача предварительной грузовой таможенной декларации
4. Декларант до фактического представления отдельной категории товаров таможенному органу назначения на основании имеющихся сведений и документов (копий) на них подает в таможенный орган оформления предварительную грузовую таможенную декларацию (далее - ПГТД) и ее электронную копию.
5. ПГТД, подаваемая в таможенный орган оформления, должна содержать все сведения о товарах, необходимые для таможенных целей.
6. Таможенные платежи и налоги уплачиваются до или в день принятия ПГТД.
7. Платежные документы, подтверждающие факт уплаты причитающихся таможенных платежей и налогов представляется одновременно с подачей ПГТД.
8. После проверки документов (копий) и сведений, поданных вместе с ПГТД, декларант представляет копию третьего экземпляра ПГТД должностному лицу таможенного органа оформления.
9. Должностное лицо таможенного органа оформления в графе "Д", представленной декларантом копии ПГТД, делает запись "Проверено в соответствии с Приказом Председателя АТК РК..." с указанием номера и даты настоящего приказа, которую подписывает и заверяет оттиском личной номерной печати.
10. Копию третьего (возвратного) экземпляра ПГТД таможенный орган оформления передает декларанту.
11. Декларант передает копию ПГТД перевозчику товаров.
12. Таможенный орган оформления после оформления ПГТД в соответствии с настоящей главой, не позднее трех часов с момента окончания проверки ПГТД, передает по защищенным каналам связи сведения об оформленной ПГТД в таможенные органы назначения и таможенные органы, в зоне деятельности которых расположены пункты пропуска на таможенной границе, через которые будет осуществляться ввоз товаров.

3. Тауарларды өткізу пунктінде ресімдеу
13. Қызмет аймағында өткізу пункті орналасқан кеден органдарының лауазымды адамдары тауарлардың кеден шекарасы арқылы өтуі кезінде Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында көзделген құжаттардың пакетінде ресімдейтін кеден органының осы Нұсқаулықтың 9-тармағында көрсетілген жазбаларымен бірге АЖКД данасы көшірмесінің болуын тексереді.
14. Өткізу пунктінде орналасқан кеден органдары АЖКД данасының көшірмесін ұсыну кезінде тауарларды баратын кеден органына жолдайды.
15. Егер онда тауарлар оларға осы Нұсқаулықтың қолданылуы таратылатын өзге тауарлармен бірге жеткізілетін жекелеген тауарлар санатының бір партиясы (аралас жүктер) әкелінсе, АЖКД данасының көшірмесі осы Нұсқаулыққа 1-қосымшада көрсетілген тауарлардың жеке санатына ғана ұсынылуы тиіс.
16. Егер бір көлік құралында жекелеген санат тауарларының бірнеше партиясы бірнеше алушының мекен-жайына әкелінсе (біріктірілген тасымалдау), онда АЖКД данасының көшірмесі оларға осы Нұсқаулықтың қолданылуы таратылмайтын тауарлардың жекелеген санаты партияларына ғана ұсынылуы тиіс.
17. Оларға АЖКД данасының көшірмесі ұсынылатын тауарлардың жекелеген санатына қатысты кедендік ресімдеуді жүргізу және тауарлардың жеткізілуін жүзеге асыру кезінде көлік құралдарының жүк бөлімдеріне (контейнерлерге) кедендік бірдейлендіру құралдары салынады.
4. Негізгі кедендік ресімдеу жүргізу
19. Тауарлардың жекелеген санаты баратын кеден органына келген кезде декларант ресімдейтін кеден органын жеткізілу орнына келгендігі туралы хабардар етеді.
20. Тауарларды ұсыну кезінде тауардың көліктік және тауарға ілеспе құжаттарының көшірмелері, сондай-ақ ресімдейтін кеден органында ресімделген АЖКД көшірмесі ұсынылады.
21. Декларант АЖКД көшірмесін ұсынған жағдайда, алайда баратын кеден органында оның қабылданғандығы туралы электронды түрдегі ақпарат болмаған жағдайда, аталған кеден органы кешіктірмей (1 сағаттан аспайтын мерзімде) АЖКД-ны тіркеген және қабылдаған ресімдейтін кеден органы оның қабылданған фактісін растау туралы жедел арналар бойынша сұратады.
Көрсетілген растау алынған жағдайда кедендік ресімдеу осы Нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
22. Баратын кеден органдары АЖКД-ның көшірмесін ұсынған сәттен бастап 3 сағаттан кешіктірмей қорғалатын байланыс арналары бойынша ресімдейтін кеден органына тауарлардың келіп түскені туралы ақпарат береді.
23. Кеден мақсаттары үшін қажетті құжаттар тауарларды шығару туралы шешім қабылдау үшін ресімдейтін кеден органына беріледі.

3. Оформление товаров в пункте пропуска
13. Должностные лица таможенных органов, в регионе деятельности которых расположены пункты пропуска, при перемещении товаров через таможенную границу проверяют наличие в пакете документов, предусмотренных таможенным законодательством Республики Казахстан, копии экземпляра ПГТД с записями таможенного органа оформления, указанными в пункте 9 настоящей Инструкции.
14. При представлении копии экземпляра ПГТД, таможенные органы, расположенные в пункте пропуска, направляют товары в таможенный орган назначения.
15. Если ввозится одна партия отдельной категории товаров, в которой товары следуют вместе с иными товарами, на которые не распространяется действие настоящей Инструкции (смешанные грузы), копия экземпляра ПГТД должна быть представлена только на отдельную категорию товаров, указанных в приложении 1 к настоящей Инструкции.
16. Если на одном транспортном средстве ввозятся несколько партий товаров отдельной категории в адреса нескольких получателей (консолидированная перевозка), то копия экземпляра ПГТД должна быть представлена только на те партии отдельной категории товаров, на которые распространяется действие настоящей Инструкции.
17. При проведении таможенного оформления и осуществлении доставки товаров в отношении отдельной категории товаров, на которые представлена копия экземпляра ПГТД, на грузовые отделения транспортных средств (контейнеры) накладываются средства таможенной идентификации.
4. Проведение основного таможенного оформления
19. При прибытии отдельной категории товаров в таможенный орган назначения декларант уведомляет таможенный орган оформления о прибытии в место доставки.
20. При представлении товаров, предъявляются копии транспортных и товаросопроводительных документов на товар, а также копия ПГТД, оформленная в таможенном органе оформления.
21. При представлении декларантом копии ПГТД, но при отсутствии в таможенном органе назначения информации в электронном виде о ее принятии, данный таможенный орган незамедлительно (в срок не более 1 часа) запрашивает по оперативным каналам связи таможенный орган оформления, принявший и зарегистрировавший ПГТД, о подтверждении факта ее принятия.
При получении указанного подтверждения основное таможенное оформление осуществляется в соответствии с настоящей Инструкцией.
22. Таможенные органы назначения, не позднее трех часов с момента представления копии ПГТД, передают в таможенный орган оформления по защищенным каналам связи информацию о поступлении товаров.
23. Документы, необходимые для таможенных целей, подаются для принятия решения о выпуске товаров в таможенный орган оформления.

24. Ресімдейтін кеден органы баратын кеден органының тауарлардың келіп түскені туралы ақпаратты және кеден мақсаттары үшін қажетті құжаттардың түпнұсқаларын алғаннан кейін тауарларға негізгі кедендік ресімдеуді жүргізеді және Қазақстан Республикасының кеден заңдарына сәйкес тауарларды шығарады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының 2003 жылғы
26 маусымдағы N 326
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
белгілі бір кедендерінде
тауарлардың жекелеген
санатын декларациялау
бойынша нұсқаулыққа
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген санатының тізбесі
Ескерту: 1-қосымша толықтырылды - ҚР Кедендік бақылау агенттігі 2003 жылғы 20 қазандағы N 474   бұйрығымен .
<*> Тауарлардың атауы пайдалану қолайлылығы үшін келтірілген. Аталған тізбені қолдану мақсаттары үшін тек тауардың Ресей СЭҚ ТН сәйкес кодын пайдалану қажет.
------------------------------------------------------------------
N !                  Тауардың атауы            ! Тауардың СЭҚ ТН
р/с!                                            !  бойынша коды
------------------------------------------------------------------

24. Таможенный орган оформления после получения информации о поступлении товаров из таможенного органа назначения и оригиналов документов, необходимых для таможенных целей, производит основное таможенное оформление товаров и выпускает товар в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Инструкции по декларированию
отдельных категорий товаров в
определенных таможенных органах
Республики Казахстан, утвержденной
Приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 26 июня 2003 года N 326 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 октября 2003 года N 474 .
Перечень отдельных категорий товаров
<*> Наименование товара приведено для удобства пользования.
Для целей применения данного перечня необходимо пользоваться
исключительно кодом товара в соответствии с ТН ВЭД России.
____________________________________________________________________
N п/п|          Наименование товара           |Код товара по ТН ВЭД
--------------------------------------------------------------------

1 !                     2                      !        3
------------------------------------------------------------------
1  Тамақты газ немесе газ және басқа да отын        7321 11
түрлерінде дайындауға және жылытуға арналған     7321 90 000
құрылғылар
2  Ауаны тазартуға арналған қондырғылар,            8415 10 100
олардың бөлшектері                               8415 81 909
8415 82 800
8415 83 900
8415 90 900
3   Тоңазытқыштар, мұздатқыштар, олардың             8418 10 910
бөлшектері                                       8418 10 990
8418 21
8418 22 000
8418 29 000
8418 30 910
8418 30 990
8418 40 910
8418 40 990
8418 91 000
8418 99 990
4   Кофе немесе шай дайындауға арналған электр       8516 71 000
жылыту приборлары, олардың бөлшектері            8516 90 000
5   Кір кептіргіштер                                 8421 12 000
6   Тұрмыстық ыдыс жуу машиналары, олардың           8422 11 000
бөлшектері                                       8422 90 100
7   10 кг астам кір сиятын кір жуғыш машиналар,      8450 11
олардың бөлшектері                               8450 12 000
8450 19 000
8450 90 000
8   Тұрмыстық тігін машиналары, олардың бөлшектері   8452 10
8452 90 000
9   Есептеу машиналары және есептеу функцияларын     8470 10 000
атқаратын жазуға, дыбысын шығаруға және          8470 21 000
деректерді көзбен көруге арналған қалта          8470 29 000
машиналары, олардың бөлшектері                   8473 21
10  Есептеу машиналары мен олардың блоктары,      8478 (8471 10 100
олардың бөлшектері                               8471 41 100
8471 49 100
8471 50 100
8471 60 100
8471 70 100-
ден басқа)
8473 30
11  Электр двигателі орнатылған қол аспаптары,       8467 21
олардың бөлшектері                               8467 22
8467 29
8467 99 000
12  Электр двигателі орнатылған                      8509
электромеханикалық тұрмыстық машиналар,
олардың бөлшектері
13  Электр ұстаралар, шаш қиюға арналған             8510
машинкалар, олардың бөлшектері
14  Инерциясыз немесе аккумуляциялайтын электр       8516 (8516 80
су жылытқыштары, ыдысқа батырылатын электр       100-ден басқа)
су жылытқыштары, олардың бөлшектері
15  Телефон аппараттары, бейнефондар,                8517 11 000
факсимильдік аппараттар                          8517 19 100
8517 19 900
8517 21 000
16  Микрофондар және олардың табандықтары            8518
(8518 10 100
8518 21 100
8518 22 100
8518 29 100
8518 30 100
8518 40 100
8518 50 100-ден
басқа)
17  Электр ойнатқыш құрылғылар (дектер),             8519
олардың бөлшектері                               (8519 10 00-ден
басқа)
8522
(8522 90 100

1  |                    2                   |          3
--------------------------------------------------------------------
1     Устройства для приготовления и подогрева        7321 11
пищи только на газовом или на газовом и         7321 90 000
других видах топлива, части к ним
2     Установки для кондиционирования воздуха,        8415 10 100
части к ним                                     8415 81 909
8415 82 800
8415 83 900
8415 90 900
3     Холодильники, морозильники, части к ним         8418 10 910
8418 10 990
8418 21
8418 22 000
8418 29 000
8418 30 910
8418 30 990
8418 40 910
8418 40 990
8418 91 000
8418 99 900
4     Приборы электронагревательные для               8516 71 000
приготовления кофе или чая, части к ним         8516 90 000
5     Сушилки для белья                               8421 12 000
6     Посудомоечные машины бытовые, части к ним       8422 11 000
8422 90 100
7     Машины стиральные емкостью не более 10 кг       8450 11
сухого белья, части к ним                       8450 12 000
8450 19 000
8450 90 000
8     Швейные машины бытовые, части к ним             8452 10
8452 90 000
9     Машины счетные и карманные машины для           8470 10 000
записи, воспроизведения и визуального           8470 21 000
представления данных с вычислительными          8470 29 000
функциями, части к ним                          8473 21
10    Вычислительные машины и их блоки, части к       8471
ним                                             (кроме
8471 10 100
8471 41 100
8471 49 100
8471 50 100
8471 60 100
8471 70 100)
8473 30
11    Инструменты ручные со встроенным                8467 21
электрическим двигателем, части к ним           8467 22
8467 29
8467 99 000
12    Машины электромеханические бытовые со           8509
встроенными электродвигателями, части к ним
13    Электробритвы, машинки для стрижки волос,       8510
части к ним
14    Электрические водонагреватели                   8516
безынерционные или аккумулирующие,              (кроме
электронагреватели погружные, части к ним       8516 80 100)
15    Телефонные аппараты, видеофоны,                 8517 11 000
факсимильные аппараты                           8517 19 100
8517 19 900
8517 21 000
16    Микрофоны и подставки для них                   8518
(кроме
8518 10 100
8518 21 100
8518 22 100
8518 29 100
8518 30 100
8518 40 100
8518 50 100)
17    Устройства электропроигрывающие (деки),         8519
части к ним                                     (кроме
8519 10 000)
8522
(кроме
8522 90 100

8522 90 300-ден
басқа)
18  Магнитофондар, диктофондар, олардың бөлшектері   8520 10 000
8520 32
8520 33
8520 39
8520 90 900
19  Дайын, жазылмаған тасығыштар                     8523
20  Грампластинкалар, таспалар және дыбысты          8524
жазуға немесе осыған ұқсас жазбаларға
арналған басқа да тасығыштар
21  Бейне жазу және бейне көрсету аппаратурасы,      8521 (8521 10
бейнекамералар, олардың бөлшектері               100-ден басқа)
8522 (8522 90
100-ден басқа)

8522 90 300)
18    Магнитофоны, диктофоны, части к ним             8520 10 000
8520 32
8520 33
8520 39
8520 90 900
19    Носители готовые, незаписанные                  8523
20    Грампластинки, ленты и другие носители для      8524
записи звука или аналогичных записей,
записанные
21    Аппаратура видеозаписывающая или                8521 (кроме
видеовоспроизводящая, видеокамеры, части к      8521 10 100)
ним                                             8522 (кроме
8522 90 100)

24  Электронды интеграл сызбалары және микро         8542
жиналымдар
25  Фотокамералар (кинокамералардан басқа),          9006
фото жарқылдатқыштар, олардың бөлшектері
26  Фото көшіру машиналары, олардың бөлшектері       9009 21 000
9009 22 000
9009 91 000
9009 92 000
9009 93 000
9009 99 000
27  Дыбысы электр тәсілімен шығарылатын              9207
немесе күшейтілетін музыка аспаптары             9209 94 000

24    Схемы электронные интегральные и                8542
микросборки
25    Фотокамеры (кроме кинокамер),                   9006
фотовспышки, части к ним
26    Фотокопировальные машины, части к ним           9009 21 000
9009 22 000
9009 91 000
9009 92 000
9009 93 000
9009 99 000
27    Музыкальные инструменты, у которых звук         9207
производится или должен быть усилен             9209 94 000
электрическим способом

28  Телевизия қабылдағышы пайдаланылатын             9504 10 000
бейне ойындар, электронды ойындар                9504 90 900
29  Баспахана бояуы, жазуға және сурет салуға        3215
арналған сия және шоғырландырылған немесе
шоғырландырылмаған, қатты немесе қатты емес
өзге де сия
30  Көшiру-көбейту техникаларына арналған тонер      3707 90 300
31  Шаңсорғыштарға арналған қағаз қапшықтар          4819 40
32  Баспа каталогтары мен үнпарақтары                4901
33  Жарнамалық плакаттар                             4911
34  Шаңсорғыштарға арналған мата сүзгiлер            5911 90
35  Соруға арналған көмiрлі сүзгілер                 6815 10 900
36  Желдеткiштер                                     8414 51
37  Сорғыштар                                        8414 60
38  Су жылытқыштар                                   8419 11
39  Ауа тазартқыштар                                 8421 39 300
40  Таразылар                                        8423 10
41  Кептiргiш барабандар                             8451 21
42  Yтiктеу жабдықтары                               8451 30 300
8473 30
43  Плазмалық панелдер                               8471 60 900
44  Көшiру-көбейту техникаларына арналған            8472 90
аксессуарлар
45  Есептеу машиналарының бөлшектерi мен керек-      8473 30
жарақтары
46  Статикалық өзгерткiштер                          8504 40
47  Электр аккумуляторлары                           8507 20
48  Телефон аппараттарына арналған аксессуарлар      8517 90
49  Бейнежазба аппараттарының бөлшектерi             8522 90
50  Ұялы телефондар                                  8525 20 910
51  Телевизиялық байланысқа арналған қабылдау        8529 90
аппаратының бөлшектерi
52  Электр желiлерiн қорғауға арналған қондырғы      8536 30 900
53  Түрлi-түстi электронды-сәулелiк бейнелeу         8540 11
түтiкшелерi
54  Бейне аппараттарға арналған кабельдер            8544 20
55  Сылау аппараттары                                9019 10 100
56  Сiңiрiлген полимер материалдарынан жасалған      9612 10 100
таспалар
__________________________________________________________________

28    Видеоигры с использованием телевизионного       9504 10 000
приемника, игры электронные                     9504 90 900
29    Краска типографская, чернила для                3215
письма и рисования и прочие чернила
концентрированные или
неконцентрированные, твердые или
нетвердые
30    Тонер для копировально-множительной             3707 90 300
техники
31    Мешки бумажные для пылесосов                    4819 40
32    Печатные каталоги и листовки                    4901
33    Рекламные плакаты                               4911
34    Тканевые фильтры для пылесосов                  5911 90
35    Угольные фильтры для вытяжек                    6815 10 900
36    Вентиляторы                                     8414 51
37    Вытяжки                                         8414 60
38    Водонагреватели                                 8419 11
39    Очистители воздуха                              8421 39 300
40    Весы                                            8423 10
41    Сушильные барабаны                              8451 21
42    Гладильное оборудование                         8451 30 300,
8473 30
43    Плазменные панели                               8471 60 900
44    Аксессуары для копировально-множительной        8472 90
техники
45    Части и принадлежности вычислительных машин     8473 30
46    Преобразователи статические                     8504 40
47    Аккумуляторы электрические                      8507 20
48    Аксессуары для телефонных аппаратов             8517 90
49    Части аппаратуры видеозаписывающей              8522 90
50    Мобильные телефоны                              8525 20 910
51    Части аппаратуры приемной для                   8529 90
телевизионной связи
52    Устройства для защиты электрических сетей       8536 30 900
53    Трубки электронно-лучевые цветного              8540 11
изображения чернилами
54    Кабели для видеоаппаратуры                      8544 20
55    Аппараты массажные                              9019 10 100
56    Ленты из полимерных материалов пропитанные      9612 10 100
--------------------------------------------------------------------