Теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы
Қазақстан Респубикасы Табиғи Монополияларды Реттеу және Бәсекелектік Қорғау жөніндегі агенттігі Төрағаның 2003 жылғы 5 қарашадағы N 262-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 8 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2598. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Ескерту: Тақырыбы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ, өзгерту енгізілді - 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1 және 15-баптарына сәйкес, теңiз портының қызметтер тарифтерiне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентiн ұсынудың бiрыңғай тәртiбi мен талаптарын белгiлеу мақсатында бұйырамын:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу Агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 23 ақпандағы N 58-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Бұйрығымен.
1. Қоса берiлiп отырған Теңiз портының реттеліп көрсетілетін қызметтер тарифтерiне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентiн бекіту ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ, 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң Көлiк және телекоммуникациялар секторларын реттеу жөнiндегi департаментi (М.А.Дәрiбаев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң Әкiмшiлiк жұмысы департаментi (Б.Б.Досан) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейiн:
1) осы бұйрықты белгiленген тәртiпте ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсiн;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерi мен аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң және "Ақтау теңiз сауда порты" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынының назарына жеткiзсiн.

О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги морского порта
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года N 262-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2003 года N 2598. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД; с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
В соответствии со статьями 14-1 и 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", в целях установления единого порядка и условий предоставления временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами морского порта, приказываю:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 23.02.2009 N 58-ОД (порядок введения в действие см. п.4).
1. Утвердить прилагаемые Правила утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги морского порта.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД; от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
2. Департаменту по регулированию транспортного и телекоммуникационного секторов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (Дарибаев М.А.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (Досан Б. Б.) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке опубликование настоящего приказа в официальных средствах массовой информации;
2) довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, Налогового комитета Министерства финансов и республиканского государственного предприятия "Актауский морской торговый порт".

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының бiрiншi орынбасары Ж.Ж.Ертiлесоваға жүктелсiн.
5. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
Төраға
Келiсiлдi:
Қазақстан Республикасының
Көлік және Коммуникациялар
министрі
2003 жылғы 8 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрі
2003 жылғы 2 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің төрағасы
2003 жылғы 3 қазан
Қазақстан Республикасының
Табиғи монополияларды реттеу және
бәсекелестікті қорғау жөніндегі
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 5 қарашадағы
N 262-НҚ бұйрығымен бекітілген
Теңiз портының реттеліп көрсетілетін қызметтер тарифтерiне
(бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету
коэффициентiн бекіту
Ережесі
Ескерту: Ереженің тақырыбына өзгерту енгізілді және барлық мәтін бойынша "белгілеу және алып тастау", "белгілеу", "белгіленген", "белгілеуге", "белгілеудің", "белгіленіп отырған" деген сөздер тиісінше "бекіту", "бекітілген", "бекітуге", "бекітудің", "бекітіліп отырған" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ Бұйрығымен.
Ескерту: Ереженің тақырыбында және барлық мәтін бойынша "күштерiмен және құралдарымен орындалатын жүктердi ауыстырып тиеу жөнiндегi" деген сөздер алып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
1. Жалпы ереже
1. Теңiз портының реттеліп көрсетілетін қызметтер тарифтерiне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентiн бекіту ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы", "Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес әзiрлендi.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 11 наурыздағы N 78-НҚ, 2009 жылғы 23 ақпандағы N 58-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Бұйрықтарымен .

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Ертлесову Ж.Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Председатель
Согласован:
Министр
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
8 октября 2003 г.
Министр
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
2 декабря 2003 г.
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
3 октября 2003 г.
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции
от 5 ноября 2003 года N 262-ОД
Правила
утверждения временных понижающих коэффициентов
к тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги морского порта
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД; от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
Сноска. По тексту слова "установления и отмены", "установление", "установления", "установлении", "установленные", "установленных", "установленного" заменены словами "утверждения", "утверждение", "утверждения", "утверждении", "утвержденные", "утвержденных", "утвержденного"; "и Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", "Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан,", ", Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", ", Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", "Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан," исключены - приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД.
Сноска. По тексту слова "по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами" исключены - приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
1. Общие положения
1. Правила утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги морского порта (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", "О торговом мореплавании" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД ; Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 23.02.2009 N 58-ОД (порядок введения в действие см. п.4 ).

2. Осы Ереже теңiз портының реттеліп көрсетілетін қызметтер тарифтерiне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентiн бекіту тәртiбi мен талаптарын анықтайды.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді;
мәтін бойынша "және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі", "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі,", ", Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі", "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің," деген сөздер алынып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 11 наурыздағы N 78-НҚ бұйрығымен.
3. Осы Ережеде мынадай ұғымдар қолданылады:
уақытша төмендету коэффициентi - теңiз портының реттеліп көрсетілетін қызметтер тарифiнiң (бағасының, алым ставкасының) мөлшерiне уәкiлеттi орган белгiлеген шама;
өтеу кестесi - клиенттiң теңiз портына мерзiмi өтiп кеткен несиелiк берешегiн, клиенттiң және теңiз портының бiрiншi басшысының қолымен куәландырылған өтеу кестесi;
мәлімделген көлем - клиенттің немесе теңіз портының уақытша төмендету коэффициентін бекітуге арналған мәлімдемесінде көрсетілген теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің жоспарланып отырған көлемі;
клиент - теңiз портының реттеліп көрсетілетін қызметiн пайдаланатын жеке немесе заңды тұлға;
құзыреттi орган - өз құзыретi шегінде сауда мақсатында теңiзде жүзу аясындағы қызметтi үйлестiру және реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;
клиенттiң мерзiмi өтiп кеткен несиелiк берешегi - төлем мерзiмдерi туралы шартқа сәйкес клиенттiң теңiз порты алдындағы мерзiмiнде орындалмаған қаржылық мiндеттемелердiң, ақшалай қарыздардың сомасы;
уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтері (тауарлары, жұмыстары) – табиғи монополия саласындағы табиғи монополия субъектісі ұсынатын және көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) тұтынушыға белгілі бір тауар беру түрінде ұсыну жағдайларын қоса алғанда, уәкілетті органның мемлекеттік реттеуіне анықталған тауарды беру түрінде қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) жағдайларын қоса алғанда, уәкілетті органның мемлекеттік реттеуіне жататын көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар).
Осы Ережеде пайдаланылатын басқа ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы қолданыстағы заңдарына сәйкес қолданылады.
Ескерту: 3-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ , 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз), 2009 жылғы 23 ақпандағы N 58-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Бұйрықтарымен.

2. Настоящие Правила определяют порядок и условия утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги морского порта.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД .
3. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
временный понижающий коэффициент - величина, установленная уполномоченным органом к размеру тарифа (цены, ставки сбора) на регулируемые услуги морского порта;
график погашения - график погашения просроченной кредиторской задолженности клиента перед морским портом, заверенный подписями первого руководителя клиента и морского порта;
заявленный объем - планируемый объем регулируемых услуг морского порта, указанный в заявке клиента или морского порта на утверждение временного понижающего коэффициента;;
клиент - физическое или юридическое лицо, пользующееся регулируемыми услугами морского порта;
компетентный орган - государственный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции координацию и регулирование деятельности в сфере торгового мореплавания;
просроченная кредиторская задолженность клиента - не исполненная в установленный срок в соответствии с договором о сроках оплаты сумма финансовых обязательств, денежных долгов клиента перед морским портом;
уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии - услуги (товары, работы), предоставляемые субъектом естественной монополии в сфере естественной монополии и подлежащие государственному регулированию уполномоченным органом, включая случаи предоставления услуг (товаров, работ) в виде передачи определенного товара потребителю.
Иные понятия и термины, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях и регулируемых рынках.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД ; от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ); Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 23.02.2009 N 58-ОД (порядок введения в действие см. п.4 ).

2. Уақытша төмендету коэффициенттерiн
бекітудің принциптерi
4. Уақытша төмендету коэффициентi бұл шараның экономикалық тиiмдiлiгiн есептеу және оның мемлекет, теңiз порты және клиент үшiн мақсаттылығы негiзiнде белгiленедi.
Уақытша төмендету коэффициентiн бекітудің экономикалық тиiмдiлiгi реттеліп көрсетiлетiн жұмыстар мен қызметтер көлемiнiң, теңіз портының қолданысқа енгізілмеген немесе толық қолданысқа енгізілмеген қуаттылықтарын пайдалану мүмкіндігімен, теңiз портының және клиенттiң алатын табыстары көлемiнiң ұлғаюымен, халықтың жұмыспен қамтылу деңгейiмен және мемлекеттiк бюджетке түсетiн табыстың көбеюiмен белгiленедi.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ , 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
5. Алынып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
6. Уақытша төмендету коэффициенттерiн белгiлеу клиенттiң теңiз портының алдында реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) несиелiк берешегi болмаған жағдайда немесе өтеу кестесiне сәйкес несиелiк берешегiн өтеген жағдайда жүргiзiледi.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 11 наурыздағы N 78-НҚ бұйрығымен .
7. Уақытша төмендету коэффициентiн пайдаланып, реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) көрсеткен кезде теңiз портының алатын табыстары тиісті реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) көрсетумен байланысты шығындарды жабуға тиiс.
Ескерту: 7-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ , 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
8. Уақытша төмендету коэффициентi айдың бiрiншi күнiнен бастап бiр күнтiзбелiк жылдан аспайтын белгiлi бiр уақытқа қолданысқа енгiзiледi.
3. Уақытша төмендету коэффициентiн
белгiлеу тәртiбi
9. Клиент немесе теңiз порты (бұдан әрi - өтiнiш берушi) мынадай талаптарды сақтап өтiнiм мен Ереженiң 1-қосымшасына сай негiздеушi құжаттарды ұсынған жағдайда уәкiлеттi орган уақытша төмендету коэффициентiн белгiлейдi:
әрбiр бетке клиенттiң бiрiншi басшысы, ал қаржылық құжаттарға клиенттiң бас бухгалтерi және қол қояды. Бұл жағдайда көшiрмелiк қолдың күшi жоқ. Бiрiншi басшы мен бас бухгалтер ұсынылған ақпараттың растығына Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершiлiк артады;
алдыңғы жылғы қаржы-шаруашылық қызметтiң нәтижелерi бойынша нақты деректер, сондай-ақ оларды бекітудi сұрап отырған кезеңге уақытша төмендету коэффициенттерiн бекітуден күтiлiп отырған нәтижелер ұсынылады.

2. Принципы утверждения временных понижающих
коэффициентов
4. Временные понижающие коэффициенты устанавливаются на основе расчета экономической эффективности этой меры и ее целесообразности для государства, морского порта и клиента.
Экономическая эффективность утверждения временного понижающего коэффициента определяется увеличением объема оказываемых регулируемых работ и услуг, возможностью использования незадействованных или слабо задействованных мощностей морского порта, получаемых доходов морского порта и клиента, ростом занятости населения и поступлений в государственный бюджет.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД ; от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
5. (Исключен - приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
6. Утверждение временных понижающих коэффициентов производится при условии отсутствия у клиента просроченной кредиторской задолженности по оплате регулируемых услуг (товаров, работ) перед морским портом или при условии погашения просроченной кредиторской задолженности в соответствии с графиком погашения.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД .
7. Доходы, получаемые морским портом при оказании регулируемых услуг (товаров, работ) с применением временного понижающего коэффициента, должны покрывать затраты, связанные с оказанием соответствующих регулируемых услуг (товаров, работ).
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД ; от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
8. Временные понижающие коэффициенты вводятся в действие с первого числа месяца на определенный период, но не более чем на один календарный год.
3. Порядок утверждения временных понижающих
коэффициентов
9. Утверждение временных понижающих коэффициентов производится уполномоченным органом при предоставлении клиентом или морским портом (далее - заявителем) заявки и обосновывающих документов согласно приложению 1 к настоящим Правилам с соблюдением следующих требований:
каждый лист обосновывающих документов подписывается первым руководителем, а финансовые документы - и главным бухгалтером. При этом факсимильная подпись признается недействительной. Первый руководитель и главный бухгалтер несут ответственность за достоверность представляемой информации в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
представляются фактические данные по результатам финансово-хозяйственной деятельности за предшествующим период, а также ожидаемые результаты от применения временные понижающих коэффициентов на запрашиваемый период их утверждения.

10. Уәкiлеттi орган уақытша төмендету коэффициенттерiн бекітуге өтiнiм түскен күннен бастап 5 жұмыс күн iшiнде өтiнiмдi қабылдау туралы не қабылдаудан бас тарту туралы өтiнiм берушiнi жазбаша түрде хабардар етуi тиiс.
11. Осы Ережеге сәйкес талап етiлетiн қажеттi құжаттарды ұсынбаған немесе толық көлемде ұсынбаған жағдайда уәкiлеттi орган өтiнiмдi қарауға қабылдаудан бас тартады.
Мұндай бас тарту жағдайында өтiнiм берушi уәкiлеттi органға бiр айдан кейiн ғана өтiнiммен жүгiнуге құқылы.
12. Уәкiлеттi органның өтiнiмдi қарауға қабылдағаны туралы хабарлама алғаннан кейiн өтiнiм берушi 5 жұмыс күн iшiнде осы өтiнiмдi қарау үшiн Құзыреттi органға Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетiне хабарламаны қоса тiркей отырып жiбередi. Клиент жоғарыда көрсетiлген мемлекеттiк органдардан басқа, өтiнiмдi теңiз портына қорытынды ұсыну үшiн жолдайды.
Құзыреттi орган, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi теңiз порты коммерциялық және заңмен қорғалатын өзге құпияны құрайтын мәлiметтердi жариялағаны үшiн заңнамада белгiлеген тәртiппен жауапкершiлiк артады.
13. Қажет болған жағдайда уәкiлеттi орган клиенттен, теңiз портынан және құзыреттi органнан қосымша ақпарат сұратуға құқылы.
Сонымен бiрге, өтiнiмдi қарау мерзiмi сұратылған ақпаратты алғанға дейiн тоқтатылады, бiрақ 10 жұмыс күнiнен аспауы тиiс.
14. Құзыреттi орган, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi және теңiз порты өтiнiм берушiден өтiнiм алған күнiнен бастап 10 жұмыс күнiнiң iшiнде уәкiлеттi органға уақытша төмендету коэффициенттерiн бекітудің мақсаттылығы мен ұсынылған деңгейiнiң негiздемесi не оны бекітудің мақсатсыздық негiздемесi көрсетiлетiн қорытынды ұсынады. Көрсетiлген ұйымдар қорытындыларды бекітілген мерзiмде ұсынбаған жағдайда өтiнiмдi уәкiлеттi органда өтiнiмдi қарау мерзiмiн тоқтату тиiстi қорытындылар алғанға дейiн, бiрақ 5 жұмыс күнiнен аспайтын уақытқа ұзартылады.
Құзыреттi орган, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi және теңiз порты қорытындыларды, сондай-ақ сұратылған қосымша ақпаратты бекітілген мерзiмде ұсынбаған жағдайда, уәкiлеттi орган жазбаша хабарлама арқылы уақытша төмендету коэффициенттерiн белгiлеуден бас тартуға не уақытша төмендету коэффициентiн белгiлеу туралы экономикалық тиiмдiлiктi бағалау негiзiнде дербес шешiм қабылдауға құқылы.
Уақытша төмендету коэффициенттерiн белгiлеуден бас тартылған жағдайда, уәкiлеттi орган өтiнiм берушiге, құзыреттi органға және клиентке жiберiлетiн тиiстi дәлелденген қорытынды шығарады.
Уәкiлеттi орган клиенттiң бастамасы, не мемлекеттiк органның өтiнiшi бойынша қосымша ақпарат алған кезде өтiнiмдi қарау мерзiмiн 5 жұмыс күнiнен аспайтын уақытқа ұзартуға құқылы.

10. Уполномоченный орган в течение 5 рабочих дней со дня поступления заявки на утверждение временных понижающие коэффициентов должен в письменной форме уведомить заявителя о принятии либо отказе в принятии заявки к рассмотрению.
11. В случае непредставления или представления не в полном объеме обосновывающих документов, требуемых в соответствии с настоящими Правилами, уполномоченный орган отказывает в принятии заявки к рассмотрению.
В случае такого отказа заявитель вправе обратиться с заявкой в уполномоченный орган не ранее, чем через месяц.
12. После получения уведомления уполномоченного органа о принятии заявки к рассмотрению, заявитель в течение 5 рабочих дней направляет данную заявку для рассмотрения в компетентный орган, Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан с приложением уведомления. Клиент, кроме вышеуказанных государственных органов, направляет заявку для предоставления заключения в морской порт.
Компетентный орган, Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, морской порт несут в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан ответственность за разглашение сведений, составляющих коммерческую и иную охраняемую законом тайну.
13. При необходимости, уполномоченный орган вправе запросить дополнительную информацию и документы у компетентного органа, клиента и морского порта.
При этом срок рассмотрения заявки приостанавливается до получения запрашиваемой информации, но не более чем на 10 рабочих дней.
14. Компетентный орган, Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, и морской порт в течение 10 рабочих дней со дня получения заявки от заявителя представляют в уполномоченный орган заключение, в котором отражается обоснование целесообразности утверждения и предлагаемый уровень временного понижающего коэффициента либо обоснование нецелесообразности его утверждения. В случае непредставления заключений указанными организациями в утвержденные сроки, срок приостановления рассмотрения заявки в уполномоченном органе продлевается до получения соответствующих заключений, но не более чем на 5 рабочих дней.
При непредставлении в утвержденные сроки заключений компетентным органом, Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан и морским портом, а также запрашиваемой дополнительной информации, уполномоченный орган вправе отказать в утверждении временных понижающих коэффициентов с письменным уведомлением либо принять решение самостоятельно на основе оценки экономической эффективности об утверждении временного понижающего коэффициента.
В случае отказа в утверждении временных понижающих коэффициентов, уполномоченный орган выносит соответствующее мотивированное заключение, которое направляется компетентному органу, морскому порту и клиенту.
При получении дополнительной информации, представленной по инициативе клиента, либо по ходатайству государственных органов, уполномоченный орган вправе продлить рассмотрение заявки на срок не более 5 рабочих дней.

15. Уәкiлеттi орган өтiнiм берушi ұсынған негiздеушi құжаттардың сараптамасын ескере отырып, құзыреттi орган, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi және теңiз порты ұсынған қорытындыларының негiзiнде өтiнiм қарауға қабылданған сәттен бастап 30 күннiң iшiнде шешiм қабылдайды. Осы Ереженiң 13 және 14-тармақтарында көзделген жағдайларда шешiм қабылдау мерзiмi тоқтатыла тұрады не көрсетiлген тармақтарға сәйкес ұзартылады.
16. Уәкiлеттi орган құзыреттi орган, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi және теңiз порты өкiлдерiнiң, клиенттiң және тәуелсiз сарапшылардың қатысуымен кеңес өткiзуге құқылы.
17. Өткiзiлген сараптама қорытындысы бойынша уәкiлеттi орган уақытша төмендету коэффициентiн белгiлеу туралы не оларды белгiлеуден бас тарту туралы шешiм қабылдайды.
Уақытша төмендету коэффициенттерiн белгiлеу туралы шешiм уәкiлеттi органның бiрiншi басшысының бұйрығы түрiнде қабылданады.
Уақытша төмендету коэффициенттерiн белгiлеу туралы бұйрық клиентке, теңiз портына және құзыреттi органға бұйрық қолданысқа енгiзiлгенге дейiн кем дегенде 10 күнтiзбелiк күн бұрын жiберiледi.
18. Теңiз порты тоқсан сайын уәкiлеттi органға осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес әрбiр клиент бойынша уақытша төмендету коэффициенттерiн қолданумен нақты көрсетiлген реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) туралы ақпарат ұсынады.
Ескерту: 18-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ, 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
4. Уақытша төмендету коэффициенттерiн қолдану тәртiбi
19. Теңiз порты уәкiлеттi органның бiрiншi басшысының бұйрығымен бекітілген, теңiз порты мен клиент арасында жасалған шарт (шартқа толықтыру) негiзiнде уақытша төмендету коэффициенттерiн қолданады.
Осы шарт (шартқа толықтыру) уақытша төмендету коэффициентiнiң қолдану мерзiмiн және клиенттiң теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерін тұтынудың мәлiмделген көлемiн тиiстi уақыт кезеңiнде уақытша төмендету коэффициенттерiн пайдаланбай реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) тұтынудың нақты орындалған көлемiне тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) қайта есептеуге байланысты орындамағаны үшiн жауапкершiлiгiн көздейдi.
Клиентпен теңiз портының арасындағы шарт (шартқа толықтыру) Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртiпте осы Ереженiң 17-тармағында көрсетiлген бұйрықтың күшiне енген күнiнен бастап 7 жұмыс күнiнен кешiктiрмей жасалуға тиiс.
Ескерту: 19-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ , 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.

15. Уполномоченный орган на основании заключений, представленных компетентным органом, Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан и морским портом, с учетом экспертизы предоставленных заявителем обосновывающих документов, принимает решение в течение 30 дней со дня получения заявки к рассмотрению. В случаях, предусмотренных пунктами 13 и 14 настоящих Правил, срок принятия решения приостанавливается либо продлевается в соответствии с указанными пунктами.
16. Уполномоченный орган вправе проводить совещания с участием представителей компетентного органа, Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, морского порта, клиентов и независимых экспертов.
17. По результатам проведенной экспертизы уполномоченный орган принимает решение об утверждении временных понижающих коэффициентов либо отказе в их утверждении.
Решение об утверждении временных понижающих коэффициентов принимается в виде приказа первого руководителя уполномоченного органа.
Приказ уполномоченного органа об утверждении временных понижающих коэффициентов направляется клиенту, морскому порту и компетентному органу в срок, не менее чем за 10 календарных дней до введения в действие приказа.
18. Морской порт ежеквартально представляет в уполномоченный орган информацию по каждому клиенту о фактически выполненных регулируемых услугах (товарах, работах) с применением временных понижающих коэффициентов в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 года N 78-ОД ; от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
4. Порядок применения временных понижающих
коэффициентов
19. Морской порт применяет временные понижающие коэффициенты, утвержденные приказом первого руководителя уполномоченного органа, на основании договора (дополнения к договору), заключенного между морским портом и клиентом. Данный договор (дополнение к договору) предусматривает период действия утвержденных временных понижающих коэффициентов и ответственность клиента за невыполнение заявленных объемов потребления регулируемых услуг морского порта в виде перерасчета тарифов (цен, ставок сборов) на фактический выполненный объем потребления указанных регулируемых услуг (товаров, работ) без применения временных понижающих коэффициентов за соответствующий период времени.
Договор (дополнение к договору) между клиентом и морские портом должен быть заключен в установленном законодательство Республики Казахстан порядке не позднее 7 рабочих дней со дня вступления в силу приказа, указанного в пункте 17 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД ; от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).

5. Уақытша төмендету коэффициентiн алып
тастау тәртiбi
20. Уақытша төмендету коэффициентiнiң қолданысы бекітілген мерзiм өткеннен кейiн, сондай-ақ уәкiлеттi орган теңiз портының реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) жаңа тарифтер (бағалар, алым ставкалары) бекiткен сәттен бастап тоқтатылады.
Ескерту: 20-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 11 наурыздағы N 78-НҚ бұйрығымен .
21. Бекітілген уақытша төмендету коэффициентiн уәкiлеттi орган бекітілген мерзiм өткенге дейiн немесе мынадай жағдайлардың бiреуi болғанда алып тастауы мүмкiн:
1) мемлекет, теңiз порты үшiн уақытша төмендету коэффициентiн бұдан әрi қолданудың экономикалық тиiмсiздiгi;
2) клиенттiң теңiз портына мерзiмi өтiп кеткен берешегi пайда болған немесе өтеу кестесiн орындамаған жағдайда;
3) осы Ереженiң 5-тармағында бекітілген критерийлерге сәйкес келмеуi.
Бұл жағдайда уақытша төмендету коэффициентiн қолдануды тоқтату уәкiлеттi органмен келiсiледi.
22. Осы Ереженiң 21-тармағында көрсетiлген жағдайлар пайда болған кезде теңiз порты бұл туралы ақпаратты уәкiлеттi органға кешiктiрмей ұсынуы тиіс.
23. Құзыреттi орган, Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлiгiнiң Салық комитетi, теңiз порты және клиент уәкiлеттi органға уақытша төмендету коэффициентiн алып тастау қажеттiгiн негiздейтiн құжаттарды ұсынып, оны алып тастау туралы ұсыныс жасауға құқылы.
Уақытша төмендету коэффициенттерiн алып тастау туралы шешiмдi уәкiлеттi орган қабылдайды.
24. Уәкiлеттi орган бекітілген мерзiм аяқталғанға дейiн уақытша төмендету коэффициенттерiн алып тастау туралы шешiм қабылдаған кезде құзыреттi органнан, Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлiгiнiң Салық комитетiнен, теңiз портынан қорытынды, сондай-ақ клиенттен түсiнiктеме сұрауға құқылы.
25. Ұсынылған қорытындыларды ескерiп, уәкiлеттi орган уақытша төмендету коэффициентiн алып тастау бойынша негiздеушi құжаттарға, құжаттарды алған сәттен бастап 10 жұмыс күннiң iшiнде сараптама жүргізеді.
Көрсетiлген ұйымдар және мемлекеттiк органдар қорытындыларды сұраған сәттен бастап 10 жұмыс күннiң iшiнде ұсынбаған жағдайда уәкiлеттi орган бар қорытындыларды ескерiп, 10 жұмыс күннiң iшiнде уақытша төмендету коэффициенттерiн алып тастау бойынша негiздеушi құжаттарға сараптама жүргiзедi.
26. Жүргiзiлген сараптама қорытындысы бойынша уәкiлеттi орган бұйрық түрiнде уақытша төмендету коэффициенттерiн алып тастау туралы шешiм қабылдайды және бұйрық қолданысқа енгiзiлгенге дейiн 10 күннен кешiктiрмей құзыреттi орган мен теңiз портына хабарлама жолдайды.
Уақытша төмендету коэффициентiнiң қолданысын тоқтату туралы ақпаратты теңiз порты уәкiлеттi органның бұйрығы қолданысқа енгiзiлген күнге дейiн 7 күнтiзбелiк күн бұрын клиенттiң назарына жеткiзуге тиiс.

5. Порядок отмены временных понижающих коэффициентов
20. Действие временных понижающих коэффициентов прекращается по истечении утвержденного срока, а также с момента утверждения уполномоченным органом новых тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги морского порта.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД .
21. Утвержденные временные понижающие коэффициенты могут быть отменены уполномоченным органом до истечения утвержденного срока при наличии одного из следующих условий:
1) экономическая нецелесообразность дальнейшего применения временного понижающего коэффициента для государства, морского порта;
2) возникновение просроченной кредиторской задолженности клиента перед морским портом или невыполнение графика погашения;
3) несоответствие критериям, установленным пунктом 5 настоящих Правил.
22. В случае возникновения условий, указанных в пункте 21 настоящих Правил, морской порт незамедлительно представляет об этом информацию в уполномоченный орган.
23. Компетентный орган, Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, морской порт и клиент вправе обратиться в уполномоченный орган с предложением об отмене утвержденных временных понижающих коэффициентов, предоставив документы, обосновывающие необходимость такой отмены.
Решение об отмене утвержденного временного понижающего коэффициента принимает уполномоченный орган.
24. При принятии решения об отмене временных понижающих коэффициентов до истечения утвержденного срока, уполномоченный орган вправе обратиться за заключением в компетентный орган, Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан, морской порт, а также запросить информацию у клиента.
25. С учетом представленных заключений уполномоченный орган проводит экспертизу обосновывающих документов по отмене временных понижающих коэффициентов в течение 10 рабочих дней с момента получения материалов.
При непредставлении в течение 10 рабочих дней с момента запроса заключений указанных организаций и государственныx органов, уполномоченный орган проводит экспертизу обосновывающих материалов по отмене утвержденных временных понижающих коэффициентов, с учетом имеющихся в наличии заключений, в течение 10 рабочих дней.
26. По результатам проведенной экспертизы уполномоченный орган принимает решение в виде приказа об отмене временных понижающих коэффициентов с направлением уведомления компетентному органу и морскому порту не позднее, чем за 10 календарных дней до введения в действие приказа.
Информация об отмене действия временных понижающих коэффициентов должна быть доведена морским портом до сведения клиента не позднее, чем за 7 календарных дней до даты введения приказа уполномоченного органа в действие.

27. Уақытша төмендету коэффициентiн алып тастау туралы ұсыныс қабылданбаған жағдайда уәкiлеттi орган уәждемелi қорытынды шығарады және осындай ұсыныс жасаған тұлғаға жiбередi.
Теңіз портының реттеліп көрсетілетін
қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алым ставкаларына)
уақытша төмендету коэффициенттерін
бекіту ережесiне 1-қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ , 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Уақытша төмендету коэффициентiн бекіту үшiн
клиент немесе теңiз порты ұсынатын құжаттар мен
ақпараттар тiзiмi
1. Жүктiң атауы, уақытша төмендету коэффициентiнiң сұралып отырған деңгейi және оны бекіту мерзiмi көрсетiлген өтiнiм (еркiн түрде).
2. Мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi (заңды тұлға), жеке кәсiпкердiң мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi (жеке тұлға).
3. Уақытша төмендету коэффициентiнiң сұралып отырған деңгейiнiң есебiн қоса, бекітудің мақсаттылығы (экономикалық және техникалық аспектiлерi) туралы анықтама-негiздеме.
4. Сұралып отырған кезеңге уақытша төмендету коэффициентiн қолдануды ескере отырып және ескерусiз, өткен жылдың және алдағы аяқталған төрт тоқсанның тоқсандарға бөлумен ұқсас кезеңiмен салыстырғандағы салық мiндеттерiнiң (салық түрлерiнiң бөлiгiнде) өсу (сақталу) динамикасы туралы анықтама-негiздеме.
5. Алдағы кезеңдегi теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің нақты көлемi. Бұлай болғанда теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің нақты көлемi заттай және құндық көрсеткiште көрсетiлуi қажет.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
6. Уақытша төмендету коэффициентiн қолдануды ескере отырып және ескерусiз мәлiмделген кезеңге арналған теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің жоспарланған көлемi. Бұлай болғанда теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің жоспарланған көлемi заттай және құндық көрсеткiште көрсетiлуi қажет.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
7. Қаржылық есептiлiк (бухгалтерлiк баланс, қаржылық-шаруашылық қызмет қорытындысы туралы есеп, ақшалай қаражат қозғалысы туралы есеп, қаржылық есепке түсiндiрме жазба) және алдыңғы кезеңдегi (төрт аяқталған тоқсандағы және өткен жылдағы) қаржылық-шаруашылық қызмет талдауы.

27. При отклонении предложения об отмене действия понижающих коэффициентов уполномоченным органом выносится мотивированное заключение, которое направляется лицу, обратившемуся с таким предложением.
Приложение 1
к Правилам утверждения
временных понижающих коэффициентов
к тарифам (ценам, ставкам сбора)
на услуги морского порта
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД ; от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
Перечень документов и информации, предоставляемых клиентом
или морским портом для утверждения временных понижающих
коэффициентов
1. Заявка (в произвольной форме) с указанием наименования груза, запрашиваемого уровня временного понижающего коэффициента и срока его установления.
2. Копия свидетельства о государственной регистрации (юридическое лицо), копия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (физическое лицо).
3. Справка - обоснование целесообразности установления временного понижающего коэффициента (экономический и технический аспекты), включающая расчеты его запрашиваемого уровня.
4. Справка - обоснование динамики увеличения (сохранения) налоговых обязательств (в разрезе видов налогов) на запрашиваемый период, с учетом и без учета применения временного понижающего коэффициента, по сравнению с аналогичным периодом предыдущего года и предшествующими четырьмя законченными кварталами с разбивкой по кварталам.
5. Фактический объем регулируемых услуг морского порта за предшествующий период. При этом фактический объем регулируемых услуг морского порта должен быть отражен в натуральном и стоимостном выражении.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
6. Планируемый объем регулируемых услуг морского порта на заявляемый период с учетом и без учета применения временного понижающего коэффициента. При этом планируемый объем регулируемых услуг морского порта должен быть отражен в натуральном и стоимостном выражении.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
7. Финансовая отчетность (бухгалтерский баланс, отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности, отчет о движении денежных средств, пояснительная записка к финансовой отчетности) и анализ финансово-хозяйственной деятельности за предшествующий период (четыре законченных квартала и предыдущий год).

8. Егер өтiнiм берушi теңiз порты болған жағдайда - теңiз портының сұралып отырған кезеңде уақытша төмендету коэффициентiн қолданумен және қолданусыз реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша табыстары, шығыстары деңгейiнiң болжалды көрсеткiшi.
Егер өтiнiм берушi клиент болған жағдайда - сұралып отырған кезеңде айларға бөлумен уақытша төмендету коэффициентiн қолданумен және қолданусыз теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерін жүзеге асырудан түскен табыстары деңгейiнiң болжалды көрсеткiшi.
Ескерту: 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
9. Ағымдағы айдың бiрiншi күнiне клиентпен теңiз портының арасындағы өзара есеп айырысуды салыстыру актiсi. Несиелiк берешегi бар болған жағдайда - клиенттiң теңiз портының алдындағы мерзiмi өтiп кеткен несиелiк берешегiн өтеу кестесi.
Теңіз портының реттеліп көрсетілетін
қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алым ставкаларына)
уақытша төмендету коэффициенттерін
бекіту ережесiне 2-қосымша
Ескерту: 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.11 N 78-НҚ , 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
Теңiз портының уақытша төмендету коэффициентiн қолдану кезiнде тоқсан сайын ұсынатын ақпараттар тiзiмi
1. Уақытша төмендету коэффициентi бекітілген теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтеріне клиенттермен жасасқан шарттар туралы ақпарат.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
2. Уақытша төмендету коэффициентi бекітілген теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің әрбiр клиент бойынша нақты орындалған көлемi.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
3. Уақытша төмендету коэффициентiн бекіту нәтижесiнде теңiз портының әрбiр клиент бойынша теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінен түскен қосымша табыстарының немесе шығындарының көлемi.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2008.04.03 N 104-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.

8. В случае, если заявителем является морской порт - прогнозные показатели уровня доходов, расходов морского порта по регулируемым услугам с применением и без применения временных понижающих коэффициентов на запрашиваемый период.
В случае, если заявителем является клиент - прогнозные показатели уровня доходов при условии осуществления регулируемых услуг морского порта с применением и без применения временных понижающих коэффициентов на запрашиваемый период с разбивкой по месяцам.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
9. Акт сверки взаиморасчетов на первое число текущего месяца между клиентом и морским портом. В случае наличия просроченной кредиторской задолженности - график погашения просроченной кредиторской задолженности клиента перед морским портом.
Приложение 2
к Правилам утверждения
временных понижающих коэффициентов
к тарифам (ценам, ставкам сбора)
на услуги морского порта
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.03.2005 N 78-ОД ; от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
Перечень информации, ежеквартально представляемой
морским портом при применении временных понижающих
коэффициентов
1. Информация о заключенных договорах с клиентами на регулируемые услуги морского порта, на которые утвержден временный понижающий коэффициент.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
2. Фактически произведенный объем регулируемых услуг морского порта, на которые утвержден временный понижающий коэффициент, в разрезе каждого клиента.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
3. Объем дополнительных доходов или убытков морского порта от регулируемых услуг морского порта, полученных в результате утверждения временного понижающего коэффициента, в том числе в разрезе каждого клиента.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.04.2008 N 104-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).