"Табиғи монополия субъектiлерiнiң қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) бекiту кезiнде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртiбi жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының мiндетiн атқарушының 2003 жылғы 30 шiлдедегi, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2003 жылғы 12 тамызда N 2438 нөмiрмен тiркелген N 185-НҚ бұйрығына толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 14 қарашадағы N 270-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 12 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2607. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 130-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 25.04.2013 № 130-НҚ бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 20 маусымдағы N 1141 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi туралы ереженiң 11-тармағының 14) тармақшасына және 20-тармағына сәйкес, бұйырамын:
1. "Табиғи монополия субъектiлерiнiң қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) бекiту кезiнде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртiбi жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының мiндетiн атқарушының 2003 жылғы 30 шiлдедегi, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2003 жылғы 12 тамызда N 2438 нөмiрмен тiркелген ("Ресми газетте" 2003 жылғы 6 қыркүйекте N 36 жарияланған) N 185-HҚ бұйрығына мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Табиғи монополия субъектiлерiнiң қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) бекiту кезiнде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртiбi жөнiндегi ереже:
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Табиғи монополия субъектісіне мемлекеттік бюджет қаражатынан бөлiнетiн демеуқаржы тарифтiң шығын бөлiгін азайтуда ескерiледi.
Сонымен бiрге, табиғи монополия субъектiсi уәкiлеттi органға тоқсан сайын демеуқаржыны пайдалану туралы есеп беруге мiндетті.".
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң Электр және жылу энергетикасы саласындағы реттеу мен бақылау жөніндегі департаменті (С.П.Григорьева) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсiн.

О внесении дополнения в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 30 июля 2003 года N 185-ОД "Об утверждении Правил об особом порядке формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на услуги (товары, работы) субъектов естественной монополии", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 12 августа 2003 года N 2438
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 14 ноября 2003 года N 270-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2003 года N 2607. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 25 апреля 2013 года № 130-ОД.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 25.04.2013 № 130-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 14) пункта 11 и пунктом 20 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 20 июня 2003 года N 1141, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 30 июля 2003 года N 185-ОД "Об утверждении Правил об особом порядке формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на услуги (товары, работы) субъектов естественной монополии", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 12 августа 2003 года N 2438 (опубликованный в "Официальной газете" от 6 сентября 2003 года N 36), следующее дополнение:
Правила об особом порядке формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на услуги (товары, работы) субъектов естественной монополии, утвержденные указанным приказом:
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Выделяемая субъекту естественной монополии субсидия из средств государственного бюджета, учитывается в уменьшение затратной части тарифа.
При этом, субъект естественной монополии обязан ежеквартально предоставлять в уполномоченный орган отчет об использовании субсидии.".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере электро- и теплоэнергетики Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (Григорьева С.П.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттігiнiң Әкiмшiлiк және аумақтық жұмыстар департаментi (Б.В.Досан) осы бұйрық Қазақстан
Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейiн:
1) оны заңнамада белгiленген тәртiппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсiн;
2) оны Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгінiң құрылымдық бөлiмшелерi мен аумақтық органдарының назарына жеткiзсiн
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының бiрiншi орынбасары Ж.Ж. Ертiлесоваға жүктелсiн.
5. Осы бұйрық жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізiледi.
Төрағаның мiндетiн атқарушы
Келiсiлдi
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрi
2003 жылғы 10 желтоқсан

3. Департаменту административной и территориальной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (Досан Б.Б.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Ертлесову Ж.Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его опубликования.
И.о. Председателя
Согласован:
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
10 декабря 2003 г.