Қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару, орналастыру, айналысы және өтеу, олардың шығарылымын мемлекеттiк тiркеу және қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару немесе өтеу қорытындылары туралы есептердi беру, сондай-ақ қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитентi сақтауға жататын талаптар туралы ережені бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 430 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2646. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 322 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.12.2018 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 5) тармақшасы және 35-бабы негiзiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару, орналастыру, айналысы және өтеу, олардың шығарылымын мемлекеттiк тiркеу және қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару немесе өтеу қорытындылары туралы есептердi беру, сондай-ақ қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенттерi сақтайтын талаптар туралы ереже бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
3. Осы қаулы күшiне енгiзiлген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан депозитарлық қолхаттарын туынды бағалы қағаздар деп тану және Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын мемлекеттiк тiркеу ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 24 қазандағы N 421 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2072 тiркелген, 2002 жылғы 2-15 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, сауда-саттық ұйымдастырушыларға, орталық депозитарийге, "Активтердi басқарушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне, кастодиандық қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға және бағалы қағаздар рыногында брокерлiк-дилерлiк қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарға жiберсiн.

Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения и погашения казахстанских депозитарных расписок, государственной регистрации их выпуска и представления отчетов об итогах размещения или погашения казахстанских депозитарных расписок, а также о требованиях, подлежащих соблюдению эмитентом казахстанских депозитарных расписок
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года № 430. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2003 года № 2646. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 322.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.12.2018 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании подпункта 5) пункта 2 статьи 3 и статьи 35 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выпуска, размещения, обращения и погашения казахстанских депозитарных расписок, государственной регистрации их выпуска и представления отчетов об итогах размещения или погашения казахстанских депозитарных расписок, а также о требованиях, подлежащих соблюдению эмитентом казахстанских депозитарных расписок.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 октября 2002 года N 421 "О признании производными ценными бумагами казахстанских депозитарных расписок и утверждении Правил государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2072, опубликованное 2-15 декабря 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казахстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана").
4. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаторов торгов, центрального депозитария, Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация Управляющих активами", Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", организаций, осуществляющих кастодиальную деятельность, и организаций, осуществляющих брокерско-дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг.

5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi басшылығының қызметiн қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) және Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасы (Жерембаев Е.Е.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң баспасөз басылымдарына жариялауды қамтамасыз етсiн.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Ә.Ғ. Сәйденовке жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі Басқармасының "Қазақстан
депозитарлық қолхаттарын шығару,
орналастыру, айналысы және өтеу,
олардың шығарылымын мемлекеттік
тіркеу және қазақстан депозитарлық
қолхаттарын шығару немесе өтеу
қорытындылары туралы есептерді беру,
сондай-ақ қазақстан депозитарлық
қолхаттарының эмитенті сақтауға
жататын талаптар туралы ережені
бекіту туралы" 2003 жылғы
6 желтоқсандағы 430 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару,
орналастыру, айналысы және өтеу, олардың шығарылымын
мемлекеттік тіркеу және қазақстан депозитарлық
қолхаттарын шығару немесе өтеу қорытындылары туралы
есептерді беру, сондай-ақ қазақстан депозитарлық
қолхаттарының эмитенті сақтауға жататын
талаптар туралы ереже
Қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару, орналастыру, айналысы және өтеу, олардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу және қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару немесе өтеу қорытындылары туралы есептерді беру, сондай-ақ қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті сақтауға жататын талаптар туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару, орналастыру, айналысы және өтеу, олардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу және қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару немесе өтеу қорытындылары туралы есептерді беру шарттары мен тәртібін айқындайды, сондай-ақ қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті сақтауға жататын талаптарды белгілейді.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активтері - шетелдік мемлекеттің заңдарына сәйкес шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар;
2) шетелдік есеп ұйымы - қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активтеріне құқықтарды есепке алуды жүзеге асыратын шетелдік ұйым;
3) қазақстан депозитарлық қолхаттарды өтеу - қазақстан депозитарлық қолхаттары эмитенттерінің орналастырылған қазақстан депозитарлық қолхаттарын оларды базалық активке не қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығару проспектісіне сәйкес өзге активтерге айырбастау арқылы айналыстан алу.

5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) и Управлению документационного обеспечения и контроля (Джерембаев Е.Е.) обеспечить публикацию настоящего постановления в официальных средствах массовой информации Республики Казахстан и печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
Постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 6 декабря 2003 года N 430
"Об утверждении Правил выпуска,
размещения, обращения и погашения
казахстанских депозитарных расписок,
государственной регистрации их выпуска
и представления отчетов об итогах
размещения или погашения казахстанских
депозитарных расписок, а также о требованиях,
подлежащих соблюдению эмитентом
казахстанских депозитарных расписок"
Правила
выпуска, размещения, обращения и погашения
казахстанских депозитарных расписок, государственной
регистрации их выпуска и представления отчетов об итогах
размещения или погашения казахстанских депозитарных
расписок, а также о требованиях, подлежащих соблюдению
эмитентом казахстанских депозитарных расписок
Правила выпуска, размещения, обращения и погашения казахстанских депозитарных расписок, государственной регистрации их выпуска и представления отчетов об итогах размещения или погашения казахстанских депозитарных расписок, а также о требованиях, подлежащих соблюдению эмитентом казахстанских депозитарных расписок (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и определяют условия и порядок выпуска, размещения, обращения и погашения казахстанских депозитарных расписок, их государственной регистрации и представления отчетов об итогах размещения и погашения казахстанских депозитарных расписок, а также устанавливают требования, подлежащие соблюдению их эмитентом.
Глава 1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) базовый актив казахстанских депозитарных расписок - эмиссионные ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством иностранного государства;
2) иностранная учетная организация - иностранная организация, осуществляющая учет прав на базовый актив казахстанских депозитарных расписок;
3) погашение казахстанских депозитарных расписок - действия эмитента казахстанских депозитарных расписок по изъятию из обращения размещенных казахстанских депозитарных расписок путем обмена их на базовый актив, либо иные активы в соответствии с проспектом выпуска казахстанских депозитарных расписок.

2. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активтері (бұдан әрі - базалық активтер) базалық активтерді шығарған елдің заңдарына сәйкес сақталады және есепке алынады.
3. Қазақстан депозитарлық қолхаттарымен мәмілелер, сондай-ақ дивидендтерді немесе базалық активтер бойынша сыйақы бойынша есеп айырысулар Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен жүзеге асырылады.
2-тарау. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару,
орналастыру, айналысы және өтеу. Қазақстан депозитарлық
қолхаттарының эмитенті сақтауға жататын талаптар
4. Қазақстан депозитарлық қолхаттары құжатсыздандырылған нысанда шығарылады.
5. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру және айналысы бағалы қағаздар рыногында сауда-саттық ұйымдастырушының ережесіне сәйкес жүзеге асырылады.
6. Қазақстан депозитарлық қолхаттары бойынша меншіктеу құқықтарын есепке алуды және растауды орталық депозитарий жүзеге асырады.
7. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының осы Ережеде реттелмеген бөлік бойынша айналысы Қазақстан Республикасының заңдарымен эмиссиялық бағалы қағаздарға арналған тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Базалық активтермен мәмілелерді тіркеу тоқтатыла тұрған жағдайда қазақстан депозитарлық қолхаттарымен мәмілелерді тіркеу тоқтатыла тұрады. Базалық активтермен мәмілелерді тіркеу жаңартылған жағдайда қазақстан депозитарлық қолхаттарымен мәмілелерді тіркеу жаңартылады.
9. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу оларды шығару проспектісінде көзделген тәртіппен жүргізіледі.
10. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын:
1) Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында кастодиандық қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар;
2) акциялары Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының жоғары санаттағы ресми тізіміне кіретін;
3) Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкес ұйымдастырылған тәуекелдерді басқарудың және корпоративтік басқарудың жұмыс істеп тұрған жүйелері бар Қазақстан Республикасының резиденттері заңды тұлғалар шығарады.
11. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оффшорлық аймақтардың тізбесіне енгізілген аумақта тіркелген заңды тұлғаның не осындай заңды тұлғаның үлестес тұлғасының базалық активтің эмитенті ретінде болуына рұқсат етілмейді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Базалық актив эмитентінің немесе қазақстандық депозитарлық қолхаттар шығарылатын базалық активтің "ВВ-" ("Standard & Poor's" немесе "Fitch Rating Ltd" халықаралық рейтингілік агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ва3" ("Moody's Investors Service" халықаралық рейтингілік агенттігінің жіктелімі бойынша) төмен емес рейтингілік бағасы болады.

2. Базовый актив казахстанских депозитарных расписок (далее - базовый актив) подлежит хранению и учету в соответствии с законодательством страны выпуска базового актива.
3. Расчеты по сделкам с казахстанскими депозитарными расписками, а также перечислению дивидендов или вознаграждения по базовому активу осуществляются в национальной валюте Республики Казахстан.
Глава 2. Выпуск, размещение, обращение и погашение
казахстанских депозитарных расписок. Требования,
подлежащие соблюдению эмитентом казахстанских
депозитарных расписок
4. Казахстанские депозитарные расписки выпускаются в бездокументарной форме.
5. Размещение и обращение казахстанских депозитарных расписок осуществляется на организованном рынке ценных бумаг в соответствии с правилами организатора торгов.
6. Учет и подтверждение прав собственности по казахстанским депозитарным распискам осуществляется центральным депозитарием.
7. Обращение казахстанских депозитарных расписок на рынке ценных бумаг Республики Казахстан в части, неурегулированной настоящими Правилами, осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан для эмиссионных ценных бумаг.
8. В случае приостановления регистрации сделок с базовым активом регистрация сделок с казахстанскими депозитарными расписками приостанавливается. При возобновлении регистрации сделок с базовым активом регистрация сделок с казахстанскими депозитарными расписками возобновляется.
9. Погашение казахстанских депозитарных расписок производится в порядке, предусмотренном проспектом их выпуска.
10. Казахстанские депозитарные расписки выпускают юридические лица-резиденты Республики Казахстан:
1) обладающие лицензией на осуществление кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан;
2) акции которых входят в официальный список высшей категории фондовой биржи, функционирующей на территории Республики Казахстан;
3) обладающие действующими системами управления рисками и корпоративного управления, организованными в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
11. В качестве эмитента базового актива не допускается юридическое лицо, зарегистрированное на территории, включенной в соответствии с законодательством Республики Казахстан в перечень оффшорных зон, либо аффилиированная организация такого юридического лица.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Эмитент базового актива или базовый актив, на который осуществляется выпуск казахстанских депозитарных расписок, имеет рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" (по классификации международных рейтинговых агентств "Standard & Poor's" или "Fitch Rating Ltd") или "ВаЗ" (по классификации международного рейтингового агентства "Moody`s Investors Service").

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару және айналысы процесінде эмитент:
1) орталық депозитарийді қазақстан депозитарлық қолхаттарына қатысты меншіктеу құқықтарын есепке алу және растау жөніндегі өзінің функцияларын жүзеге асыру үшін оған қажетті ақпаратпен қамтамасыз етуді;
2) базалық активтің эмитенті қызметінің мониторингі және қазақстандық депозитарлық қолхаттарды ұстаушыларға, сауда-саттықты ұйымдастырушыға және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) қазақстандық депозитарлық қолхаттарды ұстаушылардың құқықтарын және мүдделерін қозғайтын немесе оларға әсер ете алатын ақпаратты оларды шығару проспектісінде көзделген тәртіппен ұсыну;
3) егер қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару проспектісінде көзделсе немесе қазақстан депозитарлық қолхаттарын ұстаушыларының тиісті сенімхаттары негізінде базалық актив эмитентінің жалпы жиналыстарында қазақстан депозитарлық қолхаттарын ұстаушыларының мүдделерін білдіруді жүзеге асырады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті уәкілетті органға, орталық депозитарийге және сауда-саттық ұйымдастырушыға базалық активті жою және базалық активтермен мәмілелерді тіркеуді тоқтату, тоқтата тұру туралы шұғыл түрде хабарлайды.
3-тарау. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының
шығарылымын мемлекеттік тіркеу
15. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын мемлекеттік тіркеу мақсатында эмитент уәкілетті органға:
1) өзінің толық атауын және орналасқан жерін, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында кастодиандық қызметті жүзеге асыруға лицензиясының нөмірін және берілген күнін көрсете отырып қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын тіркеуге өтінішті;
2) қазақстан депозитарлық қолхаттары шығарылымының осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған проспектісін;
3) эмитенттің қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару шешімін;
4) қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активінің эмитенті тіркелген елдің және қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активінің шығарылымы тіркелген елдің бағалы қағаздар рыногында қалыптасқан қатынастарды мемлекеттік реттеуді және бақылауды жүзеге асыратын органның қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активін шетелдік бағалы қағаздар рыногына жіберу бойынша және базалық активте депозитарлық қолхаттарды шығару бойынша қандай да болмасын шектеулердің жоқ екені туралы ресми құжаттары;

Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. В процессе выпуска и обращения казахстанских депозитарных расписок эмитент осуществляет:
1) обеспечение центрального депозитария информацией, необходимой ему для осуществления своих функций по учету и подтверждению прав собственности в отношении казахстанских депозитарных расписок;
2) мониторинг деятельности эмитента базового актива и представление держателям казахстанских депозитарных расписок, организатору торгов и уполномоченному органу по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган), информации, затрагивающей или способной повлиять на права и интересы держателей казахстанских депозитарных расписок в порядке, предусмотренном проспектом их выпуска;
3) представление интересов держателей казахстанских депозитарных расписок на общих собраниях эмитента базового актива в случае, если это предусмотрено проспектом выпуска казахстанских депозитарных расписок или на основании соответствующих доверенностей держателей казахстанских депозитарных расписок.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Эмитент казахстанских депозитарных расписок незамедлительно сообщает уполномоченному органу, центральному депозитарию и организатору торгов об аннулировании базового актива, прекращении или приостановлении регистрации сделок с базовым активом.
Глава 3. Государственная регистрация выпуска
казахстанских депозитарных расписок
15. В целях государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок эмитент представляет в уполномоченный орган:
1) заявление на регистрацию выпуска казахстанских депозитарных расписок с указанием своего полного наименования и места нахождения, номера и даты выдачи лицензии на осуществление кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан;
2) проспект выпуска казахстанских депозитарных расписок, составленный по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам;
3) решение эмитента о выпуске казахстанских депозитарных расписок;
4) официальные документы органа, осуществляющего государственное регулирование и контроль отношений, складывающихся на рынке ценных бумаг страны регистрации эмитента базового актива казахстанских депозитарных расписок, и страны регистрации выпуска базового актива казахстанских депозитарных расписок об отсутствии каких-либо ограничений по допуску базового актива казахстанских депозитарных расписок на иностранные рынки ценных бумаг и по выпуску депозитарных расписок на базовый актив;

5) қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті мен орталық депозитарий арасында жасалған қазақстан депозитарлық қолхаттары бойынша меншіктеу құқықтарын есепке алуды және растауды жүзеге асыруға шарттың көшірмесін;
6) шетелдік есеп ұйымындағы орталық депозитарийдің шотындағы базалық активтің болуын және олардың қазақстан депозитарлық қолхаттары айналысының барлық кезеңінде оқшаулануын растайтын құжаттарды;
7) орталық депозитарий мен қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитентінің шетелдік есеп ұйымымен жасаған, оның есеп жүргізу операцияларын жүзеге асыруға лицензияны тоқтата тұру, оны қайтарып алу, тоқтату, қолдануды жаңарту немесе көрсетілген функцияларды басқа шетелдік есеп ұйымына беру туралы, сондай-ақ базалық активпен мәмілені тіркеуді тоқтата тұру (жаңарту) және тоқтату немесе базалық активтің шығарылымын жою туралы мәліметтерді орталық депозитарий мен қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитентіне ұсынуы туралы шарттың көшірмесін;
8) Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен;
9) қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі шығарылымының тіркелгені туралы куәландыратын құжаттың көшірмесін (бар болса) қоса бере отырып, қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активінің шығарылымы тіркелген елдің бағалы қағаздар рыногында қалыптасқан қатынастарды мемлекеттік реттеуді және бақылауды жүзеге асыратын органның келісу (бекіту) туралы белгісі қойылған қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активінің шығарылымы проспектісінің көшірмесін (немесе оны ауыстыратын құжат);
10) базалық актив эмитентінің соңғы үш қаржы жылындағы қаржылық есебінің көшірмелерін;
11) базалық актив эмитентінің халықаралық аудит стандарттарына сәйкес жасалған, соңғы аяқталған қаржы жылындағы қаржылық есебінің шынайылығын растайтын аудиторлық есептің көшірмесін;
12) Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының қазақстан депозитарлық қолхаттарын сауда жүйесіндегі айналысқа жіберу мүмкіндігі туралы қорытындысын ұсынады.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыларымен.
16. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын мемлекеттік тіркеу мақсатында эмитент ұсынатын құжаттардың көшірмелері эмитенттің лауазымды тұлғаларының қолдарымен және оның мөрінің таңбасымен расталады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

5) копию договора на осуществление учета и подтверждения прав собственности по казахстанским депозитарным распискам, заключенного между эмитентом казахстанских депозитарных расписок и центральным депозитарием;
6) документы, подтверждающие наличие базового актива на счете центрального депозитария в иностранной учетной организации и их блокировку на весь период обращения казахстанских депозитарных расписок;
7) копию договора центрального депозитария и эмитента казахстанских депозитарных расписок с иностранной учетной организацией о представлении ею центральному депозитарию и эмитенту казахстанских депозитарных расписок сведений о приостановлении лицензии на осуществление учетных операций, ее отзыве, прекращении, возобновлении действия или передачи указанных функций другой иностранной учетной организации, а также о приостановлении (возобновлении) и прекращении регистрации сделок с базовым активом или аннулировании выпуска базового актива;
8) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
9) копию проспекта выпуска базового актива казахстанских депозитарных расписок (или документ, его заменяющий) с отметкой о согласовании (утверждении) органа, осуществляющего государственное регулирование и контроль отношений, складывающихся на рынке ценных бумаг страны регистрации их выпуска, с приложением (при наличии) копии документа, свидетельствующего о регистрации выпуска базового актива казахстанских депозитарных расписок;
10) копии финансовой отчетности эмитента базового актива за три последних финансовых года;
11) копию аудиторского отчета, подтверждающего достоверность финансовой отчетности эмитента базового актива за последний завершенный финансовый год, составленного в соответствии с международными стандартами аудита;
12) заключение фондовой биржи, функционирующей на территории Республики Казахстан, о возможности допуска казахстанских депозитарных расписок к обращению в торговой системе.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
16. Копии документов, представляемые эмитентом в целях государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок, заверяются подписями должностных лиц эмитента и оттиском его печати.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

17. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылған құжаттар олар ұсынылған күннен бастап отыз күн ішінде қаралады.
18. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын мемлекеттік тіркеген кезде уәкілетті орган осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес шығарылымды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді және эмитентке шығарылым проспектісінің оны тіркеу туралы белгі қойылған бір данасын қайтарады.
19. Ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженің талаптарына сәйкес келмеген кезде уәкілетті орган қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитентіне шығарылымды мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы дәлелді бас тарту жібереді.
4-тарау. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру
және өтеу қорытындылары туралы есептерді ұсыну
20. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау үшін қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті шығарылымды мемлекеттік тіркеген күннен бастап әрбір алты ай аяқталғаннан кейін отыз күн ішінде, сондай-ақ қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру аяқталған күннен бастап 30 күн ішінде уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысанда жазылған өтініш;
2) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру қорытындылары туралы есепті екі данамен;
3) орталық депозитарийдің қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитентінің шоты бойынша есепті күнге орналастырылған және орналастырылмаған қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны туралы мәліметтер бар үзінді-көшірмесін.
21. Егер есепті кезең ішінде қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру жүзеге асырылмаған жағдайда, эмитент уәкілетті органға бұл туралы, орталық депозитарийдің үзінді-көшірмесімен расталған жазбаша хабарлама береді.
22. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу қорытындылары туралы есепті қарау үшін қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтелгеннен кейін бес күн ішінде уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысанда жазылған өтініш;
2) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу қорытындылары туралы есепті екі данамен;
3) орталық депозитарийдің есепті күнге өтелген қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны туралы мәліметтер бар үзінді-көшірмесін.
23. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есепті қарау үшін қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті уәкілетті органға ұсынған құжаттарды уәкілетті орган олар ұсынылған күннен бастап он төрт күн ішінде қарайды.

17. Документы, представленные для государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок, рассматриваются в течение тридцати дней с даты их представления.
18. При государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок уполномоченный орган выдает свидетельство о государственной регистрации выпуска согласно Приложению 4 к настоящим Правилам и возвращает эмитенту один экземпляр проспекта выпуска с отметкой о его регистрации.
19. При несоответствии представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган направляет эмитенту казахстанских депозитарных расписок письменный мотивированный отказ в государственной регистрации выпуска.
Глава 4. Представление отчетов об итогах размещения
и погашения казахстанских депозитарных расписок
20. Для рассмотрения отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок эмитент казахстанских депозитарных расписок в течение тридцати дней по окончании каждого шестого месяца с даты государственной регистрации выпуска, а также в течение 30 дней с даты завершения размещения казахстанских депозитарных расписок представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) отчет об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок в двух экземплярах, составленный по форме согласно Приложению 2 к настоящим Правилам;
3) выписку центрального депозитария, содержащей сведения о количестве размещенных и неразмещенных казахстанских депозитарных расписок по счету эмитента казахстанских депозитарных расписок на отчетную дату.
21. В случае, если в течение отчетного периода размещение казахстанских депозитарных расписок не осуществлялось, эмитент представляет в уполномоченный орган письменное уведомление об этом, подтвержденное выпиской центрального депозитария.
22. Для рассмотрения отчета об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок эмитент казахстанских депозитарных расписок в течение пяти дней после погашения казахстанских депозитарных расписок представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) отчет об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок в двух экземплярах, составленный по форме согласно Приложению 3 к настоящим Правилам;
3) выписку центрального депозитария, содержащей сведения о количестве погашенных казахстанских депозитарных расписок на отчетную дату.
23. Документы, представленные эмитентом казахстанских депозитарных расписок в уполномоченный орган для рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения казахстанских депозитарных расписок, подлежат рассмотрению уполномоченным органом в течение четырнадцати дней с даты их представления.

24. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есепті қарағаннан кейін уәкілетті орган эмитентке есепті қарау туралы хабарлама жібереді және қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру қорытындылары туралы есептің немесе қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу қорытындылары туралы есептің уәкілетті органның оны қарау туралы белгісі қойылған бір данасын қайтарады.
5-тарау. Қорытынды ережелер
25. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен шешіледі.
Қазақстан депозитарлық қолхаттарын
шығару, орналастыру, айналысы және
өтеу, олардың шығарылымын мемлекеттік
тіркеу және қазақстан депозитарлық
қолхаттарын шығару немесе өтеу
қорытындылары туралы есептерді беру,
сондай-ақ қазақстан депозитарлық
қолхаттарының эмитенті сақтауға
жататын талаптар туралы ережеге
1-қосымша
Қазақстан депозитарлық қолхаттары
шығарылымының проспектісі
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Проспектінің сыртқы парағында:
1) құжаттың атауы: "Қазақстан депозитарлық қолхаттары шығарылымының проспектісі";
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке сәйкес эмитенттің толық ресми атауы;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке сәйкес базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың түрі және санатын, базалық активі эмитентінің толық ресми атауы;
4) проспектіні бекіткен эмитент органының атауы бар Қазақстан депозитарлық қолхаттары шығарылымының проспектісін бекіту туралы жазба, бекітілген күн, уәкілетті тұлғалардың қолдары және Қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті мөрінің таңбасы;
5) "Қазақстан депозитарлық қолхаттары шығарылымын мемлекеттік тіркеу инвесторларға проспектіде жазылған қазақстан депозитарлық қолхаттарды сатып алуға қатысты қандай да болмасын ұсыныстар беруді білдірмейді және уәкілетті орган осы құжаттағы ақпараттың шынайылығы үшін жауап бермейді. Уәкілетті орган қазақстан депозитарлық қолхаттары шығарылымының проспектісінің Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкестілігін ғана қарады. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі эмитентінің лауазымды тұлғасы осы проспектідегі ақпараттың шынайылығы үшін жауап береді және онда берілген барлық ақпараттың шынайы болып табылатындығын және қазақстан депозитарлық қолхаттарына, олардың базалық активіне не қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенттеріне және базалық активіне қатысты жаңылдыруға әкеп соқпайтындығын растайды" деген жазба;

24. После рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения казахстанских депозитарных расписок уполномоченный орган направляет эмитенту уведомление о рассмотрении отчета и возвращает один экземпляр отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок или отчета об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок с отметкой уполномоченного органа об его рассмотрении.
Глава 5. Заключительные положения
25. Вопросы, неурегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выпуска, размещения,
обращения и погашения казахстанских
депозитарных расписок, государственной
peгистрации их выпуска и представления
отчетов об итогах размещения или
погашения казахстанских депозитарных
расписок, а также о требованиях,
подлежащих соблюдению эмитентом
казахстанских депозитарных расписок
Проспект
выпуска казахстанских депозитарных расписок
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Титульный лист проспекта содержит:
1) наименование документа: "Проспект выпуска казахстанских депозитарных расписок";
2) полное официальное наименование эмитента в соответствии со справкой или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) указание вида и категории эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом, полное официальное наименование эмитента базового актива в соответствии со справкой или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
4) запись об утверждении проспекта выпуска казахстанских депозитарных расписок, содержащую наименование органа эмитента, утвердившего проспект, дату утверждения, подписи уполномоченных лиц и оттиск печати эмитента;
5) запись: "Государственная регистрация выпуска казахстанских депозитарных расписок не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения казахстанских депозитарных расписок, описанных в проспекте, и уполномоченный орган не несет ответственность за достоверность информации, содержащейся в данном документе. Проспект выпуска казахстанских депозитарных расписок рассматривался уполномоченным органом только на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан. Должностные лица эмитента казахстанских депозитарных расписок несут ответственность за достоверность информации, содержащейся в настоящем проспекте, и подтверждают, что нем информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение относительно казахстанских депозитарных расписок, их базового актива либо эмитентов казахстанских депозитарных расписок и их базового актива";

6) Қазақстан депозитарлық қолхаттары эмитентінің лауазымды тұлғалары және уәкілетті өкілдері және оның проспектіні жасауға жауапты консультанттары туралы мәліметтер болуы керек.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті туралы ақпарат:
1) эмитенттің жарғысына сәйкес оның толық және қысқаша атауы;
2) эмитентті заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәлiктiң күні және нөмірі;
3) эмитенттің почталық (оның ішінде электрондық) мекен-жайы және оның лауазымды тұлғаларының байланыс телефондары;
4) банктік деректемелері.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3. Базалық активтің эмитенті туралы ақпарат:
1) эмитент орналасқан ел, ұйымдық-құқықтық нысаны;
2) оған қатысты қолданылатын және ол қолданатын заңдар, оның ішінде ол шығарған барлық бағалы қағаздардың айналыс шарты бойынша;
3) барлық тіркелген эмиссиялық бағалы қағаздар туралы мәлімет;
4) дауыс беретін акциялардың бес және одан көп процентін иеленген акционерлер туралы мәлімет;
5) негізгі қызмет түрлерін сипаттау және қаржы-шаруашылық қызметтің соңғы үш жылдағы нәтижелерін талдау.
4. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымы туралы ақпарат:
1) қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны;
2) бір қазақстан депозитарлық қолхатына келетін бағалы қағаздардың саны;
3) қазақстан депозитарлық қолхаттарын бастапқы орналастыру кезіндегі орналастыру бағасы, оны белгілеудің тәртібі;
4) қазақстан депозитарлық қолхаттарының айналыс мерзімі;
5) қазақстан депозитарлық қолхаттарын ұстаушыларға берілген құқықтар, осы құқықтарды жүзеге асыру тәртібін нақты сипаттау;
6) қазақстан депозитарлық қолхаттарын ұстаушылардың базалық активінің эмитенті акционерлерінің жалпы жиналысында олардың дауыс беру мүмкіндігі және тәртібі;
7) қазақстан депозитарлық қолхаттарын ұстаушыларға базалық актив бойынша дивидендтер немесе сыйақылар төлеу тәртібі;
8) қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу немесе сатып алу тәртібі;
9) базалық актив жойылған жағдайда қазақстан депозитарлық қолхаттарын ұстаушыларына шығындарды өтеу тәртібі;

6) сведения о должностных лицах и уполномоченных представителях эмитента казахстанских депозитарных расписок и его консультантах, ответственных за составление проспекта.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Информация об эмитенте казахстанских депозитарных расписок;
1) полное и сокращенное наименование эмитента в соответствии с его уставом;
2) дата и номер справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента в качестве юридического лица;
3) почтовые (в том числе электронные) адреса эмитента и контактные телефоны его должностных лиц;
4) банковские реквизиты.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012); Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Информация об эмитенте базового актива:
1) страна, место нахождения, организационно-правовая форма эмитента;
2) применяемое в его отношении и применяемое им законодательство, в том числе в части условий обращения всех выпущенных им ценных бумаг;
3) сведения обо всех зарегистрированных выпусках ценных бумаг;
4) сведения об акционерах, владеющих пятью и более процентами голосующих акций;
5) описание основных видов деятельности и анализ результатов финансово-хозяйственной деятельности за три последних года.
4. Информация о выпуске казахстанских депозитарных расписок:
1) количество казахстанских депозитарных расписок;
2) количество ценных бумаг, приходящихся на одну казахстанскую депозитарную расписку;
3) цена размещения, порядок ее определения при размещении казахстанских депозитарных расписок на первичном рынке ценных бумаг;
4) срок обращения казахстанских депозитарных расписок;
5) права, представляемые держателям казахстанских депозитарных расписок, с детальным описанием порядка реализации данных прав;
6) возможность и порядок голосования держателей казахстанских депозитарных расписок на общем собрании акционеров эмитента их базового актива;
7) порядок выплаты дивидендов или вознаграждений по базовому активу держателям казахстанских депозитарных расписок;
8) порядок погашения или выкупа казахстанских депозитарных расписок;
9) порядок возмещения ущерба держателям казахстанских депозитарных расписок в случае аннулирования базового актива;

10) қазақстан депозитарлық қолхаттарын ұстаушыларына, сауда-саттық ұйымдастырушыға уәкілетті органға қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті ұсынатын ақпаратты беру.
5. Базалық актив туралы ақпарат:
1) қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі болып табылатын бағалы қағаздардың түрі, үлгісі, санаты, бірегейлендіру нөмірі туралы мәлімет;
2) базалық активтің айналыс мерзімдері;
3) базалық актив бойынша құқықтарды есепке алуды және растауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент емес ұйымы туралы мәлімет;
4) базалық активті ұстаушылардың құқықтары;
5) базалық актив бойынша дивидендтердің немесе сыйақылардың мөлшерін белгілеу, есептеудің және төлеудің тәртібі;
6) базалық актив эмитентінің ол шығарған бағалы қағаздар бойынша дивидендтерді немесе сыйақыларды уақтылы төлемеу жағдайлары және осындай жағдайларда эмитент қандай шараларды қолданғаны туралы мәлімет;
7) листингтің санатын көрсете отырып базалық активтің листингі жүргізілген бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың атауы;
8) қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару туралы шешім қабылданған күнге базалық активтің рыноктық бағалары.
6. Андеррайтердің (эмиссиялық синдикаттың қатысушыларының), маркет-мейкерлердің, брокердің атауы, орналасқан жері, телефондары немесе қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитенті қызметкерлерінің қазақстан депозитарлық қолхаттарын сатып алу үшін инвесторлар өтініш жасай алатын телефондары және аты-жөндері.
Қазақстан депозитарлық қолхаттары шығарылымының проспектісіне қазақстан депозитарлық қолхаттары эмитентінің бірінші басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрінің таңбасымен куәландырылады. Қазақстан депозитарлық қолхаттары проспектісінің әрбір данасы тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Мөрдің таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылуы және бірінші басшысының қолымен куәландырылуы тиіс.
Қазақстан депозитарлық қолхаттарын
шығару, орналастыру, айналысы және
өтеу, олардың шығарылымын мемлекеттік
тіркеу және қазақстан депозитарлық
қолхаттарын шығару немесе өтеу
қорытындылары туралы есептерді беру,
сондай-ақ қазақстан депозитарлық
қолхаттарының эмитенті сақтауға
жататын талаптар туралы ережеге
2-қосымша
[күн.ай.жыл. форматындағы күн] бастап
[күн.ай.жыл. форматындағы күн] дейінгі
кезеңдегі қазақстан депозитарлық қолхаттарын
орналастыру қорытындылары туралы
есеп
1. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитентінің атауы.
2. Бағалы қағаздарға қазақстандық депозитарлық қолхаттар – (шығарылым проспектісіне сәйкес базалық актив эмитентінің бағалы қағаздарының түрін, үлгісін және санатын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке сәйкес базалық актив эмитентінің атауын және орналасқан жерін көрсету керек);

10) порядок передачи держателям казахстанских депозитарных расписок, организатору торгов и уполномоченному органу информации, представляемой эмитентом казахстанских депозитарных расписок в соответствии с настоящими Правилами.
5. Информация о базовом активе:
1) сведения о виде, типе, категории, идентификационном номере ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
2) сроки обращения базового актива;
3) сведения об организации-нерезиденте Республики Казахстан, осуществляющей учет и подтверждение прав по базовому активу;
4) права держателей базового актива;
5) порядок определения размера, начисления и выплаты дивидендов или вознаграждения по базовому активу, периодичность и сроки их выплаты;
6) сведения о случаях несвоевременной выплаты эмитентом базового актива дохода по выпущенным им ценным бумагам, и какие меры предпринимались эмитентом в таких случаях;
7) наименования организаторов торгов, у которых уже произведен листинг базового актива, с указанием категории листинга;
8) рыночные цены базового актива на дату принятия решения о выпуске казахстанских депозитарных расписок.
6. Сведения, содержащие наименование, место нахождения, телефоны андеррайтера (участников эмиссионного синдиката), маркет-мейкера, брокера или телефоны и фамилии, имена, при наличии - отчества работников эмитента казахстанских депозитарных расписок, к которым могут обратиться инвесторы для приобретения казахстанских депозитарных расписок.
Проспект выпуска казахстанских депозитарных расписок подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется оттиском печати эмитента казахстанских депозитарных расписок. Каждый экземпляр проспекта выпуска казахстанских депозитарных расписок скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверен подписью первого руководителя.
Приложение 2
к Правилам выпуска, размещения,
обращения и погашения казахстанских
депозитарных расписок, государственной
peгистрации их выпуска и представления
отчетов об итогах размещения или
погашения казахстанских депозитарных
расписок, а также о требованиях,
подлежащих соблюдению эмитентом
казахстанских депозитарных расписок
Отчет
об итогах размещения казахстанских
депозитарных расписок за период с
(дата в формате день.месяц.год) по (дата в формате день.месяц.год)
1. Наименование эмитента казахстанских депозитарных расписок.
2. Казахстанские депозитарные расписки на ценные бумаги – (указание вида, типа и категории ценных бумаг эмитента базового актива в соответствии с проспектом их выпуска, наименование и место нахождения эмитента базового актива в соответствии со справкой или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица).

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі.
4. Ұлттық бірегейлендіру нөмірі.
5. Шығаруға жарияланған қазақстан депозитарлық қолхаттарының жалпы саны (дана).
6. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын шығару туралы ақпараттық хабар жарияланған баспасөз басылымының атауы және күні.
7. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру туралы мәліметтер:
1) орналастыру басталған күн;
2) қазақстан депозитарлық қолхаттарын орналастыру бағасы (соңғы сауда-саттықтағы);
3) орналастырылған қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны;
4) есепті күнге орналастырылмаған қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны;
5) қазақстан депозитарлық қолхаттарын ұстаушылардың саны туралы мәліметтер;
6) мерзімінен бұрын өтелген қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны.
8. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі бойынша төленген дивидендтер немесе сыйақы туралы мәліметтер.
9. Байланыс жасайтын адамның аты-жөні, байланыс телефоны, факс нөмірі, электрондық почтасының адресі.
Есепке қазақстан депозитарлық қолхаттары эмитентінің бірінші басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрінің таңбасымен куәландырылады. Есептің әрбір данасы орналастырылған облигациялардың саны туралы орталық депозитарий берген анықтаманың көшірмесімен бірге тігіледі, тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Мөрдің таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылуы және бірінші басшысының қолымен куәландырылуы тиіс.
Қазақстан депозитарлық қолхаттарын
шығару, орналастыру, айналысы және
өтеу, олардың шығарылымын мемлекеттік
тіркеу және қазақстан депозитарлық
қолхаттарын шығару немесе өтеу
қорытындылары туралы есептерді беру,
сондай-ақ қазақстан депозитарлық
қолхаттарының эмитенті сақтауға
жататын талаптар туралы ережеге
3-қосымша
[күн.ай.жыл. форматындағы күн] бастап
[күн.ай.жыл. форматындағы күн] дейінгі
кезеңдегі қазақстан депозитарлық қолхаттарын
өтеу қорытындылары туралы
есеп
1. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының эмитентінің атауы.
2. Бағалы қағаздарға қазақстандық депозитарлық қолхаттар – (шығарылым проспектісіне сәйкес базалық актив эмитентінің бағалы қағаздарының түрін, үлгісін және санатын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке сәйкес базалық актив эмитентінің атауын және орналасқан жерін көрсету керек);

Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Дата и номер государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок.
4. Национальный идентификационный номер.
5. Общее количество объявленных к выпуску казахстанских депозитарных расписок (штук).
6. Наименование печатного издания и дата опубликования информационного сообщения о выпуске казахстанских депозитарных расписок.
7. Сведения о размещении казахстанских депозитарных расписок:
1) дата начала размещения;
2) цена размещения казахстанских депозитарных расписок (на последних торгах);
3) количество размещенных казахстанских депозитарных расписок на дату отчета;
4) количество не размещенных казахстанских депозитарных расписок на дату отчета;
5) сведения о количестве держателей казахстанских депозитарных расписок;
6) количество досрочно погашенных казахстанских депозитарных расписок.
8. Сведения о произведенных выплатах дивидендов или вознаграждения по базовому активу казахстанских депозитарных расписок.
9. Фамилия, имя, при наличии - отчество, контактный телефон, номер факса, адрес электронной почты контактного лица.
Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется оттиском печати эмитента казахстанских депозитарных расписок. Каждый экземпляр отчета прошивается с копией справки, выданной центральным депозитарием о количестве размещенных облигаций, скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверен подписью первого руководителя.
Приложение 3
к Правилам выпуска, размещения,
обращения и погашения казахстанских
депозитарных расписок, государственной
peгистрации их выпуска и представления
отчетов об итогах размещения или
погашения казахстанских депозитарных
расписок, а также о требованиях,
подлежащих соблюдению эмитентом
казахстанских депозитарных расписок
Отчет
об итогах погашения казахстанских
депозитарных расписок за период с
(дата в формате день.месяц.год) по (дата в формате день.месяц.год)
1. Наименование эмитента казахстанских депозитарных расписок.
2. Казахстанские депозитарные расписки на ценные бумаги – (указание вида, типа и категории ценных бумаг эмитента базового актива в соответствии с проспектом их выпуска, наименование и место нахождения эмитента базового актива в соответствии со справкой или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица).

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 қаулыcымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі.
4. Ұлттық бірегейлендіру нөмірі.
5. Шығаруға жарияланған қазақстан депозитарлық қолхаттарының жалпы саны (дана).
6. Қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу туралы мәліметтер:
1) қазақстан депозитарлық қолхаттары өтелген күн;
2) есепті күнге өтелген қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны;
3) қазақстан депозитарлық қолхаттарын өтеу тәсілі;
4) қазақстан депозитарлық қолхаттарын ұстаушылардың саны туралы мәліметтер;
5) айналыс басталған күннен бастап өтелген қазақстан депозитарлық қолхаттарының саны.
7. Қазақстан депозитарлық қолхаттарының базалық активі бойынша төленген дивидендтер немесе сыйақы туралы мәліметтер.
8. Байланыс жасайтын адамның аты-жөні, байланыс телефоны, факс нөмірі, электрондық почтасының адресі.
Есепке қазақстан депозитарлық қолхаттары эмитентінің бірінші басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрінің таңбасымен куәландырылады. Есептің әрбір данасы орналастырылған облигациялардың саны туралы орталық депозитарий берген анықтаманың көшірмесімен бірге тігіледі, тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Мөрдің таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылуы және бірінші басшысының қолымен куәландырылуы тиіс.
Қазақстан депозитарлық қолхаттарын
шығару, орналастыру, айналысы және
өтеу, олардың шығарылымын мемлекеттік
тіркеу және қазақстандепозитарлық
қолхаттарын шығару немесе өтеу
қорытындылары туралы есептерді беру,
сондай-ақ қазақстан депозитарлық
қолхаттарының эмитенті сақтауға
жататын талаптар туралы ережеге
4-қосымша
Нысан
Қазақстан депозитарлық қолхаттарының шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
Уәкілетті орган (атауы) тіркелген (тіркеуші органның атауы және (бар болса) тіркеу нөмірі және күні) бағалы қағаздарға - (базалық актив эмитентінің бағалы қағаздарының түрін, базалық актив эмитентінің атауын және орналасқан жерін көрсету керек) тіркелген (тіркеген органның атауы, тіркеу нөмірі және күні) қазақстандық депозитарлық қолхаттардың шығарылымын (эмитенттің атауы) мемлекеттік тіркеуді жүргізді (реттік нөмірі).
Шығарылым ______________________ ұлттық бірегейлендіру нөмірі берілген (санмен және жазумен) қазақстан депозитарлық қолхаттарына бөлінген.
Бір қазақстан депозитарлық қолхатқа (санмен және жазумен) дана (базалық актив болып табылатын бағалы қағаздардың түрін, базалық актив эмитентінің атауын көрсету) келеді.
Шығарылым Бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне (шығарылым нөмірі) нөмірмен енгізілді.
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) (қолы)
Мөр орны
Орындаушы: _______________, телефон _____________

Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Дата и номер государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок.
4. Национальный идентификационный номер.
5. Общее количество объявленных к выпуску казахстанских депозитарных расписок (штук).
6. Сведения о погашении казахстанских депозитарных расписок:
1) дата погашения казахстанских депозитарных расписок;
2) количество погашенных казахстанских депозитарных расписок на дату отчета;
3) способ погашения казахстанских депозитарных расписок;
4) сведения о количестве держателей казахстанских депозитарных расписок;
5) общее количество погашенных казахстанских депозитарных расписок с даты начала обращения.
7. Сведения о произведенных выплатах дивидендов или вознаграждения по базовому активу казахстанских депозитарных расписок.
8. Фамилия, имя, при наличии - отчество, контактный телефон, номер факса, адрес электронной почты контактного лица.
Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется оттиском печати эмитента казахстанских депозитарных расписок. Каждый экземпляр отчета прошивается с копией справки, выданной центральным депозитарием о количестве размещенных облигаций, скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверен подписью первого руководителя.
Приложение 4
к Правилам выпуска, размещения,
обращения и погашения казахстанских
депозитарных расписок, государственной
peгистрации их выпуска и представления
отчетов об итогах размещения или
погашения казахстанских депозитарных
расписок, а также о требованиях,
подлежащих соблюдению эмитентом
казахстанских депозитарных расписок
Форма
Свидетельство
о государственной регистрации выпуска
казахстанских депозитарных расписок
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
Уполномоченный орган (наименование) произвел государственную регистрацию (порядковый номер) выпуска казахстанских депозитарных расписок (наименование эмитента), зарегистрированного (наименование регистрирующего органа, номер и дата регистрации), на ценные бумаги - (указание вида ценных бумаг эмитента базового актива, наименование и место нахождения эмитента базового актива), зарегистрированного (наименование регистрирующего органа, и (при наличии) номер, дата государственной регистрации).
Выпуск разделен на (цифрами и прописью) казахстанские депозитарные расписки, которым присвоен национальный идентификационный номер __________________________.
На одну казахстанскую депозитарную расписку приходится (цифрами и прописью) штук (указание на вид ценных бумаг, являющихся базовым активом, наименование эмитента базового актива).
Выпуск внесен в Государственный реестр ценных бумаг под номером (номер выпуска).
Должностное лицо уполномоченного органа
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Место печати
Исполнитель ______, телефон_________".