Объектілерді пайдалануға қабылдау жөніндегі кейбір мәселелер жұмыстарын тәртіпке келтіру туралы
Астана қаласы әкімінің 2003 жылғы 6 қаңтардағы N 3-1-1 шешімі. Астана қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 8 ақпанда N 244 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 2 қыркүйектегі N 20-1-23 шешімімен
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының бірқатар мәселелерін жүзеге асыру" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 қазандағы  N 1328  және "Қазақстан Республикасындағы сәулеттік-құрылыстық бақылауды жүзеге асыру Ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 29 шілдедегі  N 840  қаулыларымен және салынған объектілерді пайдалануға қабылдау жөніндегі жұмыстарды тәртіпке келтіру мақсатында Астана қаласының  әкімі ШЕШТІ:
1. 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қабылдау комиссиясы пайдалануға қабылдайтын объектілер түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. 2-қосымшаға сәйкес тұрғын үй-азаматтық және коммуналдық маңызды объектілер бойынша мемлекеттік қабылдау комиссиясының құрамы бекітілсін.
3. 3-қосымшаға сәйкес өндірістік нысандағы объектілер бойынша мемлекеттік қабылдау комиссиясының құрамы бекітілсін.
4. Сәулет және қала құрылысы департаменті:
мемлекеттік қабылдау комиссиясы пайдалануға қабылдайтын объектілерді анықтап, сәулеттік-жоспарлау тапсырмаларын ресімдеу және құрылыс салуға рұқсат беру кезінде белгілеп, көрсетсін;
мемлекеттік қабылдау комиссиясының жұмыс мерзімі мен маңызы  туралы құрылыс салушыға жазбаша түрде хабарласын;
комиссия актісін ресімдеп, оны қала әкіміне бекітуге ұсынсын.
5. Астана қаласы әкімі аппаратының сараптау, әкімшілік тәртіп және шешімдер шығару бөлімі Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы департаментімен бірлесе отырып, актінің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін жүргізсін.
6. Тапсырыс берушілерге (құрылыс салушыларға) объектілерді пайдалану сапалы ұйымдастыру және объективті қабылдау мақсатында Сәулет және қала құрылысы департаментінің аумақтарды игерілуін бақылау жөніндегі бөліміне табыстау міндеттелсін:
келісу үшін аяқталған құрылыс объектісінің жұмыс комиссиясының алдын-ала құрылған құрамы;
аяқталған құрылыс объектісінің дайындығы жөніндегі жұмыс комиссиясының ресімделген актілері;
объектіні пайдалануға қабылдау жөніндегі мемлекеттік қабылдау комиссиясына жазбаша өтінімін табыстасын.
7. Астана  қаласы АЭА Әкімшілік кеңесінің 1999 жылғы 10 наурыздағы N 3-1-168 "Астана қаласы аумағындағы аяқталған құрылыс объектілерін пайдалануға қабылдау туралы" шешімі, 1999 жылғы 22 қарашадағы N 3-1-1038 "Ақмола АЭА Әкімшілік кеңесінің шешіміне  өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" және Астана қаласы әкімінің 2001 жылғы 10 қазандағы "Объектілерді пайдалануға қабылдау жөніндегі мемлекеттік қабылдау комиссиясы туралы" N 3-1-665 шешімі және Астана қаласы әкімінің 2001 жылғы 2 мамырдағы N 3-1-530 "Құрылыс процесінің (барысы) технологиялық алып жүруіндегі нормативтік талаптарды орындау жөніндегі шаралар туралы"  шешімінің 4-тармағы күші жойылды деп саналсын.

О некоторых вопросах упорядочения работы по приемке объектов в эксплуатацию
Решение акимата города Астаны от 6 января 2003 года N 3-1-1. Зарегистрировано Управлением юстиции города Астаны 8 февраля 2003 года N 244. Решение утратило силу решением акима города Астаны от 2 сентября 2005 года N 20-1-23
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2001 года  N№1328  "Некоторые вопросы реализации Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и от 29 июля 2002 года  N 840  "Об утверждении Правил осуществления архитектурно-строительного контроля в Республике Казахстан" и в целях упорядочения работы по приемке объектов строительства в эксплуатацию - аким города Астаны решил:
1. Утвердить перечень видов объектов, подлежащих приемке в эксплуатацию государственными приемочными комиссиями, согласно приложению 1.
2. Утвердить состав государственной приемочной комиссии по объектам жилищно-гражданского и коммунального назначения согласно приложению 2.
3. Утвердить состав государственной приемочной комиссии по объектам производственного назначения, согласно приложению 3.
4. Департаменту архитектуры и градостроительства:
своевременно рассматривать заявления субъектов о принятии объектов государственной приемочной комиссией;
письменно уведомлять застройщика о назначении и о сроках работы государственной приемочной комиссии;
оформлять акт комиссии и представлять его на утверждение акиму города.
5. Отделу экспертизы, административных процедур и выпуска решений аппарата акима г.Астаны совместно с Департаментом архитектуры и градостроительства г.Астаны произвести государственную регистрацию акта в органах юстиции.
6. В целях организации качественной и объективной приемки объектов в эксплуатацию рекомендовать заказчикам (застройщикам) представлять в отдел по контролю за освоением территории Департамента архитектуры и градостроительства:
предварительный состав рабочей комиссии законченного строительством объекта для согласования;
оформленные акты рабочей комиссии о готовности законченного строительством объекта;
письменную заявку на государственную приемочную комиссию по приемке в эксплуатацию объекта.
7. Считать утратившим силу решения Административного совета СЭЗ г.Астаны от 10 марта 1999 года N 3-1-168 "О приемке в эксплуатацию законченных строительством объектов на территории города Астана", от 22 ноября 1999 года N 3-1-1038 "О внесении изменений и дополнений в решение Административного совета Акмолинской СЭЗ", решение акима города Астаны от 10 октября 2001 года N 3-1-665 "О государственных приемочных комиссиях по приемке в эксплуатацию объектов" и пункт 4 решения акима города Астаны от 2 мая 2001 года N№3-1-530 "О мерах по выполнению нормативных требований при технологическом сопровождении процесса (хода) строительства".

8.  Осы шешімнің орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің  орынбасары С.В. Фомичевқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Визалар:
КЕЛІСІЛДІ
Астана қаласы
Сарыарқа ауданының әкімі
Астана қаласы
Алматы ауданының әкімі
Қазақстан Республикасы Индустрия
және сауда министрлігі Құрылыс
істері жөніндегі комитеті
Астана қаласының Сәулет-құрылысын
бақылау және лицензиялау аумақтық
басқармасының бастығы
Сәулет және қала
құрылысы департаментінің
Астана қаласының аумақтарының
игерілуін бақылау
жөніндегі бөлім бастығы
Мемлекеттік өртке қарсы қызмет
бас басқармасының бастығы
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау басқармасының бастығы
Қалалық аумақтық қоршаған
ортаны қорғау басқармасының бастығы
Коммуналдық шаруашылық
департаментінің директоры
Төтенше жағдайлар жөніндегі
басқармасының бастығы
Тұрғын үй департаментінің директоры
Білім департаментінің бастығы
Денсаулық сақтау
департаментінің директоры
Туризм және спорт
департаментінің директоры
Есіл бассейнді су-шаруашылығы
басқармасының бастығы
Астана қаласы Ішкі істер бас
басқармасы
қалалық жол полициясы
басқармасының бастығы
Көлік және коммуникациялар
басқармасы бастығының орынбасары
Көліктік бақылау басқармасының бастығы
Жер ресурстарын басқару жөніндегі
комитетінің төрағасы
"Қалалық жер инспекциясы"
мемлекеттік мекеменің бастығы
Астана қаласы әкімінің
2003 жылғы 6 қаңтардағы N 3-1-1
шешіміне 1-қосымша
Мемлекеттік қабылдау комиссиясы пайдалануға қабылдайтын объектілер
түрлерінің тізбесі
1. Тұрғын үй-азаматтық және коммуналдық маңызды объектілер, оның ішінде монументтік-көркемдік және қаланы сыртқы безендіру, орын-жайларын көркейту және рекреациялық аймақ объектілері.
2. Өндірістік нысандағы объектілер:
теміржол дәліз жолдары;
көлік коммуникациялары;
инженерлік-көлік ғимараттары;
инженерлік-көлік ғимараттары бар (техникалық қызмет көрсету стансасы, жанар-жағар май құю стансалары, аялдамалар, т.б.), автомобиль жолдары (көшелері);
электрокөлік жолдары (трамвай, троллейбус, монорельс, т.б.);
көпірлер, жол өтпелері және басқа көлік-жаяу жүргіншілер ғимараттары;
велосипед, шаңғыроллер трассалары;
автотұрақтар және гараждар;
кемежайлар және басқа өзен ғимараттары;
суару жүйелері, жерлердің баптауы, ағаш егістерінің қорғауы, эрозияға қарсы гидротехникалық ғимараттар;
ғимараттарымен өнім өткізгіштері;
жылу орындарымен жылу жабдықтары, қазандықтар;
қосалқы стансасы бар электр жабдықтары, жылу-энергия орталықтары;
газ үлестіру орны бар газ жабдықтары, газ толтыру стансалары;
радиожелілері және автотелекоммуникациялық стансалар ғимараттары бар телекоммуникациялар;
насос стансалары арқылы сумен жабдықтау, бұрғылар және алаңдар, тазарту ғимараттары;
насос стансалары арқылы арна жүргізу (шаруашылық-тұрмыстық, өнеркәсіптік қондырғылар), тазартқыш ғимараттар;
жаңбыр (нөсер) ағындыларын насос стансалары арқылы тазарту, тазартқыш ғимараттар;
насос стансалары арқылы дренаж арна жүргізу, тазартқыш ғимараттар;
инженерлік аймақ объектілерін өзен тасыма суларының жайылуынан қорғау.
Сәулет және қала құрылысы
департаментінің директоры
Астана қаласы әкімінің
2003 жылғы 6 қаңтардағы N 3-1-1
шешіміне 2-қосымша
Тұрғын үй-азаматтық және коммуналдық маңызды объектілер бойынша мемлекеттік қабылдау комиссиясының құрамы
Астана қаласы әкімінің орынбасары        - комиссия төрағасы
Астана қаласы Сәулет және қала           - комиссия төрағасының
құрылысы департаментінің                   орынбасары
директоры
- Қазақтан Республикасы Индустрия        - комиссия төрағасының
және сауда министрлігі Құрылыс             орынбасары
істері жөніндегі комитеті Астана
қаласының Сәулет-құрылысын бақылау
және лицензиялау аумақтық
басқармасының бастығы
Комиссия мүшелері:
- Алматы ауданы әкімінің орынбасары
- Сарыарқа ауданы әкімінің орынбасары
- Сәулет және қала құрылысы
департаментінің Астана қаласының
аумақтарының игерілуін бақылау
жөніндегі бөлім бастығы
- Мемлекеттік өртке қарсы қызмет
бас басқармасының бастығы
- Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау басқармасының бастығы
- Қалалық Қоршаған ортаны қорғау
аумақтық басқармасының бастығы
- Коммуналдық шаруашылық
департаментінің директоры
- Төтенше жағдайлар жөніндегі
қалалық басқарманың бастығы
(келісім бойынша)
- Тұрғын үй департаментінің директоры
(тұрғын үй объектілері бойынша)
- Білім департаментінің бастығы
(білім объектілері бойынша)
- Денсаулық сақтау департаментінің директоры
(денсаулық сақтау объектілері бойынша)
- Туризм және спорт департаментінің директоры
(туризм және спорт объектілері бойынша)
- Есіл бассейнді су-шаруашылығы
басқармасының бастығы
(Сулардың жағдайына әсер ететін
объектілер бойынша - келісім бойынша)
Объектіні пайдалануға қабылдау жөніндегі мемлекеттік қабылдау комиссиясын құруға тапсырыс берушінің жазбаша өтінішін анықтайтын комиссия мүшелері:
Тапсырыс беруші ұйымының басшысы (келісім бойынша).
Бас мердігерлік ұйымының басшысы (келісім бойынша).
Бас жоба ұйымының басшысы (келісім бойынша).
Пайдалану ұйымының басшысы (келісім бойынша).
Сәулет және қала құрылысы
департаментінің директоры
Астана қаласы әкімінің
2003 жылғы 6 қаңтардағы N 3-1-1
шешіміне 3-қосымша
Өндірістік нысандағы объектілер бойынша мемлекеттік қабылдау комиссиясының құрамы
Астана қаласы әкімінің орынбасары         - комиссия төрағасы
Астана қаласы Сәулет және қала
құрылысы департаментінің
директоры                                 - комиссия төрағасының
орынбасары
Бас жобалау ұйымының төрағасы             - комиссия төрағасының
орынбасары
Комиссия мүшелері:
- Алматы ауданы әкімінің орынбасары
- Сарыарқа ауданы әкімінің орынбасары
- Қазақтан Республикасы Индустрия
және сауда министрлігі Құрылыс
істері жөніндегі комитеті Астана
қаласының Сәулет-құрылысын бақылау
және лицензиялау аумақтық
басқармасының бастығы
- Сәулет және қала құрылысы
департаментінің Астана қаласының
аумақтарының игерілуін бақылау
жөніндегі бөлім бастығы
- Мемлекеттік өртке қарсы қызмет
бас басқармасының бастығы
- Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау басқармасының бастығы
- Қалалық Қоршаған ортаны қорғау
аумақтық басқармасының бастығы
- Коммуналдық шаруашылық
департаментінің директоры
- Төтенше жағдайлар жөніндегі
қалалық басқарманың бастығы
(келісім бойынша)
- Көлік және коммуникациялар
басқармасы бастығының орынбасары
- Астана қаласы ІІББ қалалық
жол полициясы басқармасының
бастығы
- Есіл бассейнді су-шаруашылығы
басқармасының бастығы
(Сулардың жағдайына әсер ететін
объектілер бойынша - келісім бойынша)
- Көліктік бақылау басқармасының бастығы
- Жер ресурстарын басқару жөніндегі
комитет төрағасы
- "Қалалық жер инспекциясы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Объектіні пайдалануға қабылдау жөніндегі мемлекеттік қабылдау комиссиясын құруға тапсырыс берушінің жазбаша өтінішін анықтайтын комиссия мүшелері:
Тапсырыс беруші ұйымының басшысы (келісім бойынша).
Бас мердігерлік ұйымының басшысы (келісім бойынша).
Бас жоба ұйымының басшысы (келісім бойынша).
Пайдалану ұйымының басшысы (келісім бойынша).
Сәулет және қала құрылысы
департаментінің директоры

8. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима города Астаны Фомичева С.В.
Аким города Астаны                А. Джаксыбеков
Визы:
Есилов С.С.
Фомичев С.В.
Басов В.А.
Абдрказаков С.М.
Мухамбетказы М.Б.
Досаев Б.У.
Согласовано:
Аким района "Сарыарка"
города Астана                      Акчурин А.Х.
Аким района "Алматы"
города Астана                      Касенгалиев К.Н.
Начальник территориального
Управления архитектурно-
строительного контроля и
лицензирования по городу
Астане Комитета по делам
строительства Министерства
индустрии и торговли
Республики Казахстан               Алпысбаев М.Н.
Начальник отдела по
контролю за освоением
территорий города Астаны
Департамента архитектуры и
градостроительства                 Мукашев К.Х
Начальник Главного
управления государственной
противопожарной службы             Искендиров Ж.Ж.
Начальник Управления
государственного санитарно-
эпидемиологического надзора        Бекшин Ж.М.
Начальник городского
территориального Управления
охраны окружающей среды            Сарсембаев З.С.
Директор Департамента
коммунального хозяйства            Хорошун С.М.
Начальник городского
Управления по чрезвычайным
ситуациям                          Мицуто Г.П.
Директор Департамента жилья       Лукин А.И.
Начальник Департамента
образования                        Садвакасов Х.Ж.
Директор Департамента
здравоохранения                    Шайдаров М.З.
Директор Департамента
туризма и спорта                   Хамитжанов С.Ж.
Начальник Ишимского
бассейнового
водохозяйственного
управления                         Ашенов Г.А.
Начальник городского
Управления дорожной
полиции Главного управления
внутренних дел г.Астаны            Ускенбаев Б.А.
Заместитель начальника
Управления транспорта и
коммуникаций                       Ардан Т.Н.
Начальник Управления
транспортного контроля             Шалабаев С.М.
Председатель комитета
по управлению земельными
ресурсами                          Нуркенов Т.К.
Начальник Государственного
учреждения "Городская
земельная инспекция"               Бекишев З.Б.
Приложение 1
к решению акима города Астаны
от 6 января 2003 года N 3-1-1
Перечень видов объектов, подлежащих приемке в эксплуатацию государственными приемочными комиссиями
1. Объекты жилищно-гражданского и коммунального назначения, в том числе сооружения монументально-художественного и внешнего оформления города, объекты благоустройства и рекреационных зон.
2. Объекты производственного назначения:
железнодорожные подъездные пути;
транспортные коммуникации;
инженерно-транспортные сооружения;
автомобильные дороги (улицы) с инженерно-транспортными сооружениями (станции технического обслуживания, автозаправочные станции, остановки и т.д.);
электротранспортные дороги (трамвай, троллейбус, монорельс и т.д.);
мосты, путепроводы и другие транспортно-пешеходные сооружения;
велосипедные, лыжероллерные трассы;
автостоянки и гаражи;
пристани и другие речные сооружения;
оросительные системы, рекультивированные земли, защитные лесонасаждения, противоэрозионные гидротехнические сооружения;
продуктопроводы с сооружениями;
теплоснабжение с тепловыми пунктами, котельные;
электроснабжение с подстанциями, теплоэнергоцентрали;
газоснабжение с газораспределительными пунктами, газонаполнительными станциями;
радиофикация и телекоммуникация с сооружениями автотелекоммуникационных станций;
водоснабжение с насосными станциями, скважины и площадки, очистительные сооружения;
канализация (хозбытовая, промстоки) с насосными станциями
очистительные сооружения;
дождевая (ливневая) канализация с насосными станциями, очистительные сооружения;
дренажная канализация с насосными станциями, очистительные сооружения;
объекты инженерной защиты территории от затопления паводковыми водами реки.
Директор Департамента
архитектуры и
градостроительства            В. Лаптев
Приложение 2
к решению акима города Астаны
от 6 января 2003 года N 3-1-1
Состав государственной приемочной комиссии по объектам жилищно-гражданского и коммунального назначения
заместитель акима города Астаны     - председатель комиссии
директор Департамента архитектуры   - заместитель председателя
и градостроительства города Астаны    комиссии
начальник территориального Управления
архитектурно-строительного контроля
и лицензирования по городу Астане
Комитета по делам строительства
Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан       - заместитель председателя
комиссии
Члены комиссии:
заместитель акима района "Алматы"
заместитель акима района "Сарыарка"
начальник отдела по контролю за
освоением территорий города Астаны
Департамента архитектуры и
градостроительства
начальник Главного управления
государственной противопожарной службы
начальник Управления государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
начальник городского территориального
Управления охраны окружающей среды
директор Департамента коммунального
хозяйства
начальник городского Управления по
чрезвычайным ситуациям
директор Департамента жилья
(по объектам жилья)
начальник Департамента образования
(по объектам образования)
директор Департамента здравоохранения
(по объектам здравоохранения)
директор Департамента по туризму и
спорту (по объектам туризма и спорта)
начальник Ишимского бассейнового
водохозяйственного управления
(по объектам, влияющим на состояние
вод - по согласованию)
Члены комиссии, определяемые при
подаче заказчиком письменной заявки
на образование государственной
приемочной комиссии по приемке в
эксплуатации объекта:
Руководитель организации заказчика (по согласованию)
Руководитель организации генерального подрядчика (по согласованию)
Руководитель генеральной проектной организации (по согласованию).
Руководитель эксплуатационной организации (по согласованию).
Директор Департамента
архитектуры и
градостроительства           В. Лаптев
Приложение 3
к решению акима города Астаны
от 6 января 2003 года N 3-1-1
Состав государственной приемочной комиссии по объектам производственного назначения
заместитель акима города Астаны   - председатель комиссии
директор Департамента архитектуры - заместитель председателя
и градостроительства города         комиссии
Астаны
представитель генеральной         - заместитель председателя
проектной организации               комиссии
Члены комиссии:
заместитель акима района "Алматы"
заместитель акима района "Сарыарка"
начальник территориального Управления
архитектурно-строительного контроля и
лицензирования по городу Астане
Комитета по делам строительства
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
начальник отдела по контролю за
освоением территорий города Астаны
Департамента архитектуры и
градостроительства
начальник Главного управления
государственной противопожарной
службы
начальник Управления государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
начальник городского территориального
Управления охраны окружающей среды
директор Департамента коммунального
хозяйства
начальник городского Управления по
чрезвычайным ситуациям (по согласованию)
заместитель начальника Управления
транспорта и коммуникаций
начальник городского Управления дорожной
полиции ГУВД г.Астаны
начальник Ишимского бассейнового
водохозяйственного Управления
(по объектам, влияющим на состояние
вод по согласованию)
начальник Управления транспортного контроля
председатель Комитета по управлению
земельными ресурсами
начальник Государственного учреждения
"Городская земельная инспекция"
Члены комиссии, определяемые при подаче заказчиком
письменной заявки на образование государственной приемочной
комиссии по приемке в эксплуатацию объекта:
Руководитель организации заказчика (по согласованию).
Руководитель организации генерального подрядчика (по согласованию).
Руководитель генеральной проектной организации (по согласованию).
Руководитель эксплуатационной организации (по согласованию).
Директор Департамента
архитектуры и
градостроительства                      В. Лаптев