Жекелеген азаматтар санаттарына тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтыну шығындарының бөлiгiн төлеуге материалдық көмек көрсету туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 22 шілдедегі N 3-1-1234Қ қаулысы. Астана қаласы Әділет басқармасында 2003 жылғы 6 тамызда тіркелді. Тіркеу N 285 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 2 қарашадағы N 23-897қ қаулысымен
Ескерту: Астана қаласы әкімдігінің
2006 жылғы 2 қарашадағы N 23-897қ қаулысынан
Үзінді:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Астана қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Астана қаласы әкiмдiгінiң мынадай қаулыларының күшi жойылды деп танылсын:
1) "Жекелеген азаматтар санаттарына тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтыну шығындарының бөлiгiн төлеуге материалдық көмек көрсету туралы" Астана қаласы әкiмдiгiнiң 2003 жылғы 22 шiлдедегi N 3-1-1234қ (Астана қаласының Әдiлет департаментiнде 2003 жылғы 6 тамызда N 285 болып тiркелген, 2003 жылғы 9 тамыздағы "Астана хабары", N 105 2004 жылғы 9 тамыздағы "Вечерняя Астана" N 89 газеттерiнде жарияланған) қаулысы;
...
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә.Аманшаевқа жүктелсін.
Әкім
______________________________________________________________
1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары" Қазақстан Республикасы  Заңына , Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы"  Заңына  сәйкес, жекелеген азаматтар санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету жөнiндегi шараларды кеңейту мақсатында Астана қаласының әкiмдiгi қаулы етеді: <*>
Ескерту. Преамбулаға өзгерістер енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 23-10-641қ  Қаулысымен.
1. Қоса берiліп отырған жекелеген азаматтар санаттарына тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтыну шығындарының бөлiгiн төлеуге материалдық көмек көрсету Қағидасы бекiтілсiн (бұдан әрi - Қағида).
2. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтыну шығындарының бөлiгiн төлеуге арналған материалдық көмектi төлеудi Қағидаға сәйкес жүзеге асырсын. <*>

Об оказании материальной помощи на оплату части расходов за содержание жилья и коммунальных услуг отдельным категориям граждан
Постановление Акимата города Астаны 22 июля 2003 года N 3-1-1234п. Зарегистрировано Управлением юстиции города Астаны от 6 августа 2003 года N 285. Утратило силу - постановлением Акимата города Астаны от 2 ноября 2006 года N 23-897п
Извлечение из постановления акимата города Астаны
от 2 ноября 2006 года N 23-897п
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу следующие постановления акимата города Астаны:
1) от 22 июля 2003 года N 3-1-1234п "Об оказании материальной помощи на оплату части расходов за содержание жилья и коммунальных услуг отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 6 августа 2003 года за N 285, опубликовано в газетах "Астана акшамы" от 9 августа 2003 года, N 105, "Вечерняя Астана" от 9 августа 2003 года, N 89);
2) ...
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
Аким                                 А. МАМИН
___________________________________________________
Действие указанного постановления в части выплаты материальной помощи на оплату части расходов за содержание жилья и коммунальных услуг лицам, указанным в подпункте 1) пункта 1 Правил приостановить с 1 августа 2005 года до 1 января 2006 года.
Сноска. Внесены изменения - постановлением акимата г. Астаны от 27 августа 2005 г. N  23-10-641п .
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях",  Законом  Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", в целях расширения мер по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан акимат города Астаны постановляет:
Сноска. В преамбулу внесено изменение - постановлением акимата г. Астаны от 27 августа 2005 г. N  23-10-641п .
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания материальной помощи по оплате части расходов за содержание жилья и коммунальных услуг отдельным категориям граждан (далее - Правила).
2. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" осуществлять выплату материальной помощи на оплату части расходов по оплате за содержание жилья и коммунальных услуг отдельным категориям граждан в соответствии с Правилами.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 23-10-641қ  Қаулысымен.
3.  Алынып тасталды   <*>
Ескерту. 3-тармақ алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 27 тамыздағы   N 23-10-641қ  Қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Т.М.Мұхамеджановқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Визалар
Келісілді
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау департаментінің бастығы
Астана қаласы әкiмдігінің
2003 жылғы 22 шілдедегі
N 3-1-123қ қаулысымен
бекітілген
Жекелеген азаматтар санаттарына тұрғын үйдi ұстауға
және коммуналдық қызметтердi тұтыну шығындарының
бөлiгiн төлеуге материалдық көмек көрсету
Қағидасы
Осы Қағида 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары" Қазақстан Республикасы  Заңына , Қазақстан Республикасы 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берілетiн жеңілдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы"  Заңына  сәйкес дайындалған және халықты әлеуметтік қорғау шараларының бiрi болып табылады. <*>
Ескерту. Преамбулаға өзгерістер енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 23-10-641қ  Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді тұтыну шығындарының бөлігін төлеуге (отбасы мүшелерін есепке алмай) материалдық көмек жыл бойы ай сайын тиісті қаржылық жылға (бұдан әрі - АЕК) белгіленген айлық есеп көрсеткішінен ақшалай төлем түрінде жүргізіледі және мына азаматтардың санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 2,4 АЕК;
2) Некеге қайта тұрмаған Ұлы Отан соғысында қаза болған (қайтыс болған, хабарсыз кеткендер) жауынгерлердің жесірлеріне - 1,2 АЕК мөлшерінде беріледі.
Ескерту: 1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 9 наурыздағы  N 23-10-206қ  қаулысымен.
2. алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 9 наурыздағы  N 23-10-206қ  қаулысымен.
3. Жергiлiктi өкiлдiк органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк төлемдер" бағдарламасының әкiмгерi (бұдан әрi - Бағдарлама) "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi" (бұдан әрi - Департамент) болып табылады.  <*>
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 23-10-641қ  Қаулысымен.
4. Бағдарламаның қаржыландыру көзi Астана қаласының бюджетi болып табылады.

Сноска. В пункт 2 внесено изменение - постановлением акимата г. Астаны от 27 августа 2005 г. N  23-10-641п .
3.  исключен постановлением акимата г. Астаны от 27 августа 2005 г. N  23-10-641п .
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мухамеджанова Т.М.
Аким города Астаны                          Т. Досмуханбетов
Визы:
Есилов С.С.
Мухамеджанов Т.М.
Шакиров А.А.
Абдрказаков С.М.
Мухамбетказы М.Б.
Иргибаев М.С.
Согласовано
Начальник Департамента
финансов города Астаны                      Х. Мусин
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны                     А. Демеува
Утверждены
постановлением акимата
города Астаны
от 22 июля 2003 года N 3-1-1234п
Правила
оказания материальной помощи на оплату части расходов
за содержание жилья и коммунальных услуг
отдельным категориям граждан
Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях",  Законом  Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", и являются одной из мер социальной защиты населения.
Сноска. В преамбулу внесено изменение - постановлением акимата г. Астаны от 27 августа 2005 г. N  23-10-641п .
1. Общие правила
1. Материальная помощь на оплату части расходов за содержание жилья и коммунальных услуг (без учета членов семьи) производится ежемесячно в течение года в виде денежных выплат исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год (далее - МРП), и предоставляется следующим категориям граждан в размерах:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 2,4 МРП;
2) вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак - 1,2 МРП.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Акимата города Астаны 9 марта 2006 года  N 23-10-206п.
2.  исключен - постановлением акимата г. Астаны от 9 марта 2006 года  N 23-10-206п.
3. Администратором программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Программа) является Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент).
Сноска. Пункт 3 в новой редакции - постановление акимата г. Астаны от 27 августа 2005 г. N  23-10-641п .
4. Источником финансирования Программы является бюджет города Астаны.

2. Материалдық көмек көрсету тәртiбi
5. Департамент "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорны Астана қаласы филиалының деректер қоры негiзiнде Қағиданың 1-тармағында көрсетiлген азаматтар тiзiмiн құрады.
6. Тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтыну шығындарының бөлiгiн төлеуге материалдық көмек алушылардың Астана қаласының банктерi бөлiмшелерiндегi дербес шоттарына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен ай сайын жүзеге асырылады.
7. Департамент ай сайын Астана қаласының Қаржы департаментiне Бағдарламаны ағымды қаржыландыру өтiнiмiн ұсынады.
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту әлеуметтік қорғау
департаментінің бастығы

2. Порядок выплаты материальной помощи
5. Департамент, на основании базы данных Городского филиала города Астаны "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" формирует списки лиц, указанных в пункте 1 настоящих Правил.
6. Материальная помощь на оплату части расходов за содержание жилья и коммунальных услуг, указанных в пункте 1 настоящих Правил, осуществляется ежемесячно, путем перечисления денежных средств  на лицевые счета получателей в отделениях банков города Астаны.
7. Департамент ежемесячно представляет Департаменту финансов города Астаны заявку на текущее финансирование Программы.
Начальник Департамента
финансов города Астаны                         Х. Мусин
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны                        А. Демеува