Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі Ақмола облысы әкімінің іс-шаралар жоспары туралы
Ақмола облысы әкімінің 2003 жылғы 19 қыркүйектегі N 32 шешімі. Ақмола облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 7 қарашада N 2096 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі N 17 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі N 17 шешімімен.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан 2030 жылға дейінгі Даму Стратегиясын жүзеге асыру жөніндегі одан арғы іс-шаралар туралы" 2003 жылғы 15 тамыздағы N 1165  Жарлығына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903  Қаулысының 4 тармағын орындау мақсатында облыс әкімі шешім етті:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі Ақмола облысы әкімінің іс-шаралар жоспары бекітілсін. (1 қосымша).
2. Аудандар және Көкшетау мен Степногорск қалаларының әкімдері, облыстық департаменттер мен басқармалардың жетекшілері басшылары (келісім бойынша) Ақмола облысы әкімінің іс-шаралар жоспарын орындау негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің іс-шаралар жоспарын орындау негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру барысы жөніндегі аналитикалық ақпараттарды есепті кезеңнен кейінгі айдың 2-сіне дейін тоқсан сайын облыстық экономика және бюджеттік жоспарлау департаментіне ұсынсын. <*>
Ескерту. 2-тармақ өзгертілді - Ақмола облысы әкімінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 20 шешімімен.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Қ.Нұрғалиевке жүктелсін. <*>
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 20 шешімімен.
Облыс әкімі
1-қосымша
Облыс әкімінің "Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2003-2006 жылдарға арналған
бағдарламасын іске асыру жөніндегі
Ақмола облысы әкімінің іс-шаралар
жоспары туралы" 2003 жылғы қыркүйектегі
N 32 шешімімен бекітілген
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 20 шешімімен.
Ақмола облысы әкімінің Қазақстан Республикасы үкіметінің бағдарламасын жүзеге
асыру жөніндегі іс-шараларының жоспары
Р/с№N
Іс-шаралар
Аяқталу
нысаны
Орындауға
жауаптылар
Жүзеге
асыру
(орындау)
1. Аймақтық саясат
1.1. Аймақтық даму
1.1.1.
Қазақстан Республикасының 2015 жылға
дейінгі аймақтық даму
Стратегиясын дайындауға қатысу
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне ұсыныс
Облыстың мүдделі департаменттері мен басқармалары
2005 жыл

О плане мероприятий акима Акмолинской области по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы
Решение Акима Акмолинской области от 19 сентября 2003 года N 32. Зарегистрированно Управлением юстиции Акмолинской области 7 ноября 2003 года N 2096. Утратило силу решением Акмолинской области от 14 сентября 2009 года № 17
Сноска. Утратило силу решением Акмолинской области от 14 сентября 2009 года № 17.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 15 августа 2003 года N 1165 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", во исполнение пункта 4  Постановления Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 аким области решил:
1. Утвердить План мероприятий акима Акмолинской области по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы. (Приложение 1).
2. Акимам районов и городов Кокшетау, Степногорск, руководителям областных департаментов и управлений (по согласованию) ежеквартально, не позднее 2 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в департамент экономики и бюджетного планирования Акмолинской области аналитическую информацию о ходе реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы на основе выполнения Плана мероприятий акима Акмолинской области. <*>
Сноска. Пункт 2 изменен - решением акима Акмолинской области от 28 сентября 2005 года N 20
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима области Нургалиева А.К. <*>
Сноска. Пункт 3 в новой редакции - решением акима Акмолинской области от 28 сентября 2005 года N 20
Аким области
Приложение 1
Утверждено решением акима области
"О плане мероприятий акима Акмолинской
области по реализации Программы
Правительства Республики Казахстан на
2003-2006 годы" от 19 сентября 2003 г. N 32
План мероприятий акима Акмолинской области по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - решением акима Акмолинской области от 28 сентября 2005 года N 20
N№ п/п
Мероприятие
Форма завершения
Ответственные заисполнение
Срок реализации (исполнения)
1. Региональная политика
1.1. Региональное развитие
1.1.1.
Принять участие в разработке Стратегии территориального развития Республики Казахстан до 2015 года
Предложения в Министерство экономики и
бюджетного планирования Республики Казахстан
Заинтересованные областные департаменты и управления
2005 год

2. Индустриалды-инновациялық саясат
2.1.
Ақмола облысының 2004-2006 жылдарға арналған индустриалды-инновациялық даму Бағдарламасының іс-шаралар
жоспарын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Кәсіпкерлік және өнеркәсіптік департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2004-2006 жылдар
2.1. Электроэнергетика және көмір өнеркәсібі
2.1.1.
2006-2016 жылдарға арналған энергожинағы бойынша Бағдарламаны дайындауға қатысу(I кезең - 2006-2008
жылдар)
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Кәсіпкерлік және өнеркәсіптік департаменті басқа департаменттермен бірлесе
2005 жылдың
IV тоқсаны
2.2. Құрылыс
2.2.1.
Ақмола облысының 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысын дамыту Бағдарламасының іс-шаралар
жоспарын  жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Сәулет, қалақұрылыс және құрылыс департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2005-2007 жылдар
2.2.2.
Ақмола облысында 2005-2014 жылдарға арналған құрылыс материалдары өнеркәсібін, бұйымдар мен
конструкцияларды дамытудың
Бағдарламасының іс-шараларын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Кәсіпкерлік және өнеркәсіптік департаменті, сәулет, қалақұрылыс және құрылыс департаменті, аудандар мен қалалар
әкімдері
2005-2007 жылдар
2.2.3.
2005-2007 жылдары барлық қаржыландыру көздері бойынша 341,1 шаршы метр тұрғын үй енгізу
Облыс әкімдігіне есеп беру
Сәулет, қалақұрылыс және құрылыс департаменті, аудандар мен қалалар
әкімдері
әр айдың
20-жұлдызында
2.3. Шағын және орта бизнес
2.3.1.
Кәсіпкерлермен бақылау-
қадағалау, тіркеу және басқа да мемлекеттік органдарды, қоғамдық бірлестіктерді қатыстыра отырып "Дөңгелек үстелдер"» өткізу
Облыс әкімдігіне есеп беру
Кәсіпкерлік және өнеркәсіптік департаменті,облыстық,
аудандық және қалалық әкімдіктер
Жарты жылда 1 рет
2.3.2.
Жыл сайын облыстық бюджетте шағын кәсіпкерлік субъектілеріне қаржылық қолдау көрсетуге қаражат қарастыру
Мәслихаттың шешімі
Экономика және бюджеттік жоспарлау департаменті, кәсіпкерлік және өнеркәсіптік департаменті
2004-2006 жылдар
2.3.3.
Кәсіпкерлік қызметті ретке келтіретін заңнамалық және
нормативтік-құқықтық кесімдердің жинағын шығару
Кәсіпкерлік және өнеркәсіптік департаменті
Жылына 1
рет
2.3.4.
Кәсіби білім беру мекемесінің базасында және еңбек рыногының талабына сәйкес жұмыссыздарды кәсіби дайындықтан өткізу,  әсіресе ауыл шаруашылығы және қайта өңдеу кәсіпорындарына, шағын бизнес саласына мамандар дайындау және қайта дайындау
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Білім департаменті, еңбекпен
қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті, ауыл шаруашылығы департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері

2. Индустриально-инновационная политика
2.1.
Реализация плана мероприятий Программы индустриально-инновационного развития Акмолинской области на 2004-2006 годы
Отчет в акимат области
Департамент предпринимательства и промышленности, акимы районов и городов
2004-2006 годы
2.1. Электроэнергетика и угольная промышленность
2.1.1.
Принять участие в разработке Программы по энергосбережению на 2006-2016
годы
(I этап - 2006-2008 годы)
Предложения в Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Департамент предпринимательства и промышленности совместно с другими департаментами
IV квартал 2005 года
2.2. Строительство
2.2.1.
Реализация плана мероприятий Программы развития жилищного строительства Акмолинской области на 2005-2007 годы
Отчет в акимат области
Департамент архитектуры, градостроительства и строительства, акимы районов и городов
2005-2007 годы
2.2.2.
Реализация плана мероприятий Программы развития промышленности строительных материалов, изделий и конструкций в Акмолинской
области на 2005-2014 годы
Отчет в акимат области
Департаменты  предпринимательства и промышленности, архитектуры, градо-строительства и строительства, акимы районов и городов
2005-2007 годы
2.2.3.
Обеспечить в 2005-2007 годах ввод по всем источникам финансирования 341,1 тыс. кв. метров жилья
Отчет в акимат области
Департамент архитектуры, градостроительства и строительства, акимы районов и городов
Ежемесячно 20 числа
2.3. Малый и средний бизнес
2.3.1.
Проведение "Круглых столов" с предпринимателями с участием контрольно-надзорных, регистрирующих и иных государственных органов, общественных объединений
Отчет в акимат области
Департамент предпринимательства и промышленности, областной, районные и городские акиматы
1 раз в
полугодие
2.3.2.
Ежегодно предусматривать в областном бюджете средства на финансовую поддержку субъектов малого предпринимательства
Решение маслихата
Департамент экономики и бюджетного планирования, департамент предпринимательства и промышленности
2004-2006 годы
2.3.3.
Выпуск сборника законодательных и нормативно-правовых актов,
регулирующих предпринимательскую деятельность
Департамент предпринимательства и промышленности
1 раз в год
2.3.4.
Подготовка и переподготовка специалистов для сферы малого бизнеса, особенно сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятий, на базе учреждений профессионального образования и профессиональную подготовку безработных в соответствии с потребностями рынка труда
Информация в акимат области
Департамент образования, департамент координации занятости и социальных программ,департамент сельского хозяйства, акимы районов и городов

2004-2006 жылдар
2.3.5.
Ақмола облысында 2003-2005 жылдарға арналған шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың Бағдарламасының іс-шаралар
жоспарын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Кәсіпкерлік және өнеркәсіптік департаменті, аудандар
мен қалалар әкімдері
2003-2005 жылдар
3. Аграрлық саясат
3.1.
Ақмола облысының 2003-2005 жылдарға арналған Азық-түлік бағдарламасының іс-шаралар
жоспарын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Ауыл шаруашылығы департаменті, аудандар әкімдері
2003-2005 жылдар
3.2.
Ақмола облысының 2004-2006 жылдарға арналған Селолық аумақтарды дамыту бағдарламасының іс-шараларын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Ауыл шаруашылығы департаменті, аудандар әкімдері
2004-2006 жылдар
3.3.
2006-2007 жылдарға арналған ауыл
шаруашылығына қолайлы жерлерді тиімді пайдалану жөніндегі Бағдарламаны дайындау
Облыстық мәслихаттың сессиясында бекіту үшін Бағдарлама жобасы
Жер қатынастары басқармасы, аудандар әкімдері
2005 жылдың
IV тоқсаны
3.4.
Элитті тұқым шаруашылығын және асыл тұқымдандыруды дамыту
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Ауыл шаруашылығы департаменті, аудандар
әкімдері
Жыл сайын I тоқсанда
3.5.
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерді ауыл шаруашылығы техникаларымен неғұрлым толық қамтамасыз ету үшін лизингілік құралдардың көлемін көбейту
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Ауыл шаруашылығы департаменті, аудандар
әкімдері, аудандар әкімдері
Жыл сайын
I тоқсанда
3.6.
Селолық несие серіктестіктері арқылы ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге несие бөлуді қамтамасыз ету
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Ауыл шаруашылығы департаменті, аудандар
әкімдері
Жыл сайын I тоқсанда
3.7.
Қайта өңдеу кәсіпорындарын шикізатпен қамтамасыз ету үшін селолық округтер бойынша ауыл шаруашылығы өнімдерін қабылдау жөніндегі дайындау пункттерін ашу
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Ауыл шаруашылығы департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2004-2006 жылдар
4. Инфрақұрылымдық саясат
4.1.
Ақмола облысында 2005-2007 жылдарға арналған жергілікті автомобиль жолдарын жөндеу, құрылысы,  және дамыту бойынша Бағдарламадағы іс-шаралар жоспарын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы, аудандар мен қалалар
әкімдері
2005-2007 жылдар
5. Сауда саясаты
5.1. Сыртқы сауда
5.1.1.
Жақын және алыс шет елдермен тауар айналымы
көлемін ұлғайту
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Кедендік бақылау департаменті (келісім бойынша), кәсіпкерлік және өнеркәсіптік департаменті,
экономика
және бюджеттік жоспарлау департаменті
2005-2006 жылдар
6. Әлеуметтік саясат
6.1. Білім беру
6.1.1.
2005-2007 жылдарға арналған Ақмола облысының білім беру нысандары мен мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту және толық жөндеуден өткізу жөнінде Бағдарламадағы іс-шараларды жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Білім беру департаменті, аудандар мен қалалар
әкімдері
2005-2007 жылдар

2004-2006 годы
2.3.5.
Реализация плана мероприятий Программы развития и поддержки малого предпринимательства в Акмолинской области на 2003-2005 годы
Отчет в акимат области
Департамент предпринимательства и промышленности, акимы районов и городов
2003-2005 годы
3. Аграрная политика
3.1.
Реализация плана мероприятий агропродовольственной Программы Акмолинской области на 2003-2005 годы
Отчет в акимат области
Департамент сельского хозяйства,акимы районов
2003-2005 годы
3.2.
Реализация плана мероприятий Программы развития сельских территорий Акмолинской области на 2004-2006 годы
Отчет в акимат области
Департамент сельского хозяйства, акимы
районов
2004-2006 годы
3.3.
Разработать Программу по рациональному использованию земель сельскохозяйственного назначения на 2006-2007 годы
Проект Программы для утверждения на сессии областного маслихата
Управление земельных отношений, акимы
районов
IV квартал 2005 года
3.4.
Развивать племенное дело и элитное семеноводство
Информация в акимат области
Департамент сельского хозяйства, акимы
районов
I квартал ежегодно
3.5.
Увеличить объемы лизинговых средств для более полного обеспечения сельхозтоваропроизводителей сельскохозяйственной техникой
Информация в акимат области
Департамент сельского хозяйства, акимы
районов
I квартал ежегодно
3.6.
Обеспечить кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей через систему
сельских кредитных товариществ
Информация в акимат области
Департамент сельского хозяйства, акимы
районов
I квартал ежегодно
3.7.
Открытие заготовительных пунктов по приему сельхозпродукции по сельским округам для обеспечения сырьем предприятий переработки
Информация в акимат области
Департамент сельского хозяйства, акимы районов и городов
2004-2006 годы
4. Инфраструктурная политика
4.1.
Реализация плана мероприятий Программы по ремонту, строительству и развитию местных автомобильных дорог Акмолинской области на 2005-2007 годы
Отчет в акимат области
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог, акимы районов и городов
2005-2007 годы
5. Торговая политика
5.1. Внешняя торговля
5.1.1.
Увеличить объем товарооборота со странами ближнего и дальнего зарубежья
Информация в акимат области
Департамент таможенного контроля (по согласованию),  департамент предпринимательства и промышленности, департамент экономики и бюджетного планирования
2005-2006 годы
6. Социальная политика
6.1. Образование
6.1.1.
Реализация плана мероприятий Программы по капитальному ремонту и материально-техническому оснащению учреждений и объектов образования Акмолинской области на 2005-2007 годы
Отчет в акимат области
Департамент образования, акимы районов и городов
2005-2007 годы

6.1.2.
Ақмола облысының 2006-2010 жылдарға арналған білім беруді дамыту бағдарламасын дайындау
Облыстық мәслихаттың сессиясында бекіту үшін Бағдарлама жобасы
Білім беру департаменті, аудандар мен қалалар
әкімдері
2005 жылдың
IV тоқсаны
6.1.3.
Білім беру ұйымдарының барлық деңгейінде стандарттарды енгізуді қамтамасыз ету
Білім беру департаментінің бұйрықтары
Білім беру департаменті,аудандық және қалалық білім бөлімдері
2006 жыл
6.2. Денсаулық сақтау
6.2.1.
2005-2007 жылдарға арналған Ақмола облысының денсаулық сақтауды реформалайтын және дамытатын Бағдарламасының іс-шаралар
жоспарын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Денсаулық сақтау департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2005-2007 жылдар
6.2.2.
Селолық учаскелік ауруханаларды, дәрігерлік амбулаторийлерді, фельдшерлік пункттерді қалпына келтіруді жалғастыру
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Денсаулық сақтау департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2003-2006 жылдар
6.2.3.
Балалар және жасөспірімдерге арналып республикалық бюджеттен бөлінген,  анемия, асқазан-кең ішек жолдары,
пневмония,  бронхит және көк жөтел сырқаттарымен диспансерлік есепте тұрғандарды амбулаторлық емделу жағдайында тегін дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ, мына сырқаттарымен диспансерлік есепте тұрған азаматтардың амбулаторлық емделу кезінде жеңілдіктер пайдалануына дәрі-дәрмек құралдарын  алуға:  артериалды гипертензия, жүрек тамырлары сырқаты, өкпенің созылмалы сырқаттары, пневмония
Облыс әкімдігіне есеп беру
Денсаулық сақтау департаменті
2005 жылдың желтоқсанынан бастап тоқсан сайын
6.3. Еңбекпен қамту және еңбек
6.3.1.
Квота бойынша шет елдік жұмыс күшін тартуға
ұсыныс енгізу
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне ұсыныс
Еңбекпен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті
Жыл сайын
I тоқсанда
6.3.2.
Жұмысшыларды және мамандарды дайындауды ретке келтіру мақсатында еңбек рыногындағы сұраныс және ұсыныс құрылымындағы өзгерістерді  талдау және жұмыс күшін айырбастау мақсатында аумақтың еңбек рыногының жағдайына талдау жасау
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Еңбекпен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті,аудандар мен қалалар
әкімдері
2003-2006 жылдар
6.3.3.
Облыстың кәсіпорындарында өндірістік тәжірибені ұйымдастыру және қаржыландыру бойынша Ереже
дайындау (жастар санаты үшін мақсатты топтар қатарынан)
Облыс әкімдігіне есеп беру
Еңбекпен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті
Жыл сайын
I тоқсанда
6.3.4.
Селолық жерлерде қоғамдық жұмыстарды жандандыру, экономикалық тиімділік, аумақтық ерекшелік көріністерін ескере отырып
қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру жүйесін жетілдіру
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Еңбекпен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері

6.1.2.
Разработать Программу развития образования Акмолинской области на 2006-2010 годы
Проект Программы для утверждения на сессии областного маслихата
Департамент образования, акимы районов и городов
IV квартал 2005 года
6.1.3.
Обеспечить внедрение стандартов организаций образования всех уровней
Приказы департамента образования
Департамент образования, районные и городские отделы
образования
2006 год
6.2. Здравоохранение
6.2.1.
Реализация плана мероприятий Программы реформирования и развития здравоохранения Акмолинской области на 2005-2007 годы
Отчет в акимат области
Департамент здравоохранения, акимы районов и городов
2005-2007 годы
6.2.2.
Продолжить восстановление сельских участковых больниц, сельских врачебных амбулаторий, фельдшерских пунктов
Информация в акимат области
Департамент здравоохранения, акимы районов и городов
2003-2006 годы
6.2.3.
Обеспечить освоение средств, выделенных из республиканского бюджета на
обеспечение
детей и подростков, находящихся на диспансерном учете по заболеваниям: железодефицитная анемия, болезни желудочно-кишечного тракта,
пневмония, хронический бронхит и бронхиальная астма бесплатными лекарственными средствами при амбулаторном лечении, а также
граждан,
находящихся на диспансерном учете по заболеваниям: артериальная гипертензия, ишемическая болезнь сердца, хроническая обструктивная болезнь легких, пневмония, язвенные болезни, лекарственными средствами на льготных условиях при амбулаторном лечении
Отчет в акимат области
Департамент здравоохранения
Ежеквартально, начиная с декабря2005 года
6.3. Занятость и труд
6.3.1.
Представить предложения по квоте на привлечение иностранной рабочей силы
Предложения в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Департамент координации занятости и социальных программ
I квартал ежегодно
6.3.2.
Изучение изменений структуры спроса и предложения на рынке труда в целях
регулирования подготовки рабочих и специалистов, осуществлять анализ состояния рынка труда в регионах с целью обмена рабочей силы
Информация в акимат области
Департамент координации занятости и социальных программ, акимы районов и городов
2003-2006 годы
6.3.3.
Разработать Правила по организации и финансированию производственной практики на предприятиях области (для категории молодежи из числа целевых
групп)
Отчет в акимат области
Департамент координации занятости и социальных программ
I квартал ежегодно
6.3.4.
Совершенствовать систему организации общественных работ с учетом придания ей экономической целесообразности, региональной специфики, активизации общественных работ в сельской местности
Информация в акимат области
Департамент координации занятости и социальных программ, акимы районов и городов

2003-2006 жылдар
6.4. Халықты әлеуметтік қорғау
6.4.1.
Облыстық кедейшілікті азайту Бағдарламасы шеңберінде тұрмыс жағдайы төмен
азаматтардың санының азаюын қамтамасыз ету: 2003 жыл - 35501 адамға дейін,
кедейлік пайызы-4,7-ге дейін; 2004 жыл - 28401 адам, кедейлік пайызы-3,8-ге дейін; 2005 жыл-22721
адам,кедейлік пайызы - 3-ке дейін.
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Еңбекпен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2003-2005 жылдар
6.4.2.
Мемлекеттік мекемелерде мүгедек балаларды оқыту мәселесін қарастыру, КТЛ, КТМ және оларды еңбекке орналастыру
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Еңбекпен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
Жыл сайын
III тоқсанда
6.4.3.
Бюджет және осыған қарастырылған қаражаттар есебінен тұрмысы төмен
жұмыссыз отбасыларға шағын несие бөлу мәселесін
қарастыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Еңбекпен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2003-2006 жылдар
6.4.4.
2003-2005 жылдарға арналған мүгедектерді қалпына келтіру аумақтық Бағдарламасының іс-шараларын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Еңбекпен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті
2003-2005 жылдар
6.4.5.
Жұмысшы орнын құру мониторингін жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Еңбекпен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті
Ай сайын
6.5. Мәдениет
6.5.1.
Селолық клубтарды және кітапханаларды қалпына келтіру, облыстық филармонияның ғимаратын толық жөндеуден өткізу
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Мәдениет басқармасы
2003-2006 жылдар
6.5.2
Кеңес Одағының Батыры М.Ғабдуллин атындағы мұражайды жөндеу
Облыс әкімдігіне есеп беру
Мәдениет басқармасы
2004-2005 жылдар
6.5.3.
Мәдениет және өнер мекемелері мен кәсіпорындарының материалдық-техникалық базасын нығайту бойынша шаралар қабылдау (көлік, қойылымдық костюмдер, музыкалық инструменттер,құрал-жабдықтар)
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Мәдениет басқармасы, аудандар мен қалалар
әкімдері
2003-2006 жылдар
6.5.4.
2005-2007 жылдарға арналған "Мәдени мұра"» аумақтық Бағдарламасының іс-шаралар
жоспарын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Мәдениет басқармасы, аудандар мен қалалар
әкімдері
2005-2007 жылдар
6.5.5.
2006-2008 жылдарға арналған жастар саясаты аумақтық Бағдарламасын дайындау
Облыстық мәслихаттың сессиясында бекіту үшін Бағдарлама жобасы
Ішкі саясат департаменті, аудандар мен қалалар
әкімдері
2005 жылдың
IV тоқсаны
6.5.6.
Ақмола  облысында 2005-2006 жылдарға арналған тілдерді қолдану мен дамытудың Бағдарламасының іс-шараларын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Тілдерді дамыту басқармасы,аудандар мен қалалар
әкімдері
2005-2006 жылдар

2003-2006 годы
6.4. Социальная защита населения
6.4.1.
Обеспечить снижение количества малообеспеченных граждан в рамках областной Программы по снижению бедности: 2003 год - до 35501чел.,процента бедности - до 4,7; 2004 год - 28401 человек, процент бедности - до 3,8; 2005 год - 22721 человек, процент бедности - до 3.
Информация в акимат области
Департамент координации занятости и социальных программ, акимы районов и городов
2003-2005 годы
6.4.2.
Проработать вопрос обучения детей-инвалидов в государственных учреждениях, ПТЛ, ПТШ и их
трудоустройство
Информация в акимат области
Департамент координации занятости и социальных программ, акимы районов и городов
III квартал ежегодно
6.4.3.
Проработать вопрос выделения микрокредитов для безработных малообеспеченных семей за счет бюджетных и привлеченных средств
Отчет в акимат области
Департамент координации занятости и социальных программ, акимы районов и городов
2003-2006 годы
6.4.4.
Реализация плана мероприятий региональной Программы реабилитации инвалидов на 2003-2005 годы
Отчет в акимат области
Департамент координации занятости и социальных программ, акимы районов и городов
2003-2005 годы
6.4.5.
Осуществлять мониторинг создания рабочих мест
Информация в акимат области
Департамент координации занятости и социальных программ
Ежемесячно
6.5. Культура
6.5.1.
Восстановление сельских клубов и библиотек, провести капитальный ремонт здания областной филармонии
Информация в акимат области
Управление культуры
2003-2006 годы
6.5.2
Произвести ремонт музея им.
М.Габдуллина Героя Советского Союза
Отчет в акимат области
Управление культуры
2004-2005 годы
6.5.3.
Принять меры по укреплениюматериально-
технической базы учреждений и предприятий культуры и искусства (транспорт, сценические костюмы, музыкальные инструменты, аппаратура)
Информация в акимат области
Управление культуры, акимы районов и городов
2003-2006 годы
6.5.4.
Реализация плана мероприятий региональной Программы "Культурное наследие" на 2005-2007 годы
Отчет в акимат области
Управление культуры, акимы районов и городов
2005-2007 годы
6.5.5.
Разработать региональную Программу молодежной политики на 2006-2008 годы
Проект Программы для утверждения на сессии областного маслихата
Департамент внутренней политики, акимы районов и городов
IV квартал 2005 года
6.5.6.
Реализация плана мероприятий Программы функционирования и развития языков в Акмолинской области на 2005-2006 годы
Отчет в акимат области
Управление по развитию языков, акимы районов и городов
2005-2006 годы

6.6. Спорт және туризм
6.6.1
2006-2008 жылдарға арналған Ақмола облысында дене тәрбиесі және спортты дамытудың Бағдарламасын дайындау
Облыстық мәслихаттың сессиясында бекіту үшін Бағдарлама жобасы
Дене тәрбиесі және спорт басқармасы, аудандар мен қалалар
әкімдері
2005 жылдың         IV тоқсаны
6.6.2.
2006 жылы Қазақстан Республикасы Президентінің сыйлығына үшінші халық спорты ойындарына қатысу
Басқарма бойынша бұйрық
Дене тәрбиесі және спорт басқармасы
2006 жылдың
І тоқсаны
6.6.3.
Жыл сайын облыстық кешенді спартакиадалар-
дың өткізілуін қамтамасыз ету- қысқы, жазғы, ұлттық, халықтық спорт түрлерінен және мүгедектердің
әкімдік қаулысы
Дене тәрбиесі және спорт басқармасы, аудандар мен қалалар
әкімдері
2005-2006 жылдар
6.6.4.
2006-2008 жылдарға арналған Ақмола облысында туристік саланы дамытудың Бағдарламасын дайындау
Облыстық мәслихаттың сессиясында бекіту үшін Бағдарлама жобасы
Кәсіпкерлік және өнеркәсіптік департаменті
2005 жылдың
IV тоқсаны
6.6.5.
2007 жылы Қазақстанның Параолимпиадалық ойындарына қатысу
Басқарма бойынша бұйрық
Дене тәрбиесі және спорт басқармасы
2006 жылдың
IV тоқсаны
6.7. Демография және көші-қон
6.7.1.
Оралман-репатрианттарды қабылдауға және орналастыруға қолайлы жағдай жасау
Ақпарат
Көші-қон бойынша комитеттің басқармасы (келісім бойынша), аудандар мен қалалар
әкімдері
2003-2006 жылдар
7. Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану
7.1.
2005-2007 жылдарға арналған "Қоршаған ортаны қорғау"» аумақтық Бағдарламасын дайындау
Облыстық мәслихаттың сессиясында бекіту үшін Бағдарлама жобасы
Табиғи ресурстар және табиғи ресурстарды пайдалануды ретке келтіру департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2005 жыл
7.2
2005-2007 жылдарға арналған "Қоршаған ортаны қорғау"» аумақтық бағдарламасының іс-шаралар
жоспарын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Табиғи ресурстар және табиғи ресурстарды пайдалануды ретке келтіру департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2005-2007 жылдар
7.3.
2004-2006 жылдарға арналған облыстың тұрғындарын сапалы сумен қамтамасыз етудің "Сапалы су"» аумақтық бағдарламасының іс-шараларын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Сәулет, қалақұрылыс және құрылыс департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2004-2006 жылдар
7.4.
Селолық елді мекендерді сумен қамтамасыз етуді жақсарту, облыс тұрғындарының 90%-ын сапалы ауыз суымен қамтамасыз ету
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Табиғи ресурстар және табиғи ресурстарды пайдалануды ретке келтіру департаменті, сәулет, қалақұрылыс және құрылыс департаменті, мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық  бақылау департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері

6.6. Спорт и туризм
6.6.1.
Разработать Программу развития физической культуры и спорта в Акмолинской области на 2006-2008 годы
Проект Программы для утверждения на сессии областного маслихата
Управление физической культуры и спорта,акимы районов и городов
IV квартал 2005 года
6.6.2.
Принять участие в III играх народного спорта на призы Президента Республики Казахстан 2006 года
Приказ по управлению
Управление физической культуры и спорта
I квартал 2006 года
6.6.3.
Обеспечить ежегодное проведение областных комплексных спартакиад - зимней, летней, национальных, народных видов спорта и спортсменов инвалидов
Постановление акимата
Управление физической культуры и спорта, акимы районов и городов
2005-2006 годы
6.6.4.
Разработать Программу развития туристской отрасли в Акмолинской области на 2006-2008 годы
Проект Программы для утверждения на сессии областного маслихата
Департамент предпринимательства и промышлен-
ности
IV квартал 2005 года
6.6.5.
Принять участие в Параолимпийских играх Казахстана 2007 года
Приказ по управлению
Управление физической культуры и спорта
IV квартал 2006 года
6.7. Демография и миграция
6.7.1.
Создать благоприятные условия для приема и обустройства оралманов-репатриантов
Информация
Управление комитета по миграции (по согласо-
ванию), акимы районов и городов
2003-2006 годы
7. Охрана окружающей среды и природопользование
7.1.
Разработать региональную Программу "Охрана окружающей среды" на 2005-2007 годы
Проект Программы для утверждения на сессии областного маслихата
Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования, акимы районов и городов
2005 год
7.2
Реализация плана мероприятий региональной Программы "Охрана окружающей среды" на 2005-2007 годы
Отчет в акимат области
Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования, акимырайонов и городов
2005-2007 годы
7.3.
Реализация плана мероприятий Программы обеспечения жителей области качественной питьевой водой "Сапалы су" на 2004-2006 годы
Отчет в акимат области
Департамент архитектуры, градостроительства и строительства, акимы районов и городов
2004-2006 годы
7.4.
Улучшить водоснабжение сельских населенных пунктов, 90% населения области обеспечить качественной питьевой водой
Информация в акимат области
Департаменты природных ресурсов и регулирования природопользования, архитектуры, градостроительства и строительства, государствен-ного санитарно-эпидемиоло-гического надзора,акимы районов и городов

2005-2006 жылдар
7.5.
2006-2008 жылдарға арналған Щучье-Бурабай курорттық аймағын дамытудың Бағдарламасын дайындау
Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау министрлігіне ұсыныс
Табиғи ресурстар және табиғи ресурстарды пайдалануды ретке келтіру департаменті, Щучье
ауданының әкімі
2005 жылдың
IV тоқсаны
8. Қаржылық және салықтық-бюджеттік саясат
8.1. Салық саясаты
8.1.1.
Акциздерді тартып алуды жетілдіру бойынша жұмыстар
жүргізу және Акцизді өнімдердің заңсыз айналымымен күресті күшейту
Облыс әкіміне ақпарат
Салық комитеті (келісім бойынша), аудандар мен
қалалар әкімдері
2003-2006 жылдар
8.1.2.
Салықтық әкімшіліктендіру процессін
автоматизациялауды жалғастыру
Енгізу және пайдалану
Салық комитеті (келісім бойынша)
2003-2006 жылдар
8.2. Бюджеттік саясат
8.2.1.
Орта жедел мерзімге арналған облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының орта жедел жоспарын дайындауды жыл сайын қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың шешімі
Облыстық департаменттер мен басқармалар, аудандар мен қалалар
әкімдері
Жыл сайын
III тоқсанда
8.2.2.
Мемлекеттік сатып алулар мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық базаларды жетілдіруге қатысу
Құқықтық кесімдердің жобаларына ұсыныстар мен ескертулер
Қаржы департаменті
2003-2006 жылдар
8.2.3.
2005 және 2007 жылдары республикалық бюджетте қарастырылған қосымша қаржы
есебінен нақтыланған қызметтік жалақы базасының негізінде мемлекеттік қызметшілердің және мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің еңбекақыларын ұлғайту жүргізілсін
Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттік жоспарлау департаментіне ақпарат
Экономика және бюджеттік жоспарлау департаменті, аудандар
мен қалалар
әкімдері
2006 жылдың желтоқсаны
8.3. Инвестициялық саясат
8.3.1.
Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын инвестициялық жобалардың мониторингін жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Қаржы департаменті,экономика
және бюджеттік жоспарлау департаменті, аудандар мен қалалар
әкімдері
2003-2006 жылдар
9. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету, құқықтық тәртіпті нығайту және қылмыспен күрес
9.1.
2005-2007 жылдарға арналған тұрғындармен құқықтық түсініктеме
жұмыстары, құқықтық мәдениетті қалыптастыру, құқықтық оқыту және тәрбиелеу бойынша аумақтық Бағдарламаның іс-шаралар жоспарын жүзегеасыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Облыс әкімі
аппаратының мемлекеттік-құқықтық және кадр қызметі бөлімі, аудандар мен қалалар
әкімдері
2005-2007 жылдар
9.2.
Ішкі істер органдары полициясы учаскелік инспекторлардың рөлін арттыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша қосымша шаралар қабылдау
Облыс әкімдігіне ақпарат беру
Ішкі істер департаменті (келісім бойынша), аудандар мен қалалар
әкімдері

2005-2006 годы
7.5.
Разработка Программы развития Щучинско-Боровской курортной зоны на 2006-2008 годы
Предложения в Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования, все заинтересованные департаменты и управления, аким
Щучинского района
IV квартал 2005 года
8. Финансовая и налогово-бюджетная политика
8.1. Налоговая политика
8.1.1.
Проводить работу по совершенствованию взимания акцизов и усилению борьбы с нелегальным оборотом подакцизной продукции
Информация акиму области
Налоговый комитет (по согласованию), акимы районов и городов
2003-2006 годы
8.1.2.
Продолжить автоматизацию процессов налогового администриро-
вания
Внедрение и эксплуатация
Налоговый комитет (по согласо-
ванию)
2003-2006 годы
8.2. Бюджетная политика
8.2.1.
Обеспечить ежегодную разработку Среднесрочного плана социально-экономического развития области на среднесрочный период
Решение областного маслихата
Областные департа-
менты и управления, акимы районов и городов
III квартал ежегодно
8.2.2.
Принять участие в совершенствовании нормативной правовой базы по вопросам государственных закупок
Предложения и замечания к проектам правовых актов
Департамент финансов
2003-2006 годы
8.2.3.
Произвести увеличение заработной платы государственных служащих и работников государственных учреждений на основе уточненного размера базового должностного оклада за счет дополнительных средств, предусмотренных в республиканских бюджетах 2005 и 2007 годах
Информация в министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Департамент экономики и бюджетного планиро-
вания, акимы районов и городов
Декабрь 2006 года
8.3. Инвестиционная политика
8.3.1
Осуществлять мониторинг инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств местного бюджета
Отчет в акимат области
Департамент финансов,департамент экономики и бюджетного планирования, акимы районов и городов
2003-2006 годы
9. Обеспечение безопасности, укрепление правопорядка и борьба с преступностью
9.1
Реализация плана мероприятий региональной Программы по праворазъяснительной работе, формированию правовой культуры, правовому обучению и воспитанию населения на 2005-2007гг.
Отчет в акимат области
Отдел государственно-правовой и кадровой работы аппарата акима области, акимы районов и городов
2005-2007 годы
9.2.
Принять дополнительные меры по повышению роли и материально-техническому обеспечению участковых инспекторов полиции органов внутренних дел
Информация в акимат области
Департамент внутренних дел (по согласо-
ванию), акимы районов и городов

2003-2006 жылдар- маусым, желтоқсан
9.3.
2005-2007 жылдарға арналған құқық бұзушылықтың алдын алу және қылмыспен
күрестің аумақтық Бағдарламасының іс-шаралар жоспарын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Ішкі істер департаменті (келісім бойынша), аудандар мен қалалар
әкімдері
2005-2007 жылдар
9.4.
Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған нашақорлықпен және есірткі бизнесімен күрестің аумақтық Бағдарламасын дайындауға қатысу
Қазақстан Республикасының Ішкі істер
министрлігіне ұсыныс
Ішкі істер департаменті (келісім бойынша)
2005 жылдың    IV тоқсаны
9.5.
2003-2005 жылдарға арналған Ақмола облысында ұйымдасқан қылмыспен күрес бойынша Бағдарламаның іс-шаралар жоспарын жүзеге асыру
Облыс әкімдігіне есеп беру
Ақмола облысындағы мемлекеттік қызмет істері жөніндегі ҚР агенттігінің аумақтық басқармасы (келісім бойынша), аудандар мен қалалар
әкімдері
2003-2005 жылдар

Июль, декабрь 2003-2006 годы
9.3.
Реализация плана мероприятий региональной Программы профилактики правонарушений и борьбы с преступностью на 2005-2007 годы
Отчет в акимат области
Департамент внутренних дел (по согласованию), акимы районов и городов
2005-2007 годы
9.4.
Принять участие в разработке Программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республики Казахстан на 2006-2008 годы
Предложения в Министерство внутренних дел
Департамент внутренних дел (по согласо-
ванию)
IV квартал 2005 года
9.5.
Реализация плана мероприятий Программы по борьбе с коррупцией в Акмолинской области на 2003-2005 годы
Отчет в акимат области
Террито-
риальное управление агентства РК по делам государственной службы в Акмолинской области (по согласованию), акимы районов и городов
2003-2005 годы