Шағын кәсіпкерлік субъектілерін қаржы-құқықтық қолдау жөніндегі Комиссия құру туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 22 мамырдағы N 2/310 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 23 маусымда N 538 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 7 наурыздағы N 1/200 қаулысымен
Шағын бизнесті дамытуда мемлекеттік қолдау мақсатында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 25 шілдедегі N 832 "Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттің, орындалуы және есеп берудің түрлерін (мерзімдік және жылдық) жүргізу бойынша қаржының тәртіптер жиынтығының Ережелерін бекіту туралы"  қаулысын орындау жолында, Алматы қаласының Әкімшілігі, қаулы етеді:
1. Шағын кәсіпкерлік субъектісін қаржы-құқықтық қолдау жөніндегі Комиссияның Ережесі мен құрамы бекітілсін. (N 1, N 2 қосымшалар).
2. Алматы қаласы Әкімшілігінің 2002 жылғы 21 маусымдағы N№3/410 "Шағын кәсіпкерлік субъектісін қаржы-құқықтық қолдау жөніндегі комиссия құру туралы", Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 20 ақпандағы N 1/92 "Шағын кәсіпкерлік субъектілерін қаржы-құқықтық қолдау жөніндегі Комиссия құру туралы", Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 02-08/4237 "Шағын кәсіпкерлік субъектілерін қаржы-құқықтық қолдау жөніндегі комиссия құру туралы", қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкімінің орынбасары Қ.Е.Жаңбыршинге жүктелсін.
Алматы қаласының
Әкімі
Әкімшілік хатшысы
Алматы қаласы Әкімшілігінің
2003 жылғы "22" мамырдағы
2/310 қаулысына N 1 қосымша
Шағын кәсіпкерлік субъектілерін қаржы-
құқықтық қолдау жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
1. Жаңбыршын Қозы-Көрпеш   Комиссия төрағасы,
Есімұлы                 Алматы қаласы
Әкімінің орынбасары
2. Тұржанов Серік          Комиссия хатшысы,
Әбдіқалиұлы             Алматы қаласы
Әкімінің жанындағы
шағын бизнес
Департаментінің директоры
Комиссия мүшелері:
3. Васильева Лариса        Алматы қалалық
Александрқызы           Экономика жөніндегі
Комитеттің төрайымы
4. Нұрпейісов Қуаныш       Алматы қалалық салық
Қалиұлы                 комитетінің төрағасы
5. Тохтасунов Әлімжан      Алматы қалалық қаржы
Имтахунұлы              басқармасы бастығының
бірінші орынбасары
6. Пірімбеков Марат        Алмалы ауданы Әкімінің
Үсенұлы                 бірінші орынбасары
7. Жұмабеков Дәрмен        Әуезов ауданы Әкімінің
Әмірұлы                 орынбасары
8. Сәпиев Бақытжан         Бостандық ауданы
Шаймұхамбетұлы          Әкімінің орынбасары
9. Гриненко Олег           Жетісу ауданы Әкімінің
Петрұлы                 бірінші орынбасары
10. Салқымбаев Әкімжан     Түрксіб ауданы Әкімінің
Әбдірахманұлы          бірінші орынбасары
11. Сәтбаев Рыскелді       Медеу ауданы Әкімінің
Ахметқалиұлы           бірінші орынбасары
Әкімшілік хатшысы
Алматы қаласы Әкімшілігінің
2003 жылғы "22" мамырдағы
N 2/310 қаулысына N 2 қосымша
Қала бюджетінің қаражатынан және осы мақсаттарға көзделген басқа көздерден несиелеу үшін Шағын кәсіпкерлік субъектілерін қаржы-құқықтық қолдау жөніндегі комиссия туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 6 наурыздағы N№3398 "Шағын кәсіпкерлікті дамыту оның белсенділігін арттырудағы мемлекеттік қолдауды күшейту жөніндегі шаралар туралы"  Жарлығына сай әзірленді және шағын кәсіпкерлік субъектілерін несиелеуде жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты қайта бөлудегі Комиссияның құқығын анықтайды.
2. Комиссияның мақсаты мен міндеттері
2.1. Комиссия өзіне жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін мына қызметті жүзеге асырады:
1) жеңіл несиенің тәртібін, шартын, мерзімін бекітеді;
2) қалалық бюджеттің қаражатынан шағын кәсіпкерлік субъектісіне берілетін жеңілдетілген несиенің пайызын анықтайды;
3) қалалық бюджеттің қаражатынан шағын кәсіпкерлік субъектілеріне берілетін несиенің мөлшерін ұлғайту мәселесін қарастырады /Қазақстан Республикасы теңгесінің Америка Құрама Штаттар долларына бағамы бойынша/.
2.2. Берілетін несие бекіткен мөлшерден асатын жағдайда, Алматы қаласы Әкімшілігінің қаулысымен әр жоба бөлек қаралып несиелендіріледі.
3. Комиссия құқығы
3.1. Шағын бизнес Департаменті берген тапсырылған кәсіпкерлер жобасын қарап шығып шешім шығарады:
1)берілген несиені бақылау мәселесі бойынша;
2)шағын кәсіпкерлік субъектілерінің займ жобаларының сомасы белгіленген мөлшерден асқан жағдайда.
4. Комиссия қызметін ұйымдастыру
4.1. Комиссияны оның қызметіне басшылық ететін төраға басқарады.

О создании комиссии по финансово-правовой поддержке субъектов малого предпринимательства
Постановление Акимата города Алматы от 22 мая 2003 г. N 2/310. Зарегистрировано Управлением юстиции г.Алматы 23 июня 2003 г. за N 538. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 7 марта 2006 года N 1/200
В целях государственной поддержки развития малого бизнеса, и во исполнение  Постановления  Правительства Республики Казахстан N 832 от 25 июля 2002 года "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета", Акимат города Алматы, постановляет:
1. Утвердить Положение и состав комиссии по финансово-правовой поддержке субъектов малого предпринимательства (приложение N 1, N 2).
2. Признать утратившим силу Постановление Акимата города Алматы N 3/410 от 21 июня 2002 года "О создании комиссии по финансово-правовой поддержке субъектов малого предпринимательства", Постановление Акимата города Алматы N 1/92 от 20 февраля 2003 года "О создании комиссии по финансово-правовой поддержке субъектов малого предпринимательства", Постановление Акимата города Алматы N 02-08/4237 от 30 апреля 2003 года "О создании комиссии по финансово-правовой поддержке субъектов малого предпринимательства".
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя Акима города Алматы Джанбурчина К.Е.
Аким города Алматы                 В.ХРАПУНОВ
Секретарь Акимата                  К.Тажиева
Приложение 1
к Постановлению Акимата
города Алматы
N 2/310 от 22 мая 2003года
ПОЛОЖЕНИЕ
о Комиссии по финансово-правовой поддержке субъектов малого
предпринимательства для кредитования из средств городского
бюджета и других предусмотренных на эти цели источников
1. Общие положения
1.1. Настоящее Положение разработано в соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан от 6 марта 1997 года N 3398 "О мерах по усилению государственной поддержки и активизации развития малого предпринимательства" и определяет компетенцию Комиссии по вопросам предоставления средств, выделенных из местного бюджета для кредитования субъектов малого предпринимательства.
2. Цели и задачи Комиссии
2.1. Комиссия для решения возложенных на нее задач осуществляет следующие функции:
1) утверждает порядок, условия, сроки льготного кредитования;
2)определяет процент льготного кредита, предоставляемого субъектам малого предпринимательства из средств городского бюджета;
3) рассматривает вопрос об увеличении предоставляемого размера кредита (в связи с ростом курса доллара Соединенных Штатов Америки к тенге Республики Казахстан) субъектам малого предпринимательства из средств городского бюджета.
2.2. По предоставляемым суммам займа, размер которых превышает установленного порядка, будут определяться отдельными Постановлениями Акимата г. Алматы по каждому кредитному проекту отдельно.
3. Комиссия имеет право:
3.1. Рассматривать представленные Департаментом малого бизнеса проекты предпринимателей и выносить решения:
1) по вопросам пролонгации выданных кредитов;
2) рассмотрение проектов субъектов малого предпринимательства, где сумма займа равна либо превышает установленный размер.
4. Организация деятельности Комиссии
4.1. Комиссия возглавляется председателем, который руководит деятельностью Комиссии, организует ее работу.