Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1902 тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Екiнші деңгейдегi банктерге арналған пруденциялық нормативтер туралы ережені бекіту жөнінде" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 213 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 16 ақпандағы N 36 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 30 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2776. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 қыркүйектегі N 358 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз).
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 қыркүйектегі N 358   қаулысымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   3-тармақтан   қараңыз ).
____________________________
Екiншi деңгейдегi банктердiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының Екiншi деңгейдегi банктерге арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту жөнiнде" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 213  қаулысына  (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1902 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2002 жылғы 1-14 шiлдеде жарияланған, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2002 жылғы 26 қарашадағы  N 467  (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 2098 тiркелген), 2003 жылғы 21 наурыздағы  N 97  (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 2251 тiркелген) және 2003 жылғы 7 мамырдағы  N 151  (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 2362 тiркелген) қаулыларымен бекiтiлген өзгерiстермен және толықтырулармен, мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктерге арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережеде (бұдан әрi - Ереже):
Ереженiң мәтiнi бойынша "депозиттегi", "депозиттерi", "депозиторлар", "депозиттер" деген сөздер тиiсiнше "салымдағы", "салымдары", "салымшылар", "салымдар" деген сөздермен ауыстырылсын;
кiрiспедегi "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi туралы" және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына" деген сөздер "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" және "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтiк құқықтық актiлерiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы (бұдан әрi - Ұлттық Банк)" деген сөздер "қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның Басқармасы (бұдан әрi - уәкiлеттi орган)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "Ұлттық Банк" деген сөздер "уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Банктiң инвестициялары заңды тұлғалар акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) және реттелген борышқа салымдарының сомасын бiлдiредi.
Мұндайда банк инвестицияларының есебiне мынадай талаптарға сәйкес келетiн заңды тұлғалардың акцияларына және реттелген борышына салымдар жатпайды:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 213 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для банков второго уровня", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1902
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года N 36. Зарегистрирован в Министерства юстиции Республики Казахстан 30 марта 2004 года N 2776. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 30.09.2005г. N 358 (V053924)(порядок введения в действие см.п.3 пост. N 358)
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций постановляет:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 213 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для банков второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1902, опубликованное 1-14 июля 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана", с дополнениями, утвержденными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 ноября 2002 года N 467, от 21 марта 2003 года N 97 и от 7 мая 2003 года N 151) следующие изменения и дополнения:
в Правилах о пруденциальных нормативах для банков второго уровня, утвержденных указанным постановлением (далее - Правила):
по тексту Правил слова "депозитом", "депозиты", "депозиторами", "депозитов" заменить словами "вкладом", "вклады", "вкладчиками", "вкладов" соответственно;
в преамбуле слова "с Законами Республики Казахстан " Национальном Банке  Республики Казахстан" и " О банках и банковской  деятельности в Республике Казахстан" заменить словами "с Законами Республики Казахстан " О банках и банковской  деятельности в Республике Казахстан" и " О государственном  регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан";
в пункте 1 слова "Правлением Национального Банка Республики Казахстан (далее - Национальный Банк)" заменить словами "Правлением уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган)";
в пункте 2 слова "Национальным Банком" заменить словами "уполномоченным органом";
абзац второй пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Инвестиции банка представляют собой сумму акций (долей участия в уставном капитале) и вложений в субординированный долг юридических лиц.
При этом в расчет инвестиций банка не включаются вложения в акции и субординированный долг юридических лиц, соответствующих следующим требованиям:

1) заңды тұлға банктiң еншiлес ұйымы болып табылмайды;
2) салымдар Қаржылық есеп берудiң халықаралық стандарттары жөнiндегi комитеттiң Басқармасы 1995 жылғы наурызда бекiткен "Қаржы құралдары: ақпаратты ашып көрсету және ұсыну" N 32 Қаржылық есеп берудiң халықаралық стандартында көрсетiлген әдiл құны бойынша есепке алынады;
3) мынадай талаптардың бiрiне жауап бередi:";
6-тармақтың он алтыншы абзацындағы "Ұлттық Банк" деген сөздер "уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтың:
он бiрiншi абзацындағы "бip заемшыға есептелгендей" деген сөздерден кейiн ", егер борышкерлердiң әр қайсысының тәуекел мөлшерi банктiң меншiктi капиталының 0,05 процентiнен асатын болса," деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақша алынып тасталсын;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) борышкерлер:
оффшорлық аймақтарда тiркелген заңды тұлғалар болып табылса немесе уәкiлеттi орган белгiлеген оффшорлық аймақ тiзбесiне кiргiзiлген мемлекеттердiң азаматтары болып табылса не оффшорлық аймақтарда тiркелген заңды тұлғалар болып табылса немесе Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы ақпарат алмасу бойынша мiндеттемелер қабылдамаған оффшорлық аймақ тiзбесiне жатқызған мемлекеттердiң азаматтары болып табылса немесе осы тармақшаның екiншi және үшiншi абзацтарында көрсетiлген оффшорлық аймақтар аумағында тiркелген немесе сол мемлекеттердiң азаматтары болып табылатын iрi қатысушылары, аффилиирленген тұлғалары, жақын туыстары, бiрiншi басшылары не осы борышкерлермен мәмiле жасауға мүдделi тұлғалары бар болғанда;";
12-тармақтың:
алтыншы абзацындағы "берiлген депозиттегi ақша" деген сөздер "берiлген салымдар" деген сөздермен ауыстырылсын;
он екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бiр заемшының тәуекелiн:
Қазақстан Республикасының Үкiметiне, Ұлттық Банкке талаптар және Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ" деңгейiнен төмен емес ұзақ мерзiмдi борыштық рейтингi немесе халықаралық рейтинг агенттiгi ретiнде танылған басқа халықаралық рейтинг агенттiктерi бiреуiнiң осындай деңгейдегi рейтингiсi бар банктерге ашылған корреспонденттiк шоттар және бойынша талаптар есеп айырысуға кiргiзiлмейдi;
заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлесiне), реттелген борышына салымдар, әрi олар осы Ережеге сәйкес инвестицияны бiлдiрмейдi.";
13-тармақтың үшiншi абзацындағы "немесе оффшорлық аймақтың аумағында тiркелген немесе тұрақты тұратын" деген сөздер "оффшорлық аймақтың азаматтары болып табылатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақтың екiншi абзацындағы "Ұлттық Банкке" деген сөздер "уәкiлеттi органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 14-1 тармағымен толықтырылсын:
"14-1. Егер банк борышкерi банк алдында мiндеттемелердiң пайда болу сәтiне банкпен ерекше қатынастармен байланысты болып табылмаса, бiрақ кейiнiрек ондай болса, осы Ереженiң 13-тармағының екiншi абзацында белгiленген норматив мөлшерi мұндай борышкердiң тәуекелiнен асып кеткен жағдайда, көрсетiлген асып кету мынадай талаптарға сәйкес келгенде бұзу ретiнде қарастырылмайды:

1) юридическое лицо не является дочерней организацией банка;
2) вложения учитываются по справедливой стоимости, указанной в Международном стандарте финансовой отчетности N 32 "Финансовые инструменты: раскрытие и представление информации", утвержденном Правлением Комитета по международным стандартам финансовой отчетности в марте 1995 года;
3) а также отвечают одному из следующих условий:";
в абзаце шестнадцатом пункта 6 слова "Национального Банка" заменить словами "уполномоченного органа";
в пункте 10:
абзац второй после слов "на одного заемщика," дополнить словами "если размеры риска каждого из должников превышают 0,05 процента собственного капитала банка, а также";
подпункт 4) исключить;
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) должники:
являются юридическими лицами, зарегистрированными на территории оффшорных зон, или являются гражданами государств, включенных в установленный уполномоченным органом перечень оффшорных зон, либо
являются юридическими лицами, зарегистрированными на территории оффшорных зон, или являются гражданами государств, отнесенных Организацией экономического сотрудничества и развития к перечню оффшорных территорий, не принявших обязательства по информационному обмену, или
имеют крупных участников, аффилированных лиц, близких родственников, первых руководителей либо лиц, заинтересованных в совершении сделок с данными должниками, зарегистрированными или являющимися гражданами государств, указанных в абзацах втором и третьем настоящего подпункта;";
в пункте 12:
в   абзаце шестом слова "денег на депозите, предоставленных" заменить словами "вклады, предоставленные";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"B расчет риска на одного заемщика не включаются:
требования к Правительству Республики Казахстан, Национальному Банку Республики Казахстан, и требования по открытым корреспондентским счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одной из других международных рейтинговых организаций, признанных в качестве международных рейтинговых агентств;
вложения в акции (доли участия в уставном капитале), субординированный долг юридических лиц, которые в соответствии с настоящими Правилами представляют собой инвестиции.";
в абзаце третьем пункта 13 слова "или постоянно проживающих на территории оффшорных зон" заменить словами "или являющихся гражданами оффшорных зон";
в абзаце втором пункта 14 слова "Национальный Банк" заменить словами "уполномоченный орган";
дополнить пунктами 14-1 и 14-2 следующего содержания:
" 14-1.   В случае, если должник банка на момент возникновения обязательства перед банком не являлся лицом, связанным с банком особыми отношениями, но впоследствии стал таковым, то в случае превышения размера риска на такого должника, установленного абзацем вторым пункта 13 настоящих Правил, указанное превышение не будет рассматриваться как нарушение при условии соответствия следующим требованиям:

банк уәкiлеттi орган белгiлеген мерзiмде әрi тәртiппен осы Ереженiң 12-тармағының 4) тармақшасына сай борышкердiң қосымша қамтамасыз етуiн ұсынуды растай отырып, уәкiлеттi органды бұл асып кету туралы дереу хабардар ету немесе банк талаптарының бiр бөлiгiн нормативтiң мөлшерiн сақтау үшiн қажеттi мөлшерге дейiн орындау және осы бұзуды уәкiлеттi орган белгiлеген мерзiмде жою бойынша мiндеттемелердi қабылдау;
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2103 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Активтердi, шартты мiндеттемелердi жiктеу және оларды күмәнді және үмiтсiз санатына жатқыза отырып, провизиялар (резервтер) құру ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 16 қарашадағы N 465  қаулысына  сәйкес (бұдан әрi - Жiктеу ережесi) борышкердiң қаржылық ахуалы қанағаттанарлықтан төмен емес бағаланады.
14-2. Осы Ереженiң 14-1 тармағының шарттары, егер борышкерлер мiндеттемелердiң пайда болу сәтiне бiр заемшы ретiнде қарастырылмаса, бiрақ кейiнiрек ондай болған жағдайда, қолданылады.";
15-тармақтың төртiншi абзацындағы "Ұлттық Банктiң Басқармасы" деген сөздер "уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2428 тiркелген, Ұлттық Банк Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктер брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асырған кезде мемлекеттiк бағалы қағаздарымен мәмiлелер жасауға құқылы елдердiң ең төменгi талап етiлетiн рейтингi туралы" 2003 жылғы 4 шiлдедегi N 219  қаулысымен  белгiленген деңгейден төмен емес шетел валютасындағы егемендi ұзақ мерзiмдi рейтингiге ие елдердiң мемлекеттiк бағалы қағаздары.";
20-тармақтың:
1) тармақшасындағы "субстандарттық" деген сөз "Жiктеу ережесiне сәйкес күмәнді бiрiншi және екiншi санатты" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "Ұлттық Банк Басқармасы белгiлеген оффшорлық аймақ тiзбесiне кiргiзiлмеген" деген сөздер "уәкiлеттi орган белгiлеген оффшорлық аймақтарда тiркелген заңды тұлғалар немесе мемлекеттердiң азаматтары болып табылатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
23 және 26 тармақтағы "Ұлттық Банктiң Басқармасы" деген сөздер "уәкiлеттi органның Басқармасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
29-тармақтағы "Ұлттық Банк" деген сөздер "уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
30-тармақтағы "Ұлттық Банкке" деген сөздер "уәкiлеттi органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
Ереженiң 1-қосымшасының салымдардың тәуекелi дәрежесi бойынша есептелген банк активтерiнiң есебiне түсiнiктемелерде:
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"оффшорлық аймақ азаматтары болып табылатын";
3-тармақтың 2) тармақшасының екiншi абзацындағы "Ұлттық Банк Басқармасы белгiлеген тiзiмге енгiзiлмеген оффшорлық аймақ аумақтарында тiркелген немесе тұрақты тұратын" деген сөздер "уәкiлеттi орган белгiлеген оффшорлық аймақтарда тiркелген заңды тұлғалар немесе мемлекеттердiң азаматтары болып табылатын" деген сөздермен ауыстырылсын;

банк немедленно проинформировал уполномоченный орган о данном превышении с подтверждением способности должника представить дополнительное обеспечение согласно подпункту 4) пункта 12 настоящих Правил, или исполнить часть требований банка до размера, необходимого для соблюдения размера норматива, и принятием обязательств по устранению данного нарушения в сроки, установленные уполномоченным органом;
финансовое положение должника в соответствии с  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 ноября 2002 года N 465 "Об утверждении Правил классификации активов, условных обязательств и создания провизии (резервов) против них, с отнесением их к категории сомнительных и безнадежных", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2103 (далее - Правила классификации), оценивается не ниже, чем удовлетворительное.
14-2. Условия пункта 14-1 настоящих Правил также применяются в случае, если должники на момент возникновения обязательств не рассматривались в качестве одного заемщика, но впоследствии стали таковым.";
в абзаце четвертом пункта 15 слова "Правлением Национального Банка" заменить словами "уполномоченным органом";
пункт 17 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) государственные ценные бумаги стран, имеющих суверенный долгосрочный рейтинг в иностранной валюте не ниже уровня, установленного  постановлением  Правления Национального Банка от 4 июля 2003 года N 219 "О минимальном требуемом рейтинге стран, с государственными ценными бумагами которых банки второго уровня вправе совершать сделки при осуществлении брокерской и дилерской деятельности", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2428";
в пункте 20:
в подпункте 1) слова "субстандартных" заменить словами "сомнительных первой и второй категории, в соответствии с Правилами классификации,";
в подпункте 3) слова "зарегистрированным или постоянно проживающим на территории оффшорных зон, не включенных в установленный Правлением Национального Банка" заменить словами "являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории оффшорных зон, или гражданами государств, включенных в установленный уполномоченным органом";
в пунктах 23 и 26 слова "Правлением Национального Банка" заменить словами "Правлением уполномоченного органа";
в пункте 29 слова "Национальным Банком" заменить словами "уполномоченным органом";
в пункте 30 слова "Национальный Банк" заменить словами "уполномоченный орган";
в Пояснениях к расчету активов банка, взвешенных по степени риска вложений, Приложения 1 к Правилам:
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"являющимся гражданами оффшорных зон,";
в абзаце втором подпункта 2) пункта 3 слова "зарегистрированным или постоянно проживающим на территории оффшорных зон, не включенных в установленный Правлением Национального Банка" заменить словами ", являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории оффшорных зон, или гражданами государств, включенных в установленный уполномоченным органом";

осы Ереженiң N 2 қосымшасының Банктiң тәуекел дәрежесi бойынша өлшенген шартты және ықтимал мiндеттемелер кестесiнiң 8-тармағындағы "орналастыру бойынша шоттар" деген сөздерден кейiн "-алу" деген сөзбен толықтырылсын;
осы Ереженiң N 3 қосымшасындағы Активтер мен мiндеттемелер мерзiмдерiн салыстыру кестесiн толтыру жөнiндегi түсiндiрменiң екiншi және алтыншы сөйлемiндегi "қосалқы стандартты активтерден" деген сөздер "күмәнді бiрiншi және екiншi санаттыдан" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi.
3. Стратегия және талдау департаментi (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң мүдделi бөлiмшелерiне және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң қызметiн қамтамасыз ету департаментi осы қаулыны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ресми баспасөз басылымдарында жариялауды қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгi Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөнiндегi
агенттiгiнiң Төрағасы

пункт 8 Таблицы условных и возможных обязательств банка, взвешенных по степени риска, Приложения 2 к Правилам после слов "счета по размещению" дополнить словом "- получению";
в третьем и шестом предложениях Пояснения по заполнению Таблицы сравнения сроков активов и обязательств Приложения 3 к Правилам слова "субстандартных активов" заменить словами "сомнительных первой и второй категории".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и банков второго уровня.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций принять меры к публикации настоящего постановления в официальных печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Бахмутову Е.Л.
Председатель
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций