"Қазақстан Республикасында жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1948 болып тiркелген 2002 жылғы 11 шiлдедегi N 240-I бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 20 сәуірдегі N 167-І бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 12 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2846. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 3 сәуірдегі № 143 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2012.04.03 № 143 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасында жылжымалы темiр жол құрамының мемлекеттiк тiзiлiмiн тәртiпке келтiру мақсатында бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасында жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2002 жылғы 11 шiлдедегi N 240-I  бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1948 болып тiркелген, "Официальная газета" газетiнiң 2002 жылғы 31 тамыздағы N 35-шi нөмiрiнде жарияланған) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасында жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу ережесiнде:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Темiр жол тартқыш және мотор-вагондық жылжымалы құрамдары үшiн мынадай тiркеу санаттары белгiленедi:
1) магистралдық жолдар бойынша кез келген санаттағы поездарды жүргiзу үшiн пайдаланылатын тартқыш жылжымалы құрам (МГЖҚ);
2) кең жолтабанды магистралдық, станциялық және кiрме жолдарда маневрлiк жұмысты жүргiзу үшiн пайдаланылатын тартқыш жылжымалы құрам (МНЖҚ-К);
3) тар жолтабанды магистралдық, станциялық және кiрме жолдарда сорапта маневрлiк жұмысты жүргiзу үшiн пайдаланылатын тартқыш жылжымалы құрам (МНЖҚ-Т);
4) тар және кең жолтабанды магистралдық және станциялық жолдар бойынша жолаушылар тасымалын ұйымдастыру үшiн пайдаланылатын мотор-вагонды жылжымалы құрам (МВЖҚ);
5) өнеркәсiптiк темiр жол көлiгi жолдарында пайдаланылатын және магистралдық пен станциялық жолға шықпайтын тартқыш жылжымалы құрам (ТЖҚ-ӨТКЖ);
6) жолдың жоғарғы құрылысын, жасанды құрылыстарды, түйiспе тораптың және энергиямен жабдықтаудың, байланыстың, сигнализацияның, орталықтандырудың және бұғаттаудың құрылғалары мен желiлерiн күтiп-баптау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының темiр жол қатынасы торабында төтенше жағдайларды жою бойынша технологиялық операцияларды орындау үшiн пайдаланылатын жылжымалы құрам, соның iшiнде мотор-вагонды (ЖҚМВТО).";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1948
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 апреля 2004 года № 167-I. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2004 года № 2846. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 3 апреля 2012 года № 143
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 03.04.2012 № 143.
В целях упорядочения Государственного реестра железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1948, опубликован в газете "Официальная газета" от 31 августа 2002 года N 35), следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Устанавливаются следующие регистрационные категории для железнодорожного тягового и мотор-вагонного подвижного состава:
1) тяговый подвижной состав, используемый для вождения поездов любых категорий по магистральным путям (МГПС);
2) тяговый подвижной состав, используемый для производства маневровой работы на магистральных, станционных и подъездных путях широкой колеи (МНПС-Ш);
3) тяговый подвижной состав, используемый для производства маневровой работы на магистральных, станционных и подъездных путях узкой колеи (МНПС-У);
4) мотор-вагонный подвижной состав (МВПС), используемый для организации перевозок пассажиров по магистральным и станционным путям узкой и широкой колеи;
5) тяговый подвижной состав, используемый на путях промышленного железнодорожного транспорта и не выходящий на магистральные и станционные пути (ТПС-ППЖТ);
6) подвижной состав, в том числе мотор-вагонный, используемый для выполнения технологических операций по обслуживанию верхнего строения пути, искусственных сооружений, устройств и линий контактной сети и энергоснабжения, связи, сигнализации, централизации и блокировки, а также ликвидации чрезвычайных ситуаций на сети железнодорожных путей сообщения Республики Казахстан (ПСМВТО).";

13-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) жылжымалы құрамды пайдалануға құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi."
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Жылжымалы темiр жол құрамын мемлекеттiк тiркеуден бас тартуға және берiлген куәлiктердi қайтарып алуға байланысты даулар заңнамада белгiленген тәртiппен шешiледi.";
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Тiркеушi орган, егер жылжымалы құрамға иелiк ету құқығына байланысты даулы ситуациялар туындаған жағдайда заңнамалық кесiмдерде өзгеше көзделмесе, жылжымалы темiр жол құрамын мемлекеттiк тiркеу туралы берiлген куәлiктi сот шешiмi бойынша керi қайтарып алады.".
2. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Көлiктiк бақылау комитетi (Қ.C Мұстафин) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге ұсынылуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар вице-министрi Е.Ж.Қошановқа жүктелсiн.
4. Бұйрық ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр

пункт 13 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) копию документа, подтверждающего право на владение подвижным составом.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Споры, связанные с отказом в государственной регистрации железнодорожного подвижного состава и отзывом выданных Свидетельств, разрешаются в установленном законодательством порядке.";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Регистрирующий орган отзывает выданное Свидетельство о государственной регистрации железнодорожного подвижного состава по решению суда, если иное не предусмотрено законодательными актами, в случае возникновения спорных ситуаций, связанных с правом владения подвижным составом.".
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Мустафин К.С.) обеспечить представление настоящего приказа на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Кошанова Е.Ж.
4. Приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр