Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін келісу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күшін жойғандығын тану және өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 159 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 21 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2955
Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін келісу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы қаулы етеді:
1-2. <*>
Ескерту: 1-2-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 20   қаулысымен
3. Осы қаулының қосымшасындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Лицензиялау басқармасы (Жұмабаева З.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің мүдделі бөлімшелеріне жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері лауазымды қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысы қолданысқа енгізілген күннен бастап күшіне енеді.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау жөніндегі
агенттігі Басқармасының "Қаржы
ұйымдарының басшы қызметкерлерін
келісу мәселелері бойынша
Қазақстан Республикасының кейбір
нормативтік құқықтық актілерінің
күшін жойғандығын тану және
өзгерістер енгізу туралы"
2004 жылғы 12 маусымдағы
N 159 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылды деп танылған нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам согласования руководящих работников финансовых организаций
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N 159. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2004 года N 2955
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок согласования руководящих работников финансовых организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.  (исключен -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Республики Казахстан от 9 января 2006 года N 20).
2.  (исключен -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Республики Казахстан от 9 января 2006 года N 20).
3. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Управлению лицензирования (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
5. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (Несипбаев P.P.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня введения в действие постановления Правления Агентства Республики Казахстан от 12 июня 2004 года N 157 "Об утверждении Правил согласования кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций".
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Досмукаметова К.М.
Председатель
Приложение к постановлению
Правления Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 12 июня 2004 года N 157
"О внесении изменений и признании
утратившими силу некоторых нормативных
правовых актов Республики Казахстан
по вопросам согласования
руководящих работников
финансовых организаций"
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
признаваемых утратившими силу

1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асырушы ұйымдардың басшы қызметкерлерін келісу талаптары және тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 1999 жылғы 7 қазандағы N 334  қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 1028 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2000 жылғы 17-30 желтоқсанда жарияланған, N 2);
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының басшы қызметкерлерін, басшы қызметке сайлануға (тағайындалуға) ұсынылып отырған кандидаттарды келісу тәртібі туралы ережені бекіту және сақтандыру қызметін реттейтін және қадағалайтын уәкілетті мемлекеттік органның біліктілік комиссиясының өкілеттіктері туралы және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 24 тамыздағы N 328 қаулысының күші жойылғандығын тану туралы" 2001 жылғы 3 наурыздағы N 53  қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 1473 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2001 жылғы 16-29 шілдеде жарияланған, N 15);
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың басшы қызметкерлерінің қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 20 желтоқсандағы N 538  қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 1750 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2002 жылғы 11-24 ақпанында жарияланған, N 4);
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 1750 тіркелген, "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың басшы қызметкерлерінің қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 20 желтоқсандағы N 538 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 7 наурыздағы N 78  қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 2246 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2002 жылғы 5-8 мамырда жарияланған, N 10);

1)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 октября 1999 года N 334 "Об утверждении Инструкции о порядке и условиях согласования руководящих работников банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1028, опубликованное 17-30 января 2000 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 2);
2)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года N 53 "Об утверждении Правил о порядке согласования руководящих работников страховых (перестраховочных) организаций, кандидатов, рекомендуемых для избрания (назначения) на должности руководящих работников, и о полномочиях квалификационной комиссии уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору за страховой деятельностью и о признании утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2000 года N 328", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1473, опубликованное 16-29 июля 2001 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 15);
3)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 декабря 2001 года N 538 "Об утверждении Правил согласования кандидатур на должности руководящих работников организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1750, опубликованное 11 - 24 февраля 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 4);
4)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 марта 2003 года N 78 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 декабря 2001 года N 538 "Об утверждении Правил согласования кандидатур на должности руководящих работников организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1750", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2246, опубликованное 5-8 мая 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 10);

5) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының басшы қызметкерлері кандидаттарының біліктілік емтиханын тапсыру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 21-сәуірдегі N 135  қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 2348 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2003 жылғы 16-29 маусымда жарияланған, N 13);
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 1473 тіркелген, "Cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының басшы қызметкерлерін, басшы қызметке сайлануға (тағайындалуға) ұсынылып отырған кандидаттарды келісу тәртібі туралы ережені бекіту және сақтандыру қызметін реттейтін және қадағалайтын уәкілетті мемлекеттік органның біліктілік комиссиясының өкілеттіктері туралы және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 24 тамыздағы N 328 қаулысының күші жойылғандығын тану туралы" 2001 жылғы 3 наурыздағы N 53 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 1 сәуірдегі N 328  қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 2510 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2003 жылғы 22 қыркүйек - 5 қазанда жарияланған, N 20);
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыру жөнінде лицензиясы бар немесе лицензия алудан үміті бар заңды тұлғалардың басшы қызметкерлердің қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 378  қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 2584 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2003 жылғы 1-14 желтоқсанда жарияланған, N 25);
8) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1028 тіркелген, "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асырушы ұйымдардың басшы қызметкерлерін келісу талаптары және тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 1999 жылғы 7 қазандағы N 334 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 410  қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркелу тізілімінде N 2624 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2003 жылғы 15-31 желтоқсанда жарияланған, N 26).

5)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 135 "Об утверждении Правил сдачи квалификационного экзамена кандидатами на должности руководящих работников накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2348, опубликованное 16-29 июня 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 13);
6)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 сентября 2003 года N 328 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 марта 2001 года N 53 "Об утверждении Правил о порядке согласования руководящих работников страховых (перестраховочных) организаций, кандидатов, рекомендуемых для избрания (назначения) на должности руководящих работников, и о полномочиях квалификационной комиссии уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору за страховой деятельностью и о признании утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2000 года N 328", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1473", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2510, опубликованное 22 сентября - 5 октября 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 20);
7)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 378 "Об утверждении Правил согласования кандидатур на должности руководящих работников юридических лиц, претендующих на получение лицензии или обладающих лицензиями для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2584, опубликованное 1-14 декабря 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 25);
8)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 410 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 октября 1999 года N 334 "Об утверждении Инструкции о порядке и условиях согласования руководящих работников банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1028", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2624, опубликованное 15-31 декабря 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 26).