Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2453 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Акционерлердің бағалы қағаздарды басымдықпен сатып алу құқықтарын іске асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 25 шілдедегі N 252 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі басқармасының 2004 жылғы 12 шілдедегі N 196 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 11 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2995. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 12 тамыздағы N 151 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - Қазқстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 12 тамыздағы  N 151  қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз).
____________________________________
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  3-бабына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Акционерлердің бағалы қағаздарды басымдықпен сатып алу құқықтарын іске асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 25 шілдедегі N 252  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2453 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2003 жылғы 11-24 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауында "нұсқаулықты" деген сөз "ережені" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "нұсқаулық" деген сөз "ереже" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Акционерлердің бағалы қағаздарды басымдықпен сатып алу құқықтарын іске асыру жөніндегі нұсқаулықтың:
жоғары оң бұрышында және атауында "нұсқаулықты" және "нұсқаулық" деген сөздер тиісінше "ережені" және "ереже" деген сөздермен ауыстырылсын;
кіріспеде:
"нұсқаулық" деген сөз "ереже" деген сөзбен ауыстырылсын;
"әзірленді" деген сөз "әзірленген" деген сөзбен ауыстырылсын;
6 және 7-тармақтардағы "осы Нұсқаулықтың" және "Осы Нұсқаулықпен" деген сөздер тиісінше "осы Ереженің" және "Осы Ережемен" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 252 "Об утверждении Инструкции по реализации прав акционеров на преимущественную покупку ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2453
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года N 196. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2004 года N 2995. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 августа 2006 года N 151
Сноска. Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года N 196 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 12 августа 2006 года N  151   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
В целях приведения в соответствие со  статьей 3  Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 252 "Об утверждении Инструкции по реализации прав акционеров на преимущественную покупку ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2453, опубликованное 11 - 24 августа 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана"), следующие изменения:
в наименовании слово "Инструкции" заменить словом "Правил";
в пункте 1 слова "прилагаемую Инструкцию" заменить словом "Правила";
в Инструкции по реализации прав акционеров на преимущественную покупку ценных бумаг, утвержденной указанным постановлением:
в правом верхнем углу и наименовании слова "Инструкции" и "Инструкция" заменить словами "Правил" и "Правила", соответственно;
в преамбуле:
слово "Инструкция" заменить словом "Правила";
слово "разработана" заменить словом "разработаны";
в пунктах 6 и 7 слова "настоящей Инструкции" и "настоящей Инструкцией" заменить словами "настоящих Правил" и "настоящими Правилами", соответственно.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Шалғымбаева Г.Н.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының өзін-өзі реттейтін ұйымдарына, бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушыға және орталық депозитарийге жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами Агентства (Шалгимбаева Г.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом Агентства (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг, организатора торгов с ценными бумагами и центрального депозитария.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в официальных средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель