Байланыс саласындағы қызметті жүзеге асыратын шаруашылық субъектілерге тексеруді жүргізу Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 16 тамыздағы N 172-п бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 16 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3070. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттiгi төрағасының 2006 жлғы 3 мамырдағы N 197-п бұйрығымен.
Ескерту:   Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттiгi төрағасының 2006 жлғы 3 мамырдағы N 197-п бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді------------------
2004 жылғы 16 тамыздағы N 172-п "Байланыс саласында қызмет атқаратын шаруашылық субьектiлердi тексеру жүргiзу Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi Төрағасының бұйрығының күшiн жою туралы 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Жеке кәсiпкерлiк туралы" Заңының 37 бабының 4 тармағына және 1998 жылғы 24 наурыздағы N 213-1 Қазақстан Республикасының "Нормативтiк кұқықтық актiлер туралы" Заңының 40 бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. 2004 жылғы 16 тамыздағы N 172-п "Байланыс саласында қызмет атқаратын шаруашылық субъектiлердi тексеру жүргiзу Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi Төрағасының бұйрығының күшi жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiркелiмiнде N 3070 нөмiрмен 2004 жылғы 16 қыркүйекте тiркелген)...
4. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
-------------------------------
Телекоммуникация және почталық байланыс саласындағы радиожиілік спектрді пайдалануға, радиоэлектронды құралдарды пайдалануының техникалық нормаларына және лицензиаттардың лицензиялық шарттарды орындауына бақылауды күшейту және ретке келтіру мақсатында бұйырамын:
1. Ұсынылған Байланыс саласындағы қызметті жүзеге асыратын шаруашылық субъектілерге тексеруді жүргізу Ережесі бекітілсін.
2. "Почта байланысы, телекоммуникациялар және радиожиілік спектрін пайдалану саласында лицензиаттардың лицензия шарттарын сақтауын тексеруді ұйымдастыру Ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 16 тамыздағы Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі Комитет Төрағасының  N 206  (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 2002 жылғы 17 тамызда N 1954 тіркелген) бұйрығының күші жойылған деп есептелсін.
3. Мемлекеттік қадағалау және лицензиялау департаменті (Р.Р. Нұршабеков) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуге ұсынылуын қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил проведения проверок хозяйствующих субъектов, осуществляющих деятельность в области связи
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 16 августа 2004 года N 172-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2004 года N 3070. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 3 мая 2006 года N 197-п
Извлечение из
приказа Председателя Агентства Республики Казахстан
по информатизации и связи от 3 мая 2006 года N 197-п
В соответствии с пунктом 4 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" и статьей 40 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 16 августа 2004 года N 172-П "Об утверждении Правил проведения проверок хозяйствующих субъектов, осуществляющих деятельность в области связи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 16 сентября 2004 года под N 3070).
...
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Председатель
___________________________________________________________________
В целях усиления и упорядочения контроля за использованием радиочастотного спектра, техническими нормами эксплуатации радиоэлектронных средств и соблюдением лицензионных условий лицензиатами в сфере телекоммуникаций и почтовой связи приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения проверок хозяйствующих субъектов, осуществляющих деятельность в области связи.
2. Признать утратившим силу  приказ  Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 16 августа 2002 года N 206-П "Об Утверждении правил организации проверок соблюдения лицензионных условий лицензиатами в сфере почтовой связи, телекоммуникаций и использования радиочастотного спектра" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1954).
3. Департаменту государственного надзора и лицензирования (Нуршабеков Р.Р.) в установленном порядке представить данный приказ для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға м.а.
"Байланыс саласындағы қызметті
жүзеге асыратын шаруашылық
етуші субъектілерге тексеруді
жүргізу Ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігі Төрағасының
м.а. 2004 жылғы 16 тамыздағы
N 172-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы қызметті жүзеге асыратын шаруашылық
етуші субъектілерге тексеруді жүргізу
Ережесі
Байланыс саласындағы қызметті жүзеге асыратын шаруашылық етуші субъектілерге тексеруді жүргізу Ережесі (бұдан әрі - Ереже), " Байланыс туралы , " Лицензиялау туралы ", " Почта туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына, "Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 шілдедегі N 724  қаулысына  және байланыс саласындағы құқықтық қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының басқа нормативтік құқықтық кесімдеріне сәйкес әзірленген және байланыс саласындағы қызметті жүзеге асыратын шаруашылық субъектілердің байланыс саласындағы заңнаманы орындауына тексерулерді жүргізу тәртібін анықтайды.
1-ші тарау. Жалпы жағдайлар
1. Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі (бұдан әрі - Уәкілетті орган) ақпараттандыру және байланыс саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыруды, шаруашылық етуші субъектілердің радиожиілік спектрді қолдануына (бұдан әрі - РЖС), радиоэлектронды құралдарды (бұдан әрі - РЭҚ), жоғары жиілікті құрылғыларды (бұдан әрі - ЖЖҚ) пайдалануына және байланыс қызметтерін ұсынушы лицензиаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лицензиялық шарттарды орындауына мемлекеттік техникалық қадағалау және бақылауды жүзеге асырады.
2. Уәкілетті орган және оның аумақтық органдары (бұдан әрі - Басқармалар) байланыс саласында қызметтер көрсетуші шаруашылық етуші субъектілердің радиожиілік спектрді қолдануына және байланыс қызметтерін ұсынушы лицензиаттардың лицензиялық шарттарды орындауына тексерулерді (бұдан әрі - Тексерулер) дербес те және басқа мемлекеттік органдармен бірігіп те жасайды.
3. Тексерулер осы Ережеге және байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
2-ші тарау. Негізгі мақсаттары мен міндеттері
4. Тексерулерді өткізу мақсаты Қазақстан Республикасы заңнамасының белгіленген талаптарға сәйкес  телекоммуникация  және   почталық  қызметтер рыногының жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Тексерулер өткізудің негізгі мақсаттары:

4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации.
И. о. Председателя
Утверждены приказом
и.о. Председателя Агентства Республики
Казахстан по информатизации и связи
N 172-П от "16" августа 2004 года
"Об утверждении Правил проведения
проверок хозяйствующих субъектов,
осуществляющих деятельность в
области связи"
Правила
проведения проверок хозяйствующих субъектов, осуществляющих
деятельность в области связи
Правила проведения проверок хозяйствующих субъектов, осуществляющих деятельность в области связи (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан " О связи ", " О лицензировании ", " О почте ",  Постановлением  Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 724 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи" и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регулирующими правоотношения в области связи и устанавливают порядок проведения проверок соблюдения хозяйствующими субъектами, осуществляющими деятельность в области связи (далее - хозяйствующие субъекты) законодательства Республики Казахстан в области связи.
Глава 1. Общие положения
1. Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи (далее - Уполномоченный орган) осуществляет реализацию государственной политики в области информатизации и связи, государственный технический надзор и контроль за использованием радиочастотного спектра (далее - РЧС), эксплуатацией радиоэлектронных средств (далее - РЭС), высокочастотных устройств (далее - ВЧУ) хозяйствующими субъектами и соблюдением лицензионных условий лицензиатами, предоставляющими услуги связи в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Уполномоченный орган и его территориальные подразделения (далее - Управления) осуществляют проверки использования РЧС хозяйствующими субъектами и соблюдения лицензионных условий лицензиатами, предоставляющими услуги связи (далее - Проверки), как самостоятельно, так и совместно с другими уполномоченными государственными органами.
3. Проверки производятся в соответствии с настоящими Правилами и законодательством Республики Казахстан в области связи.
Глава 2. Основные цели и задачи
4. Целью проведения Проверок является обеспечение функционирования рынка телекоммуникаций и почтовых услуг в соответствии с установленными требованиями законодательства Республики Казахстан.
5. Основные задачи проведения Проверок:

1) Қазақстан Республикасының аумағында шаруашылық етуші субъектілердің РЖС қолдануына, РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға, лицензиаттардың лицензиялық шарттарды орындауына бақылау жасау;
2) Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес телекоммуникация және почта байланысының желілері мен салулар құрылғыларының техникалық нормаларының, техникалық пайдалану талаптары бойынша ұйымдастыруға сәйкестігін тексеру;
3) байланыс саласындағы заңнаманы бұзумен жұмыс істейтін РЭҚ мен ЖЖҚ алдын ала білу, табу және жұмысын тоқтату;
4) почта желілері объектілерін пайдалану және байланыс қызметтерін пайдаланушыларға ұсынуды ұйымдастыру бойынша нормативтік құқықтық кесімдер талаптарының орындалуын қамтамасыз ету.
3-ші тарау. Тексеруді ұйымдастыру және өткізу реті
&1. Жалпы талаптар
6. Тексеруді өткізу туралы шешімді уәкілетті орган немесе Басқарма қабылдайды. Басқармалар Тексеруді өзінің құзырет шегінде жүргізеді.
7. Тексерулер түрлері:
1) жоспарлы - заңнамамен белгіленген, алдыңғы Тексерумен салыстырғандағы уақыт мерзімін есепке ала отырып, алдын ала жоспарланатын Тексеру;
2) жоспардан тыс - әлеуметтік-экономикалық ахуалға байланысты пайда болған қоғамдық тәртіпке, қоғам денсаулығына және ұлттық қауіпсіздікке қауіпті шұғыл жоюды, сонымен қатар шағымдарға, өтініштерге және арыздарға шұғыл түрде жауап беруді талап ететін Тексерулер;
3) рейдтік - Қазақстан Республикасы заңнамасының жеке талаптарын сақтау мәселелері бойынша бірнеше шаруашылық етуші субъектілерін біруақытта Тексерулер.
8. Жоспарлы Тексеру уәкілетті органның бірінші басшысымен немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен бекітілген жоспар-кестеге сәйкес өткізіледі.
9. Жеке және заңды тұлғалардан, жергілікті өкілдіктер мен атқару органдардың, орталық мемлекеттік органдардан түскен өтінімдерді есепке ала отырып, сот шешімдері негізінде, сонымен қатар лицензиаттардың лицензия шарттарын және Қазақстан Республикасының байланыс саласындағы заңнамасын неше мәрте бұзушылықтарын есепке ала отырып, Басқармада есепте бар шаруашылық етуші субъектілерге Тексерулерінің жоспар-кестесі Басқармалармен әрбір үш айға құрастырылады, және уәкілетті органға қарастыруға және бекітуге жіберіледі.
10. Бірінші жоспарлы Тексеру кезінде байланыс қызметтерін ұсынуының басталғанының фактісі куәланады. Ол лицензия берілген күнінен бастап бір жыл өткеннен кейін өткізіледі.
11. Жоспарлы Тексерулер жылына 1 рет болады (шағын кәсіпкерлік субъектілерін 3 жылда 1 рет).

1) контроль за использованием РЧС и эксплуатацией РЭС и ВЧУ хозяйствующими субъектами, соблюдением лицензиатами лицензионных условий, на территории Республики Казахстан;
2) проверка устройства сетей и сооружений телекоммуникаций и почтовой связи на соответствие техническим нормам и требованиям по организации их технической эксплуатации в соответствие с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) предупреждение, выявление и пресечение РЭС и ВЧУ, действующих с нарушением законодательства в области связи;
4) обеспечение соблюдения требований нормативных правовых актов по организации эксплуатации объектов почтовой сети и обслуживанию пользователей услуг связи.
Глава 3. Порядок организации и проведения Проверки
§ 1. Общие требования
6. Решение о проведении Проверки принимается Уполномоченным органом или Управлением. Управления проводят Проверку в пределах своей компетенции.
7. Виды Проверок:
1) плановая - заранее запланированная Проверка, проводимая с учетом установленных законодательством временных интервалов по отношению к предшествующим Проверкам;
2) внеплановая - Проверка, назначаемая в связи со сложившейся социально-экономической ситуацией, требующей немедленного устранения угрозы общественному порядку, здоровью населения и национальной безопасности, а также требующей немедленного реагирования на жалобы, обращения и заявления;
3) рейдовая - Проверка, охватывающая одновременно деятельность нескольких хозяйствующих субъектов по вопросам соблюдения ими отдельных требований законодательства Республики Казахстан.
8. Плановая Проверка проводится согласно план-графикам проведения Проверок, утвержденным первым руководителем уполномоченного органа либо лицом, исполняющим его обязанности.
9. План-график проведения Проверок хозяйствующих субъектов, находящихся на учете в Управлении составляются Управлениями на каждый квартал с учетом поступивших обращений физических и юридических лиц, местных представительных и исполнительных органов, центральных государственных органов, на основании решений суда, а также с учетом неоднократных нарушений лицензиатами условий лицензии и законодательства Республики Казахстан в области связи, и направляется в Уполномоченный орган на рассмотрение и утверждение.
10. В ходе первой плановой Проверки удостоверяется факт начала предоставления услуг связи. Она проводится по истечении одного года с момента выдачи лицензии.
11. Периодичность плановых Проверок составляет 1 раз в год (для субъектов малого предпринимательства не чаще 1 раза в 3 года).

12. Рейдтік және жоспардан тыс Тексерулер байланыс қызметтерін пайдаланушыларының немесе байланыс операторларының шағымдарымен, сонымен қатар лицензиясыз қызмет көрсеткендерді тауып, жұмысын тоқтатқан, РЖС және РЭҚ пайдалануға рұқсат беретін құжаттарсыз және РЭҚ және ЖЖҚ техникалық нормаларды бұзып пайдаланған жағдайда өткізіле алады.
&2. Тексеру өткізуді ұйымдастыру
13. Тексеру өткізу үшін келесі мәліметтерден тұратын тексеру өткізу туралы кесім (техникалық тапсырма) (осы Ереженің 1 қосымшасы) шығарылады:
1) Бақылайтын органның атауы, тексеруді тағайындау туралы құзыреті бар тұлғаның аты-жөні, лауазымы, және оның қолы;
2) Бақылайтын органның журналындағы тексеруді тағайындау кесімінің күні және тіркелген нөмірі;
3) тексеруді жүргізетін лауазымды тұлғаның аты-жөні;
4) шаруашылық етуші субъектінің атауы, мекен-жайы және салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
5) тексерудің түрі;
6) тексеру сұрағы;
7) тексеруді өткізу мерзімі;
8) тексеруді тағайындаудың негізі;
9) тексерілетін уақыт, егер заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің белгілі бір уақыт ішіндегі құжаттарды жете қарау қажет етілсе;
10) шағын кәсіпкерлік субъектілерге алдында жүргізген тексерулер туралы.
14. Тексеру тексеру өткізу туралы кесімді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің аумақтық органдарында (бұдан әрі - ҚСАЕК), Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2004 жылғы 1 наурыздағы N 12 "Шаруашылық етуші субъектілер қызметін барлық тексерулердің ақпараттық және есепке алу құжаттарын ұсыну, тіркеу және жүргізу Нұсқамасын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген  Нұсқамаға  сәйкес тіркегеннен кейін өткізіледі.
15. Тексеру өткізу туралы кесімде көрсетілген тексерулер өткізу мерзімі, қойылған міндеттер және алдағы жұмыстардың көлемін есепке ала отырып бекітіледі, бірақ 30 күнтізбелік күннен аспауға тиісті, ал шағын кәсіпкерлік субъектілер үшін, егер заңнамалық кесімдермен анықталған жағдайлардан басқа, 15 күнтізбелік күннен аспауға тиіс.
16. Негізделген себептер болған жағдайда Тексерулер өткізу уақыты ұзартыла алады, бірақ 30 күнтізбелік күндерден көп емес, ол туралы тексерілуші шаруашылық етуші субъектінің бастығына Басқарманың лауазымды тұлғасы 24 сағат ішінде хабарлайды.
Тексеру өткізудің мерзімін ұзарту үшін Басқарманың Тексеруді жүргізген лауазымды тұлғасы, мерзімнің ұзартылуының шын себептерін көрсетуімен Басқарма бастығының атына қызмет жазбасын жазады. Ұзартылу жайлы белгі тексеру өткізу туралы кесімде және шаруашылық етуші субъектілер қызметін тексеру карточкаларын есепке алу және тексеру өткізу туралы кесімдерді тіркеу журналына қойылады.

12. Внеплановые и рейдовые Проверки могут проводиться по жалобам пользователей услуг связи или операторов связи, а также в случае выявления и пресечения безлицензионной деятельности, использования РЧС и РЭС без разрешительных документов и нарушения технических норм эксплуатации РЭС и ВЧУ.
§ 2. Организация проведения Проверки
13. Для проведения проверки выносится акт о назначении проверки (техническое задание) (приложение 1 к настоящим Правилам), который должен содержать следующие сведения:
1) наименование контролирующего органа, фамилия и инициалы, занимаемая должность лица, обладающего полномочием по назначению проверки, и его подпись;
2) дата и регистрационный номер акта о назначении проверки по журналу контролирующего органа;
3) фамилия и инициалы должностного лица, осуществляющего проверку;
4) наименование, местонахождение хозяйствующего субъекта и регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН);
5) вид проверки;
6) вопрос проверки;
7) срок проведения проверки;
8) основание назначения проверки;
9) проверяемый период, в случае, если требуется изучение документов юридического лица (филиала или представительства) или индивидуального предпринимателя за определенный временной период;
10) о ранее проведенных проверках деятельности субъектов малого предпринимательства.
14. Проверка проводится после регистрации акта о назначении проверки в территориальных органах Комитета по правовой статистики и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - КПССУ), в соответствии с Инструкцией о представлении, регистрации и ведении информационных и учетных документов всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов, утвержденной  приказом  Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 12 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2744).
15. Срок проведения Проверок, указываемый в акте о назначении проверки, устанавливается с учетом поставленных задач и объема предстоящих работ, но не должен превышать 30 календарных дней, а для субъектов малого предпринимательства не должен превышать 15 календарных дней, кроме случаев, установленных законодательными актами.
16. При наличии обоснованных причин сроки проведения Проверок могут быть продлены, но не более чем на 30 календарных дней, об этом должностное лицо Управления, проводящие проверку, в течение 24 часов ставит в известность руководителя проверяемого хозяйствующего субъекта.
Для продления срока проведения Проверки должностное лицо Управления уведомляет об этом орган КПССУ с указанием объективных причин продления срока. Отметка о продлении производится в акте о назначении проверки и Журнале регистрации карточек учета проверок деятельности хозяйствующих субъектов и Актов о назначении проверки.

17. Тексерулерді жүргізген кезде мыналарды:
1) лицензиялық қызметті жүзеге асыратын негізгі қорларға иелік және пайдалану құқығын (мүлік жалдау келісім-шарттары, төленетін қызметтер көрсету және олардың Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкестігі);
2) Байланыс техникасы құралдарына қызмет етуші қызметкерлердің мамандығын;
3) жеке және заңды тұлғаларда байланыс қызметтерін ұсынуға лицензияның, сонымен қатар РЖС пайдалануға рұқсаттың, РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға рұқсаттың барын;
4) лицензия қызметі шарттарының орындалуын;
5) тексерілуші шаруашылық субъектілер байланыс тораптарын, желілері және объектілерін техникалық пайдалануды ұйымдастырудың нормативтік техникалық құжаттама талаптарын және қауіпсіздік техника талаптарын орындауын;
6) тексерілуші шаруашылық субъектілер байланыс құралдарының техникалық пайдалану ретін анықтайтын заңнама және басқа нормативтік кесімдерін орындауын;
7) тексерілушілердің объектілерінде қолданылатын байланыс техникалық құралдарына сәйкестік сертификаттарының барын;
8) бухгалтерлік құжаттардағы РЭҚ нақты саны Басқармадағы тіркелген РЭҚ санына сәйкестігі;
9) белгіленген түрде байланыс құралдарының, объектілері мен салуларының тіркелуін және Қазақстан Республикасының аумағында РЭҚ мен ЖЖҚ пайдалану шарттарын орындалуын;
10) РЖС пайдалану рұқсатында көрсетілген РЭҚ мен ЖЖҚ пайдалану-техникалық сипаттамасында көрсеткіштерге сәйкестігін;
11) байланыс объектілері мен салуларының санитарлық паспорттарының барын және санитарлы-эпидемиялық саладағы мемлекеттік органның қорытындысы;
12) байланыс операторының коммутациялық құрылғыларының құрамында арнайы жедел-іздеу шараларын жүзеге асыратын құралдардың барын.
18. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрамына почталық байланыс тұтынушыларына қызмет жасау Почталық байланыс операторын тексеру жүзеге асады.
&3. Тексеруді өткізудің реті
19. Басқарма материалдық шығынға әкеліп соғатын, технологиялық процестердің тоқтап немесе үзілуін болдыртпау мақсатында жоспарлы Тексеру басталмас бұрын 2-жеті мерзімде шаруашылық етуші субъектіге болатын Тексеру туралы хабарлайды.
20. Тексеру мынадай этаптардан тұрады:
1) алдын-ала жұмыстардың ахуалын түсіну;
2) Тексеруді жүзеге асыру;
3) Тексеруді өткізген кезде алынған нәтижелерге анализ жасау және тұжырымдау, қорытынды жасау, сәйкес құжаттарды ресімдеу (Кесімді құрастыру);
4) Тексерудің нәтижелері жайлы тексерілуші тұлғаны хабардар ету;
5) жұмыстың нәтижелерін қорытындылау;

17. При проведении Проверок необходимо выяснить следующее:
1) право владения и пользования основными фондами, с использованием которых осуществляется лицензируемая деятельность (договоры имущественного найма, возмездного оказания услуг и так далее, их соответствие законодательству Республики Казахстан);
2) наличие квалифицированного персонала, обслуживающего технические средства связи;
3) наличие у физических и юридических лиц лицензий на предоставление услуг связи, а также разрешений на использования РЧС, эксплуатацию РЭС и ВЧУ;
4) соблюдение условий действия лицензии;
5) соблюдение проверяемыми лицами требований нормативной технической документации по организации технической эксплуатации сетей, линий и объектов связи и требований техники безопасности;
6) соблюдение проверяемыми лицами законодательных и иных нормативных правовых актов, определяющих порядок технической эксплуатации средств связи;
7) наличие сертификатов соответствия на технические средства связи, применяемые на проверяемых объектах;
8) соответствие фактического количества РЭС по бухгалтерским документам количеству РЭС, зарегистрированных в Управлении;
9) регистрация в установленном порядке средств, объектов и сооружений связи и выполнение условий эксплуатации РЭС и ВЧУ на территории Республики Казахстан;
10) соответствие эксплуатационно-технических характеристик РЭС и ВЧУ данным, указанным в разрешениях на использование РЧС;
11) наличие санитарных паспортов на объекты и сооружения связи и заключений государственного органа в области санитарно-эпидемиологического надзора;
12) проверка наличия в составе коммутационного оборудования оператора связи средств для проведения специальных оперативно-розыскных мероприятий.
18. Проверка оператора почтовой связи включает в себя проверку обслуживания пользователей почтовой связи в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
§ 3. Порядок проведения Проверки
19. Управление с целью избежания вынужденных простоев и перерывов в технологических процессах, которые могут привести к нанесению материального ущерба не позднее 2-х недель до начала плановой Проверки письменно уведомляет проверяемого хозяйствующего субъекта о предстоящей проверке.
20. Проверка состоит из следующих этапов:
1) предварительное изучение состояния дел;
2) проведение проверки;
3) анализ и обобщение полученных при проведении проверки результатов, формулирование выводов, оформление соответствующих документов (составление Акта);
4) информирование проверяемого лица о результатах проверки;
5) подведение итогов работы;

6) бұзушылықтар болған кезде, оларға шара қолдану.
21. Тексеруді жүзеге асыру кезінде, лауазымды тұлғаларға қажет:
1) тексерілуші тұлғаға қызмет төлқұжаты мен тексеруді өткізуге тексеру өткізу туралы кесімді ұсыну;
2) тексеруді өткізу кезінде Тексерілуші тұлғаның міндеттері мен құқықтарын түсіндіру;
3) белгіленген лицензия шарттарын және РЖС пайдалануға рұқсатты бұзуға алып келген себептер мен жағдайды анықтап, өз құзыреті шегінде оларды болдыртпауға шаралар қолдану.
22. Тексерулер өткізу кезінде, байланыс саласында лицензияланатын қызметті жүзеге асыратын тексерілуші тұлғалар уәкілетті Басқарманың лауазымды тұлғаларының талабымен лицензияларды қосымшалармен қоса және РЖС қолдануына рұқсатты, сонымен қатар лицензиялық шарттарға сәйкес жүзеге асатын қызметті растайтын басқа құжаттарды да ұсынады.
23. Тексеру нәтижелеріне байланысты тексерудің нәтижелері туралы кесім құрастырылады (бұдан әрі - кесім) (осы Ереженің 2-ші қосымшасы).
24. Кесім екі данада құрастырылады. Бірінші дана тексерілуші тұлғаның өкіліне тапсырылады, екінші данасы Тексеруді өткізген Басқарманың лауазымды тұлғасында қалады.
25. Басқарманың лауазымды тұлғасы кесімді құрастыру кезінде мынадай талаптарды:
1) тізбектей, объективті нақты және жан-жақты белгіленген бұзушылық фактілеріне сәйкес заңнамалық және өзге нормативтік кесімдерге сілтемелеп бейнелеп түсіндірілуін;
2) кесімнің қосымшаларында көрсетілетін, тексеру кесімінің мәтінінде сұрамалы мәліметтер, болмашы фактілер, қайталанатын біркелкі бұзушылықтар көрсетілмеуін;
3) кесімде нақты, негізделген және деректермен дәлелденген белгіленген бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетілуін (күнтізбелік күні және құжат нөмірі, нормативтік құқықтық кесімнің атауы, бұзушылықтың мазмұны) ескеру қажет.
26. Кесімге сәйкес құжаттармен дәлелденбеген әртүрлі қорытындыларды, ұсыныстарды және қорытындыларды қосуға рұқсат етілмейді.
27. Жоспардан тыс және рейдтік Тексеру өткізу кезінде Кесімде Тексеруді өткізуге әкеліп соққан негізгі себептерге назар аударылады.
28. Кесімге Тексеру аяқталғаннан кейін, оны өткізген лауазымды тұлға мен қатысқан тексерілуші тұлғаның өкілі қол қояды.
Кесімге тексерілуші тұлғаның өкілі жағынан қарсылықтар немесе ескертпелер бар болған жағдайда, ол өз қолын қою алдында сілтеме істейді және жазбаша түсіндірме ұсынады. Тексерілуші тұлғаның өкілі қол қоюдан бас тартқан жағдайда, Кесімде сәйкес жазу жазылады.
29. Кесім Басқарманың арнайы Журналында тіркеледі.
30. Тексеруді жүзеге асыру кезінде лицензиялық шарттарды және байланыс саласындағы заңнама талаптарының бұзушылығы табылған жағдайда Басқарманың лауазымды тұлғасы келесі әрекеттерді жүзеге асыра алады:
1) табылған жетіспеушіліктерді жою мерзімін көрсете отырып, тексерілуші тұлғаға табылған бұзушылықтарды жою туралы орындаманы (осы Ереженің 3-ші қосымшасы) (бұдан әрі - Орындама) береді;
2) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Кодексіне сәйкес әкімшілік бұзушылық туралы хаттама орындаманы (осы Ереженің 4-ші қосымшасы) құрастырады және оны Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы"  Кодексіне  сәйкес соттың қарауына ұсынады;

6) принятие мер по фактам нарушений, если таковые выявлены.
21. При осуществлении Проверок, должностным лицам необходимо:
1) предъявить проверяемому лицу служебные удостоверения и акт о назначении проверки;
2) разъяснять в процессе проверки, права и обязанности проверяемого лица;
3) выяснять причины и обстоятельства, способствующие нарушению установленных условий лицензий и использованию РЧС, и в пределах своих полномочий принимать меры к их устранению.
22. При проведении Проверок, проверяемые лица, осуществляющие лицензируемую деятельность в области связи, по требованию уполномоченных должностных лиц Управления, предъявляют оригиналы лицензии с приложениями к ним и оригиналы разрешений на использование РЧС (при использовании радиочастотного спектра), а также иные документы, подтверждающие соответствие осуществляемой деятельности лицензионным условиям.
23. По результатам Проверки составляется акт о результатах проверки (далее - Акт) (приложение 2 к настоящим Правилам) с указанием:
1) места проведения проверки, даты составления акта;
2) вида проверки (плановая, внеплановая, рейдовая);
3) фамилии, имени, отчества, должности лиц, проводивших проверку;
4) объекта проверки (наименование проверяемого хозяйствующего субъекта);
5) реквизитов акта о назначении проверки;
6) сведений о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан (только для субъектов малого бизнеса);
7) сроки проведения проверки;
8) результатов проверки;
9) рекомендаций по устранению выявленных нарушений;
10) прав проверяемого хозяйствующего субъекта на обжалование результатов проверки и срока подачи апелляции;
11) подписи должностных лиц, проводивших проверку.
24. Акт составляется в двух экземплярах. Первый экземпляр вручается представителю проверяемого лица, участвующему в проведении проверки, второй экземпляр - остается у должностного лица Управления, производящего Проверку.
25. При составлении Акта должностное лицо Управления должно соблюдать следующие требования:
1) последовательно, объективно, четко и подробно описывать выявленные факты нарушений со ссылкой на соответствующие законодательные и иные нормативные правовые акты;
2) текст Акта проверки не должен содержать справочные данные, второстепенные факты, перечисление повторяющихся однородных нарушений, которые должны найти отражение в приложениях к акту;
3) в Акте необходимо указывать только конкретные, обоснованные и документально подтвержденные данные о выявленных нарушениях (дата и номер документа, наименование нормативного правового акта, содержание нарушения).
26. Не допускается включение в Акт различного рода выводов, предложений и данных, не подтвержденных соответствующими документами.
27. При проведении внеплановой или рейдовой Проверки в Акте основное внимание обращается на причины, которые привели к проведению данной Проверки.
28. Акт подписывается должностным лицом, производившим проверку и представителем проверяемого лица, участвующем в проведении данной Проверки, сразу после ее окончания.
При наличии возражений или замечаний по Акту со стороны представителя проверяемого лица он делает об этом оговорку перед своей подписью и прилагает письменное разъяснение. В случае отказа представителя проверяемого лица от подписания Акта, в нем производится соответствующая запись.
29. Акт регистрируется в специальном Журнале Управления.
30. В случаях выявления в ходе осуществления Проверки нарушений лицензионных условий и требований законодательства в области связи должностное лицо Управления может произвести следующие действия:
1) выдать проверяемому лицу предписание об устранении выявленных нарушений (приложение 3 к настоящим Правилам) (далее - Предписание) с установлением сроков устранения выявленных недостатков;
2) составить протокол об административном нарушении (приложение 4 к настоящим Правилам) согласно  Кодексу  Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" и представляет его на рассмотрение в суд согласно Кодексу Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";

3) Уәкілетті органға, пайдалануға рұқсаты болмаған жағдайда РЭҚ мен ЖЖҚ жұмысын өшіру туралы қолдаухатпен өтінеді;
4) РЭҚ мен ЖЖҚ пайдалануға және шетелден алып келуге рұқсат етілген тізімде жоқ болған жағдайда жұмысын өшіреді;
5) егер бұл қызмет лицензияланатын болса, уәкілетті органнан құрал-жабдықтарының техникалық сипаттамаларын қолданыстағы стандарттармен толық сәйкестікке келтіргенге шейін және (немесе) РЖС қолдану үшін қарызын өтеуіне дейін, лицензияның іс-әрекетін 6 ай дейінгі мерзімге тоқтату туралы өтініш етеді;
6) Егер лицензияның іс-әрекетін тоқтата тұруға алып келген себептер жойылмаса, уәкілетті органға лицензияны Қазақстан Республикасының  заңнамасына  сәйкес қайтару туралы қолдаухатпен өтінеді.
31. Тексеру нәтижелеріне сәйкес Орындама тексеруді жүргізген Басқарманың лауазымды тұлғасы екі данада жазбаша құрастырады. Бірінші данасы Тексеруге қатысқан тексерілуші тұлғаның өкіліне беріледі, Орындаманың екінші данасы Басқармада қалады.
32. Тексерілуші тұлға Орындамада көрсетілген мерзім ішінде бұзушылықтарды жояды және ол туралы Басқармаға жазбаша хабарлайды.
33. Бұзушылықтарды жою туралы жазбаша жауап алғаннан кейін немесе оның заңнамамен белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайында Басқарманың лауазымды тұлғасы Орындаманы орындалу туралы шаруашылық етуші субъектісін тексеруді жүзеге асырады, ол туралы Орындаманың туралы Мәлімет құрастырылады (осы Ереженің 5-ші қосымшасы).
34. Орындама орындалмаған жағдайда Орындаманың орындалуының Тексеруін жүргізген Басқарманың лауазымды тұлғасы Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Кодексіне сәйкес әкімшілік бұзушылық туралы хаттама орындаманы құрастырады және оны Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы"  Кодексіне  сәйкес соттың қарауына ұсынады.
35. Уәкілетті органның лицензия іс-әрекетінің тоқтатылуы туралы шешімі сотта қарастырылуға болуы мүмкін.
36. Байланыс қызметтерін лицензиясыз ұсынған туралы бұзушылық табылған кезде құрастырылған Кесім құқыққорғау органдарына беріледі.
37. Тексеру аяқталған күні деп Кесімнің тексерілуші тұлғаға немесе оның өкіліне тапсырылған күнді есептейді.
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігі төрағасының
м.а. 2004 жылғы 16 тамыздағы
N 172-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы қызметті
жүзеге асыратын шаруашылық
етуші субъектілерге тексеруді
жүргізу Ережесінің
1-ші қосымшасы
N____
Тексеруді өткізу туралы кесім
_________ қ.                          200_ жылғы "___"____________
__________________________________________________________________
(Бақылайтын органның атауы)
____________________ бастап ___________ дейін_______________ күнге
__________________________________________________________________
(тексерілуші объектінің атауы, тұрған жері СТТН, бастығының
аты-жөні, жеке тұлғалар үшін куәлік мәліметтері)
________________________________________________________ негізінде
(тексеруді өткізудің негізі)
________________________________________________________ мәселемен
(тексерудің сұрағы)
__________________________________________________________________
(тексерудің түрі (жоспарлы, жоспарсыз, рейдтік)
__________________________________________________________________
(лауазымдары және аты-жөні)
Тексеру өткізу үшін бағыттайды.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(алдыңғы тексеру туралы және табылған Қазақстан Республикасының
заңнамасын бұзушылықтарын
__________________________________________________________________
жою туралы (шағын бизнес субъектілері ғана үшін) мәліметтер
__________________________________________________________________
(тексеру уақыты, егер шаруашылық етуші субъектінің белгілі бір
уақыт ішіндегі құжаттарын қарастыру үшін қажет болса)
________________________________               _________________
(Басқарма басшысының аты-жөні)                      (қолы)
Тексеру_________жылғы "__"___________________жылғы "___" созылды.
(созу керек болған жағдайда толтырылады)
________________________________               _________________
(Басқарма басшысының аты-жөні)                      (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігі төрағасының
м.а. 2004 жылғы 16 тамыздағы
N 172-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы қызметті
жүзеге асыратын шаруашылық
етуші субъектілерге тексеруді
жүргізу Ережесінің
2-ші қосымшасы
N ____ Тексерудің нәтижелері туралы кесім
(екі данада толтырылады)
_______________қ.                  200__жылғы "_____" ____________
__________________________________________________________________
(кәсіпорынның, ұйымның толық атауы, бастығының аты-жөні)
__________________________________________________________________
(Басқарманың тіркеу журналында тіркелген күні және нөмірі)
__________________________________________________________________
(ҚСАЕК тіркеу журналында тіркелген күні және нөмірі)
__________________________________________________________________
(алдыңғы тексеру туралы және табылған Қазақстан Республикасының
__________________________________________________________________
заңнамасын бұзушылықтарын жою туралы (шағын бизнес субъектілері
__________________________________________________________________
ғана үшін) мәліметтер
тексеру өткізу мерзімі __________бастап ____________ дейін
__________________________________________________________________
(тексерудің түрі (жоспарлы, жоспарсыз, рейдтік)
_______________________________________________ құрамдағы комиссия
(тексеруге қатысушы шаруашылық субъектілер лауазымы мен аты-жөні)
_______________________________________________________ қатысуымен
(шаруашылық етуші субъектінің өкілі)
жоғарыда көрсетілген ұйымға тексеруді жүргізді.
Тексерудің нәтижесінде белгіленді:

3) ходатайствует перед Уполномоченным органом об отключении РЭС и ВЧУ в случае отсутствия разрешений на право их эксплуатации;
4) отключает РЭС и ВЧУ в случае их отсутствия в перечне разрешенных к эксплуатации и ввозу из-за границы или несоответствия технических характеристик установленным нормам;
5) если данная деятельность лицензируется, то ходатайствует перед Уполномоченным органом о приостановлении действия лицензии на срок до 6 (шести) месяцев до полного приведения технических характеристик оборудования в соответствие с действующими стандартами или до погашения задолженности за использование РЧС;
6) если причины, по которым действие лицензии было приостановлено, не устранены, ходатайствует перед Уполномоченным органом об отзыве лицензии в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
31. Предписание по результатам Проверки составляется должностным лицом Управления, проводившим проверку, в двух экземплярах. Первый выдается представителю проверяемого лица, участвующему в Проверке непосредственно по составлению, второй экземпляр предписания сдается в Управление.
32. Проверяемое лицо в течение указанного в Предписании срока устраняет нарушения и письменно сообщает об этом в Управление.
33. После получения письменного ответа об устранении нарушений или в случае его непредставления в установленный законодательством срок должностным лицом Управления осуществляется проверка хозяйствующего субъекта на предмет исполнения Предписания, о чем составляется справка об исполнении либо не исполнении Предписания (приложение 5 к настоящим Правилам).
34. В случаях невыполнения Предписаний должностное лицо Управления составляет протокол об административном нарушении и представляет его на рассмотрение в суд согласно  Кодексу  Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
35. Решение Уполномоченного органа о приостановлении действия лицензии может быть обжаловано в судебном порядке.
36. При выявлении нарушения по предоставлению услуг связи без лицензии составленный Акт передается в правоохранительные органы.
37. Датой завершения проверки считается дата вручения Акта представителю проверяемого лица, участвующему в проведении данной проверки, не позднее срока окончания проверки, указанного в акте о назначении проверки.
Приложение 1
к Правилам проведения проверок хозяйствующих
субъектов, осуществляющих деятельность в области связи,
утвержденным приказом и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по информатизации и связи
от 16 августа 2004 года N 172-П
Акт о назначении проверки N ____
(техническое задание)
г._________________                          "_____" _____________200_ г.
__________________________________________________________________________
(наименование Контролирующего органа)
направляет _______________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
для проведения __________________________________ проверки _______________
(вид проверки (плановой, внеплановой, рейдовой))      (наименование,
__________________________________________________________________________
местонахождение, РНН и Ф.И.О руководителя проверяемого объекта, для
физических лиц - паспортные данные)
с "____" ______________________________г. по "___"______________________г.
(срок проведения проверки)
на основании _____________________________________________________________
(основание назначения проверки)
по вопросу _______________________________________________________________
(вопрос проверки)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений законодательства
__________________________________________________________________________
Республики Казахстан (только для субъектов малого бизнеса))
__________________________________________________________________________
(проверяемый период, в случае, если требуется изучение документов
хозяйствующего субъекта за определенный временной период)
_____________________________________                 ____________________
(Ф.И.О. руководителя Контролирующего                      (подпись)
органа)
Проверка продлена с "____" ____________________г. по "___"______________г.
(Заполняется в случае продления проверки)
_____________________________________                 ____________________
(Ф.И.О. руководителя Контролирующего                      (подпись)
органа)
Приложение 2
к Правилам проведения проверок хозяйствующих
субъектов, осуществляющих деятельность в области связи,
утвержденным приказом и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по информатизации и связи
от 16 августа 2004 года N 172-П
Акт о результатах проверки N ____
(составляется в двух экземплярах)
г.______________________                           "_____" ____________ г.
Комиссия в составе: ______________________________________________________
(Ф.И.О., должность лиц, участвующих в проверке)
с участием _______________________________________________________________
(представитель хозяйствующего субъекта)
провела ___________________________________ проверку _____________________
(вид проверки (плановую, внеплановую, рейдовую))   (полное наименование
предприятия,
__________________________________________________________________________
организации, Ф.И.О. руководителя, для физических лиц - паспортные данные)
__________________________________________________________________________
(реквизиты акта о назначении проверки, дата и регистрационный номер по
журналу регистрации Управления)
__________________________________________________________________________
(дата и регистрационный номер по журналу КПССУ)
__________________________________________________________________________
(сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений законодательства
__________________________________________________________________________
Республики Казахстан (только для субъектов малого бизнеса))
сроки проверки с "____" _______________________г. по "___"______________г.
В результате проверки установлено:

1. Тексерілуші субъекті туралы негізгі мәліметтер
2. Жұмыс істеп тұрған байланыс желісі туралы мәліметтер
3. Қорытынды мен ұсыныстар
___________________________________     "Танысты" ________________
(тексерілуші шаруашылық етуші                       (қолы)
субъектінің өкілінің аты-жөні)
Тексерудің нәтижелері 10 күн ішінде Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінде немесе
Қазақстан Республикасының сот органдарында шағымдала алады.
____________________________________         _________________
(тексеруді жүргізген тұлғаның                   (қолы)
лауазымы мен аты-жөні)
____________________________________         _________________
(тексеруді жүргізген тұлғаның                   (қолы)
лауазымы мен аты-жөні)
Ескерту:  Кесімнің мәтіні тексеруге қатысты кейбір
сұрақтармен толықтырылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігі төрағасының
м.а. 2004 жылғы 16 тамыздағы
N 172-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы қызметті
жүзеге асыратын шаруашылық
етуші субъектілерге тексеруді
жүргізу Ережесінің
3-ші қосымшасы
N___бұзушылықтарды жою туралы Орындама
(екі данада толтырылады)
_______________қ.                  200__жылғы "_____" ____________
Осы Орындама _______________________________________________
(кәсіпорынның, ұйымның толық атауы, бастығының аты-жөні)
__________________________________________________________________
(берген лауазымды тұлға)
Тексеруді өткізуге берілген 200__жылғы "____" ____________ N______
___________________________________________________________ берген
(аумақтық ақпараттандыру және байланыс жөніндегі Басқарманың атауы)
Техникалық тапсырмаға сәйкес 200_жылғы "____" ____________________
жүргізілген Тексерудің нәтижесінде табылған бұзушылықтар үшін
берілді.
__________________________________________________________________
Бұзушылықтар|Табылған бұзушылықтарға қолданған шаралар|Жою мерзімі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Табылған бұзушылықтар көрсетілген мерзімге шейін жойылмаған
жағдайда Сізге Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
шаралар қолданылады.
Тапсырды: ___________________________________       ___________
(Тексерушінің лауазымы мен аты-жөні)         (қолы)
Алды: _______________________________   200_жылғы "____" _________
(шаруашылық етуші субъектінің          (тапсырылған күні)
өкілінің аты-жөні)
_______________________
(қолы)
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігі төрағасының
м.а. 2004 жылғы 16 тамыздағы
N 172-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы қызметті
жүзеге асыратын шаруашылық
етуші субъектілерге тексеруді
жүргізу Ережесінің
4-ші қосымшасы
МӘЛІМЕТ
Орындаманы орындағаны туралы
_______________қ.                  200__жылғы "_____" ____________
Мен ______________________________________________________________
(Басқарманың атауы, лауазымды тұлғасының лауазымы, аты-жөні,
__________________________________________________________________
тексеруді өткізген күні)
200__жылғы "____" ____________N__
_________________________________________________________ берілген
(кәсіпорынның, ұйымның толық атауы, бастығының (өкілінің) аты-жөні)
Орындаманы орындалу жайлы тексеру жүргіздім.
Осы тексерудің нәтижесінде:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
белгілі болды.
Басқарманың лауазымды тұлғасы           ______________
(қолы)
Шаруашылық етуші субъектінің            ______________
бастығы (өкілі)                             (қолы)
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігі төрағасының
м.а. 2004 жылғы 16 тамыздағы
N 172-п бұйрығымен бекітілген
Байланыс саласындағы қызметті
жүзеге асыратын шаруашылық
етуші субъектілерге тексеруді
жүргізу Ережесінің
5-ші қосымшасы
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
N ___ хаттама
200__жылғы "__"___________             _____________қаласы (кенті)
Мен, _____________________________________________________________
__________________________________________________________________
(хаттаманы құрастырған тұлғаның лауазымы, ұйымның атауы, тегі,
есімі, әкесінің аты)
Кодекстің  636-бабына  сәйкес осы хаттаманы құрастырдым.
__________________________________________________________________
(РЭҚ, бұйым, ЖЖҚ иесі - атауы, кәсіпорынның, ұйымның мекен-жайы,
__________________________________________________________________
азаматтар үшін - тегі, есімі, әкесінің аты, мекен-жайы)
тексеру өткізу кезінде ___________________________________________
__________________________________________________________________
(құқық бұзушылықтың ахуалы мен сипаттамасы, құқық бұзушылықтың
__________________________________________________________________
күні, уақыты және болған жері, нормативтік-құқықтық және
__________________________________________________________________
нормативтік-техникалық кесімдердің баптарымен құқық бұзушылыққа
__________________________________________________________________
көзделген шаралар)
Жоғарыдағы құқық бұзушылықтар ____________________________________
(РЭҚ, бұйым, ЖЖҚ иесі - атауы, кәсіпорынның,
________________________________________________________ жасалған.
ұйымның мекен-жайы, азаматтар үшін - тегі, есімі, әкесінің
аты, мекен-жайы)
__________________________________________________________________
________________________________________________
(хаттаманы құрастырушы лауазымды тұлғаның қолы)
Кодекстің  584-бабына  сәйкес маған менің құқықтарым мен міндеттерім
түсіндірілді _____________________________________________________
(бұзушының тегі, есімі, әкесінің аты, қолы)
__________________________________________________________________
(бұзушының тегі, есімі, әкесінің аты, қолы)
______________________________________________ хаттамамен танысты.
Бұзушының жазбаша түсіндірмесі болған жағдайда ол хаттамаға
қосылады.
_______________________________________________түсіндірме беруден,
(бұзушының тегі, есімі, әкесінің аты, мекен-жайы)
сондай-ақ осы хаттамаға қол қоюдан бас тартқан.
__________________________________________________________________
(хаттаманы құрастырушы лауазымды тұлғаның тегі, есімі,
әкесінің аты, қолы)
Хаттама менің көзімше толтырылды, хаттамамен таныстым:
_________________________________________________   ____________
(куәгердің тегі, есімі, әкесінің аты, мекен-жайы)      (қолы)
_________________________________________________   ____________
(куәгердің тегі, есімі, әкесінің аты, мекен-жайы)      (қолы)
Осы хаттаманың ___________________________________________________
данасын алдым    (күні, бұзушының тегі, есімі, әкесінің аты, қолы
немесе хаттаманы алмайтыны туралы белгі)

1. Основные сведения о проверяемом субъекте
2. Сведения по действующей сети связи
3. Выводы, предложения и рекомендации по устранению выявленных нарушений
_____________________________________________ "Ознакомлен" ______________
(Ф.И.О. представителя хозяйствующего субъекта)               (подпись)
Результаты проверки могут быть обжалованы в течение 10 дней в Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи или судебные органы Республики Казахстан.
_____________________________________________              _______________
(Ф.И.О. должностного лица, проводящего проверку)               (подпись)
_____________________________________________              _______________
(Ф.И.О. должностного лица, проводящего проверку)               (подпись)
Примечание: Форма акта может быть дополнена отдельными пунктами,
касающимися вопросов проверки.
Приложение 3
к Правилам проведения проверок хозяйствующих
субъектов, осуществляющих деятельность в области связи,
утвержденным приказом и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по информатизации и связи
от 16 августа 2004 года N 172-П
Предписание об устранении нарушений N ___
(составляется в двух экземплярах)
г. _______________                             "______" _______________ г.
__________________________________________________________________________
(полное наименование предприятия, организации, Ф.И.О. руководителя)
__________________________________________________________________________
настоящее Предписание выдано _____________________________________________
(кем выдано)
__________________________________________________________________________
на основании проведенной проверки от "____" ____________________ г.,
согласно Акта о назначении проверки N_____ от "_____" ____________ г.,
выданного ________________________________________________________________
(наименование территориального Управления по информатизации и связи)
в результате которой выявлены нарушения.
__________________________________________________________________________
Нарушения     |    Меры по устранению    |    Срок устранения
|    выявленных нарушений  |
___________________|__________________________|___________________________
___________________|__________________________|___________________________
___________________|__________________________|___________________________
___________________|__________________________|___________________________
___________________|__________________________|___________________________
В случае не устранения выявленных замечаний в указанные сроки, к Вам
будут приняты меры, согласно действующего законодательства
Республики Казахстан.
Выдал:_____________________________              _______________________
(Ф.И.О должность проверяющего)                    (подпись)
Получил:_________________________________        "_____" __________/ г.
(Ф.И.О. представителя хозяйствующего субъекта)     (дата вручения)
______________________
(подпись)
Приложение 4
к Правилам проведения проверок хозяйствующих
субъектов, осуществляющих деятельность в области связи,
утвержденным приказом и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по информатизации и связи
от 16 августа 2004 года N 172-П
Протокол ____
Об административном правонарушении
Гор. (пос.)_______________                   "___" ______________ 200__ г.
Мною, ____________________________________________________________________
(должность, наименование организации, фамилия, имя, отчество лица,
__________________________________________________________________________
составившего протокол)
действующим в соответствии со  статьей 636  Кодекса составлен настоящий
протокол. При проведении проверки ________________________________________
(наименование, адрес предприятия,
организации, учреждения-владельца РЭС, изделия, ВЧУ; для граждан -
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество, адрес места жительства)
обнаружено _______________________________________________________________
(обстоятельства и характер правонарушения, дата, время и место
совершения правонарушения,
__________________________________________________________________________
статьи нормативно-правовых и нормативно-технических актов, предусматривающих
__________________________________________________________________________
ответственность за правонарушение)
Вышеуказанные нарушения допущены _________________________________________
(должность, наименование
__________________________________________________________________________
предприятия, организации, учреждения, фамилия, имя, отчество;
для граждан - фамилия, имя, отчество, адрес места жительства)
__________________________
(подпись должностного лица, составившего протокол)
Мне разъяснены мои права и обязанности, в соответствии со  ст. 584  Кодекса
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество нарушителя, подпись)
С протоколом ознакомлен __________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество
__________________________________________________________________________
нарушителя, подпись)
При наличии письменного объяснения нарушителя оно прилагается
к протоколу. Об отказе от дачи объяснения, а также от подписи настоящего
протокола ______________________
(фамилия, имя, отчество
________________________________ отказался ________________________________
лица в отношении которого                 (фамилия имя, отчество, подпись лица,
составлен протокол)                       составившего протокол)
Протокол составлен в моем присутствии, с протоколом ознакомлен:
__________________________________________________________     ___________
(фамилия, имя, отчество свидетеля, домашний адрес)              (подпись)
____________________________________________________________   ___________
(фамилия, имя, отчество свидетеля, домашний адрес)        (подпись)
Экземпляр настоящего _____________________________________________________
протокола получил:   (дата, фамилия и.о., подпись нарушителя или отметка
об отказе получить протокол)
Приложение 5
к Правилам проведения проверок хозяйствующих
субъектов, осуществляющих деятельность в области связи,
утвержденным приказом и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по информатизации и связи
от 16 августа 2004 года N 172-П
Справка
об исполнении (не исполнении) предписания
г.__________________                              "______" ___________ г.
Мною _____________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица, должность, наименование Управления
__________________________________________________________________________
по информатизации и связи, дата проверки)
Проведена проверка исполнения предписания N_____ от "_____" ______________
выданное _________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя (представителя), наименование хозяйствующего субъекта)
В ходе проверки установлено следующее:____________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Должностное лицо Управления                              _________________
(подпись)
Руководитель (представитель)                             _________________
хозяйствующего субъекта                                      (подпись)