Қазақстан Республикасының белгіленген кеден органдарында тауарлардың жекелеген санаттарын декларациялау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2004 жылғы 4 желтоқсандағы N 458 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 10 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3255. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 18 шілдедегі N 263 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді-----------------
Тауар айналымын жеделдетуге себепші болатын сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар үшін қолайлы жағдай жасау мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының кеден органы белгілеген тауарлардың жекелеген санаттарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы вице-Министрі - Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3255 болып тіркелген, "Ресми газетте" 2005 жылғы 5 ақпанда N 6(215) болып жарияланған) 2004 жылғы 4 желтоқсандағы N 458 бұйрығы күші жойылды деп танылсын...
4. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған сәтінен бастап он күн өтуі бойынша қолданысқа енгізіледі.
Қаржы вице-Министр -
Төраға
------------------------------
ҚР Кеден  кодексінің 373-бабына сәйкес, тауарлар мен көлік құралдарын қазақстан-қытай шекарасы арқылы өткізу кезінде кедендік бақылауды және кедендік төлемдер мен салықтарды өндіріп алудың толықтығын күшейту мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қытай Халық Республикасынан Қазақстан Республикасына "Қорғас" өткізу пункті арқылы автомобиль көлігімен әкелінетін тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау және кедендік ресімдеу "Қорғас" кеденінде жүргізілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің баспасөз қызметі осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Кедендік бақылауды ұйымдастыру басқармасы (И.В.Тен) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. "Қорғас" кеденінің бастығы (С.А.Дынбаев) осы бұйрықтың орындалуын қамтамасыз етсін.
5. Кедендік бақылау департаменттері мен кедендердің бастықтары осы бұйрықты декларанттардың және өзге де мүдделі адамдардың назарына жеткізсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының бірінші орынбасары А.Қ.Ержановқа жүктелсін.
7. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Вице-Министр - Төраға

О декларировании отдельных категорий товаров в определенном таможенном органе Республики Казахстан
Приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2004 года N 458. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2004 года N 3255. Утратил силу - приказом Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 18.07.2005г. N 263
Извлечение из приказа Вице-Министра финансов -
Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК
от 18.07.2005г. N 263
"В целях создания благоприятных условий для участников внешнеэкономической деятельности, способствующих ускорению товарооборота, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2004 года N 458 "О декларировании отдельных категорий товаров в определенном таможенном органе Республики Казахстан"...
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней с момента его первого официального опубликования.
Вице-Министр финансов -
Председатель".
--------------------------------------------------------------------
В соответствии со статьей 373 Таможенного кодекса Республики Казахстан, в целях  усиления таможенного контроля при перемещении товаров и транспортных средств через казахстанско-китайскую границу и полноты взимания таможенных платежей и налогов ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Декларирование и таможенное оформление товаров и транспортных средств, ввозимых из Китайской Народной Республики в Республику Казахстан через пункт пропуска "Коргас" автомобильным транспортом, производить в таможне "Коргас".
2. Пресс-службе Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
3. Управлению организации таможенного контроля (Тен И.В.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Начальнику Таможни "Коргас" (Дынбаев С.А.) обеспечить исполнение настоящего приказа.
5. Начальникам Департаментов таможенного контроля и таможен настоящий приказ довести до сведения декларантов и иных заинтересованных лиц.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Ержанова А.К.
7. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации.
Вице-Министр финансов
Республики Казахстан - Председатель